Σελίδα 10 από 38 ΠρώτοΠρώτο ... 5678910111213141520 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 136 έως 150 από 557

Θέμα: Πολεμικές Τέχνες

  1. #136
    Αν θες κάτι brutal διάλεξε μεταξύ: Silat,Kun Tau,Krav Maga,Danzan Ryu Jujitsu
    Αν θες κάτι να περνάς την ώρα σου και να εξασκείσαι: Tae Kwon Do,Aikido

    Έχοντας περάσει αρκέτα χρόνια στο Tae Kwon Do αν ξεκινούσα τώρα μάλλον κάτι σε Krav Maga θα έκανα που διδάσκει κατά βάση αυτοάμυνα



    Jeet Kun Do ήταν η τέχνη που δημιούργησε ο Μέγας Bruce Lee και Wing Chun η τέχνη που χρησιμοιούσε ο δάσκαλός του ο IP man και θα τις μάθαινα από σεβασμό προς αυτούς τους δασκάλους
    Fortis Fortuna Adiuvat

  2. #137
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    mma

    τουτεστιν mixed martial arts.

    μπορεις να πας απο τεχνικες wing chun στο jeet kune do κανοντας παραλληλα kick boxing και muay thai. και στο τελος παραδοσιακο παγκρατιο και judo.

    βεβαια εγω θεωρω κορυφαια τεχνικη την ninjitsu, αλλα ποιον να βρεις να στην διδαξει...(οτι πιο υπουλο υπαρχει)..

  3. #138
    Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal

    βεβαια εγω θεωρω κορυφαια τεχνικη την ninjitsu, αλλα ποιον αν βρεις να στην διδαξει...(οτι πιο υπουλο υπαρχει)..





    Ανοίγεις πληγές τώρα ...



    MMA vs Ninjutsu
    Fortis Fortuna Adiuvat

  4. #139
    αρχικά, θενκ γιου για τις απαντήσεις σας όλους!
    επειδή μάλλον η σχολή που πήγαινα δεν έχει κλείσει τελικά, κατα πάσα πιθανότητα θα πάω να ξαναρχίσω εκεί


    ένιγουέι, το θρεντ το άνοιξα περισσότερο για να δούμε ποιοι ασχολούμαστε κλπ, οπότε.. γκόου ον εντ τελ γιορ στόρι ορ γιορ χίστορι ιφ γιου χαβ ένι
    "I feel like dining with hitchock every time that we fuck"

  5. #140
    Βρε Λεττάκο, δεν ξεκινάς από το να βάλεις κανένα κιλό πρώτα που είσαι σαν κλαδάκι;
    Μετά μας δέρνεις, οκ..
    safety doesn't happen by accident

  6. #141
    Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA
    Βρε Λεττάκο, δεν ξεκινάς από το να βάλεις κανένα κιλό πρώτα που είσαι σαν κλαδάκι;
    Μετά μας δέρνεις, οκ..
    θα λογαριαστούμε απο κοντά εμείς





    :rotflmao: :rotflmao:
    "I feel like dining with hitchock every time that we fuck"

  7. #142
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της super_toto
    Εγγραφή
    01/03/2006
    Μηνύματα
    349
    Σημασία δεν έχει ποιά πολεμική τέχνη θα μάθεις αλλά ποιός θα στη μάθει. Θα σου πρότεινα να δεις τι σου αρέσει και μετά να ψαχτείς πολυ στο ποιός θα είναι ο δάσκαλός σου.
    Γενικά οι ολες οι πολεμικές τέχνες είναι άριστη γυμναστική. Αν σε ενδιαφέρει η αυτοαμυνα καλύτερα να πας σε MMA. Αλλιως δες τι σου αρέσει και ξεκίνα. Προσοχή όμως στο δάσκαλο που θα έχεις.

    Εγώ θα σου πρότεινα πυγμαχία που είναι από τις ευγενέστερες πολεμικές τέχνες και δίνει καλές βάσεις για τα πάντα.

    Αν σε ενδιαφέρει πές μου να σου στείλω με πμ εξαιρετικό δάσκαλο.
    ....ξάπλωσε τ' ανάσκελα και χύθηκαν οι μυαλοί του στις πέτρες.

  8. #143
    [QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
    Ξυλο για ΔΡΟΜΟ :


    Jeet Kune Do

    KRAV MANGA


    WING CHung ( ή το "παρακλαδι" του Ving Tsun)

    Παγκρατιο

    παρτα ολα αυτά και μπες σε ενα "κλουβί" που ειναι ΣΑΝ τον δρόμο, να μας πεις το αποτέλεσμα


    Αρχικά δημιουργήθηκε από super_toto

    Αν σε ενδιαφέρει πές μου να σου στείλω με πμ εξαιρετικό δάσκαλο.
    ποιον λες??

  9. #144
    Αρχικά δημιουργήθηκε από super_toto
    Σημασία δεν έχει ποιά πολεμική τέχνη θα μάθεις αλλά ποιός θα στη μάθει. Θα σου πρότεινα να δεις τι σου αρέσει και μετά να ψαχτείς πολυ στο ποιός θα είναι ο δάσκαλός σου.
    Γενικά οι ολες οι πολεμικές τέχνες είναι άριστη γυμναστική. Αν σε ενδιαφέρει η αυτοαμυνα καλύτερα να πας σε MMA. Αλλιως δες τι σου αρέσει και ξεκίνα. Προσοχή όμως στο δάσκαλο που θα έχεις.

    Εγώ θα σου πρότεινα πυγμαχία που είναι από τις ευγενέστερες πολεμικές τέχνες και δίνει καλές βάσεις για τα πάντα.

    Αν σε ενδιαφέρει πές μου να σου στείλω με πμ εξαιρετικό δάσκαλο.
    αν δεις τις απαντήσεις μου πιο πριν λέω πως ήθελα αυτόν που είχα κάποτε αλλά νόμιζα πως είχε κλείσει την σχολή.. αλλά μάλλον δεν την έκλεισε τελικά! οπότε θα πάω εκεί! :wacko:

    στείλε πάντως ένα πμ να έχω στα υπόψιν..
    "I feel like dining with hitchock every time that we fuck"

  10. #145
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
    παρτα ολα αυτά και μπες σε ενα "κλουβί" που ειναι ΣΑΝ τον δρόμο, να μας πεις το αποτέλεσμα


    ΜΕ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕΣ ! Κι οταν με προκαλουν ΔΕΝ ΧΑΝΩ ΠΟΤΕ!!!































    :rotflmao:

  11. #146
    Πάρε ένα περίστροφο.

  12. #147
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307
    μακάρι να είχα δάσκαλο μου τον Ηatsumi Sensei και δεν θα ήθελα τίποτα άλλο στη ζωή μου...

  13. #148
    Banned Το avatar του/της Nazgul
    Εγγραφή
    11/11/2008
    Μηνύματα
    215
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
    ΜΕ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕΣ ! Κι οταν με προκαλουν ΔΕΝ ΧΑΝΩ ΠΟΤΕ!!!































    :rotflmao:



    Γμτ ξυπνησα την μικρη...

    Υ.Γ Ρε svx σβησε τα πμ σου

  14. #149
    Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos


    το ταε κβο ντο που σου πα εγω, το προτιμουν πολλοι...αφενως γιατι υπαρχουν πολλες σχολες , αφετερου γιατι ειναι politically correct πολεμικη ''τεχνη''...ειναι καπως πιο ''αριστοκρατικο'', με την εννοια πως η μαχη ειναι πιο καθαρη...


    Το tae kwon do φιλε πανο ειναι περισσοτερο αθλημα επιδειξης και λιγοτερο πολεμικη τεχνη.
    Χρησιμοποιει κατα κορον ποδια, και αυτο δειχνει τον προσανατολισμο του.
    Ειμαι αθλητης του Shitō-ryū (παρακλαδι του Shotokan)εδω και 16 χρονια.Πριν απο αυτο εκανα Vital, Full Contact και προθαλαμο του kick-boxing.Δεν υπαρχει καμμια σχεση μεταξυ του ο,τι-box και του Κarate.

    Ο φιλος μας ρωτησε για Πολεμικη ΤΕΧΝΗ.
    Απο ποτε το kick boxing ή το tae-box ή οποιοδηποτε υβριδιο του σουβλακοξυλου εγινε ΤΕΧΝΗ δεν μπορω να καταλαβω.
    Η Τεχνη του karate αυτοελεγχο, αποφυγη, ελεγχο, συγκεντρωση, τεχνικη, αυτοαμυνα, επιθεση, μεσα απο μια σειρα kata και πνευματικων ασκησεων.Η δυναμη ερχεται σιγα-σιγα και σταθερα.

    Το kung-fu ειναι επισης Τεχνη.

    Αυτα που αναφερατε οι περισσοτεροι ειναι για ΚΔΟΑ.Παρτε ενα μπαστουνι του baseball και δειτε το Undisputed.Ειναι σιγουρα πιο αποτελεσματικο.
    Start doing what's necessary, then what's possible and suddenly doing the impossible. Just start.

  15. #150
    wing chun παραδοσιακο ειναι η κορυφη,αλλα θελει απολυτη αφοσιωση,ωρες πολλες,πονο πολυ,διατροφη και καθαρο πνευμα...ενας μονο παραδοσιακος στην ελλαδα ,αλλα δεν ξερω αν υπαρχει ακομα...

    αν το συνδυασεις με aikido ,επισης ενας μονο ουσιαστικος στην ελλαδα κι επισης δεν ξερω αν διδασκει ακομη, θα κανεις κροταλια να σε κοιταει και να κουναει χαριτωμενα την ουρα του...

    εγω στην θεση σου ,θα καθομουν στα αυγουλακια μου και θα εκανα απλως γυμναστικη...
    frankly my dear, i dont give a damn...

Σελίδα 10 από 38 ΠρώτοΠρώτο ... 5678910111213141520 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. πολεμικες τεχνες
    από jasondakar στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 18/07/2007, 13:10
  2. Πολεμικές τέχνες....
    από DEMINIO στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 12/12/2004, 22:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF