Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 28 από 28

Θέμα: Ελαστικά για Transalp???

  1. #16
    μμμμμμμμμμμμμμ!!!!! Το avatar του/της petridist
    Εγγραφή
    20/05/2003
    Μηνύματα
    446
    Αρχικά δημιουργήθηκε από tifozif1
    Μόνο στο "χώμα" το πατάς το V-Strom. Στα ριχνει παντου:
    Τεχνολογια,
    Φιλικοτητα,
    Κιλα,
    Κινητήρα,
    Σχεδίαση,
    Φώτα,
    κλπ κλπ κλπ


    ναι αλλα κάπου υστερεί..........

    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .........


    .................



    ΠΟΥουουουουου????





    ...................




    ..............................



    ...........................


    μα που βρε???
















    .
    .
    .
    .
    ..





    ...................


    ....................




    ΕΙΝΑΙ SUZUKI!!!!!!!!!!!!!!
    :rotflmao:



    Μια μέρα παιδιά μου....,, μου φέρνουν ένα κομμάτι τιτάνιο ναααααααα!!!! Τι να το κάνω σκέφτομαι????????


    FZ6 RULEZ!!!

  2. #17
    Αρχικά δημιουργήθηκε από petridist
    ναι αλλα κάπου υστερεί..........

    .
    .


    ΕΙΝΑΙ SUZUKI!!!!!!!!!!!!!!
    Ξεκόλα το μυαλό σου ...
    ... Τzifos ...
    __________________

  3. #18
    μμμμμμμμμμμμμμ!!!!! Το avatar του/της petridist
    Εγγραφή
    20/05/2003
    Μηνύματα
    446

    Wink

    Ο καθένας μπορεί να έχει τη γνώμη του.. σεβαστή η άποψη σου αλλά ούτε κολλημένο νιώθω το μυαλό μου ούτε θα μου πει κανείς τί πρεπει να μ'αρέσει... HONDA για πάντα γιατι έτσι γουστάρω και νομίζω έχω το δικάιωμα ΕΓΩ να γουστάρω!!!


    Το θέμα ήταν τα ελαστικά και όντως θέλω λάστιχα για 90% άσφαλτο. Γιατι εγώ με την μοτό μου πηγαίνω
    ΠΑΤΡΑ - ΚΟΜΟΤΗΝΗ (800χμ) που είναι άσφαλτος και όχι χώμα!!

    και γενικά προτιμώ τουρισμό ασφάλτινο ( ε και λίγο χωματάκι με 15χμ/ώρα το πάω)

    Οπότε τελικά τα anakee είναι σωστη επιλογή δεν νομίζεις??

    Μια μέρα παιδιά μου....,, μου φέρνουν ένα κομμάτι τιτάνιο ναααααααα!!!! Τι να το κάνω σκέφτομαι????????


    FZ6 RULEZ!!!

  4. #19
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    αντικοιμενικά τώρα έτσι;

    δεν μπορεί να σου λέει κανείς "το τάδε είναι καλύτερο σε όλα" και εσύ να μην αρνείσαι αυτό αλλά το θέμα σου να είναι "ναι αλλά το άλλο είναι honda"

    αυτό είναι δογματισμός και παρωπιδίαση

    και εγώ χοντάκιας είμαι και πάω για το 2ο BMW στη σειρά...

  5. #20
    Αρχικά δημιουργήθηκε από NLS
    αντικοιμενικά τώρα έτσι;

    δεν μπορεί να σου λέει κανείς "το τάδε είναι καλύτερο σε όλα" και εσύ να μην αρνείσαι αυτό αλλά το θέμα σου να είναι "ναι αλλά το άλλο είναι honda"

    αυτό είναι δογματισμός και παρωπιδίαση
    Ακριβώς αυτό θελω να πω .... Αααα και εγω ΤρανσΑλπ έχω του 2003.
    ... Τzifos ...
    __________________

  6. #21
    μμμμμμμμμμμμμμ!!!!! Το avatar του/της petridist
    Εγγραφή
    20/05/2003
    Μηνύματα
    446

    Smile ρε παιδιααα!!!

    αρχικά για το SUZUKI σαν λογο κατωτερότητας έκανα πλάαακα!! και φαίνεται και απο τις φατσες που έβαλα!!

    χαίρω πολύ οτι είναι ανώτερο σε εξοπλισμό, επιδόσεις κλπ κλπ..

    Αλλά εγώ είμαι δογματιστής επιδή προτιμώ HONDA???? Είμαι ευχαριστημένος απο αυτή και τη γουστάρω.. Πειράζει??

    Και ναι έχω κακή γνώμη για τη suzuki απο φίλους που είχαν (οχι v-strom) και δεν τη γουστάρω.. αυτο πειράζει??


    Ρε πείτε τίποτα και για τα λαστιχα
    Μια μέρα παιδιά μου....,, μου φέρνουν ένα κομμάτι τιτάνιο ναααααααα!!!! Τι να το κάνω σκέφτομαι????????


    FZ6 RULEZ!!!

  7. #22

    kontra

    gia alli mia fora kontra edo mesa gia vstrom k transalp
    o kathenas exei ta kritiria na agorasei ayto pou tou aresei/..... AYTO POU TOU ARESEI einai to olo thema entelos ipokeimeniko
    opote einai lathos na prosspathoume na peisoume stous allous gia tin epilogi pou kaname
    ego eixa 4 xronia transalp (iperoxo mixanaki) kai otan odigisa to vstrom eida oti auta pou elegan itan alitheia kai kalipte perissotero ta thelo mouu
    den simainei oti opoion vro sto dromo me translp na tou leo allakse mixanaki
    kai kati allo........ akouo pollous pou katakrinoun to vstrom kai to koitoun ipotimitika epidi einai suzuki.... min ksexnate oti i suzuki exei vgalei kai ta pio korifaia montela se alles katigories px GSXR
    kai kati allo epeidi kai go imoun hondakias kai mpika sto peirasmo na dokimaso kai alli marka (mono suzuki dsen eixa pote)
    dokimaste kati prin vgalete kapoia gnomi kai auto to leo giati otan odigisa to vstrom (oxi 100m me mia proti) epatha shock.
    kai osoi einai eutixismenoi me to transalp tous pragamtika min dokimasoun giati mpaineis sto kolpaki na agorazeis sinexeia nees mixanes.
    ola einai kala kai ola ekselisontai kati allo tha vgaloun tou xronou kai tha koitazoumai pos na sfiksoume to zonari gia na to paroume
    ANTISTATHEITE!!!!!!!

  8. #23
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260

    Re: Ελαστικά για Transalp???

    Αρχικά δημιουργήθηκε από petridist
    Παιδιά ήρθε ο καιρός να αλλάξω τα λάστιχα του μωρού και έχω κανα δυο ερωτήσεις...

    Είμαι μεταξυ metzeler turance και michelin anakee

    Τί γνώμη έχετε μεταξύ αυτών? τα έχει δοκιμάσει κανείς?

    Επίσης οι διαστάσεις του εργοστασίου είναι 90/90/21 και 120/90/17 για μένα

    Τα Anakee όμως για πίσω δεν βγαίνουν σε 120 αλλα μόνο σε 130!! (αυτό είδα στο site της michelin)

    Οπότε να προτιμήσω τα tourance??? (γιατί η αλλαγή διαστάσεων όπως έχει συζητηθεί σε άλλο post αλλάζει τη συμπεριφορά έτσι?)

    Η γνώμη σας θα βοηθήσει πολύ!!

    Ευχαριστώ προκαταβολικά!
    metzeler turance idaniko gia odigisi stin poli malakia goma zestenete efkola ke kratai kala f8irete efkola

    michelin anakee lastixo me megali antoxi idaniko gia taksidia 8eli perisotera xiliometra apo to turance gia na zesta8i megali antoxi se f8ora
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

  9. #24
    "Παππούς" -- (22-05-02) Το avatar του/της jimbar
    Εγγραφή
    30/09/2003
    Μηνύματα
    317

    Re: Re: Ελαστικά για Transalp???

    Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
    metzeler...

    Ο Αφρο έχει απόλυτο δίκαιο σε αυτό που σου γράφει. Εγώ στο TransAlpάκι μου έχω τα Anakee και είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος … σου τα συνιστώ χωρίς επιφύλαξη.

    Υ.Γ: δεν πατάω χώμα διότι δεν μου αρέσει … γι’ αυτό και τα Anakee!!
    - - - ΠANTA ΟΡΘΙΟΙ !!!! - - -

    ΘΕΕ μου μην φοβάσαι είμαι δίπλα σου!!

  10. #25
    HUSKY TE450 Το avatar του/της SeNNinhA
    Εγγραφή
    29/10/2002
    Μηνύματα
    2.019
    Αρχικά δημιουργήθηκε από petridist

    Το θέμα ήταν τα ελαστικά και όντως θέλω λάστιχα για 90% άσφαλτο. Γιατι εγώ με την μοτό μου πηγαίνω
    ΠΑΤΡΑ - ΚΟΜΟΤΗΝΗ (800χμ) που είναι άσφαλτος και όχι χώμα!!

    και γενικά προτιμώ τουρισμό ασφάλτινο ( ε και λίγο χωματάκι με 15χμ/ώρα το πάω)

    Οπότε τελικά τα anakee είναι σωστη επιλογή δεν νομίζεις??

    Αφού τελικά την απάντηση βλέπω ότι την ξέρεις. Σύμφωνα και με το τελευταίο τέστ τα ANAKEE είναι από τις καλύτερες επιλογές για άσφαλτο (όπως το βεβαιώνουν και οι υπόλοιποι από εδώ μέσα), αντέχουν περισότερο από τα TOURANCE (ειδικά σε μεγάλες μέσες ταχύτητες ταξιδίου με πολλά διανυόμενα χιλιόμετρα), έχουν καλύτερη συμπεριφορά στο δρόμο και θα σε βγάλουν στο χώμα όπως εσύ το ορίζεις πιο πάνω.

    Τα Tourance είναι μια σκάλα πιο χωμάτινα και μια σκάλα λιγότερο ασφάλτινα. Τα φοράω και εγώ και μου αρέσουν πάντως στο Dakar. Δεν έχω παράπονα συμπεριφοράς και έχουν δείξει καλά δείγματα και σε στροφιλίκι αλλά και σε χώμα/πέτρα κτλ. Λάσπη δεν τα δοκίμασα αλλά δεν σε ενδιαφέρει όπως βλέπω (δεν θα την έβγαζαν καθαρή όμως). Σίγουρα φθείρονται για πλάκα όμως και στην πέτρα αλλά και στις υψηλές ασφάλτινες (για On-off) ταχύτητες (Λάρισα-Αθήνα με 150-160 μέση πχ).

    Η συμπεριφορά δεν αλλάζει τόσο δραματικά ότι κι αν βάλεις πάντως από την σχετική γκάμα. Μέσα σε 1 βδομάδα θα τα έχεις συνηθήσει. Άλλωστε και από φθαρμένο σε ιδιο φρέσκο λάστιxο η συμπεριφορά είναι μέρα με την νύχτα. Όσο πιο τακουνάτο πάντως τόσο πιο πολύ θα το αισθάνεσαι στο δρόμο και τόσο λιγότερο σταθερό (ειδικά σε βρεγμένο) θα είναι.

    Για τα δικά σου δεδομένα λοιπόν βάλε ΑΝΑΚΕΕ και δεν νομίζω να το μετανιώσεις

  11. #26
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

  12. #27
    μμμμμμμμμμμμμμ!!!!! Το avatar του/της petridist
    Εγγραφή
    20/05/2003
    Μηνύματα
    446

    Thumbs up ευχαριστώ πολύ παιδιά!!

    μεσα στην επόμενη εβδομάδα θα τα βάλω τα anakee και θα σας πω γνώμη!!
    Μια μέρα παιδιά μου....,, μου φέρνουν ένα κομμάτι τιτάνιο ναααααααα!!!! Τι να το κάνω σκέφτομαι????????


    FZ6 RULEZ!!!

  13. #28
    μμμμμμμμμμμμμμ!!!!! Το avatar του/της petridist
    Εγγραφή
    20/05/2003
    Μηνύματα
    446

    Talking Τα έβαλα!!!

    Λοιπόν πριν 4-5 μέρες έβαλα τελικά τα ANAKEE.

    Πρώτες εντυπώσεις:

    Πολύ καλό κράτημα! Η μηχανή στρίβει σχεδόν μόνη της και μου λέει ''γέρνω κι άλλο ρεεεεεε''!!!!

    Δεν αργουν πολύ να ζεσταθούν όπως υποστηρίζεται γενικά

    δεν τα εχω δοκιμάσει σε μεγάλη διαδρομή, αλλά θα γίνει κι'αυτό την κυριακή στην εκδρομή!!

    Αυτά
    Μια μέρα παιδιά μου....,, μου φέρνουν ένα κομμάτι τιτάνιο ναααααααα!!!! Τι να το κάνω σκέφτομαι????????


    FZ6 RULEZ!!!

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Ελαστικα για TDM 850 μοντελο '94
    από tzic στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2016, 11:14
  2. λαδια για Transalp
    από derd στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 02/11/2011, 12:30
  3. Λαστιχα για transalp..
    από derd στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 15/09/2004, 11:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF