Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 20

Θέμα: ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΞΕΡΕΙ?

  1. #1

    ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΞΕΡΕΙ?

    Καλημερα με μια βοηθεια.Οταν πηρα την μηχανη ειχε πανω συναγερμο patrol line.Εγω οσα μηχανακια ειχα ειχαν spy ball και ετσι δεν τον ξερω καθολου.Μου κανει λοιπον κατι περιεργα οπως οτι εκει που πηγαινω αναβει τα alarm της μηχανης μονος του,αλλες φορες οταν σβηνω την μηχανη και αργησω να τον ενεργοποιησω μπαινει μονος του(λογικο) αλλα ειναι μερικες φορες που δεν μπαινει χωρις να εχω ρυθμισει κατι εγω(παραλογο).Αν ξερει καποιος η αν εχει καποιο manual θα με βοηθουσε πολυ.Ευχαριστω παιδες!!!!
    Μαλλον πρεπει να κερασω και μπυριτσα....:smilea: :
    ΡΟΔΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΓΥΡΙΖΕΙ!

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/04/2006
    Μηνύματα
    364
    ΠΙΟ ΜΟΝΤΕΛΛΟ..........


    Έχεις ..???
    Οί patrol είναι μακράν οί καλύτεροι συναγερμοί μαζί μέ τούς ΜΕΤΑ.....!!!!!!!!!!!
    Ίταλικής παραγωγής .....ούτε Κίνα ούτε Ταιβάν...!!!!




  3. #3
    Τα αλαρμ στον πατρολ, αναβουν οταν, κανεις δεξια ή αριστερα, τον διακοπτη των φλας και τον κλεισεις αμεσως!!

    Και ναι ενεργοποιητε μονος του, αμα τον "βγαλεις" και δεν βαλεις μπροστα!!

    Για μανιουαλ.....ουτε εγω εχω
    Warning!! Motorsports can be Dangerous....

  4. #4
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MIKE_16V
    Τα αλαρμ στον πατρολ, αναβουν οταν, κανεις δεξια ή αριστερα, τον διακοπτη των φλας και τον κλεισεις αμεσως!!

    Και ναι ενεργοποιητε μονος του, αμα τον "βγαλεις" και δεν βαλεις μπροστα!!

    Για μανιουαλ.....ουτε εγω εχω
    Μαλλον εχεις δικιο φιλε θα το παρατηρησω ευχαριστω!!!!:smilea:
    ΡΟΔΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΓΥΡΙΖΕΙ!

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/04/2006
    Μηνύματα
    364
    TA ΕΙΠΕ

    Πολύ σωστά ό mike....!!!!!!!
    Δύο χρόνια patrol κανένα πρόβλημα...
    Όλοι οί patrol ξαναοπλίζουν μόνοι τους μέσα σέ κάποια δεύτερα.......
    γιαυτό όταν τόν βγάζεις θέλει καί ένα δεύτερο χτύπημα στή σέλλα , άν άργήσεις νά άνεβείς ,γιατί σέ λίγο ξαναοπλίζει μόνος του γιά νά σέ προστατεύσει..!!!!!!!!!!!!

  6. #6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από iriniaa
    TA ΕΙΠΕ

    Πολύ σωστά ό mike....!!!!!!!
    Δύο χρόνια patrol κανένα πρόβλημα...
    Όλοι οί patrol ξαναοπλίζουν μόνοι τους μέσα σέ κάποια δεύτερα.......
    γιαυτό όταν τόν βγάζεις θέλει καί ένα δεύτερο χτύπημα στή σέλλα , άν άργήσεις νά άνεβείς ,γιατί σέ λίγο ξαναοπλίζει μόνος του γιά νά σέ προστατεύσει..!!!!!!!!!!!!
    Εγω δεν τους ηξερα γιατι ολοι μου λεγαν οτι οι spy ball ειναι κορυφη..Ο patrol απο θεμα ασφαλειας ειναι καλος?
    Αυτο με τα alarm λιγο κουφο δεν ειναι?
    ΡΟΔΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΓΥΡΙΖΕΙ!

  7. #7
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/04/2006
    Μηνύματα
    364
    ΜΑΚΡΑΝ.........

    Καλύτερος καί άξιόπιστος......!!!!!!!
    Δύο χρόνια σέ hayabusa ούτε κίχ δέν έκανε....!!!!!
    Πουλήθηκε σέ φίλο μέ v-..strom πρίν ένα μήνα καί συνεχίζει άκάθεκτος........μαζί μέ τηλεειδοποίηση.....
    πάντα συνεργάσιμος.....ρυθμιζόμενος ή εύαισθησία του δηλαδή άπό τό τηλεκοντρόλ καί συνδεδεμένος καί μέ δεύτερο κραδασμικό....!!!!!
    448 τό μοντέλλο....!!!!!!!
    Καί ό spyball είναι μέσα στήν τριάδα τών καλύτερων...
    ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ.....γιά νά μήν έχουμε παρεξηγήσεις....!!!!!!!!!!








  8. #8
    Για λυσε μου και εμενα μια απορια

    Εχω μαζι και μια τηλεειδοποιηση, ενα κουτακι με μια κεραια,

    εχεις ιδεα πως δουλευει αυτο?? οταν τον οπλιζω και το εχω κοντα αναβοσβησει καινει και κατι μπιπ, αλλα .......

    Για πες τιποτα??

    Και την ευαισθησια πως την ρυθμιζεις???


    Warning!! Motorsports can be Dangerous....

  9. #9

    Re: ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΞΕΡΕΙ?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από nick900
    Καλημερα με μια βοηθεια.Οταν πηρα την μηχανη ειχε πανω συναγερμο patrol line.Εγω οσα μηχανακια ειχα ειχαν spy ball και ετσι δεν τον ξερω καθολου.Μου κανει λοιπον κατι περιεργα οπως οτι εκει που πηγαινω αναβει τα alarm της μηχανης μονος του,αλλες φορες οταν σβηνω την μηχανη και αργησω να τον ενεργοποιησω μπαινει μονος του(λογικο) αλλα ειναι μερικες φορες που δεν μπαινει χωρις να εχω ρυθμισει κατι εγω(παραλογο).Αν ξερει καποιος η αν εχει καποιο manual θα με βοηθουσε πολυ.Ευχαριστω παιδες!!!!
    Μαλλον πρεπει να κερασω και μπυριτσα....:smilea: :
    Αν ανάψεις κάποιο φλας και το κλείσεις πριν αναβοσβήσει 4 φορές παίρνουν μπρος τα alarm (δεν ρυθμίζεται αυτό, απλά θέλει συνήθεια...). Τα αλαρμ τα σβήνεις βάζοντας πάλι κάποιο φλας και αφήνοντας το για πάνω από τεσσερις φορές. Αν βάλεις τα αλαρμ και τα αφήσεις, μετά από λίγο σβήνουν μόνα τους, αν και ακούγεται εσωτερικά το σχετικό 'τικ-τακ' Πάλι θα πρέπει να απενεργοποιηθούν!!!
    έχω βρει ένα σχετικο manual , το έχω βάλει εδω:


    patrol manual

  10. #10
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/04/2006
    Μηνύματα
    364
    ΜΕ ΤΟ ΚΛΕΙΔΙ......

    Στό διακόπτη τής μηχανής καί άνοικτό έχεις 4-5 δεύτερα γιά νά κάνεις τήν κάθε σου κίνηση....
    Πατώντας τά μπουτόν τού τελεκοντρόλ σου θά άκούς έναν ήχο νά δυναμώνει ή νά άδυνάτίζει....
    Έτσι ρυθμίζεις τήν εύαισθησία του.....!!!!!
    Τώρα γιά τήν τηλεειδοποίηση τί νά σού πώ ....ούτε μάρκα ...???
    Συνήθως άφού ένεργοποιήσεις τόν συναγερμό ΜΕΤΑ....ένεργοποιείς
    καί τήν τηλεειδοποίηση μέ κάποιο παρατεταμμένο πάτημα τού κοντρόλ της...!!!!
    Άν παραβιαστεί ό συναγερμός καί άν ΔΟΥΛΕΥΕΙ...σωστά..καί ΑΝ...
    είσαι μέσα στήν έμβέλεια της....περίπου 100-150 μέτρα τότε..
    ΔΕΧΕΣΑΙ ...κάποιο ήχητικό σήμα.....ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ...στήν κλέβουν.........ΤΡΕΧΑ...!!!!!!
    Οί μπαταρίες τής τηλεειδοποίησης ΔΕΝ ΚΡΑΤΑΝΕ ΠΟΛΥ...μπορεί καί μόνο δύο έβδομάδες ,γιαυτό μόνο ΟΤΑΝ ΤΗ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ.....!!!
    Άλλο ΔΕΝ.....ΜΠΟΡΩ νά βοηθήσω ....βρές καί τό manual τού φίλου........


  11. #11

    Re: Re: ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΞΕΡΕΙ?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Louis
    Αν ανάψεις κάποιο φλας και το κλείσεις πριν αναβοσβήσει 4 φορές παίρνουν μπρος τα alarm (δεν ρυθμίζεται αυτό, απλά θέλει συνήθεια...). Τα αλαρμ τα σβήνεις βάζοντας πάλι κάποιο φλας και αφήνοντας το για πάνω από τεσσερις φορές. Αν βάλεις τα αλαρμ και τα αφήσεις, μετά από λίγο σβήνουν μόνα τους, αν και ακούγεται εσωτερικά το σχετικό 'τικ-τακ' Πάλι θα πρέπει να απενεργοποιηθούν!!!
    έχω βρει ένα σχετικο manual , το έχω βάλει εδω:


    patrol manual
    Εγω οταν αναβαν τα alarm τα παταγα το control και σβηναν εκανα καμια λαλακια?
    thanks για το manual
    ΡΟΔΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΓΥΡΙΖΕΙ!

  12. #12

    Re: Re: Re: ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΞΕΡΕΙ?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από nick900
    Εγω οταν αναβαν τα alarm τα παταγα το control και σβηναν εκανα καμια λαλακια?
    thanks για το manual
    Με το τηλεκοντρολ δεν εχω δοκιμάσει να τα απενεργοποιήσω,
    Αυτό που συμβαίνει σε εμένα είναι το εξής:
    Βάζω τα αλαρμ, σταματάω, μετά από λίγο σβήνουν μόνα τους (τα ξεχνάω...). Αν δεν κάνω κάποια άλλη κίνηση και πάω να ενεργοποιήσω τον συναγερμό (κλείδωμα μηχανής), ακούω την ηχητική ένδειξη ενεργοποίησης αλλά δεν αναβοσβήνουν τα φλας!!! , το ίδιο συμβαίνει και με την απενεργοποίηση . Ο μόνος τρόπος για να το επαναφέρω στην αρχική τους κατάσταση, είναι : βάζω πάλι μπρος, ανάβω ένα φλας και το αφήνω για 4 αναβοσβήματα, σβήνω την μηχανή, ενεργοποιώ τον συναγερμό και εκτός από την ηχητική ένδειξη έχω πάλι και την ένδειξη ενεργοποίησης από τα φλας (αναβόσβημα 3 φορές).
    Α και κάτι άλλο, αν ξαφνικά και στο ξεκάρφωτο ακούς που και που ένα μπιπ καθώς κινείσαι δεν είναι τίποτε, απλά έχεις ξεχάσει κάποιο φλας ανοικτό για πολύ ώρα !!!
    Χωρίς να έχει κάποιο ουσιαστικό πρόβλημα ο συναγερμός, έχει πολύ φτωχή τεκμηρίωση, σε μένα ο μάστορας που τον έβαλε δεν είπε και δεν έδωσε ουσιαστικά τίποτε για το πως δουλεύει και τι κάνει και έπρεπε να ανακαλύψω the hard way το τι συμβαίνει με δαυτον (στην αρχή σκεφτόμουν πολύ σοβαρά και να τον πετάξω, αλλά τελικά τον κράτησα, έμαθα και τις (περισσότερες?) παραξενιές του και όλα καλά!!!

  13. #13
    Αθόρυβο μέλος Το avatar του/της ledz
    Εγγραφή
    13/08/2005
    Μηνύματα
    335
    Εψαξα λιγο και βρηκα αυτο το σαιτ για πατρολ συναγερμους.

    Ιταλικα, αλλα απ το τιποτα...
    Silence in the studio!

  14. #14
    Α και κάτι άλλο, αν ξαφνικά και στο ξεκάρφωτο ακούς που και που ένα μπιπ καθώς κινείσαι δεν είναι τίποτε, απλά έχεις ξεχάσει κάποιο φλας ανοικτό για πολύ ώρα !!!
    Την πρωτη φορα που εγινε μεχρι να το καταλαβω σκεφτομουν οτι και εσυ, να τον πεταξω παντως ειχε πολυ πλακα δεν ηξερα τι γινοτανε
    ΡΟΔΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΓΥΡΙΖΕΙ!

  15. #15
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/06/2010
    Μηνύματα
    173
    παλιο το ποστ αλλα μηπως το δει κανενας...εχω τον patrol 544

    οταν αναβω φλασς και κλεινω ενεργοποιητε το αλαρμ ....καποιος ειπε οτι δεν ρυθμιζεται εγω εχω δει οτι ρυθμιζεται anyway εχει καποιος το μανιουαλ???να μου το στειλει???ή το βιβλιο εγκαταστασεις να δω ποιο καλωδιο ειναι να παρακαμψω τελειως τα φλας να μην αναβουν καθολου μπας και ησυχασω?

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Υπάρχει κάποιος που να ξέρει....
    από GIXXERAKIAS στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 07/02/2012, 16:39
  2. Υπαρχει καποιος που να ξερει χαρακτηριστικα απο R1?
    από lari στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 15/01/2012, 12:42
  3. Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 24/10/2009, 11:41
  4. LSL clipons/κάποιος που να ξέρει γερμανικά;
    από TOLISTOLAROS στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 16/02/2009, 16:55

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF