Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 9 από 9

Θέμα: ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ Scooter

  1. #1

    Question ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ Scooter

    Σαν νεο μέλος που είμαι θα ήθελα τα φωτα σας. Θέλω γνώμες όσον αφορά τα τρία mega scooter: το T-max, το nexus και το bergman. Ένδιαφέρομαι για αγορά.

  2. #2
    .Με κουράσατε.Πάω βόλτα Το avatar του/της br492
    Εγγραφή
    19/05/2005
    Μηνύματα
    62
    Ψάξε λιγο.Υπάρχουν άπειρες συζητήσεις για σκούτερ

  3. #3
    Πιστεύω ότι ΕΔΩ
    θα βρεις τις απαντήσεις που ψάχνεις.
    Γνώμη μου...NEXUS δυνατο,όμορφο,καλοστημένο και πιο φθηνό από τα άλλα δυο.

  4. #4
    Εγώ πάλι προτείνω T-Max.

  5. #5
    Καλησπέρα φίλε μου.Καταρχάς τα τρία megascooter είναι διαφορετικά μεταξύ τους με τα nexus kai t-max να είναι στην ίδια σχεδόν στην ίδια κατηγορία (από άποψη κυβικών) και το burgman να ξεφεύγει αρκετά.Είμαι κάτοχος Suzuki burgman 650 k5 Yoshimura πρώην κάτοχος Τmax και Χ9 500.
    Άποψή μου επειδή έχω περάσει 3 ιταλικά κι επειδή μιλάω με φίλους μου που μετανιώνουν πάρε Τmax ή burgman 650.

    Βurgman 650
    Πρόκειται για το μεγαλύτερο ,δυνατότερο, τεχνολογικά ΆΨΟΓΟ megascooter της κατηγορίας.Ξεφεύγει αρκετά από τα υπόλοιπα.Στο λέω από εμπειρία επείδή υπήρξα κ’άτοχος κι άλλων megascooter . Πρόκειται ίσως για μια τουριστική μοτοσυκλέτα που ενσωματώνει τις ευκολίες ενός scooter. Είναι ίσως στην κατηγορία του αυτή την στιγμή. Συνδυάζει πανίσχυρες επιδόσεις αλλά και μια ιδιαίτερη έφεση στις βαθιές υποκλίσεις κάθε φορά που αντικρίζει στροφή. Πίστεψε με πολλοί φίλοι μου έχουν πάθει πλάκα για το πώς στρίβει. Από εξοπλισμό δεν το συζητάμε είναι αξιοζήλευτος και από τουριστικά θηρία. Από χώρο 2 fullface και μερικά πράγματα νομίζω φτάνουν. Είναι ένας τρόπος να αποφύγεις τις βαλίτσες.Πρόκειται για ένα megascooter το οποίο το φορτώνεις όσο θες ,πας σταθερά με όσα θες και πας όπου θες ακούραστος.Δικύλινδρο μοτέρ με 56 άλογα με vbox πλαίσιο..Εμένα δεν μου έφταναν κι έχωσα και μια yoshimura και πήρα άλλα 7. Θέλεις να ταξιδέψεις άνετα πατάς το d αυτόματο και απολαμβάνεις την διαδρομή ή κουμπάνεις την έκτη που δουλεύει σαν overdrive .Θές να κάνεις γρήγορη την αυτόματη οδήγηση πατάς το power.Θες ακόμη πιο γρήγορη?Βάζεις το manual και δουλεύεις το 6τάχυτο μέχρι τον κόφτη.Χτυπάει με άνεση 197κμ και ταξιδεύει με 170 σταθερά χωρίς την παραμικρή ενόχληση.Μπορώ να σου πω κι άλλα.

    ΤΜΑΧ 500
    Δικύλινδρο μοτέρ 43 αλογάκια με diamond type Πλαίσιο ,σποράτο ,αισθητικά πανέμορφο αλλά θέλει μερικές βελτιώσεις για να βγάλει εξ ολοκλήρου την δύναμη που έχει.Στρίβει κι αυτό σαν μοτοσυκλέτα,έχει τρομερή θέση οδήγησης και ταξιδεύει κι αυτό γρήγορα κι άνετα χωρίς κραδασμούς και χωρίς κούραση.Απο εμεπιρία ελάχιστη μαζί του επειδή το πούλησα νωρίς στρίβει σαν τρένο,ταξιδεύει με 150 στο κοντέρ άνετα χωρίς να αγκομαχάει για προσπέραση και είναι πανέμορφο κι αυτό.

    Νexus 500
    Δεν θα σου πω πολλά για το Gilera γιατί τα έχω σιχαθεί τα ιταλικά με τα προβλήματά τους.Είναι το κορυφαίο megascooter των Ιταλών.Δεν λέω ότι δεν είναι καλό.Άψογο κι αυτό,στρίβει σαν τρελό αέρα -πατέρα,έχει ζωηρό γκαζάκι αλλά σαν μονοκύλινδρο είναι λίγο κουραστικό στα πολλά χιλιόμετρα.Θα το έπαιρνα μόνο αν έβγαινε δικύλινδρο και ύστερα από πολύ σκέψη για ιταλικό.Πολλά προβλήματα ρε γαμώτο.

    Αυτά τα ολίγα αν και μπορώ να σου πω αρκετά ακόμη.Το καλύτερο είναι να τα κάνεις ένα test drive και να δεις πραγματικά ποιο σου αρέσει περισσότερο.Ελπίζω να βοήθησα κάπως.

  6. #6
    Θα συμφωνήσω με τον Suzuki_K5....



    (Ήρθαν κάποιοι φίλοι απ'τα παλιά......):a51:

    Το κάθε σκούτερ υπερτερεί σε κάποιους τομείς σε σχέση με τα άλλα και το θέμα είναι εσύ τι ψάχνεις...

  7. #7
    Kαι όταν με το καλό το πάρεις σε περιμένουμε στο Scooterclub Hellas.

  8. #8
    Tελικά τί πήρες φίλε μου?

  9. #9
    Καλημερα Ειχα τροχαιο με το Χ9 προς το παρων το ξεχναμε θελω να κανω παιδακια 1 χρονο παντρεμενος δεν λεει να μετακομισουμε ανωθεν.Ο τυπος εκανε αναστροφη και με εκανε valentino πτωση 3 μηνες εκτος.Ευχαριστω για τα κειμενα

Παρόμοια θέματα

  1. Παιδες ερωτηση για κάγκελα στο transalp
    από petridist στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 11/10/2005, 10:20
  2. Ερώτηση για γάντια!!
    από bikersonly στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 26/01/2004, 20:21
  3. Ερωτηση Για Ολους...
    από almalibera στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 07/11/2003, 12:43
  4. Ερωτηση Για Fmf
    από ctpanoramix στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 04/11/2003, 16:58
  5. Ερωτηση Για Fmf
    από bikersonly στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 02:47

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF