Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 12 από 12

Θέμα: Απορια προς κατοχους FAZER 1000

  1. #1

    Απορια προς κατοχους FAZER 1000

    Η απορια μου παει πιο πολυ σε κατοχους Fazer 1000, εχω το FZ6 και καταφερα να κανω 7,000 σε 3 μηνες, το θεμα ειναι οτι αν και το θεωρω super μηχανακι, δεν μου φτανει.
    1. ειμαι 1,93, 93 κιλα και μου πεφτει μικρο, δεν πολυ χωραω κατω απο το φερινγκ, και μιας και ειμαι σχεδον παντα 2καβαλος στο ταξιδι τρωω πακετακι.
    2. ειναι ολιγον πριονι, και καπου 8α ηθελα την ροπουλα μου και τα αλογακια μου πιο χαμηλα.
    3. ξερω οτι θα βγει καινουργιο αλλα by the time it happens, εγω θα εχω γινει παππους, ασε που θα κανει και ενα σκασμο λεφτα.

    Λοιπον θελω γνωμες, σημερα θα παω να κανω test drive ενα που ειδα και μου αρεσει σε μαυρο.

    thanks in advance,
    Spiros

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Θάνος
    Εγγραφή
    18/06/2003
    Μηνύματα
    1.079
    Ε πάρ'το τότε...

    Πάλι μπορεί να μη χωράς πίσω από το fairing αλλά είσαι και ψηλός ρε αδερφάκι μου...

    Πάντως από ροπή θα χορτάσεις...
    Θάνος..

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της solman
    Εγγραφή
    17/10/2003
    Μηνύματα
    167

    Kalispera!!

    File mou mipos mporeis na voitheiseis?epidi eipes oti pas dikavalos taksidia.Pos einai aneto gia to synepivati?logo ton marspie provlimatizomai,mi tyxon kai pianontai ta podia tou!Kai an to fortoseis(oxi ypervolika)pos symperiferete?




    KAI LOUKOUMAKIA EXOUME KAI XALVADOPITES EXOUME!!!!!

    SYROS!!!!


    Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΤΑΞΙΔΙ Η ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΖΩΗ??
    SOLMAN

  4. #4

    FAZER 1000

    ΦΙΛΕ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ ΤΟΥ FAZER 600 KAI ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ!ΕΧΩ ΟΔΗΓΗΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟ 1000 ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΟΥ ΜΗΧΑΝΑΚΙ!ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΟΔΗΓΗΣΗΣ Ο,ΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΘΑ'ΧΕΙΣ! ΕΠΟΜΕΝΩΣ... ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΣΥΝΗΘΕΙΑΣ!

  5. #5
    7 years of fuckin up Το avatar του/της Stabak
    Εγγραφή
    19/09/2002
    Μηνύματα
    898
    κοίτα, από βάρος και φορτωμα δεν θα έχεις πρόβλημα, αλλά ζελατίνα σίγουρα θα θες μεγαλύτερη (είναι κακάσχημη όμως).

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Θάνος
    Εγγραφή
    18/06/2003
    Μηνύματα
    1.079
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Stabak
    κοίτα, από βάρος και φορτωμα δεν θα έχεις πρόβλημα, αλλά ζελατίνα σίγουρα θα θες μεγαλύτερη (είναι κακάσχημη όμως).
    Της Yamaha η ψηλότερη ζελατίνα είναι όμορφη. Δεν αλλάζει καθόλου το χαρακτήρα της και είναι και ψιλοφιμέ.

    Οι πολύ ψηλές aftermarket δεν βλέπονται.
    Θάνος..

  7. #7
    Βλαμένο Μέλος Το avatar του/της eNeRGy
    Εγγραφή
    28/10/2002
    Μηνύματα
    87
    apo ropi kai repriz... to Fazer1000ari rixnei arketa supersport mexri to 2000 kato...

    einai apo ta megalitera tou atou!...
    apo zelatina kikloforoun sto emporio pio omorfes megaliteres (stin perioxi tou kranous) kampiloseis kai mikous... tha vreis apeires kai omorfes liseis...

  8. #8

    Agapite solman

    Koita na deis... ksekinisa mia proia (thn proigoumenh vdomada) kai lew 8a paw volta kai opou me vgalei. Eftasa Evoia Agio Giannh Rosso kai den epesa pragmatika katw apo 200, eida sto koder 238. se 1,5 eixa ftasei, to ergaleio einai purkavlo, apla egw exw provlhma kai olo thn psaxnw.
    H kopelia mou den eixei idietaira parapona, alla lave upopsin sou oti mou exei adunamia, an kai otan thn anevasa se ena TDM 900 enos filou, epa8e plaka.
    Koita na ksereis ti perneis, gia mena perneis kati pio aneto apo supersport, alla pistepse me den einai kai touring.
    H yamaha sto site kakws thn exei valei san sport-touring, gia mena to mhxanaki einai supersport.

    Auta... elpizw na voh8hsa
    Spiros

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Θάνος
    Εγγραφή
    18/06/2003
    Μηνύματα
    1.079
    Έπαθε πλάκα με το tdm900;

    δεν παραξενεύομαι... αλλά επειδή πριν το fazer είχα το tdm το 850, που σαν θέση μάλλον ίδια είναι με το 900... για να κάνεις μεγάλο ταξίδι έπρεπε να φορέσεις οπωσδήποτε ζώνη για τη μέση και πάλι έφτανες με λουμπάγκο!

    Μάλλον η πρώτη εντύπωση θα ήταν γιατί το tdm δείχνει να καλύπτει καλύτερα από τον αέρα και να είναι πιο άνετο λόγω εντελώς όρθιας θέσης, αλλά όταν η ταχύτητα ανεβαίνει, ενώ το fazer εξακολουθεί να καλύπτει, στο tdm σου γίνονται τα χέρια σαν του τιραμόλα στην προσπάθεια να κρατηθείς επάνω... να μην πω για τη σέλα του που είναι κούτσουρο...

    Το fazer είναι απείρως καλύτερο στα ταξίδια, αν και ούτε εγώ θα το έλεγα touring...
    Θάνος..

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της solman
    Εγγραφή
    17/10/2003
    Μηνύματα
    167

    kalispera

    Paidia,voithisate poly,kai malon gia v-strom 650 pao,to odigisa kiolas kai exei kai kala gazia(gia ta dika mou dedomena) kai aneto gia 2!Pantos tha prospathiso na odigiso kai to fz6

    KAI LOUKOUMAKIA EXOUME KAI XALVADOPITES EXOUME!!!!!

    SYROS!!!!


    Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΤΑΞΙΔΙ Η ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΖΩΗ??
    SOLMAN

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της banditgr
    Εγγραφή
    30/05/2002
    Μηνύματα
    963
    Gia emena to moter tou Vstrom 650 einai poli poio....a3iopoiisimo kai kai genika kalitero apo tou neou fazer.Exontas odigisei arketa ena Sv 650 (idio moter) kai exontas ena cbr 600 mou aresan poli oi mesees tou v2 an kai otan anevoun oi strofes exei arketi diafora stin dinami,alla sigkrinontas to me to koutsouremeno moter tou kainourgiou fz6 pisteyo einai kalitero.
    Το κρεβάτι είναι το πιο επικίνδυνο μέρος του κόσμου.
    Ενενήντα τοις εκατό των ανθρώπων πεθαίνουν εκεί.

  12. #12
    Βλαμένο Μέλος Το avatar του/της eNeRGy
    Εγγραφή
    28/10/2002
    Μηνύματα
    87
    e, signomi.... gia to 1000ari de rotouses?
    den iparxei sigrisi me to sv650!!!!

Παρόμοια θέματα

  1. ερωτηση..προς κατοχους cbf 1000
    από mavros_skilos στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 09/12/2012, 20:37
  2. Προς κατόχους 1000 Rr '08
    από DionK στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 28/11/2011, 01:36
  3. Προς κατόχους xr-1000
    από fonzareli στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 18/10/2009, 18:23
  4. Προς κατόχους 1000.
    από Respect στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 20/04/2007, 00:05
  5. Fazer 1000
    από Θάνος στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 28/11/2003, 00:52

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF