Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 10 από 10

Θέμα: Αθηνα - Κυθηρα Με Χτ 400????????

  1. #1
    σψι φι ρθλεσ ;-) Το avatar του/της danaos75
    Εγγραφή
    02/04/2004
    Μηνύματα
    731

    Cool Αθηνα - Κυθηρα Με Χτ 400????????

    ΛΕΤΕ ΝΑ ΜΕ ΒΓΑΛΕΙ 'Η ΘΑ ΤΡΕΧΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΦΤΑΝΩ ΣΤΑ ΜΙΣΑ ΤΗΣ ΔΙΑΔΡΟΜΗΣ. ΘΕΛΩ ΣΧΟΛΙΑ ΚΑΙ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΑΔΡΟΜΗ (ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΝΕΑΠΟΛΗ ΠΕΡΙΠΟΥ 370 ΧΛΜ) , ΚΑΛΑ ΣΗΜΕΙΑ ΓΙΑ ΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΚΑΦΕ , ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΤΟ ΧΤακι ΘΑ ΜΑΣ ΒΓΑΛΕΙ ΔΙΚΑΒΑΛΟ ΜΕ ΤΟ ΠΟΛΥ 1 ΣΑΚ-ΒΟΥΑΓΙΑΖ, ΓΕΝΙΚΑ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΣΧΕΤΙΚΟ ΕΓΩ ΑΚΟΥΩ.


    ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΟΤΙ ΕΧΩ ΟΔΙΚΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΠΑΝ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ, ΘΑ ΤΟ ΠΕΡΑΣΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΣΕΡΒΙΣ ΣΥΝ ΑΛΛΑΓΜΑ ΤΑΚΑΚΙΑ ΥΓΡΑ ΦΡΕΝΩΝ.



    ΤΟ ΧΤ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΤΕΛΟ 95 ΣΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟ ΕΧΩ ΕΝΑ 3 ΜΗΝΟ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΕΡΒΙΣ ΠΟΥ ΤΟΥ ΚΑΝΩ ΕΓΩ.

    ΚΑΛΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΠΙΣΩ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΜΑΤΙΑ ΜΑΣ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΜΠΟΛΙΚΟ ΜΑΥΡΙΣΜΑ.
    The MEDIATOR between the HEAD and the HANDS MUST be the heart.

  2. #2
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224
    Αφου μαλλον δεν εχεις ξανακανει καποιο μακρυνο ταξιδι, θα πω μερικα πραματακια απο τη δικη μου (μικρη πιθανον σε σχεση με αλλους εδω μεσα) πειρα.
    Πρωτα απ' ολα θα προτεινα συχνες στασεις για "τσιγαρο" (μικρες εννοω), ωστε να ξεκουραζεστε κι εσεις κι η μηχανη. Θα ελεγα ανα 100χλμ ή ανα 1 ωρα οδηγησης.
    Δευτερον απεφευγε να εχεις τερματισμενο το γκαζι και ασε μερικες στροφες περιθοριο στη μηχανη σου. Και πιο ξεκουραστη παει και υπαρχει πιθανοτιτα να τις χρειαστεις ξαφνικα!
    Σιγουρα τα "καλα" μερη για στασεις ειναι αυτα που αρεσουν στον καθενα!
    Παντως πιστευω οτι μετα την σηραγγα του Αρτεμισιου ειναι ομορφα μιας κι εχεις και ωραια θεα στον καμπο απο κατω και βρισκεις και σχεδον οτι θες.

    Απο ΄κει και μετα ...
    Καλο ταξιδι και καλα να περασετε
    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

  3. #3
    Κουφάλογες Γριές!!!! Το avatar του/της kapeos
    Εγγραφή
    16/05/2002
    Μηνύματα
    260

    Εγώ στα κήθυρα...

    ... Οταν είχα πάει με το africa πέρασα τις χειρότερες διακοπές μου.

    Γιατί :


    1. Με τσίμπησε μπάμπουρας στο στόμα και πρίστηκα πολύ άσχημα στο πρόσωπο για 1 εβδομάδα. Δεν έβαλα κράνος μόλις έφτασα για τα πρώτα 5 χλμ (εως το βενζινάδικο)

    2. Έμεινα στο διακόφτη απο λάστιχο και δεν είχα (γαμώτο πως λέγεται?fast?) 17 χλμ μακριά από βενζινάδικο)

    λοιπόν εν ολίγης


    fast (ή οπως στο διάολο λέγεται)
    σαμπρέλα
    ντίζα συμπλέκτη
    και αμωνία (έχει πολύ σφήκα)



    ΥΓ1 ΟΙ ΚΑΤΟΙΚΟΙ ΕΙΝΑΙ ΜΑ@@@ΚΕΣ ΟΤΑΝ ΖΗΤΑΣ ΒΟΗΘΕΙΑ

    ΥΓ2 ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΠΟΤΑΜΟΣ, ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΤΑΒΕΡΝΑ "ΡΟΛΟΙ" ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΠΛΗΤΙΚΟ ΦΑΓΗΤΟ


    ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ.


    ΤΟ ΧΤ ΔΕΝ ΚΟΛΟΝΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ΜΕΧΡΙ ΤΑ ΚΥΘΗΡΑ.

    ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ (ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΣΙΓΟΥΡΙΑ) ΓΙΑ ΤΑ ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΑ ΤΩΝ ΠΛΟΙΩΝ, ΟΠΟΥ ΝΑ'ΝΑΙ ΘΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΩΡΑΡΙΑ.
    www.exormisi.gr η πύλη στα ελληνικά αξιοθέατα...

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της milaber
    Εγγραφή
    13/11/2003
    Μηνύματα
    1.011

    Re: Εγώ στα κήθυρα...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από kapeos
    1. Με τσίμπησε μπάμπουρας στο στόμα και πρίστηκα πολύ άσχημα στο πρόσωπο για 1 εβδομάδα. Δεν έβαλα κράνος μόλις έφτασα για τα πρώτα 5 χλμ (εως το βενζινάδικο)


    Αυτό κι αν είναι γκανεμιά!


  5. #5
    σψι φι ρθλεσ ;-) Το avatar του/της danaos75
    Εγγραφή
    02/04/2004
    Μηνύματα
    731
    ΤΟ ΠΙΟ ΜΑΚΡΥΝΟ ΜΟΥ ΤΑΞΙΔΙ ΗΤΑΝ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΧΑΛΚΙΔΑ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ,
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΠΑΙΔΙΑ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ FAST (H ΟΠΩΣ ΑΛΛΙΩΣ ΤΟ ΛΕΝΕ ) ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΣΚΕΦΤΕΙ.
    ΝΑ 'ΣΤΕ ΚΑΛΑ ΜΑΓΚΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΤΑΞΙΔΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.

    Υ.Γ. ΤΗΝ ΤΑΒΕΡΝΑ ΘΑ ΤΗΝ ΤΙΜΗΣΩ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ.
    The MEDIATOR between the HEAD and the HANDS MUST be the heart.

  6. #6
    Trip master Το avatar του/της hornet
    Moderator
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    2.039
    Γεια χαρα φιλε....
    Απο την Αθηνα εως την τριπολη εισαι non stop..δεν εχει και τιποτα να δεις( Προσοχη ομως ειναι 150 χλμ)Βενζινα θα βαλεις στο 40 χλμ εκει που εχει τα goodys.Στο αρτεμησιο σταση μετα για ανεφοδιασμο και τσιγαρο και καφε.Συνεχεια για Σπαρτη με διαφορα ωραια σημεια για σταση και τσιγαρακια κλπ.Μετα την σπαρτη εχει μια ευθεια πριν στριψεις για κροκαιες σκαλα κλπ εκει δεν προσπερναμε και δεν παμε γρηγορα γιατι την στηνουν συχνα πυκνα τα στρουμφακια.Λιγο μετα τη σκαλα υπαρχει μια διασταυρωση που ευθεια παει για νεαπολη μεσω μολαων.Η μεσω καποιων χωριων αστερι,ελια,παπαδιανικα ο δρομος απο εκει ειναι λιγοτερος (κερδιζεις περιπου μιση ωρα) και πηγαινει και παραλιακα σε καποια σημεια,πεφτει και μπανακι αμα σου κανει.Στην ελια σταματας σε καφενεδακι στην παραλια για αναψυκτικο τσιγαρακι.Μετα πας καρφι νεαπολη
    Αυτα.

  7. #7
    Trip master Το avatar του/της hornet
    Moderator
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    2.039
    χαρτης


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	image_map.gif 
Προβολές:	1535 
Μέγεθος:	17,9 KB 
ID:	2491

  8. #8
    Νέο μέλος Το avatar του/της Juf
    Εγγραφή
    15/07/2003
    Μηνύματα
    11
    Καλησπέρα. Πρόπερσι που κατάβεβηκα Κύθηρα πήγαινα σχεδόν όλη την διαδρομή μαζί με ένα XR 250 δεκαετίας (το γνώρισα μετά το παιδί και μου είπε ότι κατέβαινε κάθε ΣΚ γιατί είχε γνωρίσει μια κοπέλα από εκεί ). Οπότε αν του κάνεις μια συντήρηση πριν φύγεις δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα.

    Επειδή ο δρόμος για Νεάπολη δεν είναι και πολύ καλός θα σου πρότεινα να πας από Γύθειο αν θέλεις. Αν αποφασίσεις να πας από Νεάπολη, πρόσεχε στην ευθεία που σου λέει ο Hornet είναι ακριβώς στους Μολάους και η μοναδική ευθεία που θα βρεις αφού φύγεις από τον δρόμο της Σπάρτης. Με έχουν γράψει μια φορά επειδή πήγαινα με 110 και όσες φορές έχω περάσει αργότερα τους πετυχαίνω εκεί.

    Καλες διακοπές

  9. #9
    όταν η ρόδα γυρίζει Το avatar του/της sas
    Εγγραφή
    07/08/2003
    Μηνύματα
    1.013
    Μπορεί να κάνω και λάθος, αλλά πρόσφατα που πέρασα, στην ευθεία που λέει ο Hornet, έχει σε κάποιο σημείο διασταύρωση αριστερά που λέει "Δαφνί 3", μου είπανε ότι γλυτώνεις αρκετό δρόμο.

    Όταν πήγαινα δεν το ήξερα και πήγα από Κροκέες (πολύ στροφιλίκι).Τον γυρισμό τον έκανα από κει και ήταν εύκολος δρόμος.

    Αν ξέρει κάποιος ας το επιβεβαιώσει.

  10. #10
    σψι φι ρθλεσ ;-) Το avatar του/της danaos75
    Εγγραφή
    02/04/2004
    Μηνύματα
    731
    ΠΑΙΔΕΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ (HORNET KAI ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΑΡΤΗ).

    ΚΑΛΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ.

    ΜΟΛΙΣ ΕΠΙΣΤΡΕΨΩ ΥΠΟΣΧΟΜΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΩΤΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΚΑΙ ΤΟ ΝΗΣΙ.
    The MEDIATOR between the HEAD and the HANDS MUST be the heart.

Παρόμοια θέματα

  1. Κανεις ΔΕΛΕΑΡ την Δευτερα με Cb 400? (cΒ γενικοτερα)?
    από vaspiou στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 20/08/2007, 19:19
  2. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 20/06/2007, 18:59
  3. Aλλαγη λαδια σε ΧΤ 400
    από danaos75 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 24/10/2004, 17:10
  4. Αθηνα-κυθηρα "η Επιστροφη"
    από danaos75 στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 04/08/2004, 11:39
  5. Προβλημα με ΧΤ
    από nikos283 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 03/05/2004, 16:35

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF