Σελίδα 3 από 22 ΠρώτοΠρώτο 1234567813 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 320

Θέμα: Transalp 650 ή V-STROM 650 εσείς τι θα αγοράζατε?

  1. #31
    paidia kalispera kai ego katoxos vstrom arketa efxaristimenos .

    San ola ta mixanakia exei kapia provlimatakia alla tipota spoudaio

    Oso gia tin sigrisi exoun ena koino simio me to transalp .

    Poli koino vevaia ektos to oti einai kai ta 2 ON-OFF ....

    to pio koino einai to oti exoune kai ta 2 .........







    2 rodes :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    www.satfreaks.gr

  2. #32
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/07/2006
    Μηνύματα
    254
    Αδερφε εγω παιρνω strom abs σε 5-10 μερες, το ψαχνω 1 χρονο πιο απο τα δυο αξιζει . Το στρομ ειναι δικυλινδρο σαν το τρανσαλπ αλλα πιο νεο τεχνολογικα. Αξιζει το παραπανισιο χιλιαρικο. Για μενα, γενικα απεφυγε το το μεταχειρισμενο ...
    mustili

  3. #33
    I believe I can fly..! Το avatar του/της lammadin
    Εγγραφή
    21/07/2005
    Μηνύματα
    60
    Καποιος ανεφερε οτι το strom θελει "λεει" οδηγικη εμπειρια γιατι στρηβει...

    Εμενα ειναι το πρωτο μου μηχανακι και δεν εχω κανενα προβλημα.Στρηβει το ατιμο τρελα αλλα οχι με τροπο που να σε φοβιζει...
    Εκτος αυτου το οτι στρηβει καλυτερα ειναι στα+ αν εισαι νεος οδηγος.

    σκεφτομαι αν αποφασισει η honda να ανανεωσει πραγματικα το ΤΑ....

    Νεο πλαισιο,φρενα,ψεκασμος,ABS...Tρεμε κασμε..!
    Αλλα μεχρι τοτε,ζησε μαη μου να φας τριφυλλι....

    παρε στρομ...
    Ground Control to Major Tom
    Take your protein pills and put your helmet on...

    Ground Control to Major Tom
    Commencing countdown, engines on
    Check ignition and may God's love be with you...

  4. #34
    Αρχαία Ολυμπία Το avatar του/της marios8
    Εγγραφή
    02/04/2005
    Μηνύματα
    2.079
    Aν θέλεις on off παρε το ΤΑ. Αν θελεις γκαζια ,να στριβει με 200 ,2κυλινδρο παρε το sv με το μοτερ του Στρομ. Με το ΤΑ θα ταξιδευεις ανετα 140- 150 και θα πηγαινεις ΠΑΝΤΟΥ. Eιναι θεμα επιλογων.
    Τον κάθε λαό τον κυβερνάει αυτός που του αξίζει.

  5. #35
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    οχι ρε πουστη μου!!! ειδα το θεμα και χαρηκα, λεω πολυ τσακωμος θα πεφτει ....αλλα τιποτα....απαραδεκτο!!!!

    Παρακαλω οταν εμπλεκεσται σε τετοιες συζητησεις να ειστε ερριστικοι , προκλητικοι και ειρωνες !! Νισαφι πια με τις πολιτισμενες απαντησεις και τον διαλογο!!!!

    ...παρε v-strom

  6. #36
    Vstromάκιας από κούνια... Το avatar του/της NikdeV82
    Εγγραφή
    30/06/2006
    Μηνύματα
    53
    Φίλε μου... όσο το λιβανίζεις δεν βγάζεις άκρη..


    Γιατί δεν κανονίζεις να ΚΑΝΕΙΣ TEST RIDE και τα δύο ?


    .......και πες μας τις εντυπώσεις σου!

    Εγώ τουλάχιστο αυτό έκανα όταν πήρα πρώτα όλες τις γνώμες
    γνωστών και μη...

    Άλλωστε η τελική επιλογή δική σου...

    ΥΓ. και να σκεφτείς ότι έβλεπα τα TA παλιά και έλεγα τέτοιο θέλω να πάρω:hypnotize :hypnotize

  7. #37
    Freddo Cappucino Racer Το avatar του/της fazerakis
    Εγγραφή
    02/02/2003
    Μηνύματα
    419
    Χωρίς καν να διαβάσω τί έχει γράψει ο καθένας παραπάνω

    V-STROM ME ΚΛΕΙΣΤΑ ΜΑΤΙΑ!!!

    Τεχνολογία 20ου αιώνα εναντίον 21ου είναι η ερώτηση.

    Εκτός αν είσαι από αυτούς που λένε "Τι καλά που τα φτιάχνανε τον παλιό καλό καιρό"

    :rotflmao:
    I FEAR YOU HAVE MISTAKEN ME FOR SOMEONE WHO GIVES A SHIT
    Καλοκαιρινο Jacket Bering €30
    Richa Jacket Lady Χειμερινο €50

  8. #38
    Μπαλαλάικα Το avatar του/της miraze
    Εγγραφή
    24/11/2005
    Μηνύματα
    439
    Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
    οχι ρε πουστη μου!!! ειδα το θεμα και χαρηκα, λεω πολυ τσακωμος θα πεφτει ....αλλα τιποτα....απαραδεκτο!!!!........
    Γιατί έχει μείνει κανα ΤΑ, οι περισσότεροι έχουν αγοράσει Strom !!!!

    Για να ανάψουν και λίγο τα αίματα......

    :rotflmao: :rotflmao:
    Αυτό το μονοπάτι που να οδηγεί




  9. #39
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260

    Re: Transalp 650 ή V-STROM 650 εσείς τι θα αγοράζατε?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από giannhse
    [B]Καλημέρα,

    Σκέφτομαι να αγοράσω μια μηχανή μεσαίου κυβισμού και είμαι σε ένα φοβερό δίλημμα και δεν μπορώ να αποφασίσω. Transalp 650 ή V-STROM 650 εσείς τι θα αγοράζατε?

    Αρχικά να σας ενημερώσω πως θα την αγοράσω μεταχειρισμένη, μοντέλο 02'-04' και διαθέτω μέχρι 5500. Κάνοντας μια έρευνα στο διαδίκτυο και στην χρυσή ευκαιρία βρήκα Transalp 650 μοντέλα 02'-04' από 4500 euro,ενώ V-STROM 650 μοντέλα 04 από 5500.

    Πρώτη ερώτηση ξέρει κανείς αν η Transalp 650 02' με 04' διαφέρει μηχανικά? Δεύτερη ερώτηση και η πιο σημαντική τα 55 αλογάκια σε πάνε άνετα ταξιδάκι η ζορίζεσαι? Να προτιμήσω τα 70 άλογακια V-STROM 650?

    Γιατί στην τελική με 4500 euro βρίσκεις Transalp 650 03' ενώ το V-STROM 650 είναι ένα χιλιάρικο παραπάνω...

    Περιμένω γνώμες...

    Φιλικά Γιάννης
    den to diavazo olo den ksero an prolaveno
    ala min paris tipota apo ta dio
    na agorasis ena fazer 600 ke 8a ise o kaliteros tou kosmou
    poli aksiopisti mixani miazi me motosikleta oxi me maza plastikon
    ise 4trakilindros me fovero ixo ke epitanxisis ksepernas ta 200 tou vstrom an 8elis ke milame oti kanis ta panta taksidakia voltes mesa stin poli aprovlimatista me merika aksesouar en kero anava8mizese ke to pio spoudeo exis motosikleta oxi ditroxo xoris xaraktira

    opias ilikias ke an ine ine fovero arki na to vris me liga xiliometra ke se kapies periptosis isos sou perisepsoun ke lefta
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

  10. #40

    Re: Re: Transalp 650 ή V-STROM 650 εσείς τι θα αγοράζατε?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
    den to diavazo olo den ksero an prolaveno
    ala min paris tipota apo ta dio
    na agorasis ena fazer 600 ke 8a ise o kaliteros tou kosmou
    poli aksiopisti mixani miazi me motosikleta oxi me maza plastikon
    ise 4trakilindros me fovero ixo ke epitanxisis ksepernas ta 200 tou vstrom an 8elis ke milame oti kanis ta panta taksidakia voltes mesa stin poli aprovlimatista me merika aksesouar en kero anava8mizese ke to pio spoudeo exis motosikleta oxi ditroxo xoris xaraktira

    opias ilikias ke an ine ine fovero arki na to vris me liga xiliometra ke se kapies periptosis isos sou perisepsoun ke lefta

    Αυτό που έγραψες πρέπει να το κάνουμε Welcoming Message στο FazerClub.gr πολύ σωστό και περιεκτικό.

    Όχι δεν παίρνω θάρρος, ακόμη κι αν το είπες μεταξύ σοβαρού κι αστείου.

    Αλλά κάπως έτσι επέλεξα 1η μηχανή εγώ. Να προσθέσω δε πως πέτυχα και σοβαρό επίσημο αντιπρόσωπο Yamaha (Ξάνθη), σε όλα του, άψογος.

    Στα ίδια περίπου λεφτά με τα άλλα 2, το Transalp το περνάς από πάνω με 3η, το V-Strom με 4η. Είναι όσο 600 χρειάζεται μέσα στην πόλη και για κάθε μέρα και είναι όσο 600 για τις εκτός των τειχών περιπέτειες ανετότατα δίπλα στα χίλια με ελαφρός καλύτερη αυτονομία. Άσε που με την θέση οδήγησης τοποθετείσαι ελαφρός σκυμένος εμπρός και αποφορτίζεις όσο χρειάζεται τη μέση.
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  11. #41
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/01/2006
    Μηνύματα
    103
    Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
    δε νομιζω κανενας να το ειπε "ΑΧΡΗΣΤΟ"

    απλα ΠΑΛΙΩΣΕ πως να το πουμε ρε παιδια!!!! και οι αλλοι απλα βγαλαν καλυτερο!!!!

    ξεκολλατε με τη νοοτροπια "οτι βγαζει η honda ειναι το καλυτερο" και ανοιξτε τα ματια!!!!

    ολοι προχωρανε και εσεις θα παρετε μηχανακι ιδιο με αυτο που εβγαινε 10 χρονια πριν!!!

    ΕΛΕΟΣ

    !!!!
    Εγω δεν ειμαι ουτε hondakias,ουτε παιρνω μερισματα απο τα κερδη της εταιρειας.Οι hondakides οντως ετσι σκεφτονται-με παροπιδες.Ωστοσο οχι κι εγω μαζι τους.Εχω ενα μηχανακι (ΤΑ) τοσα χρονια,το εχω σκισει στην κυριολεξια και δεν εχει βγαλει κιχ.Αυτο εχω βιωσει κι αυτο μοιραζομαι μαζι σας.Το μελλον οντως υπαγορευει ψεκασμο,εκτεταμενη χρηση αλουμινιου και τοσα αλλα τεχνολογικα καλουδια που υπαρχουν στο ''στρωμα''.
    Αυτο που κανενας ως τωρα δεν ειπε ειναι η διαφορα μεταξυ των 2 αντιπροσωπειων.Δεν ξερω για το Σφακιανακη...αλλα ο Σαρακακης ειναι πολυ (μα παααααρα πολυ) μεγαλο @@.Περιμενα πανω απο 50 λεπτα εκει στην Καβαλας στα υπογεια...για να μου φερουν εναν καθρεπτη ρε παιδια.Εναν μαμιμενο καθρεπτη...
    Ημαρτον ρε!!!!

  12. #42
    φιλε.......................


    και εγω ημουν αναμεσα στο ΤΑ και το cbf 600 s (και κλινω προς το δευτερο).
    Μονο και μονο το οτι τοσα χρονια δεν εχει ακουστει τιποτα για τη HONDA κατι λεει...


    ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ:

    το transalp ειναι το μονο μηχανακι που το οδηγουσε ο πατερας και το πηρε ο γιος...


    οσο για ταξιδια με ποσο πανω απο τα 140 θες να πας?????????
    Η ζωη σου , μπορει να ειναι το ονειρο καποιων αλλων...........

  13. #43
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Αρχικά δημιουργήθηκε από tansap
    φιλε.......................



    Μονο και μονο το οτι τοσα χρονια δεν εχει ακουστει τιποτα για τη HONDA κατι λεει...

    Εχουν ακουστει αρκετα σε πληροφορω και εχουμε δει και κανα δυο με τα ματια μας.

    Απλα επιλεγουμε να τα περναμε στο ντουκου γιατι αν βγαλουμε και τα Χοντα ζημιαρικα...., λες και θα γκρεμιστει και το τελευταιο προπυργιο του μοτοσκλετισμου:rotflmao:
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  14. #44

    Epitelous

    Epitoelous diavasa tis 3 teleytaies kataxoriseis kai me ekfrasan para poli
    simfono vgalte tis paropides to Vstrom einai apisteuto kai osoi to odigoun kai autoi pou to exoun prospathoun toso kairo na poun kati alla arxizoume na lema gia aksiopisties kai malakies
    Paraklisi prin ekfrasetai mia gnomi (eidika an einai kata enos montelou) odigiste to kai kante mia prosopoiki sigrisi alla oxi diavazontas periodika
    Prosopika eixa 5 xronia Transalp (para poli euxaristimenos) kai 2 xronia Vstrom 650 ( to mixanaki einai to kati allo) kakos gia mena ta sigrinoun...

    Me ektimisi
    ΚΟΙΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ!!!

  15. #45
    Αρχαία Ολυμπία Το avatar του/της marios8
    Εγγραφή
    02/04/2005
    Μηνύματα
    2.079

    Re: Epitelous

    Αρχικά δημιουργήθηκε από zouzounos

    Prosopika eixa 5 xronia Transalp (para poli euxaristimenos) kai 2 xronia Vstrom 650 ( to mixanaki einai to kati allo) kakos gia mena ta sigrinoun...

    Me ektimisi
    Δηλαδη τα 2 τελευταια χρονια σε ποσες χωματινες βολτες πηγες με το Vstrom που παει καλυτερα απο το ΤΑ? Το θεμα ειναι τι ψαχνεις απο μια μηχανη. Το ΤΑ υπερτερει σε καποιους τομεις και το strom σε καποιους αλλους. Εκτος και αν εννοειτε οτι το ποιο γρηγορο ειναι και το ποιο καλο. Αλλα αυτη δεν ειναι λογικη μοτοσικλετιστη
    Τον κάθε λαό τον κυβερνάει αυτός που του αξίζει.

Σελίδα 3 από 22 ΠρώτοΠρώτο 1234567813 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ..εσεις τι θα διαλεγατε??
    από trelokefaloitis στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 03/04/2012, 16:40
  2. Transalp 650 ή V-STROM 650 εσείς τι θα αγοράζατε?
    από giannhse στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 24/07/2006, 15:11
  3. Εσεις τι θα παραγγειλετε;;;;
    από kalgeorge στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 21/12/2005, 10:05
  4. transalp?v-strom 650?freewind?aprilia pegaso?
    από medieval στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 29/02/2004, 01:04

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF