Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 21

Θέμα: ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ

  1. #1

    ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ

    ωραια τα προβολακια επανω στην μηχανη, μπορεις κ βλεπεις ποιο καλα την νυχτα...
    Βασικα θελω να φτιαξω κατι βασεις για τα προβολια....


    Αλλα η touratech δεν δινει σκετες τις βασεις!!!


    Ενα αλλο μαγαζι στην καλλιθεα (απο κατι "επαγγελματιες" του χωρου... Περιμενω να μου φτιαξουν βασεις απο αλουμινιο απο το Οκτωβριο!!! 6 μηνες ρε παιδια! Ντροπη! - θα σου φτιαξω κ περιμενε και τις εχω ετοιμες απλα περιμενε το καινουργιο μαγαζι να γινει... παπαριες!!! Κοροιδια! Αισχος!! ...{removed by sniper})

    Εχω κατι προβολια της HELLA micro D. πολυ καλα αυτα που βαζει η Touratech.



    Τι λυση υπαρχει? Υπαρχει καποιος που φτιαχνει βασεις?

  2. #2
    Έχεις κάγλεκα στην μηχανη;
    Αν ναι, μπορεις να αυτοσχεδιάσεις με σφιγκτήρες εξατμίσεων που να πιανουν πάνω στα κάγκελα.
    Ειναι ωραία η θάλασσα γιατί κινείται πάντα...

  3. #3

    !

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Stergios69
    Έχεις κάγλεκα στην μηχανη;
    Αν ναι, μπορεις να αυτοσχεδιάσεις με σφιγκτήρες εξατμίσεων που να πιανουν πάνω στα κάγκελα.

    Ναι εχω και καγκελακια... αλλα σε ενα πεσιμο θα μου σπασει το προβολακι... ελεγα να τα βαλω οπως και το ειχα κανει τα ειχα βαλει κατω απο τα φωτα... (Africa twin) επανω στην μασκα... ή στο σημειο που εχει η Touratech σκεφτει...

  4. #4
    Πάντως δοκίμασε και σε έναν σιδερά λίγο μερακλή, οι βάσεις της τουρατεκ είναι εύκολο να γίνουν σχεδόν ίδιες.
    Επίσης, στην κάτω πλάκα έχει βάση για ψηλό φτερό δες εκεί τι μπορεί να γίνει.
    Ειναι ωραία η θάλασσα γιατί κινείται πάντα...

  5. #5

    !!!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Stergios69
    Πάντως δοκίμασε και σε έναν σιδερά λίγο μερακλή, οι βάσεις της τουρατεκ είναι εύκολο να γίνουν σχεδόν ίδιες.
    Επίσης, στην κάτω πλάκα έχει βάση για ψηλό φτερό δες εκεί τι μπορεί να γίνει.

    ναι αλλα πρεπει να εχω κ ενα δειγμα απο touratech.... πως θα της φτιαξει... αντε τωρα να βρω σιδερα.... βασικα αλουμινιο πρεπει να ειναι για να ειναι ελαφριες...

    Καταλαβα... παλι μονος οτι φτιαξω...!!!

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DRAKOS1
    Εγγραφή
    18/03/2003
    Μηνύματα
    115
    Εγω τα προβολακια τα πηρα απο μαγαζι με ειδη αυτοκινητου περιπου 20 ευρω, με τις βασεις τους, και τα βιδωσα πανω σε μια λαμα την οποια λαμα μετα με δυο γωνιες την βιδωσα πανω στη βαση που εχει για τα πηρουνια, και στριβουν παρεα. και αναβουν με την μεγαλη σκαλα.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	image(235).jpg 
Προβολές:	1553 
Μέγεθος:	33,0 KB 
ID:	41750
    Η ζωη ειναι ωραια αλλα...............τα εχει με αλλον!!!

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DRAKOS1
    Εγγραφή
    18/03/2003
    Μηνύματα
    115
    Τα ιδια τα εχω βαλει και σε εναν φιλο με αφρικα.
    χρονος εργασιας περιπου 3 ωρες, κοστος προβολακια, ρελεδακι, καλωδια, ασφαλεια, λαμακια και γωνιες περιπου 40 ευρω.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	vΑrΑdΕrΟ.jpg 
Προβολές:	1549 
Μέγεθος:	36,1 KB 
ID:	41751
    Η ζωη ειναι ωραια αλλα...............τα εχει με αλλον!!!

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Φίλε DRAKOS1 μπορείς να δώσεις διεύθυνση και πληροφορίες για την τοποθέτηση? Με ενδιαφέρουν αυτά που φοράς... Thanks!

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DRAKOS1
    Εγγραφή
    18/03/2003
    Μηνύματα
    115
    Την τοποθετηση και την συνδεσμολογια τα εκανα μονος μου.
    Η ζωη ειναι ωραια αλλα...............τα εχει με αλλον!!!

  10. #10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DRAKOS1
    Εγω τα προβολακια τα πηρα απο μαγαζι με ειδη αυτοκινητου περιπου 20 ευρω, με τις βασεις τους, και τα βιδωσα πανω σε μια λαμα την οποια λαμα μετα με δυο γωνιες την βιδωσα πανω στη βαση που εχει για τα πηρουνια, και στριβουν παρεα. και αναβουν με την μεγαλη σκαλα.
    Eπειδή την έχω ξαναδεί τη φωτό σου με τα προβολάκια,.... μία απορία.

    Όταν η ανάρτηση εξαντλεί την διαδρομή της, είναι αδύνατον να μην βρίσκουν στο εμπρός φτερό.
    Έτσι δεν είναι?

    You BETA believe...
    ________________________________
    You should be exhausted.....
    ________________________________
    Hit me, crush me....

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DRAKOS1
    Εγγραφή
    18/03/2003
    Μηνύματα
    115
    Η αναρτηση μου ποτε δεν φτανει μεχρι το τερμα της, σταματαει περιπου 5 ποντους πριν το τερμα. παντως υπαρχει η δυνατοτητα τα προβολακια να σηκωθουν 2 πονους πιο ψηλα ακομα.
    Αυτα τα ρυθμιζεις αναλογα με την μηχανη που θελεις να τα βαλεις.
    Αν πιανουν τα χερια σου ειναι πολυ ευκολο.αν προλαβω σημερα θα βγαλω φωτο την αφρικα του φιλου μου με τα προβολακια για να τα δεις και εκει.
    Η ζωη ειναι ωραια αλλα...............τα εχει με αλλον!!!

  12. #12
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DRAKOS1
    Η αναρτηση μου ποτε δεν φτανει μεχρι το τερμα της, σταματαει περιπου 5 ποντους πριν το τερμα. παντως υπαρχει η δυνατοτητα τα προβολακια να σηκωθουν 2 πονους πιο ψηλα ακομα.
    Αυτα τα ρυθμιζεις αναλογα με την μηχανη που θελεις να τα βαλεις.
    Αν πιανουν τα χερια σου ειναι πολυ ευκολο.αν προλαβω σημερα θα βγαλω φωτο την αφρικα του φιλου μου με τα προβολακια για να τα δεις και εκει.

    Ναι ναι!!! φωτο!!!

  13. #13
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DRAKOS1
    Η αναρτηση μου ποτε δεν φτανει μεχρι το τερμα της, σταματαει περιπου 5 ποντους πριν το τερμα. παντως υπαρχει η δυνατοτητα τα προβολακια να σηκωθουν 2 πονους πιο ψηλα ακομα.
    Αυτα τα ρυθμιζεις αναλογα με την μηχανη που θελεις να τα βαλεις.
    Αν πιανουν τα χερια σου ειναι πολυ ευκολο.αν προλαβω σημερα θα βγαλω φωτο την αφρικα του φιλου μου με τα προβολακια για να τα δεις και εκει.
    Χμ...
    Το Varadero δεν φημίζεται και για τις πολύ σφιχτές του αναρτήσεις οπότε συμπεραίνω ότι μάλλον δεν πιέζεις πολύ το μπροστινό σου. Επειδή άλλοι μπορεί να το κάνουν, καλό είναι να το λαμβάνεις υπόψιν πριν προτείνεις τέτοιου είδους παρεμβάσεις..

    Προσωπικά δεν θεωρώ αποδεκτή την μετατροπή που έχεις κάνει αφού αναιρεί μέρος της λειτουργίας ενός μηχανικού συστήματος; που σχετίζεται άμεσα με την οδική συμπεριφορά και επομένως την ασφάλεια.

    Αν εσένα σε καλύπτει (εκφράζει, ικανοποιεί) δικαίωμα σου, αλλά όταν το προτείνεις σε άλλους θα πρέπει να αναφέρεις τα συν και τα πλην (αν είσαι σε θέση)

    Καλές βόλτες και με ασφάλεια.

    You BETA believe...
    ________________________________
    You should be exhausted.....
    ________________________________
    Hit me, crush me....

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DRAKOS1
    Εγγραφή
    18/03/2003
    Μηνύματα
    115
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
    Χμ...
    Το Varadero δεν φημίζεται και για τις πολύ σφιχτές του αναρτήσεις οπότε συμπεραίνω ότι μάλλον δεν πιέζεις πολύ το μπροστινό σου. Επειδή άλλοι μπορεί να το κάνουν, καλό είναι να το λαμβάνεις υπόψιν πριν προτείνεις τέτοιου είδους παρεμβάσεις..

    Προσωπικά δεν θεωρώ αποδεκτή την μετατροπή που έχεις κάνει αφού αναιρεί μέρος της λειτουργίας ενός μηχανικού συστήματος; που σχετίζεται άμεσα με την οδική συμπεριφορά και επομένως την ασφάλεια.

    Αν εσένα σε καλύπτει (εκφράζει, ικανοποιεί) δικαίωμα σου, αλλά όταν το προτείνεις σε άλλους θα πρέπει να αναφέρεις τα συν και τα πλην (αν είσαι σε θέση)

    Καλές βόλτες και με ασφάλεια.
    Να πιεσω το μπροστινο μου ωστε να τερματισει? για πιο λογο?
    ουτε εντρουρο κανω ουτε σουζες η εντο ουτε κατεβαινω σκαλες η πεζοδρομια. Αν εκανα καποια απο τα παραπανω η θα ειχα παρει αλλη μηχανη η θα εβαζα τα προβολακια στα καγκελα.
    Οταν καποιος θελει να κανει μια μετατροπη πρωτα κοιταει τα υπερ και τα κατα και μετα αποφασιζει αν θα το φτιαξει η οχι αναλογα με την χρηση που κανει.
    Τωρα για το αν το προτεινα σε καποιον να το φτιαξει δεν νομιζω να του ειπα φτιαχτο ειπα εγω τι εχω φτιαξει.

    Ευχαριστω
    Η ζωη ειναι ωραια αλλα...............τα εχει με αλλον!!!

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DRAKOS1
    Εγγραφή
    18/03/2003
    Μηνύματα
    115
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mixanobio$
    Ναι ναι!!! φωτο!!!

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	image(258).jpg 
Προβολές:	1465 
Μέγεθος:	54,1 KB 
ID:	42006
    Η ζωη ειναι ωραια αλλα...............τα εχει με αλλον!!!

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Παιδιά στην μηχανή?
    από fasma στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 38
    Τελευταίο μήνυμα: 24/07/2012, 09:34
  2. βάλτε όλοι abs στην μηχανή σας!
    από giorgosxristou στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 26/01/2008, 08:37
  3. Αμμος στην μηχανή!
    από XTakias στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 15/11/2007, 00:42
  4. βελτιώσεις πο έχετε κάνει στην μηχανή σας!!!
    από ironbum2 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 40
    Τελευταίο μήνυμα: 22/03/2006, 21:06

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF