Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 6 από 6

Θέμα: ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΩ ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΗΝ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟ?

  1. #1

    ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΩ ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΗΝ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟ?

    ΜΑΓΚΕΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ. ΛΕΩ ΝΑ ΠΑΩ 2ΗΜΕΡΟ ή 3ΗΜΕΡΟ (ΜΕ ΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ, ΟΧΙ ΜΕ ΦΙΛΟΥΣ) ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΑΝ ΞΕΡΕΤΕ ΓΙΑ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑ ΚΑΙ ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΑ. ΕΙΜΑΙ ΜΕΤΑΞΥ ΝΑΥΠΛΙΟΥ, ΜΟΝΕΜΒΑΣΙΑΣ ΚΑΙ ΒΥΤΙΝΑΣ-ΔΗΜΗΤΣΑΝΑΣ... ΤΙ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ?
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ
    ΓΑΒ

  2. #2
    Τώρα τι να απαντήσεις; Και τα δύο είναι πανέμορφα. Ναύπλιο πολύ όμορφη πόλη και η Μονεμβασιά φοβερή. Βυτίνα, Δημητσάνα και τα άλλα εκεί γύρω επίσης πανέμορφα. Σου λέω απλά αν θες παραθαλάσσια πάνε Ναύπλιο - Μονεμβασιά, αν θες ορεινή ατμόσφαιρα Βυτίνα - Δημητσάνα.

  3. #3
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224

    Re: ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΩ ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΗΝ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟ?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από DOG HANDLER
    ΜΑΓΚΕΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ. ΛΕΩ ΝΑ ΠΑΩ 2ΗΜΕΡΟ ή 3ΗΜΕΡΟ (ΜΕ ΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ, ΟΧΙ ΜΕ ΦΙΛΟΥΣ) ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΑΝ ΞΕΡΕΤΕ ΓΙΑ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑ ΚΑΙ ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΑ. ΕΙΜΑΙ ΜΕΤΑΞΥ ΝΑΥΠΛΙΟΥ, ΜΟΝΕΜΒΑΣΙΑΣ ΚΑΙ ΒΥΤΙΝΑΣ-ΔΗΜΗΤΣΑΝΑΣ... ΤΙ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ?
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ


    Κανε μια αναζητηση ειτε στα "Ταξιδιωτικα", ειτε στις "Συναντησεις-Βολτες" και θα βρεις αρκετα threads που θα σε βοηθησουν στην αποφαση σου ...
    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

  4. #4
    θα σου έλεγα να πας μονεμβασια

    μονεμβασια :ανέβα στην κορυφή του βράχου στην αγιοα σοφια, η εκκλησίτσα και η θέα είναι perfect, πιες καφε με ethnic ακουσματα στην πρωτη καφετερια που θα βρεις στο δεξι σου χερι με το που περασεις την πύλη του κάστρου


    μυστράς: αξίζει να πας α;πό την επάνω πύλη καιο να βγεις στην κάτω αλλά λόγω του οτι θα σαι με μηχανή δε γίνεται !πήγαινε στην παντανασσα, ρίξε μια ματια στα ανακτορα, μικρή επισκεψη στο μουσείο με βυζαντινα ευρήματα, και στην μητρόπολη που βρίσκεται κι αυτή στον ίδιο χώρο .μξετά το μυστρά κατεβαίνεις στο νέο μυστρα(το πρώτο χωριό που συναντας)και τρως πολύ καλό φαφητό στον "ελληνα".επιβαλεται να πας στο μουσειο της ελιας που είναι στην σπαρτη .και τέλος την διαδρομη σπάρτη-καλαματα μέσω ταυγέτου



    γύθειο :βόλτα στο νησακι της κρανάης με το μαρμάρινο φάρο και επισκεψη στο λαογραφικό μουσείο (πύργος τζανετακη)με σπάνιες γκραβούρες, τρως στη "γωνία "ψαράκι -φιλάκια στον φίλο τον τάσο !!!!!





    διρος:αφού κάνεις την απαραιτητη στάση στο "λιμένι"(πανέμορφο μανιατικο χωριουδάκι -στο δρόμο προς τα σπήλαια διρού στα δεξια σου, επίσκεψη στα σπήλαια (λιμναια)με μοναδικο φυσικό πλούτο


    για οτι άλλο ...........ρώτα
    μακρια από σκυλαδες, ρατσιστες και απαιδευτους



  5. #5
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Mονεμβασια τετοια εποχη ειναι υπεροχα θα σουπροτεινα να την προσεγγισεις ακολουθωντας τον δρομο απο την ανατολικη παραλια πλευρα της Πελοποννησου.
    Ξεκινας απο Μυλους , Ξηροπηγαδο ...... Αγ Αντρεα και καταλειγεις Λεωνιδιο.Η διαδρομη ειναι φανταστικη , εισαι συνεχως διπλα στη θαλασσα και οι περιοχες στην Τσακωνια ειναι απιστευτα ομορφες.Μετα ανεβαινεις δεξια της παρυφες του Παρνωνα και πας προς Μονη Ελωνης για Γυθειο και απο εκει Μονεμβασια...δοκιμασε το αξιζει τον κοπο.

  6. #6
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224

    Re: ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΩ ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΗΝ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟ?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από DOG HANDLER
    ΜΑΓΚΕΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ. ΛΕΩ ΝΑ ΠΑΩ 2ΗΜΕΡΟ ή 3ΗΜΕΡΟ (ΜΕ ΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ, ΟΧΙ ΜΕ ΦΙΛΟΥΣ) ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΑΝ ΞΕΡΕΤΕ ΓΙΑ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑ ΚΑΙ ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΑ. ΕΙΜΑΙ ΜΕΤΑΞΥ ΝΑΥΠΛΙΟΥ, ΜΟΝΕΜΒΑΣΙΑΣ ΚΑΙ ΒΥΤΙΝΑΣ-ΔΗΜΗΤΣΑΝΑΣ... ΤΙ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ?
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ


    Μιας και βλεπω οτι ειτε βαριεσαι, ειτε δεν ξερεις να ψαχνεις ...

    Παρε μερικα links που οδηγουν σε "Ταξιδιωτικα" threads, σχετικα με την Πελοποννησο ...


    Δες εδω !


    Ουτε καν 20 ...

    :rotflmao:


    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

Παρόμοια θέματα

  1. Μου χάλασε!!! τι να κάνω ? που να παω ?
    από afrotwin στο forum Honda Africa
    Απαντήσεις: 61
    Τελευταίο μήνυμα: 24/04/2015, 21:56
  2. SOS πείτε που να πάω για back protector!
    από stako στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 01/04/2006, 09:47
  3. Που να παω το παπί?
    από thedocgr στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 10/09/2005, 01:23
  4. Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 01/07/2005, 16:59
  5. Από που να πάω????
    από Wizard13 στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 07/04/2004, 01:36

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF