Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 18

Θέμα: Πανελλαδικός Γύρος

  1. #1

    Πανελλαδικός Γύρος

    Η Λέσχη Μοτοσικλέτας Άρτας (ΛΕ.ΜΟΤ.Α.), διοργανώνει Γύρο της Ελλάδας. Η αναχώρηση θα γίνει την Πέμπτη 13 Μαΐου και η επιστροφή τη Κυριακή 16 Μαΐου. Η διαδρομή περιλαμβάνει τρεις διανυκτερεύσεις.

    Τη πρώτη μέρα η διαδρομή έχει ως εξής : Αναχώρηση από Άρτα, Ιωάννινα, Μέτσοβο, Μηλιά, Γρεβενά, Εγνατία Οδό, Βέροια, Θεσσαλονίκη και διανυκτέρευση Καβάλα.

    Τη δεύτερη μέρα, αναχώρηση από Καβάλα, Ξάνθη, Κομοτηνή, Αλεξανδρούπολη, Ασπροβάλτα και διανυκτέρευση Λιτόχωρο Πιερίας.

    Τη τρίτη μέρα, αναχώρηση από Λιτόχωρο, Λάρισα, Λαμία, Θήβα, Κόρινθος και διανυκτέρευση Ναύπλιο.

    Τη τέταρτη μέρα, αναχώρηση από Ναύπλιο, Άστρος Κυνουρίας, Λεωνίδιο, Σπάρτη, Καλαμάτα, Κυπαρισσία, Πύργος, Πάτρα και επιστροφή Άρτα.

    Στις πόλεις που θα διανυκτερεύσουμε, αλλά και σε αυτές που θα περάσουμε, θα θέλαμε να βρεθούμε με τις τοπικές Λέσχες Μοτοσικλέτας. Όποιος είναι μέλος κάποιας από τις Λέσχες στις πόλεις που αναφέρω ότι θα περάσουμε, θα τον παρακαλούσα να μου στείλει κάποιο πμ με τα στοιχεία της Λέσχης (διεύθυνση, τηλέφωνο), ώστε να κανονίσουμε κάποια συνάντηση.
    Σημασία δεν έχει ο προορισμός,
    αλλά το ταξίδι...

  2. #2
    μμμμμμμμμμμμμμ!!!!! Το avatar του/της petridist
    Εγγραφή
    20/05/2003
    Μηνύματα
    446

    Thumbs up Γαμάτο!!!!!

    Καλά και γαμώ τα γούστα λέμε!!!!

    Αν ήταν καλοκαίρι και δεν είχα δουλειά θα ερχόμουν με χίλια!!!

    Αλλα δυστυχώς οι δύο καθημερινές που αναφέρεις είναι άκρως απαγορευτικές...

    ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ καλά να περάσετε και να βγάλετε πολλές φωτό!!!

    Και περνώντας απο Κομοτήνη βαρέστε τίποτα κόρνες... (θα σας ακούσει ο daddy..και δε θα με πρήζει για το δρομολόγιο Πάτρα- Κομοτηνή που κάνω!)

    Καλό ταξίδι και προσοχή!!
    Μια μέρα παιδιά μου....,, μου φέρνουν ένα κομμάτι τιτάνιο ναααααααα!!!! Τι να το κάνω σκέφτομαι????????


    FZ6 RULEZ!!!

  3. #3
    petridist συμφωνώ είναι λίγο δύσκολο, αλλά υπάρχει και σχέδιο β για εμάς που δυσκολευόμαστε πέμπτη και παρασκευή.
    Να πάμε Σαββατο Ναύπλιο να διανυχτερεύσουμε και να κάνουμε τη βολτάδα της Κυριακής και να γυρίσπυμε Αθήνα Κυριακή βράδυ. Δε θα είναι και άσχημε νομίζω....
    ...τι λες?

  4. #4
    Παιδιά...
    ...όποιος θέλει να συμμετάσχει στην εκδρομή, ας στείλει πμ να του δώσω το τηλέφωνό μου, ώστε να βρεθούμε κάπου στη διαδρομή. Είστε όλοι ευπρόσδεκτοι από τη ΛΕ.ΜΟΤ.Α.
    Οι διανυκτερεύσεις είναι αυτές οι τρεις που αναφέρονται στο παραπάνω post. Αν αλλάξει κάτι, μάλλον δύσκολο, θα ειδοποιήσω...
    Σημασία δεν έχει ο προορισμός,
    αλλά το ταξίδι...

  5. #5
    Trip master Το avatar του/της hornet
    Moderator
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    2.039
    Πολυ ωραια παρα πολυ ωραια.......μπραβο σας ρε παιδια.
    Να υποθεσω οτι το Σαββατο θα περνατε κοντα απο αθηνα για να πατε ναυπλιο.Στειλε ενα ΠΜ με κινητο μηπως κανονισουμε καμια συναντησουλα να σας δουμε.

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2003
    Μηνύματα
    199

    Thumbs up ΚΑΛΟ ΔΡΟΜΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!

    ..Καλο ταξιδι να χετε, και οντως αμα περασετε απο Αθηνα ειδοποιήστε ...


    www.copacampagnia.gr

  7. #7

    Re: ΚΑΛΟ ΔΡΟΜΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από almalibera
    ..Καλο ταξιδι να χετε, και οντως αμα περασετε απο Αθηνα ειδοποιείστε ...



    Φυσικά και θα ειδοποιήσουμε για να δούμε και από κοντά τη φατσούλα του Μιχάλη...
    Περίμενα και γω να σας δω στα μέρη μου, αλλά τελικά θα έρθω πρώτος εγώ στα δικά σας...
    Σημασία δεν έχει ο προορισμός,
    αλλά το ταξίδι...

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2003
    Μηνύματα
    199

    Re: Re: ΚΑΛΟ ΔΡΟΜΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από parji
    Φυσικά και θα ειδοποιήσουμε για να δούμε και από κοντά τη φατσούλα του Μιχάλη...
    Περίμενα και γω να σας δω στα μέρη μου, αλλά τελικά θα έρθω πρώτος εγώ στα δικά σας...
    Αμ εμεις δεν θελαμε να ανεβουμε...?

    Τες πα, θα ερθει και στιγμή να ανεβουμε και εμεις. Θα το επιδιώξω φετος οπωσδήποτε για να μεινουμε κανα 3μερο τουλαχιστον...
    www.copacampagnia.gr

  9. #9
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/06/2002
    Μηνύματα
    200

    Re: Re: ΚΑΛΟ ΔΡΟΜΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από parji
    Φυσικά και θα ειδοποιήσουμε για να δούμε και από κοντά τη φατσούλα του Μιχάλη...
    Περίμενα και γω να σας δω στα μέρη μου, αλλά τελικά θα έρθω πρώτος εγώ στα δικά σας...
    Κωστή περιμένω νέα σου!

    από ότι είδα στο πρόγραμμα σας το Σάββατο θα κινείστε Κόρινθο,Ναύπλιο!!Και θα περάσετε από Αθήνα όπως κατεβαίνετε!Οπότε εκεί θα βρεθούμε και θα σας συνοδεύσουμε μέχρι Ναύπλιο να πιούμε καφεδάκι!! Οπότε το Σαββάτο! Πάρε με ένα τηλέφωνο περίπου τι ώρα θα περνάτε από Αθήνα ώστε να είμαι έτοιμος μετά της Άρτεμις μου φυσικά να σας προυπαντήσουμε!!!

    Αφού ξεκινάτε από Λιτόχωρο υπολογίζω το μεσημέρι κατά τις 13:00 - 14 :00 να περνάτε από Αθήνα!Αν δεν κάνω λάθος.Πάρε με από καμιά στάση σας όπως κατεβαίνετε να μου πείτε περίπου ώρα.Το πιο καλό να βρεθούμε στα διόδια της Ελευσίνας!
    Αναμενω!Αν κάπου κάνω λάθος διόρθωσε με!

    Υ.Γ Την Κυριακή δουλεύω!Οπότε ότι παιχτεί το Σάββατο!!

  10. #10
    μμμμμμμμμμμμμμ!!!!! Το avatar του/της petridist
    Εγγραφή
    20/05/2003
    Μηνύματα
    446

    Smile !

    Αρχικά δημιουργήθηκε από ruyjin
    petridist συμφωνώ είναι λίγο δύσκολο, αλλά υπάρχει και σχέδιο β για εμάς που δυσκολευόμαστε πέμπτη και παρασκευή.
    Να πάμε Σαββατο Ναύπλιο να διανυχτερεύσουμε και να κάνουμε τη βολτάδα της Κυριακής και να γυρίσπυμε Αθήνα Κυριακή βράδυ. Δε θα είναι και άσχημε νομίζω....
    ...τι λες?
    ρε γμτ αυτή την κυριακή μαλλον θα είμαι βόλτα Ολυμπία μεριά και την επόμενη κυριακή θα είμαι Ναύπλιο... κρίμα.. κακός συγχρονισμός!! πάντως καλά να περάσετε όλοι όπου κι αν είστε το ΣΚ!!

    Μια μέρα παιδιά μου....,, μου φέρνουν ένα κομμάτι τιτάνιο ναααααααα!!!! Τι να το κάνω σκέφτομαι????????


    FZ6 RULEZ!!!

  11. #11
    go copana... copacabana! Το avatar του/της periklisk
    Εγγραφή
    21/12/2003
    Μηνύματα
    2.403
    Κώστα!!!! Να κανονιστούμε αν είναι για ΣΚ μήπως κατεβούμε.... ή το πολύ πολύ Κυριακή πρωί από Ναύπλιο κτλ!!!


    Γαμάτη βόλτα.... μακάρι να μπορούσαμε να ακολουθήσουμε!!!
    ΟΞΩ ΠΑΤΣΑΒΟΥΡΙΕΝ!!!!

  12. #12
    Εννοείται ότι θα τηλεφωνήσω σε όλους για να βρεθούμε. Το ίδιο θα κάνω και με τα παιδιά στη Θεσσαλονίκη.
    Οταν φτάσουμε Αθήνα, απ'ότι έχουμε κανονίσει μέχρι στιγμής, θα πάμε μέσω Αττικής Οδού για να γλυτώσουμε τη κίνηση και θα βγούμε κατ'ευθείαν στα διόδια της Ελευσίνας. Οπότε για να βρεθούμε, θα πρέπει ή να έρθετε μαζί μας μέχρι το Ναύπλιο ή να κανονίσουμε κάτι άλλο πριν ώστε να κάτσουμε για ένα καφεδάκι. Πείτε ιδέες...περιμένω...
    Α, και κάτι βασικό που ξέχασα να αναφέρω στο post της εκδρομής. Θα είμαστε συνολικά έξι μηχανές. Δύο Varadero 1000, δύο Transalp 650 (η μία δικιά μου!!!), ένα TDM 900 ολοκαίνουργιο και ένα Freewind 650 του προέδρου της Λέσχης. Ολοι θα είμαστε χωρίς συνεπιβάτες, μιας και κανείς δεν ήθελε να ακολουθήσει τόσα χιλιόμετρα...γιατί άραγε...?
    Το Σεπτέμβριο ετοιμάζουν οι streetάδες της λέσχης το ίδιο ακριβώς ταξίδι με μας για να αποδείξουν ότι γίνεται πιο γρήγορα και πιο άνετα με street μηχανάκια, όπως ZZR 1200, CBR 600F, MV Agusta F4,...καλά θα τους δούμε όταν έρθουν και θα είναι σαν σίγμα τελικό...
    Σημασία δεν έχει ο προορισμός,
    αλλά το ταξίδι...

  13. #13
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/06/2002
    Μηνύματα
    200
    Αρχικά δημιουργήθηκε από parji
    Το Σεπτέμβριο ετοιμάζουν οι streetάδες της λέσχης το ίδιο ακριβώς ταξίδι με μας για να αποδείξουν ότι γίνεται πιο γρήγορα και πιο άνετα με street μηχανάκια, όπως ZZR 1200, CBR 600F, MV Agusta F4,...καλά θα τους δούμε όταν έρθουν και θα είναι σαν σίγμα τελικό...
    Τα μοτόρια που αναφέρεις (μόνο η Agusta μου φαίνεται κάπως άβολη λόγω sport οδήγησης αν δεν κάνω λάθος) τα μοτόρια που αναφέρεις λοιπόν ΚΑΙ πιο άνετα θα κάνουν την διαδρομή ΚΑΙ πιο γρήγορα.Αλλά έχει σημασία βρε Κωστή το γρήγορο?Εκδρομή είναι.το μόνο καλό είναι ότι θα κερδίζουν στις Εθνικές, που δεν έχεις να χαζέψεις και τίποτα.Αλλά και πάλι.big deal!

    Πάντως πιο streetaδικη είναι η εκδρομή! Αλλά και σεις μια χαρούλα θα έρθετε!
    Καλό δρόμο να χετε!!

    Υ.Γ Τώρα που μου είπες τι μοτόρια θα είστε σεις μήπως να σας περιμένω Ναύπλιο???χαχα! Έλα μια πλακίτσα κάνω!

  14. #14
    "Παππούς" -- (22-05-02) Το avatar του/της jimbar
    Εγγραφή
    30/09/2003
    Μηνύματα
    317
    Μικρέ, πολύ καλή η διαδρομή και ακόμα καλύτερα τώρα που ο καιρός φτιάχνει.

    Αλίμονο από μας τους φτωχούς!!! Α ρε τι κάνουν τα φράγκα...

    Φτιού σας παλιο-πλούσιοι...

    Καλά να περάσετε, τα μάτια σας 1000000000000000000014 !!!!!! και όταν περάσετε από Αθήνα, καθίστε κάπου για καφέ και «χτυπήστε» κανά τηλέφωνο να βρεθούμε
    - - - ΠANTA ΟΡΘΙΟΙ !!!! - - -

    ΘΕΕ μου μην φοβάσαι είμαι δίπλα σου!!

  15. #15
    Αρχικά δημιουργήθηκε από bikersonly
    Τα μοτόρια που αναφέρεις (μόνο η Agusta μου φαίνεται κάπως άβολη λόγω sport οδήγησης αν δεν κάνω λάθος) τα μοτόρια που αναφέρεις λοιπόν ΚΑΙ πιο άνετα θα κάνουν την διαδρομή ΚΑΙ πιο γρήγορα.Αλλά έχει σημασία βρε Κωστή το γρήγορο?Εκδρομή είναι.το μόνο καλό είναι ότι θα κερδίζουν στις Εθνικές, που δεν έχεις να χαζέψεις και τίποτα.Αλλά και πάλι.big deal!

    Πάντως πιο streetaδικη είναι η εκδρομή! Αλλά και σεις μια χαρούλα θα έρθετε!
    Καλό δρόμο να χετε!!

    Υ.Γ Τώρα που μου είπες τι μοτόρια θα είστε σεις μήπως να σας περιμένω Ναύπλιο???χαχα! Έλα μια πλακίτσα κάνω!
    Αυτό προσπαθώ να τους πω και γω, αλλά αυτοί την έχουν δει Rossi και Sete...τουλάχιστον να την έβλεπαν Xaus...
    Εμείς κάνουμε την εκδρομή με σκοπό να δούμε μέρη που δεν έχουμε επισκεφτεί ξανά στο παρελθόν, να βγάλουμε φωτογραφίες, να γνωριστούμε με άλλες λέσχες μοτοσικλέτας, να δούμε γνωστούς και φίλους από τα μέρη που θα περάσουμε και το βασικότερο να κάνουμε χιλιόμετρα και να ξεφύγουμε από τις σκοτούρες που έχουμε όλοι μας.
    Η διαδρομή θα γίνει σε χαλαρούς ρυθμούς. Μπροστά θα πηγαίνει ο πρόεδρος με το freewind που είναι και το πιο αργό μηχανάκι και θα δίνει το ρυθμό. Τώρα αν οι Varaderίστες θελήσουν να "ανοίξουν" λίγο τα μηχανάκια τους σε καμιά Εγνατία, κανένα πρόβλημα. Οι στάσεις για καφέ και βενζίνη είναι γνωστές από όλους οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα. Το θέμα είναι βέβαια να πηγαίνουμε όλοι μαζί ώστε να φαίνεται ότι είμαστε Λέσχη και όχι ξέφραγο αμπέλι. Πιστεύω ότι δε θα υπάρξει πρόβλημα με τα παιδιά γιατί όλοι γνωριζόμαστε πολλά χρόνια και έχουμε κάνει πάρα πολλά χιλιόμετρα μαζί, χωρίς παρατράγουδα.
    Και που'σαι Μιχαλιό...
    ...μη βάζεις ιδέες στο JimBar και με έχει πρήξει με το ΧΧ σου.
    Θέλει να πάρει και αυτός το ίδιο...
    Ας μάθει πρώτα ορθοπεταλιά...Τζιμάκο ακούς....???:ZZZ:
    Σημασία δεν έχει ο προορισμός,
    αλλά το ταξίδι...

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Kύπελο και ΑΕΚ-ΟΣΦΠ (μάλλον) δεύτερος γύρος...
    από Gandalf dr685sm στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 17/03/2005, 14:09
  2. Ο γυρος της Β.Ευβοιας σε 350 ωρες!!!!!!!!!!!!
    από hornet στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 26/10/2004, 20:53
  3. Γυρος Κορινθιακου! (θα θελα...!!)
    από hornet στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 06/09/2004, 16:55
  4. Γύρος Κορινθιακού (σχεδόν...) Κυριακή 29/8
    από Wizard13 στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 28/08/2004, 19:38
  5. Εμεινε ανεκλπήρωτος ο Πανελλαδικός Γύρος
    από parji στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 17/05/2004, 13:37

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF