Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 5 από 5

Θέμα: V-strom 650

  1. #1

    V-strom 650

    Γεια σε ολους,
    ενδειαφερομαι να αγορασω ενα suzuki v-strom 650, αλλα εχω πληροφοριες για το μηχανακι μονο απο reviews, διαφημισεις και πωλητες. Αρα καταλαβαινετε την αξιοπιστια (!). Ξερει καποιος απο πρωτο χερι κατι που να αφορα το μηχανακι (μειονεκτημα ή πλεονεκτημα, οδηγικη εμπειρια κτλ). Τι γινεται με το service και ποσο αξιοπιστη ειναι η αντιπροσωπεια της suzuki..?


    Eυχαριστω!

  2. #2
    Drive It Like U Stole It Το avatar του/της zoudis
    Εγγραφή
    10/02/2004
    Μηνύματα
    161
    Εγώ δεν είμαι κάτοχος V-Strom αλλά έχω κάνει 3 test rides σε όλες τις συνθήκες.

    Κινητήρας Άψογος, Διαμάντι πραγματικό. Ροπάτος, ελαστικός, τραβάει μόλις αφήσεις το συμπλέκτη και κάνει τα 190 κιλά να εξαφανίζονται. Νομίζεις ότι οδηγείς μονοκύλιδρο enduro.

    Οδηγική συμπεριφορά κορυφαία. Αλλάζει κατεύθηνση πανέυκολα.

    Ανετότατη σέλα οδηγού-συνεπιβάτη.

    Χωράει μέσα απο το αυτο/τα εύκολα. Πετάγεται στο άνοιγμα του γκαζιού. Χωρίς να κατεβάσεις σχέση. Δεν ακούς καθόλου κραδασμούς από τον κινητήρα.

    Φρένα, αν και έχει του 1000, θα μπορούσαν να είναι και καλύτερα. Έχουν λίγο ξύλινη αίσθηση θα έλεγα. Σωληνάκια υψηλής ίσως ???

    Από servise, συντήρηση και αντιπροσωπεία Suzuki δεν ξέρω. Η ποιότητα κατασκεύης πάντως φένεται και είναι άψογη.

    Θα σου πρότεινα να διαβάσεις ανάλογες συζητήσεις που έχουν ήδη γίνει σε αυτό το forum και από κατόχους V-strom.


  3. #3
    The truth is out there... Το avatar του/της medieval
    Εγγραφή
    20/02/2004
    Μηνύματα
    35
    ΔΙΑΒΑΣΕ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ FORUM TO TOPIC ME ΤΙΤΛΟ ΑΠΑΙΧΤΟ.ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΜΟΥ.ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ.
    ...THE TRUTH IS OUT THERE...

  4. #4
    file sou to sustuno anepeifulakta.......exo to DL1000 kai prin kana mina piga stin suzuki kai odigisa(gia arketi ora) to 650..
    to ergaleio einai polu filiko,grigoro ,sosta stumeno,exei texnologia kai kalo finirisma kai einai ,thelo na pisteuo, to kalutero stin katigoria tou.to mono pou me xenise einai i exathmisi.....thelei petama..................na pas ,an eisai apo athina , stin suzuki stin dafni kai na kaneis ena test drive o tupos pou douleuei ekei einai isos o kalutero politis pou exo gnorisei ......tha se voithisei polu sto ti motori na epilexeis............
    V-for-ever

  5. #5
    ευχαριστω για την βοηθεια...
    Εκανα τεστ ride το v-strom στην suzuki στην συγγρου (το πηγαν εκει απο την Δαφνη) . Οντως ισχυουν οσα εχουν αναφερθει...
    Απο θετικα παρα πολλα και γνωστα φανταζομαι..
    Αυτα τα οποια δεν μου αρεσαν ηταν : α) Ο ηχος της εξατμισης ηταν πολυ ψευτικος, οχι εντονος αλλα ενοχλητικος (δεν εχεις την αισθηση οτι καβαλας 650). Σε προδιαθετει να αλλαξεις εξατμιση. β) Δεν ειναι "παιχνιδιαρικο" - και δεν φτιαχτηκε για να ειναι . Αλλα αν καποιος εχει συνηθισει να καβαλαει μονοκυλινδρα on-off και enduro δεν θα του ικανοποιηθει η αισθηση του "παιζειν" στον δρομο.
    Επαναλαμβανω οτι τα πλεονεκτηματα ειναι πολλα και αυτο που μου εκανε φοβερη εντυπωση ειναι οτι εστριβα και αλλαζα λωριδα μονο με την σκεψη . Που σημαινει οτι εχει γινει μελετη απο τους ιαπωνες τοσο στο κεντρο βαρους οσο και στην θεση οδηγησης.
    Παντα κατι χανεις κατι κερδιζεις..

    Ξερει κανεις αν εχουν παρουσιαστει προβληματα με το ψυγειου λαδιου του V-strom 650?

Παρόμοια θέματα

  1. Suzuki V-strom 650
    από petridist στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 25/08/2005, 08:58
  2. Σουζα Με V Strom 650!
    από mello στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 28/07/2004, 00:09
  3. Αγορα V-strom 650
    από medieval στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 20/03/2004, 19:11
  4. V strom 650 Vs FZ6 fazer
    από zoudis στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 51
    Τελευταίο μήνυμα: 17/03/2004, 22:23
  5. transalp?v-strom 650?freewind?aprilia pegaso?
    από medieval στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 29/02/2004, 01:04

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF