Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 14 από 14

Θέμα: ΠΕΡΔΙΚΟΒΡΥΣΗ

  1. #1
    της γειτονιας σας Το avatar του/της BELZEBOYLIS
    Εγγραφή
    09/11/2005
    Μηνύματα
    872

    Talking ΠΕΡΔΙΚΟΒΡΥΣΗ

    Η ισχυρά στενή οικονομική πολιτική των τελευταίων βδομάδων με είχε κλείσει για τα καλά μέσα !!! Μου την έδωσε λοιπόν, οπότε το πρωί του Σαββάτου την κάνω για την όμορφη Περδικόβρυση !!!! Κράνος , μπουφάν, παντελονάκι με προστατευτικά για γόνατα και καλάμια και φυσικά τις μπότες για τα ταξιδάκια – ετοιμοπόλεμος !!! Φουλάρω βενζίνη στο πρώτο βενζινάδικο και δρόμο για Ναύπακτο ! Από την κάψα που είχα δεν σταμάτησα ούτε για τσιγάρο ...Έλεγα θα σταματήσω λίγο μετά , στο πρώτο χωριό ....Τρίχες , την πρώτη στάση την έκανα λίγο μετά την Άνω Χώρα !!!
    Είχα πάρει απόφαση να αφήσω τον ΄΄κλασσικό δρόμο΄΄ ,Ναύπακτο –Πλάτανος – Άγιος Δημήτρης – Περδικούλα και να πάω από Άνω Χώρα ! Πολύ ποιο όμορφη διαδρομή , αλλά αν βιάζεσαι να συναντήσεις τα λουκάνικα της Μαρίας (η ψησταριά του χωριού) επιλέγεις τον πρώτο ...Ο δεύτερος έχει ένα κομμάτι χώμα !!!! Δεν με απασχολούσε ιδιαίτερα το θέμα αφού και όρεξη για ζβουνιές είχα και κατάλληλο λαστιχάκι (τα καρού) !
    Πράγματι από πολύ νωρίς βρέθηκα μέσα στα πλατάνια και τα έλατα με πολύ ωραίες στροφές και ωραίες μυρωδιές !! Μου είχε είδη φύγει η ένταση των τελευταίων ημερών , μια χαρά !!! Αφήνοντας , λοιπόν την Άνω Χώρα βρίσκομαι στα Κρυονέρια και ετοιμάζομαι για χωματόδρομο !!! Δεν έχω διανύσει τα πρώτα χιλιόμετρα , όταν με πληροφορεί ένας κυνηγός ότι λίγο πιο κάτω έχει πολύ λάσπη ! Ωραία λέω θα λασπωθούμε και λίγο , έχοντας στον νου μου για τίποτα νερολακούβες και χαλαρή λασπουριά (σχεδόν βέβαιος ότι ο κυνηγός υπερβάλει ως γνωστό)!!!
    Τι τα ήθελα , στα μισά της διαδρομής συνειδητοποιώ ότι ο τυφεκιοφόρος δεν υπερέβαλε καθόλου !!! Ο Δήμος αποφάσισε να φτιάξει τον δρόμο με άσφαλτο και είχαν αρχίσει τα μηχανήματα το σκάψιμο !!! Τα αναχώματα , τα λούκια σε συνδυασμό με την πρόσφατη βροχόπτωση έκαναν δύσκολα τα πράγματα ! Μιλάμε για πολύ λάσπη σαν πυλό , η μηχανή να πηγαίνει όπου θέλει και εγώ να προσπαθώ να θυμηθώ τι μου είχαν πεί ο CRS-K και ο DimChios για την οδήγηση στην λάσπη ! ΄΄Ευτυχώς΄΄ ήταν κατηφόρα και δεν φοβόμουνα να κολλήσω , με μια μικρή ανησυχία για το φτερό του μπροστινού τροχού ... Δεν ξέρω να περιγράψω τι έκανα και δεν τσακίστηκα ή δεν καβάλησα κανένα έλατο όταν η μηχανή έπαιρνε τον δρόμο της για εκεί !!
    Μετά από πολύ ώρα και αγώνα έφτασα στο χωριό , μέσα στην λάσπη και την ταλαιπωρία! Έβγαλα τα αγκωνάρια λάσπης από τα δισκόφρενα και απο τους τροχούς και κατευθύνθηκα για την Μαρία και τα λουκάνικά της σαν αποζημίωση !!!!
    Την επόμενη μέρα έφυγα το μεσημεράκι , χαλαρά ! Είχα πάρει απόφαση να επιστρέψω από αλλού !!!! Έτσι λοιπόν , έφυγα για Θέρμο , από εκεί έπιασα την λίμνη Τριχωνίδα και αφού έκανα περίπου τον γύρο της , έστριψα για Αιτωλικό και από εκεί πήρα τον δρόμο της επιστροφής !! Το απόγευμά ήμουν Αθήνα ....

  2. #2
    Καλά όλα αυτά αλλά... φωτό;

    Ειναι ωραία η θάλασσα γιατί κινείται πάντα...

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Αχ, Περδικόβρυση!

    ΚΑΙ ΜΕ ΧΩΜΑ-ΛΑΣΠΗ, Ε????

    ΚΑΙ ΛΟΥΚΑΝΙΚΑ ΣΤΗ ΜΑΡΙΑ, Ε????

    ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΠΕΣ ΤΙΠΟΤΙΣ ΡΕ????






    Έκανες καλή εκδρομούλα μάγκα και φαίνεται ότι πέρασες καλά!!!

    Άντε βάλε και καμμιά φωτό να γουστάρουμε!!!

    Α!!!!!

    ΒΑΖΕ ΚΑΙ ΚΑΜΜΙΑ ΠΑΡΑΓΡΑΦΟ, ΜΟΥ ΠΗΡΕΣ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΛΕΜΕ!!!




  4. #4
    καλύτερος ! Το avatar του/της Nikoskazer2000
    Εγγραφή
    24/08/2005
    Μηνύματα
    1.329
    Ωραία περιγραφή, πολύ μ' άρεσε (ειδικά αυτή η Μαρία με τα λουκάνικα μου 'κανε μεγάλη ζημιά ) και σου εύχομαι στην επόμενη να την κάνεις με παρέα και άπλετο χρόνο για να πάρεις τον πρώτο δρόμο και να πας τάπα πάνω στα λουκάνικα της Μαρίας (πώπω ζημιά λέμε... ).




    Ορκισμένος σιδερόκωλος!

  5. #5
    Κωστακη....
    η Κυρα Μαρια,ειχε φτιαξει καμμια πιττουλα..???
    αν ναι,στειλε πμ στον Ανταμ..!!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    να κοιτας εκει που θες να
    πας,αλλοιως θα πας εκει που
    κοιτας....

  6. #6
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224
    Παντα τετοια Κουστάκ' καμαριμ' !


    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

  7. #7
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.655
    ΠΟΥ "κοιμήθηκες" δεν μας είπες, Κωστάκη ...!!!
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  8. #8
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224
    Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
    ΠΟΥ "κοιμήθηκες" δεν μας είπες, Κωστάκη ...!!!

    Στο σπιτι του φανταζομαι ...
    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

  9. #9
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.655
    Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
    Στο σπιτι του φανταζομαι ...
    Εσένα αρωτήξαμε, κύριος ???

    (δαχτυλάκια έχει το παιδί...)
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  10. #10
    Εδώ!




    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc02774_1.jpg 
Προβολές:	320 
Μέγεθος:	85,2 KB 
ID:	64683
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  11. #11
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.655
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Εδώ!
    Έτερος καπαδόκης...
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  12. #12
    της γειτονιας σας Το avatar του/της BELZEBOYLIS
    Εγγραφή
    09/11/2005
    Μηνύματα
    872
    Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
    ΠΟΥ "κοιμήθηκες" δεν μας είπες, Κωστάκη ...!!!
    Στο σπίτι μου κοιμήθηκα κύριε , στο σπίτι μου !!




    Αφού γλίτωσα τα έλατα που με πλησίαζαν επικίνδυνα….

  13. #13
    της γειτονιας σας Το avatar του/της BELZEBOYLIS
    Εγγραφή
    09/11/2005
    Μηνύματα
    872
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ντερτι-moto
    Κωστακη....
    η Κυρα Μαρια,ειχε φτιαξει καμμια πιττουλα..???
    αν ναι,στειλε πμ στον Ανταμ..!!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    Τι πίττες , τίγκα στην χοληστερίνη ήταν η Μαρία !!!!!!

    Στο εξοπλισμό της μοτοσικλέτας θα προσθέσω κανένα μπαλονάκι για την καρδιά , κανένα μηχάνημα ανάνηψης …. :rotflmao:

  14. #14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS

    Στο εξοπλισμό της μοτοσικλέτας θα προσθέσω κανένα μπαλονάκι για την καρδιά , κανένα μηχάνημα ανάνηψης …. :rotflmao:
    Μην ανησυχείς!
    Το επόμενο μοντέλο τύπου "adventure" θα το περιλαμβάνει στον στάνταρ εξοπλισμό για την Ελληνική αγορά!

    Οι μεγάλες εταιρείες αφουγκράζονται τις "ανάγκες" του κοινού τους...


    εσύ πάντως ΔΕΝ τον χρειάζεσαι γιατί "η καρδιά σου ντούρα, αντέχει στη λασπούρα"...





Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF