Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 20

Θέμα: Είστε νέοι και δεν ξέρετε τι καριέρα θέλετε; ΜΗΝ γίνετε μηχανογράφοι!

  1. #1
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640

    Red face Είστε νέοι και δεν ξέρετε τι καριέρα θέλετε; ΜΗΝ γίνετε μηχανογράφοι!

    Έκανα και εγώ την... "εξόρμηση" μου αυτό το ΣΚ.

    ...μέχρι την εταιρία που δουλεύω.

    Είπαμε την Παρασκευή να μετακομίσουμε το "κεντρικό" μας σύστημα (ένα cluster) έξω από το rack που το φιλοξενεί χρόνια τώρα, δημιουργώντας χώρο για τον διάδοχο του.

    ΕΥΤΥΧΩΣ που το κάναμε την Π το απόγευμα... ήταν να το κάνουμε μέρες τώρα και διάφορα μας το ανέβαλαν...

    Προσπαθόντας να το ξαναστήσουμε το σύστημα (και εγώ υποτιθέμενα το παίζω στα δάχτυλα - μια και ήμουν και αυτός που το έστησε την τελευταία φορά και ένας από τους πρώτους που έχουν χρησιμοποιήσει NT cluster από τότε που εμφανίστηκαν πριν χρόνια - να πω και την παπάτζα μου ε; ), ανακαλύπτουμε ότι δεν μπορούμε να το "συνεφέρουμε"... (για να μη μιλήσω τεχνικά)

    Συνεχίσαμε την προσπάθεια για ώρες, μέχρι που κατά τις 11+ (και εγώ να πάω κάθε μέρα δουλειά 8 και κάτι) ανακαλύψαμε ότι δεν σκεφτόμαστε καθαρά (εγώ και ο βοηθός) και καλύτερα να "περάσουμε το Σάββατο να το τελειώσουμε γιατί κάτι απλό θα είναι"... παράλληλα πήρα και τον τεχνικό συνεργάτη (και φίλο μου) της εταιρίας που έχει το ΚΕΝΤΡΙΚΟ πρόγραμμα της εταιρίας εγκατεστημένο επάνω του... το παιδί είπε μήπως έρθει εκείνη την ώρα, αλλά του λέω, πέρνα μια βόλτα το Σάββατο μια και δεν έχει νόημα... (χρειαζόταν για την περίπτωση δυναμικών αλλαγών όπως τη χρήση άλλου μηχανήματος κλπ.)

    Πάμε λοιπόν οι τρεις μας 9 το πρωί του Σαββάτου, όχι για... καφέ (οκ τον ήπιαμε και αυτόν), αλλά για να συνεφέρουμε ΕΝΑ ΗΛΙΘΙΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ σε ένα φασαριόζικο computer room... μετά από 2-3 ώρες, ανακαλύπτουμε ότι δεν κάνουμε μεγάλη πρόοδο και ίσως πρέπει να το πάμε σε πιο δυναμικές λύσεις (με πολύ δευτερογενές μπλέξιμο όμως γιατί με τέτοια αλλαγή θα θέλαν 100 άλλα πράγματα να αλλαχθούν και αυτά)... εντωμεταξύ μαθαίνει και το 4ο άτομο της παρέας, ο webmaster μας (και με δική του εταιρία που έκανε διάφορα σχετικά με υπολογιστές) και ακόμα πιο μακροχρόνια πείρα από μένα (30 εγώ με τα... 21 να ασχολούμαι με τις μαλακίες με τα κουμπιά, 45 αυτός με περισσότερα χρόνια να ασχολείται με τις μαλακίες με τα κουμπιά)...

    Άντε λέει, θα περάσω και γω... έρχεται το μεσημεράκι, μας ψήνει να μην πάμε ακόμα σε δυναμικές λύσεις και να το ψάξουμε κι άλλο (δεν είχε δει και όσα είχαμε ήδη δοκιμάσει)... εμείς νυστικοί, καφέδες κλπ. ...το παιδί από την εταιρία, να μην χρειάζεται ο καημένος και απλά να πετάει καμιά ιδέα...

    Μην το κουράζω άλλο... ψάχναμε, αλλάζαμε, κουρδίζαμε, ξεκουρδίζαμε... και ΜΑΓΙΚΑ το θεραπεύσαμε στις 12+ το βράδυ του Σ, ξημέρωμα Κυριακής πια...

    Συνεχή ορθοστασία και ψάξιμο για 16 ώρες... (με ένα διάλυμα για goody's που έστειλα και έφερε κατά τις 11 ο βοηθός μου - τότε δεν ξέραμε μην το πάμε και σερί)...

    Κυριακή; Καταπληκτικά... ΥΠΝΟΣ. Ούτε ταξιδάκια, ούτε καν καφεδάκια έξω... (και καλά εγώ, άλλοι τι φταίνε; )

    Και δεν είναι η πρώτη φορά που έχει συμβεί κάτι παρόμοιο. Το έχω δει σαν τεχνικός, σαν προγραμματιστής και όπως είπα και τώρα σαν... υπεύθυνος τμήματος (τρομάρα μου)...

    Και βέβαια ούτε ευχαριστώ, ούτε αύξηση, ούτε μπόνους θα πάρω από τη διοίκηση... και φυσικά θα συνεχίσω (όπως όλοι οι μηχανογράφοι - βρε δεν πα να έχουμε σπουδές 100 χρόνια) να αντιμετωπίζομαι από τους χρήστες σαν κάτι παρόμοιο με πιο ψαγμένο ηλεκτρολόγο, υδραυλικό κλπ. (γι'αυτό εξάλλου μας θυμούνται ΚΑΙ για τέτοια θέματα! ντλόινγκ!)

    ΓΙ' ΑΥΤΟ ΛΕΩ: ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΣΑΤΑΝΑ!

    Θα ξεχάσω εγώ, όταν δούλευα σε γνωστή εταιρία πληροφορικής, τον ταρίφα που μου έτυχε; Τον πήρα έξω από την εταιρία για να πάω σε έναν πελάτη... ο τύπος όχι ο γνωστός βρωμίλος, αλλά ένας μεσήλικας με ένα μουσάκι (όχι σαν του Θανάση ε)... αφού προχωρήσαμε λίγο, γυρνάει και μου πετάει το απίστευτο... "μήπως είσαι μηχανογράφος" σντουπ! ρε παιδιά σας ορκίζομαι τίποτα επάνω μου δεν είχε σχέση με υπολογιστές!

    μετά την επιβεβαίωση μου πέταξε την ιστορία... "18 χρόνια ήμουν μηχανογράφος" (!!!), "ήμουν από τους πρώτους που τους έδωσαν κινητό στην Ελλάδα, για να με βρίσκουν και στις διακοπές μου"... "τα παράτησα και ηρέμισα" (ΝΑΙ ΝΑΙ Ο ΤΥΠΟΣ ACTUALLY ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑΡΙΦΑΣ ΣΤΟ ΠΗΓΜΕΝΟ ΚΕΝΤΡΟ, ΕΙΝΑΙ ΗΡΕΜΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ!)...

    I rest my case - εγώ σας προειδοποίησα...

    Εγώ το σκέφτομαι για αγρότης... χιόνισε; Επιδότηση. Γουστάρω να αλλάξω από πατάτες σε γκογκίλια; Επιδότηση. Έκλασα; Επιδότηση... Θα έχω κάνα πισάκι για να παίζω, τη μηχανή για να παίζω και ηρεμίιιιια...

  2. #2
    Έτσι είναι η κολοδουλεια μας Νίκο και δεν αλλάζει με τίποτα……:hypnotize :hypnotize Υπάρχει βέβαια και πολύς κόσμος που δεν κάνει τίποτα , και αυτό είναι ακόμα χειρότερο..
    "Κοιτάζω την πανσέληνο, σε σκέφτομαι και κλαίω....

    Μετα το ξανασκέφτομαι, βρε δε γα***έσαι λέω!!!

  3. #3
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547

    KAI EGO GIA AGROTHS...PAO ..

    STO SOYLINARI...NA GOYSTARO KIOLAS..!!KAI EGO TELEYTAIA EIMAI APO AYTOYS POY DE KANOYNE TIPOTA!


    POU SE NLS..ESENA KATI KANTHLIA SOY XROSTAO..ALA ASTA GIA ALH FORA!
    NOUMERO!

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της asmar
    Εγγραφή
    27/02/2003
    Μηνύματα
    108

    Thumbs down Windows sucks

    ΓΙ' ΑΥΤΟ ΛΕΩ: ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΣΑΤΑΝΑ!
    Διόρθωση: Μακριά απο τα Windows μηχανήματα.

    Απο την αρκετά σημαντική εμπειρία μου εις τας Αθήνας διαπίστωσα μετά λύπης ότι αρκετές εταιρίες επιμένουν στις ίδιες λύσεις εδω και χρόνια όταν μάλιστα έχουν ένα κάρο προβλήματα, ναι μεν το migration είναι επόμονο και μερικές φορές αδύνατο αλλά είναι και κολλημένοι......

    Εγω το τελευταίο ξενύχτι το έφαγα με την μαλακία που λέγεται Exchange Server ,απο τότε και για καλή μου τύχη εργάζομαι μόνο σε Unix/Linux με μικρές εξαιρέσεις και έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

    Ούτε υπερωρίες ούτε παπαριές του στυλ.....το service δεν ξεκινάει....

    Βρε ούστ καταραμένα Windows


    ΥΓ: NLS δες την υπογραφή μου, έχεις δει ποτέ τέτοιο σε Windows? Και ο συγκεκριμένος σέρβερ είναι του flash.gr, με hits ουκ ο λίγα

  5. #5
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    δούκα: ΟΥΡΤ (τόσο νιονιό έχεις τόσο κατάλαβες τι είπα - γιατί κατάλαβα τι έπαθες)

    asmar: ίσως έχεις δίκιο - αλλά (έχει πολλά αλλά)

  6. #6
    ήρθαν μέρες καλές... Το avatar του/της nimbus
    Εγγραφή
    03/03/2004
    Μηνύματα
    1.177
    ΝΑ ΤΟ ΦΙΛΟΣΟΦΗΣΩ?
    ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΟ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΔΙΑΒΑ.
    ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΑ, ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΤΟΥΜΕ, ΝΑ ΣΚΛΗΡΗΝΟΥΜΕ, ΝΑ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΟΥΜΕ, ΝΑ ΚΑΤΑΝΟΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΟΥΜΕ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΡΜΟΖΕΙ ΣΤΟ ΑΤΟΜΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ...
    ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΓΑΜΟΣ Ή ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ.
    ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟΣ ΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΜΟΣ.
    ΔΙΟΛΟΥ ΑΠΙΘΑΝΟ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΒΙΒΛΙΟ, ΠΟΥ ΥΠΗΡΞΕ Η ΑΦΟΡΜΗ ΓΙΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΤΑ ΥΠΟΤΙΘΕΜΕΝΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΜΑΣ.
    ΜΕΡΙΚΟΙ ΣΤΙΧΟΙ ΚΑΠΟΙΟΥ ΤΡΑΓΟΥΔΙΟΥ ΜΑΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΟΥΝ ΟΥΤΩΣ ΩΣΤΕ ΜΕΣΑ ΜΑΣ ΝΑ ΑΝΑΛΥΟΥΜΕ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΚΙ ΑΛΗΘΕΙΕΣ. ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΠΑΙΔΙ ΜΑΣ ΜΙΛΑΕΙ, ΕΙΤΕ ΕΙΝΑΙ ΑΝΗΨΑΚΙ ΕΙΤΕ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΚΑΙ ΦΡΙΚΑΡΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΙΔΕΑ ΟΤΙ ΞΕΡΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΕΜΑΣ. ΚΑΙ Ο ΔΙΑΛΟΓΟΣ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ, ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΕΞΟΔΟΣ ΚΑΠΟΙΑΣ ΠΑΡΑΔΟΞΗΣ ΣΚΕΨΗΣ ΜΑΣ.
    ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ, Η ΔΟΥΛΕΙΑ, Η ΟΠΟΙΑ ΜΑΣ ΔΙΑΜΟΡΦΩΝΕΙ, ΜΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΕΙ, ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΙΣ ΤΗΝ ΕΠΙΛΕΞΑΜΕ ΚΙ ΕΙΝΑΙ Η ΔΟΥΛΕΙΑ, ΤΟ ΜΕΣΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣΟΥΜΕ, ΝΑ ΕΞΕΛΙΧΘΟΥΜΕ, ΝΑ ΕΠΙΒΙΩΣΟΥΜΕ.
    ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΞΥΠΝΑΜΕ ΚΑΙ ΟΛΑ ΣΤΗΝ ΕΝΔΟ ΧΩΡΑ ΤΟΥ ΝΟΥ ΜΑΣ ΑΝΤΙΣΤΡΑΦΗΚΑΝ. ΑΛΛΑΓΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΕΩΝ, ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΑΝ ΠΡΟΫΠΟΘΕΤΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ. ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟ ΧΩΡΟ ΕΡΓΑΣΙΑΣ.
    ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΤΟ ΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΓΙΑΤΙ. ΕΚΕΙ ΒΑΣΙΖΟΝΤΑΙ ΟΛΑ. ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ. ΓΙΑΤΙ Η ΑΠΕΡΙΣΚΕΨΙΑ ΒΥΘΙΖΕΙ ΤΗΝ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΣΥΝΕΣΗ, ΔΙΧΩΣ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΟΥΜΕ.
    ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΑΣ "ΘΕΛΩ" ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ ΔΥΝΑΜΗ ΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΟΥΜΕ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΜΑΣ. ΚΙ ΕΠΕΙΤΑ ΑΛΛΑΓΗ ΚΕΦΑΛΑΙΟΥ. ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΛΛΑ...
    ...you people...
    ..ready to smile...
    ...speak to the wind...
    ...open your wings...
    ...ready to fly...
    ...life is life out there...

    nimbus

  7. #7
    ήρθαν μέρες καλές... Το avatar του/της nimbus
    Εγγραφή
    03/03/2004
    Μηνύματα
    1.177
    Η ΑΘΗΝΑ, ΑΠΟΡΡΟΦΑ ΥΠΟΥΛΑ ΤΟ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΔΑΙΜΟΝΙΟ.
    ΚΙ ΑΝΤΙ ΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΕΥΟΥΜΕ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑΣ, ΔΙΑΙΩΝΙΖΟΥΜΕ ΑΡΡΩΣΤΗΜΕΝΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ. ΕΝΤΟΥΤΟΙΣ ΝΑ ΕΠΙΣΗΜΑΝΩ, ΟΤΙ ΟΙ ΑΓΡΟΤΕΣ, ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΤΟΥ ΧΩΡΙΟΥ. ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ. ΑΛΟΙΜΟΝΟ ΣΕ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΣΤΕΚΟΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΠΟΛΥΘΟΡΥΒΗ ΤΟΥΤΗ ΠΟΛΗ. ΟΙ ΑΓΡΟΤΕΣ ΞΕΡΟΥΝ ΠΟΥ ΠΑΤΟΥΝ ΚΑΙ ΠΟΥ ΒΑΔΙΖΟΥΝ. ΚΙ ΕΚ ΤΩΝ ΥΣΤΕΡΩΝ, ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ, ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΥΓΙΕΙΣ ΠΑΙΔΙΑ, ΔΙΧΩΣ ΜΑΛΑΚΙΣΜΕΝΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΕΚΕΙΝΑ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ.
    Η ΑΘΗΝΑ ΜΑΣ ΚΑΤΑΒΡΟΧΘΙΖΕΙ ΣΙΓΑ-ΣΙΓΑ
    ...you people...
    ..ready to smile...
    ...speak to the wind...
    ...open your wings...
    ...ready to fly...
    ...life is life out there...

    nimbus

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της milaber
    Εγγραφή
    13/11/2003
    Μηνύματα
    1.011
    ΝΑ ΤΟ ΦΙΛΟΣΟΦΗΣΩ?
    Κι έλεγα τι θα γίνει;
    Δεν θα πεταχτεί και ο "Σωκράτης" του forum;

    Να σαι καλά με τις φιλοσοφίες σου, μου έφτιαξες το κέφι λίγο!



  9. #9
    go copana... copacabana! Το avatar του/της periklisk
    Εγγραφή
    21/12/2003
    Μηνύματα
    2.403
    Άσε μας ρε Νίκο!!! Δώσε 40 μύρια και πάρε άδεια ταξί να γουστάρεις!!!! Και σκάε λεφτά για να πάρεις αυτοκίνητο και για τα σερβις του... Κάθε βδομάδα θέλει λάδια το ρημάδι......


    Υπάρχει καμιά δουλειά που να είναι τέλεια???? Όλες κάτι στραβό έχουν......
    ΟΞΩ ΠΑΤΣΑΒΟΥΡΙΕΝ!!!!

  10. #10
    ήρθαν μέρες καλές... Το avatar του/της nimbus
    Εγγραφή
    03/03/2004
    Μηνύματα
    1.177
    Αρχικά δημιουργήθηκε από milaber
    Κι έλεγα τι θα γίνει;
    Δεν θα πεταχτεί και ο "Σωκράτης" του forum;

    Να σαι καλά με τις φιλοσοφίες σου, μου έφτιαξες το κέφι λίγο!



    ΚΙ ΕΛΕΓΑ....ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΤΑΧΤΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΤΗΝ ΕΞΥΠΝΑΔΑ ΤΟΥ
    ...you people...
    ..ready to smile...
    ...speak to the wind...
    ...open your wings...
    ...ready to fly...
    ...life is life out there...

    nimbus

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της milaber
    Εγγραφή
    13/11/2003
    Μηνύματα
    1.011
    ΚΙ ΕΛΕΓΑ....ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΤΑΧΤΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΤΗΝ ΕΞΥΠΝΑΔΑ ΤΟΥ
    Έλα καλέ...
    ...πλάκα έκανα!
    Και πράγματι μου έφτιαξες το κέφι!

    Ρε, μην τα παίρνετε όλα στα σοβαρά!


  12. #12
    ήρθαν μέρες καλές... Το avatar του/της nimbus
    Εγγραφή
    03/03/2004
    Μηνύματα
    1.177
    Αρχικά δημιουργήθηκε από milaber
    Έλα καλέ...
    ...πλάκα έκανα!
    Και πράγματι μου έφτιαξες το κέφι!

    Ρε, μην τα παίρνετε όλα στα σοβαρά!

    ΕΝΤΑΞΕΙ ΜΗΝ ΚΛΑΙΣ
    ΧΙΧΙΧΙ ΤΩΩΩΩΩΩΡΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΠΛΩΜΑ, ΠΟΙΟΣ ΣΕ ΠΙΑΝΕΙ
    ...you people...
    ..ready to smile...
    ...speak to the wind...
    ...open your wings...
    ...ready to fly...
    ...life is life out there...

    nimbus

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της milaber
    Εγγραφή
    13/11/2003
    Μηνύματα
    1.011
    Δεν κλάιω κιόλας!
    Απλά στενοχωρήθηκα...

    Ποιός με πιάνει;
    Κανένας!

  14. #14
    Ρε χαλαρώστε....Κάθε δουλειά έχει τα πηξίματα της και τα καλά της..Εγώ πέρυσι ένα διάλλειμα απο τις σπουδές μου και δούλεψα για ένα χρόνο σε μία εταιρία, Βοηθός Λογιστηρίου..Έβλεπα τους υπευθυνους μηχανογράφησης να έρχονται για δύο ώρες και να φεύγουν, να πηγαίνουν σε άλλες εταιρίες και τους ζήλευα..Τους ζήλευα που αλλάζουν παραστάσεις,που οδηγόυν(έστω και στην Αθήνα) ενω εγώ ήμουν πίσω απο τους ίδιους 4 τοίχους όλη μέρα...Τώρα διαβάζω και τα κατά του επαγγέλματος σας...Απο τη αλλή βλέπω οτι εγώ ήμουν συνέχεια κλεισμένος αλλά δεν είχα τρεχάματα και αγχος μέσα στη κίνηση..Οι πωλητες της εταιρίας μπορεί να δουλέυα λιγότερες ώρες,να κάνουν ταξίδια να κυκλοφορούν με αυτοκίνητο της εταιρίας αλλά είχαν το άγχος της πτώσης του τζίρου που κάνουν στην εταιρία, κάτι που θα σήμαινε την απόλυση τους..Γι αυτό και ήταν συνέχεια στη τσίτα....Οι ταρίφες μπορεί να είναι κάπως ελεύθεροι αλλά δεν είναι και εύκολη δουλειά..Και στο φινάλε όλοι ταρίφες θα γίνουμε;
    Αυτό που προσπαθώ να πω είναι οτι όλες οι δουλειες έχουν τα καλά και τα κακά τους..Οταν είμαστε σε έναν συγκεκριμένο κλάδο βλέπουμε μόνο τα κάκα....
    Το θέμα είναι να βρισκουμε διεξόδους να ξεθολώνει το μυαλό και που και που να καθόμαστε πίσω, να χαλαρώνουμε και να βλέπουμε ΟΛΗ την εικόνα...Στο φινάλε αν δε μας ικανοποιεί κάτι το αλλάζουμε....Όλα εδώ είναι...----> :wacko: ..Στο κεφάλι μας ντε....
    Κλεκλές

  15. #15
    Tria Poulakia Kathontan Το avatar του/της Ora_Nihil
    Εγγραφή
    18/06/2003
    Μηνύματα
    85

    Αντε και

    στο τμήμα μηχανορραφίας



    Καλά ντε μη βαράτε

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 04/05/2009, 20:57
  2. Tt600r και δεν ξέρω τι μΕ γίνεται (από λάστιχα...)
    από Akatanomastos στο forum Χωμάτινο τερέν
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 27/01/2009, 10:50
  3. Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 01/12/2007, 15:30
  4. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 08/02/2007, 16:12
  5. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 18/10/2004, 16:23

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF