Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 65

Θέμα: σερρες με τον δουκα?

  1. #1
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.059
    Πόσο ανοιχτή πίστα είναι? Θα την ευχαριστηθώ με τον Δούκα ή μπα?
    Life begins at 45°.

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Πόσο ανοιχτή πίστα είναι? Θα την ευχαριστηθώ με τον Δούκα ή μπα?
    ουτε στα Μεγαρα δεν θα ευχαριστηθεις τον δουκα...
    στις στροφες μπορει να γουσταρεις, στην ευθεια θα ξενερωνεις...

    για τις Σερρες μην το σκεφτεσαι καν.

  3. #3
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Πόσο ανοιχτή πίστα είναι? Θα την ευχαριστηθώ με τον Δούκα ή μπα?
    μια χαρά θα το ευχαριστηθείς.
    στο spring trackbike υπήρχε ένα aprilia motard που πήγαινε μπάλα.

    αν πάλι σου φανεί πολύ ανοιχτή τότε σου δίνω ένα Κ6 1000 και μου δίνεις τον δούκα....

  4. #4
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.059
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ποπαϋ Προβολή μηνύματος
    μια χαρά θα το ευχαριστηθείς.
    στο spring trackbike υπήρχε ένα aprilia motard που πήγαινε μπάλα.

    αν πάλι σου φανεί πολύ ανοιχτή τότε σου δίνω ένα Κ6 1000 και μου δίνεις τον δούκα....
    Αποφασίστε :P Καλά, δεν υπάρχει ούτε μία στο εκατομμύριο να σκάσω ένα 500ρικο για να λιώσω στην πίστα, απλά σκεφτόμουν να ανέβω Σαλόνικα κάποια στιγμή μέσα στο καλοκαίρι και ίσως τα συνδυάσω.

    Γενικά, λατρεύω ανοιχτά κομμάτια, αρκεί να μην τερματίζει το μηχανάκι :P Δεν έχω δει την πίστα από κοντά, αλλά έχω ακούσει ότι είναι ότι πρέπει για 1000ρια SS.
    Life begins at 45°.

  5. #5
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Αποφασίστε :P Καλά, δεν υπάρχει ούτε μία στο εκατομμύριο να σκάσω ένα 500ρικο για να λιώσω στην πίστα, απλά σκεφτόμουν να ανέβω Σαλόνικα κάποια στιγμή μέσα στο καλοκαίρι και ίσως τα συνδυάσω.

    Γενικά, λατρεύω ανοιχτά κομμάτια, αρκεί να μην τερματίζει το μηχανάκι :P Δεν έχω δει την πίστα από κοντά, αλλά έχω ακούσει ότι είναι ότι πρέπει για 1000ρια SS.
    .. μια χαρά είναι η πίστα για το μΕκανάκι σου,
    στην ευθεία θα φας πολύ ξύλο από .. τα πάντα ..
    αλλά μετά θα ρίΞεις πολύ γέλιο !
    As ta diala ree ...

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    τι του λετε ρε παιδια του παιδιου?
    ποιο motard θα παει καλα στις Σερρες? μονο κανα hypermotard 1100...

    στην Κ1 και στην Κ2 μπορεις να μπεις με πολλα...
    στην Κ3 και στην Κ4 επισης δεν εχεις κοψει γκαζι απο την εξοδο της Κ2...
    στην Κ5 εισαι με λιγα οπως και στο εσακι θα ειναι οκ με τον Δουκα...
    η 8 και η 9 θελουν χλμ, η 10 ετσι και ετσι...
    η 11 και η 12 ειναι "μικρες 1-2"
    στο μικρο ευθειακι και στην 13 θα πεσει η απογοητευση...
    14-15-16 ουδετερες αν μπορεις να μπεις με φορα...

    στην ευθεια θα γελαμε...

    σας ξαναλεω, αν θες να εισαι καπως "ανταγωνιστικος" , ουτε για τα Μεγαρα δεν κανει ο Δουκας. θα τους περνας στις στροφες, θα σε περνανε σουβλακι στην ευθεια και θα ξενερωνεις την ζωη σου γιατι θα τους εχεις παλι ολο το γυρο μπροστα σου...

    Γιωργο η πιστα των Σερρων, αν εισαι καλος και γρηγορος οδηγος, ειναι οτι πρεπει για 600αρια ss...
    αυτα μπορεις να τα πας παντου ταπα στο ωφελιμο ευρος στροφων τους...
    τα 1000αρια ισως ειναι υπερβολικα...
    σε ξελασπωνουν ομως λογω της ροπης τους και κανουν καλυτερα γυρολογια σε ολους εμας τους κουλους που δεν μπορουμε να στροφαρουμε συνεχως στις 13000 και κερδιζουν και χρονο στην ευθεια...


    Συνημμένο 262367
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων serres_racing_circuit.jpg‎  

  7. #7
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    σας ξαναλεω, αν θες να εισαι καπως "ανταγωνιστικος" , ουτε για τα Μεγαρα δεν κανει ο Δουκας. θα τους περνας στις στροφες, θα σε περνανε σουβλακι στην ευθεια και θα ξενερωνεις την ζωη σου γιατι θα τους εχεις παλι ολο το γυρο μπροστα σου...
    .. ποιός μίλησε για ανταγωνισμό ?
    Νόμιζα ότι το παλικάρι ρώταγε αν θα το ευχαριστηθεί ..
    δεν ρώτησε αν θα μπορέσει να γράψει ανταγωνιστικούς χρόνους σε σχέση με τα ss ..

    για να μην το κουράζω,
    γνώμη μου είναι ότι ένα μοτάρντ και πόσο μάλλον ένας δούκας
    μπορεί να κάνει καλό παιχνίδι στην πιστα εκτός της ευθείας .
    Το μοναδικό πρόβλημα που σκέφτομαι είναι να μην εκραγεί το μηχανάκι
    και όχι οι χρόνοι που θα γράψει ..
    Τα χρονόμετρα δεν έχουν τόσο σημασία, συνήθως ανεβαίνεις για να περάσεις καλά ..

    ούτως ή άλλως με ότι και να έχεις πάντα θα υπάρχουν αρκετοί που είναι πιο γρήγοροι ..
    αρκετά πιο γρήγοροι ..



    από εκεί και πέρα
    αν δεν δοκιμάσει ο ίδιος μια φορά,
    ο καθένας μας θα έχει την γνώμη του ..
    As ta diala ree ...

  8. #8
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.590
    σταυρο μη λες μαλακιες.εχεις πει τοσες που βαριεμαι να σε διορθωνω.

    π.χ.η χρηση 3ημερου ειναι 240ευρω και οχι 170 που ειναι η χρηση 2ημερου
    ο μπλιτζερ με τον δουκα σαφως θα το ευχαριστιθει.τωρα η αναλυση που εκανες ειναι το λιγοτερο ακυρη.ευθεια δε θα μαζευει πολλα και θα τρωει ξυλο απο ολους αλλα στην 1,2,3,4,5 μπορει εκει που ολοι ''σφιγγουμε'' να περναει απ' εξω (ειδικα στο γκρουπ των αργων που υποθετω θα μπει).το ιδιο θα κανει στην 11-12 που ειναι σαν την 1-2.οι εναλαγες στα εσακια θα ειναι διασκεδαστικοτατες.δεν καταλαβαινω γιατι να μην το δοκιμασει.συμφωνω γενικα με τον βιτεκιο (ψηλε μας ελειψες!! )

    ειχα δεν ειχα γραφω παλι σεντονια....μλκ
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  9. #9
    Μια χαρά θα το ευχαριστηθεί με το duke. Στην ευθεία θα κάνει υπομονή και μετά στις στροφές θα μπαίνει τάπα γκάζι παντού. Άμα αυτό δεν είναι fun τότε τι είναι?

    Αυτό που δεν είναι fun στο καλοκαιρινό trackday στας Σέρρας είναι ο ιδρώτας που στάζει καταρράκτης και η θερμοπληξία που παραμονεύει. Οκ, σχετικό είναι ανάλογα με τις αντοχές του κάθενός ...

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TROOPER Προβολή μηνύματος
    σταυρο μη λες μαλακιες.εχεις πει τοσες που βαριεμαι να σε διορθωνω.

    π.χ.η χρηση 3ημερου ειναι 240ευρω και οχι 170 που ειναι η χρηση 2ημερου

    ωπα κυριε ξερολα.χαλαρωσε λιγο...
    για τα 170 δεν το θυμαμαι καθολου γιατι καπου εκει ειχε παιξει το 2ημερο. πιιθανοτατα εχεις δικιο, αλλα οπως και να εχει αυτο λυνεται με την φορμα συμμετοχης που συμπληρωνεις και την καταθεση στην τραπεζα...


    ο μπλιτζερ με τον δουκα σαφως θα το ευχαριστιθει.τωρα η αναλυση που εκανες ειναι το λιγοτερο ακυρη.ευθεια δε θα μαζευει πολλα και θα τρωει ξυλο απο ολους αλλα στην 1,2,3,4,5 μπορει εκει που ολοι ''σφιγγουμε'' να περναει απ' εξω (ειδικα στο γκρουπ των αργων που υποθετω θα μπει).το ιδιο θα κανει στην 11-12 που ειναι σαν την 1-2.οι εναλαγες στα εσακια θα ειναι διασκεδαστικοτατες.δεν καταλαβαινω γιατι να μην το δοκιμασει.συμφωνω γενικα με τον βιτεκιο (ψηλε μας ελειψες!! )

    ειχα δεν ειχα γραφω παλι σεντονια....μλκ

    επειδη εχω motard αντιστοιχων δυνατοτητων του δουκα και εχω μπει Μεγαρα, εισαι λαθος. δεν εχει πλακα να εισαι σε γκρουπ αρχαριων και να σε περνανε με γκαζι στην ευθεια. επισης στην 1-2 δεν σφιγγει ουτε σφιγγεται κανεις. θα τον εχουν περασει ολοι στην ευθεια και αν προλαβει και κατσει πισω τους, θα περασει στα φρενα αλλιως θα τους βλεπει να ανοιγουν απο την εξοδο της Κ2 μεχρι την Κ5. και εγω το ειπα οτι στα εσακια θα ειναι οκ... βασικα η ενσταση μου ειναι οτι επειδη ειναι ανοιχτη πιστα, πρεπει να το πηγαινει με πολυ ψηλες στροφες, με οτι αυτο συνεπαγεται για το μηχανακι, και οταν τον περνανε σουβλακι στην Κ13 ή στην ευθεια θα ξενερωνει την ζωη του...
    εκτος αν ειναι τοσο χερας που θα πηγαινει αφρεναριστος παντου...και θα περναει τους παντες με την φορα...
    αλλα επειδη ειπε οτι θα μπει πρωτη φορα και θα θελει να εγκληματιστει, δεν νομιζω να ισχυει το παραπανω...

  11. #11
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.590
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    εκτος αν ειναι τοσο χερας που θα πηγαινει αφρεναριστος παντου...και θα περναει τους παντες με την φορα...
    αλλα επειδη ειπε οτι θα μπει πρωτη φορα και θα θελει να εγκληματιστει, δεν νομιζω να ισχυει το παραπανω...
    ε ναι σιγα μην δεν απαντουσες.

    λοιπον οσο για το ξερολας μονος σου παραδεχεσαι οτι μαλλον εχω δικιο οποτε απλα πετας παρολες.επισης το ξεραμε ολοι (και αυτοι που ρωτανε) οτι στη φορμα θα λυνονταν οι αποριες τους αλλα γι αυτο ρωτησαν εδω τωρα.για να τους πει καποιος που ξερει και οχι που νομιζει οτι ξερει.

    παρακατω...τι εχεις λεει?μοταρντ αντιστοιχω δυνατωτητων με τον δουκα??ενταξει σταυρο...οτι πεις καμαρι μου!!!!χαλαω εγω χατηρι???!!!!χαχαχαχαχα
    και τι δεν κανεις???δεν σφιγγεις στο τελειωμα της 2???οκ!!!καλως τον παραλια μας...!!!
    στην 13 ειδικα μπορει να περναει τα παντα απο εξω.σταυρο συγκεντρωσου!!εχω δει να κανει κηδειες το πολ σμαρτ σε 10αρια εκει μεσα!!!ε ενταξει αμα σε λενε ζιζελ και χτυπας σημειο εισοδου στη 13 με 170 και συνεχιζεις να ανοιγεις το γκαζι (δλδ αν γυρνας 1.25,1.24 χαιρω πολυ).στο μονο που συμφωνω ειναι οτι στην ευθεια θα λυνει σταυρολεξο.

    αι στο τελευταιο σου σχολιο που κουοταρω κι ολας να απαντησω οτι δεν ειπα που θενα αν θα ειναι ανταγωνιστικος αλλα αν θα περασει ωραια.και ναι μια χαρα θα περασει αρα οτι εχεις πει παραπανω δεν ισχυει.

    τελος σε παρακαλω να μην το κανουμε αντιπαραθεση.ειπες οτι ειχες να πεις,ειπα οτι ειχα να πω,ας μεινουμε εδω κι ας αποφασισει μονος του.

    απο μενα τελος.
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  12. #12
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.059
    Μη μαλώνετε για μένα, παιδάκια. Σας αγαπώ όλους

    Ρώτησα απλά αν θα καταφέρω να διασκεδάσω ή θα είναι το μηχανάκι μου μονίμως στο όριό του. Πρωταθλήματα και χρόνοι δε με νοιάζουν. Εξάλλου ούτε Μέγαρα δεν έχω μπει με το Δουκάκι, δε νομίζω ότι θα είμαι ιδιαίτερα ανταγωνιστικός :P Απλά θα ήταν καλή φάση, αν βρεθώ εκεί πάνω, να δω και την πίστα των Σερρών, για την οποία μόνο καλά λόγια ακούω.
    Life begins at 45°.

  13. #13
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Μη μαλώνετε για μένα, παιδάκια. Σας αγαπώ όλους

    Ρώτησα απλά αν θα καταφέρω να διασκεδάσω ή θα είναι το μηχανάκι μου μονίμως στο όριό του. Πρωταθλήματα και χρόνοι δε με νοιάζουν. Εξάλλου ούτε Μέγαρα δεν έχω μπει με το Δουκάκι, δε νομίζω ότι θα είμαι ιδιαίτερα ανταγωνιστικός :P Απλά θα ήταν καλή φάση, αν βρεθώ εκεί πάνω, να δω και την πίστα των Σερρών, για την οποία μόνο καλά λόγια ακούω.
    Νομίζω οτι δεν διάβασαν κάν οτι δεν θα πας στο οργανωμένο event. Αν πας πάνω πέρνα μια βόλτα απ΄την πίστα. Καμμία σχέση με τα Μέγαρα, και αν σε ενδιαφέρει μόνο το fun factor και όχι να περάσεις ότι υπάρχει στη πίστα, θα ερωτευτείς το μηχανάκι σου και θα περάσεις υπέροχα.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TROOPER Προβολή μηνύματος
    ...
    Γιωργο, δεν υπαρχει θεμα αντιπαραθεσης...
    οσον αφορα και εμενα, παρολες λες εσυ...

    εκτος του οικονομικου θεματος, το οποιο και παραδεχτηκα οτι ηταν απο μνημης, απλα δεν εχεις ιδεα...

    αυτο που μενει ειναι να ανεβει ο Γιωργος επανω και να μας πει εντυπωσεις...και επειδη ειχε παλιοτερα ss, αν βρει καποιον να του δωσει να κανει καμια γυροβολια με ss, θα μιλησουν τα "χαμογελα" ή τα "κλαματα" μετα...

    α,και οσον αφορα το μοταρντ "αντιστοιχων δυνατοτητων με τον δουκα", ασε να το πει κανενας που εχει ανοιξει και εχει δει. ο Γιωργος επισης ξερει...

    εκει ψηλα που εχεις ανεβει με το 950 τα μυαλα σου πηραν (κι'αλλο) αερα...προσεξε το.

    ελα φιλακια..

  15. #15
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.590
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    Γιωργο, δεν υπαρχει θεμα αντιπαραθεσης...
    οσον αφορα και εμενα, παρολες λες εσυ...

    εκτος του οικονομικου θεματος, το οποιο και παραδεχτηκα οτι ηταν απο μνημης, απλα δεν εχεις ιδεα...

    αυτο που μενει ειναι να ανεβει ο Γιωργος επανω και να μας πει εντυπωσεις...και επειδη ειχε παλιοτερα ss, αν βρει καποιον να του δωσει να κανει καμια γυροβολια με ss, θα μιλησουν τα "χαμογελα" ή τα "κλαματα" μετα...

    α,και οσον αφορα το μοταρντ "αντιστοιχων δυνατοτητων με τον δουκα", ασε να το πει κανενας που εχει ανοιξει και εχει δει. ο Γιωργος επισης ξερει...

    εκει ψηλα που εχεις ανεβει με το 950 τα μυαλα σου πηραν (κι'αλλο) αερα...προσεξε το.

    ελα φιλακια..
    μαλιστα...εσυ υποστηριζεις οτι το xr ειναι αντιστοιχων ικανοτητων με ενα δουκα και εχεις μπει και 2 φορες στις σερρες και πηραν τα δικα μου μυαλα κι αλλο αερα επειδη πηρα 950 (ασχετο).
    και δεν παει και για προσωπικη αντιπαραθεση.
    και ολα αυτα για την ερωτηση του ''θα ευχαριστηθω με το μηχανακι μου στις σερρες?'' και την δικια σου αναλυση του πως μπαινει κανεις στις στροφες (και ειμαι εγω ο ξερολας).

    φιλικη συμβουλη:ανοιξε τα air condition και περιμενε να ερθει το φθινοπωρο
    εναλακτικα μην εκτιθεσαι αλλο.

    υ.γ.εχει ηδη διαφωνησει μαζι σου ατομο απο τη διοργανωση παραπανω.μην συνεχισεις να εισαι πεισματαρης.το ατομο που διαφωνησε μαζι σου ειναι μεσα στη πιστα με διαφορα μηχανακια
    Τελευταία τροποποίηση από TROOPER; 26/06/2012 στις 10:56.
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 05/07/2008, 16:10
  2. Καλημέρα με τον...
    από powerphot στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 04/01/2005, 15:39
  3. Θα παω στη ζουγκλα με τον Ταρζαν!!!
    από Boxer στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 05/11/2004, 21:10
  4. Η συνάντηση με τον jimbar...
    από parji στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 08/03/2004, 20:14
  5. "Τα βάζω με τον εαυτό μου..."
    από bikersonly στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 05/02/2004, 11:12

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF