Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 16

Θέμα: Fazer καινούριο ή μεταχειρισμένο

  1. #1

    Fazer καινούριο ή μεταχειρισμένο

    Καταρχάς καλησπέρα σας. Είμαι ανάμεσα σε καινούριο ή ένα καλό μετχειρισμένο και θα ήθελα γνώμες. Ένα καλό μεταχειρισμένο 2005 έχει περίπου 6000 ευρώ και χωρίς πολύ εξωπλισμό. Απτην άλλη το καινούριο έχει 7500 με 700 ευρώ δώρο για εξωπλισμό!!! Αξίζει να πάρω μεταχειρισμένο?

  2. #2

    Re: Fazer καινούριο ή μεταχειρισμένο

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Πυρπαυλάκι
    Καταρχάς καλησπέρα σας. Είμαι ανάμεσα σε καινούριο ή ένα καλό μετχειρισμένο και θα ήθελα γνώμες. Ένα καλό μεταχειρισμένο 2005 έχει περίπου 6000 ευρώ και χωρίς πολύ εξωπλισμό. Απτην άλλη το καινούριο έχει 7500 με 700 ευρώ δώρο για εξωπλισμό!!! Αξίζει να πάρω μεταχειρισμένο?
    αν οντως ειναι 1.500 ευρω μονο εγω ή θα περιμενα λιγο να τα μαζεψω ή θα εβαζα δοσεις...

    ειναι μεγαλο πραγμα να ξερεις οτι παιρνεις καινουρια μηχανη και την στρωνεις εσυ...

    εχεις το κεφαλι σου ησυχο...

  3. #3
    FZS600 Fazer Το avatar του/της schumacher_
    Εγγραφή
    13/05/2006
    Μηνύματα
    220
    Ο καθένας θα σου πει και διαφορετική γνώμη... είναι πώς το βλέπει κανείς...

    Για μένα, αν πρόκειται για τέτοια διαφορά που αναφέρεις, δε λέει να πάρεις μεταχειρισμένο... θα έπαιρνα καινούριο χωρίς δεύτερη σκέψη... Δεν είμαι κανένας λεφτάς, αλλά σε τέτοιες περιπτώσεις σκέφτομαι πάντα ότι αν είναι να σκιστώ για να βρω το Χ ποσό (στην περίπτωσή μας 6000?), θα σκιστώ λίγο παραπάνω για να έχω κάτι που θα το πάρω καινούριο με λίγα λεφτά παραπάνω...

    Κάποιος άλλος μπορεί να σκεφτεί ότι "θα γ@μηθώ για τα Χ λεφτά (6000?) και δε μπορώ ούτε ? παραπάνω να δώσω"! Δεκτό εννοείται κι αυτό, αλλά αυτός ο τύπος θα πάει για το μεταχειρισμένο λογικά, το οποίο όπως και να το κάνεις, δεν είναι σαν το καινούριο, που ξέρεις τι του έχεις κάνει και έχεις εγγυήσεις κλπ κλπ...

    Υπάρχουν βέβαια και αυτοί που έχουν 10000? και ήδη σκέφτονται τι έξτρα θα βάλουν στο καινούριο που θα πάρουν με τα 7500?...

  4. #4
    Βλαμένο Μέλος Το avatar του/της eNeRGy
    Εγγραφή
    28/10/2002
    Μηνύματα
    87
    εγω θα σου ελεγα να αφησεις το 600αρι γιατι αν δεις τα δινουν σαν τρελλοι... ειναι πολυ "λιγο" το μηχανακι... και παρε κανα απο τα παλια 1000αρια!...

    Δινω και εγω ενα


    εκτος απο καλο μοτερ το μηχανακι ειναι πραγματικα "λιγο"...

  5. #5
    όταν κανείς κοιτάζει μεταχειρισμένο, δεν κοιτάζει μόλις ΕΝΑ χρόνο πίσω... έτσι σχεδόν πάντα δεν συμφέρει το μεταχειρισμένο και δεν υπάρχει δίλημμα... τα 2004 μοντέλα δίνονται κάτω από 5300... τότε έχει νόημα η σύγκριση...

  6. #6
    2004 δεν έχω βρει ακόμα κανένα (καινούριο μοντέλο σωστα?!) Όσο για το αν είναι λίγο ή όχι δεν το θέλω για γκάζια το μηχανάκι, αν ήταν θα έπαιρνα ένα καθαρό πίστας. Θέλω ένα μηχανάκι που να μου αρέσει και να μπορώ να κάνω καμιά άνετη βόλτα με συνοδηγό (γιατί με το FZR που έχω η συνοδηγός γκρινιάζει, και καλά κάνει εδώ που τα λέμε έτσι που είναι η σέλα ).

  7. #7
    Εχω αλλάξει 3 μηχανάκια και ήταν όλα μεταχειρισμένα.
    Οπότε θα σου πρότεινα μεταχειρισμένο.
    Τώρα,κατά πόσο παλιό θα είναι,εξαρτάται απο εσένα.Διαλέγεις ανάλογα με το πορτοφόλι σου και παίρνεις.Το δικό μου το δίνω κι εγώ(Fazer 600 2004).Δες τις αγγελίες και θα δείς τι τιμές παίζουν πάνω κάτω.
    SVolution has began.... Perhaps...TOO much for your Guts?!

  8. #8
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    13/04/2006
    Μηνύματα
    15

    ?

    Φιλε να ξερεις οτι ο συνοδηγος παλι θα γρινιαζει διοτι ειναι λιγο αβολα εκει πισω,εαν θελεις ανεση θα πας για κανενα v-strig 650.Τωρα για το θεμα του μεταχειρισμενου οσο ποιο παλιο ειναι, τοσο μεγαλυτερο το ρισκο.Eγω πηρα ενα του 05' και εναι τελειο σαν καινουργιο με 5500 ευρωπουλα .Μονο εαν βρεις σε πολυ καλη κατασταση αξιζει.Και εαν δεν εχεις και τα χρηματα,οπως εγω.
    Τι εγινε ρε φιλε?

  9. #9
    http://www.moto.gr/forums/showthread...threadid=25545

    είναι super μιλάμε!!!! και με extras 2000€ περίπου

    σκέψου το

  10. #10
    5600 χωρίς σχάρα , διπλή βαλίτσα, καλό συναγερμό. Δεν ζητάω τρελά πράγματα απλά αν το πάρεις καινούριο έχει 7500 και παίρνεις 700 ευρώ εξωπλισμό δώρο. Ακόμα και σε άριστη κατάσταση να είναι το μηχανάκι μόνο τα λάστιχα που θα έχουν κάποια χιλιόμετρα πλησιάζει πολύ την τιμή του καινούριου. Κρίμα δεν είναι?

  11. #11
    Oχι.Δεν είναι έτσι.
    Αλλο 5500 + 300 για λάστιχα=5800 και έχεις μηχανάκι κομπλέ
    και άλλο 7700+ταξινομηση,πινακίδα κ.τ.λ.=8000+ ΚΙ ΑΝ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΔΩΡΑ(που και να σου κάνει θα είναι ψιλοαμφιβόλου ποιότητας).Προσωπικά πάλι μεταχειρισμένο θα πάρω.Πιστεύω οτι δεν αξίζει να πάρει κάποιος μεταχειρισμένο μόνο εάν μιλάμε για πάνω απο 9000€
    It's up to you
    SVolution has began.... Perhaps...TOO much for your Guts?!

  12. #12
    Για το 600 η τιμή είναι 7480 (χωρίς πινακίδα κτλ). Για τα δώρα παίρνεις μια δωροεπιταγή των 700 ευρώ για να πάρεις ότι θέλεις. Οπότε το τι θα βάλεις είναι επιλογή σου. Τα 5500 που λές δεν είναι κομπλέ! Βάλε βαλίτσα, βάλε και ένα συναγερμό, βάλε και τα λάστιχα αμέσωαμέσως είσαι στα +700 (και συγνώμη αλλά αν και στο αμάξι έχω βάλει της παναγιάς τα μάτια επάνω για να κερδίσω και το τελευταίο άλογο στο μηχανάκι δεν έχω τέτοια τρέλα οπότε εξατμίσεις κτλ μου είναι άχρηστα) 5500 Έχει το μηχανάκι και 700 6200. Τα 1300 ευρώ πάνω πιστεύω οτι αξίζουν για την εγγύηση και για να ξέρεις οτι θα το στρώσεις εσύ το μηχανάκι.

  13. #13
    άρα είσαι καθαρά υπέρ του καινούργιου.

    μου λες σε παρακαλώ ποιά αντιπροσωπεία yamaha δίνει 700€ δώρο με την αγορά fazer?

    εγω νομίζω ένα συναγερμο σου βάζουν και τέλος

  14. #14
    Την προσφορά αυτή την πείρα από τον Τερζή στη Θεσσαλονίκη. Άσε που είδα διαφημίσεις από μαγαζί στην Αθήνα που έχει το fazer 6800. Δίχνει το κανονικό τω΄ρα αν είναι το γυμνό δεν ξέρω :smilea:

  15. #15
    Τον αντιπρόσωπο που ανέφερες,ΠΡΟΣΕΧΕ ΤΟΝ ΠΟΛΥ φίλε μου!Ειδικά το σέρβις του.Εκ πείρας μιλάω.Καλύτερα να πάς απο αλλού.Τα παιδιά που έχουν τον Μερεμετζάκη(Εγνατίας κάτι) είναι τζιμάνια!Να φανταστείς,πέρασα μια βόλτα όταν ήταν να πάρω το μηχανάκι μου(απο Μάκινα το πήρα) για να το ελένξουν και έκανε 10 ώρες λέμε!Τρομεροί τύποι σε ότι αφορά εξυπηρέτηση.Σε ότι αφορά σέρβις όμως,άμα είσαι Θεσσαλονικιός,ότι χρειαστείς στείλε μου π.μ.Ξέρω τι σου λέω(για εξουσιοδοτημένο μιλάω φυσικά )
    Για το 6800 δεν το συζητάω κάν μιας και κάνει μπάμ οτι είναι παραεισαγωγής για να μη σου πώ οτι παίζει να είναι και ''κλειστό''(με μειωμένη ιπποδύναμη).ΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΠΑΙΖΕΙ για όποιον βιαστεί να απαντήσει.Παραεισαγωγής επίσης με τα σημερινά δεδομένα σημαίνει οτι χάνεις την εγγύηση και σε περίπτωση που κάτι γίνει θα έχεις πολύ τρέξιμο για να βρείς το δίκιο σου!
    SVolution has began.... Perhaps...TOO much for your Guts?!

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF