Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 20

Θέμα: Ερωτηση!!

  1. #1
    Δηλαδη τωρα σοβαρευτηκα.? Το avatar του/της rsp
    Εγγραφή
    07/06/2004
    Μηνύματα
    1.363

    Ερωτηση!!

    Λοιπον φιλος, ασχετος με μηχανακια θελει να αγορασει το εν λογο μηχανακι!! Του εδωσαν αυτη την προσφορα απο το MOTO JAPAN και θελω να μου πειτε την γνωμη σας γιατι απο SUZUKI δεν ξερω!


    Suzuki V Storm 650 ABS 7350
    Συναγερμος Spyball 250
    Tηλεειδοποιηση 75
    Βαλιτσα Καππα 46λιτρα 150
    Καγκελα 90
    Χουφτες 60
    Τελη και λοιπα 90

    8065 Συνολο

    Του χρεωνει επισης 350ε εξοδα για να του το στειλει Αγγλια και 200ε Ασφαλεια μαζι με πρασινη καρτα!

    Πειτε μου τη γνωμη σας και κατα ποσο το συγκεκριμενο μαγαζι φερνει επισημα τα μηχανακια ή παραεισαγωγης
    Προτεινετε και αλλα μαγαζια αν ξερετε!!
    Με σύμβολο και οδηγό την ευχή και κατάρα των αλησμόνητων νεκρών μας, δίδομε όρκο και υπόσχεση τούτη τη στιγμή πως δεν θα λησμονήσουμε ποτέ ότι γεννηθήκαμε Έλληνες για την Ελλάδα και μόνο γι αυτήν...(Δ.Πανουργιάς)

    www.elnak-seaside.blogspot.com

  2. #2
    More Techno..More Dijital!!
    This way please...www.di.fm


  3. #3
    More Techno..More Dijital!!
    This way please...www.di.fm


  4. #4
    η απαντηση μου γιατι σβηστηκε?


  5. #5
    Lord of the Strings Το avatar του/της SPORAKIAS
    Εγγραφή
    26/02/2005
    Μηνύματα
    931
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant
    η απαντηση μου γιατι σβηστηκε?

    ειναι σε αλλο ολοιδιο θρεντ που ανοιξε ο rsp...
    Don't and drive just :a44: and fly

    ο καγκουρας...



  6. #6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SPORAKIAS
    ειναι σε αλλο ολοιδιο θρεντ που ανοιξε ο rsp...
    σωστος, νομιζα οτι μεταφερθηκε εδω η συζητηση και σβηστηκε η απαντηση μου...


  7. #7

    Re: Ερωτηση!!


    Δώρα φίλε μου δίνουν όλοι.... αντε να χάσεις εκατο - εκατον πενήντα γιουρια ανα έμπορο..... το θεμα είναι να είναι αντιπροσωπείας και μόνον.....

    Ακου τώρα μία ωραία ιστορία και θα καταλαβεις τι εννοώ.

    Το 1000 μου το αγόρασα από τον MOTOJAPAN στην Καλλιρόης.... Παραεισαγωγής 9.800 όταν είχε 11.000 επίσημο....
    Υποσχέσεις για εγγύηση καργα "όπως της αντιπροσωπείας"...(ο Σπύρος αυτά)

    α. Το 1000 ως γνωστόν έχει πρόβλημα με τον ψεκασμό .... "Ρε παιδιά σβήνει κανει ράνει"..... "όλα έτσι κάνουν, και μάλιστα με τον Γερμανό που συνεργάζομαι και φέρνω τα μηχανάκια μου λέει οτι εκεί δεν έχουν προβλήματα.... Πρέπει να φταίει η αλλαγή του βαρομετρικού...." (!!!!!!!!!!! ο Γιώργος αυτά)
    β.Μετά από 4 μήνες με αφήνει στο Πήλιο από πηνία.... "δεν καλύπτονται από την εγγύηση τα ηλεκτρικά...." (πάλι ο Σπυράκος)
    γ. Ο ψεκασμός στα μαύρα του τα χάλια..... Τι power commander και ρυθμίσεις στον Μόνο (Καρπου 22 - Νέος Κόσμος - ΑΛΛΗ ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΑΤΗ Ο ΧΡΗΣΤΑΡΑΣ) πέη μπλε.... Καποια στιγμή ανάβει στο καντραν το φωτάκι της ηλεκτρονικής..... Πίσω πάλι στο MOTOJAPAN.... Οι τύποι μου κρατήσανε το μηχανάκι 3 μέρες, υποτίθεται το τσεκάρανε και μόλις το πήρα στα 100 μέτρα άναψε πάλι το φωτάκι.... (Αντώνης ο μαστρο καστανάς)
    δ. ΤΑ παίρνω κρανίο και λέω στον Γιώργο οτι "αφού δεν μπορείτε εσείς πάω στην suzuki (κεντρικά - σφακιανάκη)". Ημουν εκεί όλο το πρωι....Διάγνωση??? καμένο TPS....κόστος??? 50 γιούρια.... Παίρνω τηλέφωνο τον Γιώργο να συνεννοηθούμε πως θα γίνει με την εγγύηση που μου παρέχει.... "Πες τους να στο δέσουνε το μηχανακι και έλα απο δω να το τσεκάρουμε και εμείς και αν είναι έτσι θα στο φτιάξουμε..." "Και τα εργατικά εδώ?".... "Δεν σου είπα να το πας εκει, μόνος σου το πήγες"... "Αφού εσύ τρεις μέρες δεν μπορούσες εγώ φταίω??? δεν πήγα στον μαστρο νίκο της γειτονιάς, στην επίσημη αντιπροσωπεία πήγα"... "Λυπάμαι δεν μπορώ να σε καλύψω".....

    ΗΘΙΚΟ ΔΙΔΑΓΜΑ:
    1. Οσον αφορά τα παραεισαγωγής και την εγγύηση που σου παρέχουν είσαι στο έλεος του κάθε εμπόρου.... Αν και δεν είμαι νέος στο χώρο για να την πατήσω έτσι δεν περίμενα ποτέ να εχει το v strom προβλήματα ψεκασμού καθότι είναι "made in japan" και χρησιμοποιεί τον σύστημα ψεκασμού του GSXR το οποίο δεν έχει προβλήματα.....

    2. Το MOTOJAPAN είναι απάτη (Γιώργος - Σπύρος - Μαστρο Αντώνης ο καστανάς)

    3. Τα κεντρικά δεν έχουν τον καλύτερο μάστορα αλλά τουλάχιστον έχουν πρώτη ενημέρωση απο την μαμα- εταιρία για τα προβλήματα των διαφόρων μοντέλων και την αντιμετώπισή τους.

    φιλικά

  8. #8

    Re: Re: Ερωτηση!!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από spyrakos35


    3. Τα κεντρικά δεν έχουν τον καλύτερο μάστορα αλλά τουλάχιστον έχουν πρώτη ενημέρωση απο την μαμα- εταιρία για τα προβλήματα των διαφόρων μοντέλων και την αντιμετώπισή τους.

    φιλικά
    +1000 Δεν έχω παραεισαγωγής (ευτυχώς) αλλά με το συνεργείο της αντιπροσωπείας εκεί κατέληξα.. και από μάστορα δε μπορώ να πω ως ώρας, μια χαρά ο Φώτης!
    More Techno..More Dijital!!
    This way please...www.di.fm


  9. #9
    Δηλαδη τωρα σοβαρευτηκα.? Το avatar του/της rsp
    Εγγραφή
    07/06/2004
    Μηνύματα
    1.363
    Σπυρακο ευχαριστω πολυ για την απαντηση!

    Καποιον επισημο στο κεντρο ξερουμε??
    Με σύμβολο και οδηγό την ευχή και κατάρα των αλησμόνητων νεκρών μας, δίδομε όρκο και υπόσχεση τούτη τη στιγμή πως δεν θα λησμονήσουμε ποτέ ότι γεννηθήκαμε Έλληνες για την Ελλάδα και μόνο γι αυτήν...(Δ.Πανουργιάς)

    www.elnak-seaside.blogspot.com

  10. #10
    Υιοθετημένο... ...μέλος Το avatar του/της athandim
    Εγγραφή
    22/04/2003
    Μηνύματα
    489
    'Ενα Jameson με πάγο...

  11. #11

    Re: Re: Ερωτηση!!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από spyrakos35
    Δώρα φίλε μου δίνουν όλοι.... αντε να χάσεις εκατο - εκατον πενήντα γιουρια ανα έμπορο..... το θεμα είναι να είναι αντιπροσωπείας και μόνον.....

    Ακου τώρα μία ωραία ιστορία και θα καταλαβεις τι εννοώ.

    Το 1000 μου το αγόρασα από τον MOTOJAPAN στην Καλλιρόης.... Παραεισαγωγής 9.800 όταν είχε 11.000 επίσημο....
    Υποσχέσεις για εγγύηση καργα "όπως της αντιπροσωπείας"...(ο Σπύρος αυτά)

    α. Το 1000 ως γνωστόν έχει πρόβλημα με τον ψεκασμό .... "Ρε παιδιά σβήνει κανει ράνει"..... "όλα έτσι κάνουν, και μάλιστα με τον Γερμανό που συνεργάζομαι και φέρνω τα μηχανάκια μου λέει οτι εκεί δεν έχουν προβλήματα.... Πρέπει να φταίει η αλλαγή του βαρομετρικού...." (!!!!!!!!!!! ο Γιώργος αυτά)
    β.Μετά από 4 μήνες με αφήνει στο Πήλιο από πηνία.... "δεν καλύπτονται από την εγγύηση τα ηλεκτρικά...." (πάλι ο Σπυράκος)
    γ. Ο ψεκασμός στα μαύρα του τα χάλια..... Τι power commander και ρυθμίσεις στον Μόνο (Καρπου 22 - Νέος Κόσμος - ΑΛΛΗ ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΑΤΗ Ο ΧΡΗΣΤΑΡΑΣ) πέη μπλε.... Καποια στιγμή ανάβει στο καντραν το φωτάκι της ηλεκτρονικής..... Πίσω πάλι στο MOTOJAPAN.... Οι τύποι μου κρατήσανε το μηχανάκι 3 μέρες, υποτίθεται το τσεκάρανε και μόλις το πήρα στα 100 μέτρα άναψε πάλι το φωτάκι.... (Αντώνης ο μαστρο καστανάς)
    δ. ΤΑ παίρνω κρανίο και λέω στον Γιώργο οτι "αφού δεν μπορείτε εσείς πάω στην suzuki (κεντρικά - σφακιανάκη)". Ημουν εκεί όλο το πρωι....Διάγνωση??? καμένο TPS....κόστος??? 50 γιούρια.... Παίρνω τηλέφωνο τον Γιώργο να συνεννοηθούμε πως θα γίνει με την εγγύηση που μου παρέχει.... "Πες τους να στο δέσουνε το μηχανακι και έλα απο δω να το τσεκάρουμε και εμείς και αν είναι έτσι θα στο φτιάξουμε..." "Και τα εργατικά εδώ?".... "Δεν σου είπα να το πας εκει, μόνος σου το πήγες"... "Αφού εσύ τρεις μέρες δεν μπορούσες εγώ φταίω??? δεν πήγα στον μαστρο νίκο της γειτονιάς, στην επίσημη αντιπροσωπεία πήγα"... "Λυπάμαι δεν μπορώ να σε καλύψω".....

    ΗΘΙΚΟ ΔΙΔΑΓΜΑ:
    1. Οσον αφορά τα παραεισαγωγής και την εγγύηση που σου παρέχουν είσαι στο έλεος του κάθε εμπόρου.... Αν και δεν είμαι νέος στο χώρο για να την πατήσω έτσι δεν περίμενα ποτέ να εχει το v strom προβλήματα ψεκασμού καθότι είναι "made in japan" και χρησιμοποιεί τον σύστημα ψεκασμού του GSXR το οποίο δεν έχει προβλήματα.....

    2. Το MOTOJAPAN είναι απάτη (Γιώργος - Σπύρος - Μαστρο Αντώνης ο καστανάς)

    3. Τα κεντρικά δεν έχουν τον καλύτερο μάστορα αλλά τουλάχιστον έχουν πρώτη ενημέρωση απο την μαμα- εταιρία για τα προβλήματα των διαφόρων μοντέλων και την αντιμετώπισή τους.

    φιλικά
    φιλε αυτα σε ολους μπορει να συμβουν, και απο επισημη αντιπροσωπεια εχουν γινει τετοια...

    για ρωτα και αυτους που ψωνιζουν απο σαρακακη να δεις τι φοβερη εξυπηρετηση που εχουν...

    εγω απο το moto japan δεν ειχα κανενα προβλημα παντως, ισα ισα που ηταν πολυ ενταξει οι ανθρωποι...

    δεν ειναι σωστο να χαρακτηριζουμε καποιους απο καποια γεγονοτα, οπως ειχες εσυ προβλημα και μπορει και αλλοι με το συγκεκριμενο καταστημα ετσι και αλλοι τοσοι ειναι ευχαριστημενοι συμβαινουν αυτα...

    Υ.Γ. δεν εχω καμια σχεση με το moto japan...

  12. #12

    Re: Re: Re: Ερωτηση!!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant
    φιλε αυτα σε ολους μπορει να συμβουν, και απο επισημη αντιπροσωπεια εχουν γινει τετοια...

    για ρωτα και αυτους που ψωνιζουν απο σαρακακη να δεις τι φοβερη εξυπηρετηση που εχουν...

    εγω απο το moto japan δεν ειχα κανενα προβλημα παντως, ισα ισα που ηταν πολυ ενταξει οι ανθρωποι...

    δεν ειναι σωστο να χαρακτηριζουμε καποιους απο καποια γεγονοτα, οπως ειχες εσυ προβλημα και μπορει και αλλοι με το συγκεκριμενο καταστημα ετσι και αλλοι τοσοι ειναι ευχαριστημενοι συμβαινουν αυτα...

    Υ.Γ. δεν εχω καμια σχεση με το moto japan...
    με ρωτησαν γι αυτο το μαγαζί και είπα την αποψή μου....

    εσύ "φίλε" μπορείς να πεις την δικιά σου χωρίς να αναφερθείς σε μένα... οτι κάποιοι είναι και καποιοι δεν είναι ευχαριστημένοι απο κάποιο μαγαζί δεν περιμένω εσένα να μου το πεις...

    θα έπρεπε να μας πεις απλά και μόνο αν χρειάστηκε ποτέ να σε καλύψουν σε θέμα εγγύησης? αν σε κάλυψαν? και πως?
    αν σε κάλυψαν και όλα καλά (κατι το οποιο σου εύχομαι) τότε απλά γράψτο.....

    "....συμβαίνουν αυτα...."...... χμ ..... ή δεν σου έχει συμβεί ή έχεις λεφτα για πέταμα.... αυτή η αντίληψη είναι άκρως παθητική και όχι δεν συμβαίνουν αυτά.... και αν συμβαίνουν, κακώς συμβαίνουν και κάνουμε ότι μπορούμε για να χτυπήσουμε τον κακό τον έμπορο..... σήμερα την πάτησα εγώ, αύριο μπορεί να είσαι εσύ.....

    περί σαρακάκη..... σε πληροφορώ οτι γνωρίζω πολύ καλά τι εστι σαρακάκης..... σύμφωνα με τα λεγόμενα των περισσοτέρων, ο χειροτερότερος όλων.... ελα όμως που ο σαρακάκης εμένα μου έχει αλλάξει μπαταρία και μάλιστα αφού είχε παρέλθει η 2ετία της εγγύησης!!!!...... να πω τώρα οτι ο σαρακάκης είναι ο καλύτερος όλων?.... ΑΥΤΟ συμβαίνει, ΤΟ ΚΑΛΟ, ΤΟ ΑΝΑΠΑΝΤΕΧΑ ΚΑΛΟ, ΟΧΙ ΤΟ ΚΑΚΟ....

    φιλικότερα

  13. #13

    Re: Re: Re: Re: Ερωτηση!!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από spyrakos35
    με ρωτησαν γι αυτο το μαγαζί και είπα την αποψή μου....

    εσύ "φίλε" μπορείς να πεις την δικιά σου χωρίς να αναφερθείς σε μένα... οτι κάποιοι είναι και καποιοι δεν είναι ευχαριστημένοι απο κάποιο μαγαζί δεν περιμένω εσένα να μου το πεις...

    θα έπρεπε να μας πεις απλά και μόνο αν χρειάστηκε ποτέ να σε καλύψουν σε θέμα εγγύησης? αν σε κάλυψαν? και πως?
    αν σε κάλυψαν και όλα καλά (κατι το οποιο σου εύχομαι) τότε απλά γράψτο.....

    "....συμβαίνουν αυτα...."...... χμ ..... ή δεν σου έχει συμβεί ή έχεις λεφτα για πέταμα.... αυτή η αντίληψη είναι άκρως παθητική και όχι δεν συμβαίνουν αυτά.... και αν συμβαίνουν, κακώς συμβαίνουν και κάνουμε ότι μπορούμε για να χτυπήσουμε τον κακό τον έμπορο..... σήμερα την πάτησα εγώ, αύριο μπορεί να είσαι εσύ.....

    περί σαρακάκη..... σε πληροφορώ οτι γνωρίζω πολύ καλά τι εστι σαρακάκης..... σύμφωνα με τα λεγόμενα των περισσοτέρων, ο χειροτερότερος όλων.... ελα όμως που ο σαρακάκης εμένα μου έχει αλλάξει μπαταρία και μάλιστα αφού είχε παρέλθει η 2ετία της εγγύησης!!!!...... να πω τώρα οτι ο σαρακάκης είναι ο καλύτερος όλων?.... ΑΥΤΟ συμβαίνει, ΤΟ ΚΑΛΟ, ΤΟ ΑΝΑΠΑΝΤΕΧΑ ΚΑΛΟ, ΟΧΙ ΤΟ ΚΑΚΟ....

    φιλικότερα
    κι εγω την αποψη μου ειπα,

    ειχα προβλημα και με καλυψαν πληρως...

    εγω δεν ειπα οτι ειναι το σουπερ μαγαζι και ο καλος εμπορος, οπως ειπα αυτα συμβαινουν, οπως εσενα σε καλυψε ο σαρακακης και αλλους τους εχει γραψει στα α@@@δια του ετσι κι εμενα στο moto japan με καλυψαν πληρως ενω εσενα σε εγραψαν στα α@@@δια τους...

    αν δεν το καταλαβαινεις αυτο το πραγμα δεν φταιω...

    δεν χαρακτηρισα κανεναν, οπως εκανες εσυ...

    "2. Το MOTOJAPAN είναι απάτη (Γιώργος - Σπύρος - Μαστρο Αντώνης ο καστανάς)"

    αυτο που μου συνεβει ειπα...

    δεν προσπαθω να πεισω κανεναν, ρωτησε ο rsp να του πουμε για ενα συγκεκριμενο καταστημα και του ειπα την προσωπικη μου εμπειρια...

    στην τελικη ας ψωνισει απ'οπου θελει ο αλλος...

  14. #14

    Re: Re: Re: Re: Re: Ερωτηση!!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant


    ...δεν ειναι σωστο να χαρακτηριζουμε καποιους απο καποια γεγονοτα, οπως ειχες εσυ προβλημα και μπορει και αλλοι με το συγκεκριμενο καταστημα ετσι και αλλοι τοσοι ειναι ευχαριστημενοι συμβαινουν αυτα...


    ...δεν χαρακτηρισα κανεναν, οπως εκανες εσυ...

    "2. Το MOTOJAPAN είναι απάτη (Γιώργος - Σπύρος - Μαστρο Αντώνης ο καστανάς)"

    αυτο που μου συνεβει ειπα...


    σίγουρα δεν έχεις σχέση με το μαγαζί.....????

    σε βλέπω θιγμένο για τον χαρακτηρισμό που έδωσα σε άλλους, τρίτους εκτος από σένα....

    θα είχε ενδιαφέρον παντως να ανοιξουμε ενα thread με θέμα τις καλύψεις ή όχι των παραεισαγωγέων.....

    επειδή όμως ξεφύγαμε απο το αρχικό ερώτημα..... RSP.... ΜΟΝΟ ΕΠΙΣΗΜΗΣ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΠΕΣ ΣΤΟΝ ΦΙΛΑΡΑΚΟ ΣΟΥ....


    ακομα πιο φιλικοτερα

  15. #15

    Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ερωτηση!!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από spyrakos35
    σίγουρα δεν έχεις σχέση με το μαγαζί.....????

    σε βλέπω θιγμένο για τον χαρακτηρισμό που έδωσα σε άλλους, τρίτους εκτος από σένα....


    ακομα πιο φιλικοτερα
    δεν συνεχιζω τη συζητηση μαζι σου, οτι καταλαβες καταλαβες...

    αντε γεια...


Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Παιδες ερωτηση για κάγκελα στο transalp
    από petridist στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 11/10/2005, 10:20
  2. Ερωτηση Για Ολους...
    από almalibera στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 07/11/2003, 12:43
  3. Ερωτηση Για Fmf
    από ctpanoramix στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 04/11/2003, 16:58
  4. Ερώτηση
    από cityfly στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 04/11/2003, 16:46
  5. Ερωτηση Για Fmf
    από bikersonly στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 02:47

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF