Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 6 από 6

Θέμα: Καμια ιδεα για το προβλημα της μηχανης....

  1. #1

    Καμια ιδεα για το προβλημα της μηχανης....

    φιλου ,(εγω εχω αφρικα),εχει μια μπεμπα κ65 του '83. Η μηχανη ενω πηγαινει σβηνει, στα καλα καθουμενα ,παταει 2 μιζιες περνει μπρος και ξαναπηγαινει μεχρι το επομενο σβησιμο.Την εχει παει σε μαστορια τα καρμπυλατερ ειναι οκ,την παει σε ηλεκτρολογο του λεει κατι επιστιμονικα του περνει και 100 ευρα ....φουτσες τα ιδια. Η μηχανη εχει ηλεκτρονικη δεν εχει πλατινες οποτε αν χαλασει ηλεκτρονικη δεν τα κακαρονι τελειως? Επισης οταν δουλευει πηγαινει κανονικα χωρις ρεταρισματα και κομπιασματα ,διακοπες κτλ.Καμια ιδεα ρε παιδες τι να κοιταξουμαι?εχετε ακουσι κανα παρομοιο προβλημα και τι λυση του.......τελως παντων οτι εχετε ευχαριστηση πειτε. ΤΗΚΣ

    Υ.Σ. του το λεω εγω παρε χουντα ρε!!!!!

  2. #2
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547

    Φίλε

    Κάτι παρόμοιο μου έκανε και μένα ένα φεγγάρι και τελικά ανακάλυψα ότι ήτανε το μάτι του βολάν το οποίο και άλλαξα [40 ε ] και όλα διορθώθηκαν!
    Αλά με τα ηλεκτρικά φίλε και τέτοιας χρονολογίας…μπέρδεμα !!

  3. #3
    Μέλος απο...τότε... Το avatar του/της powerphot
    Εγγραφή
    21/05/2004
    Μηνύματα
    2.333

    Re: Καμια ιδεα για το προβλημα της μηχανης....

    Αρχικά δημιουργήθηκε από iannis
    φιλου ,(εγω εχω αφρικα),εχει μια μπεμπα κ65 του '83. Η μηχανη ενω πηγαινει σβηνει, στα καλα καθουμενα ,παταει 2 μιζιες περνει μπρος και ξαναπηγαινει μεχρι το επομενο σβησιμο.Την εχει παει σε μαστορια τα καρμπυλατερ ειναι οκ,την παει σε ηλεκτρολογο του λεει κατι επιστιμονικα του περνει και 100 ευρα ....φουτσες τα ιδια. Η μηχανη εχει ηλεκτρονικη δεν εχει πλατινες οποτε αν χαλασει ηλεκτρονικη δεν τα κακαρονι τελειως? Επισης οταν δουλευει πηγαινει κανονικα χωρις ρεταρισματα και κομπιασματα ,διακοπες κτλ.Καμια ιδεα ρε παιδες τι να κοιταξουμαι?εχετε ακουσι κανα παρομοιο προβλημα και τι λυση του.......τελως παντων οτι εχετε ευχαριστηση πειτε. ΤΗΚΣ

    Υ.Σ. του το λεω εγω παρε χουντα ρε!!!!!
    Αν έχει διακόπτη στο stand υπάρχει περίπτωση κατά τους κραδασμούς της διαδρομής να ανοιγοκλείνει κι έτσι να κάνει τισ διακοπές. Το έχει πάθει φίλος με άλλη μάρκα.
    Δεν ξέρω αν αυτό το μοντέλο έχει διακόπτη stand....

    Το ταξίδι του Ηλία Βροχίδη μπορείτε να το διαβάζετε και στην ιστοσελίδα του Madnomad.gr, στο Facebook Madnomad

  4. #4

    tin epomeni fora ..

    pes tou na tsekarei an exei xathei to reuma apo organa fota klp. Etsi apokleiei to endexomeno na einai kalodio diakopti i mpatarias.

    To kill switch to anoikse na to tsekarei mipos kai den pataei kala?
    "My goal in life is to be as good of a person my dog already thinks I am."

    Os tote, pao gia tsigaro


  5. #5
    Ευχαριστω παιδια πολυ χρησιμα ακουγονται, θα τα μεταβιβασω

  6. #6
    Παιδια βρεθυκε το προβλημα 1 καλωδιακι στο κιλ σουιτσ ηταν ειχε ξεφτισει και βραχυκυκλωνε. Μονος του το εφτιαξε ο ανθρωπος ......... Ζητω τα μαστορια!!!! Σας ευχαριστει ολους για την βοηθεια.

Παρόμοια θέματα

  1. να πω μια ιδεα για το μοτο.γρ?
    από EVI στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 04/02/2008, 00:03
  2. Παιδιά, ριξτε καμία ιδέα για μοντέλο για νέο οδηγό - και πρόταση
    από elias_21 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 15/06/2007, 00:18
  3. Άρθρο της Καθημερινής για το θέμα της Βέροιας...
    από Cpt. Haddock στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 07/06/2006, 20:27
  4. Τι γνωμη εχετε για το κρανος της Hjc της Colori
    από ela ela στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 03/10/2005, 23:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF