Σελίδα 17 από 38 ΠρώτοΠρώτο ... 7121314151617181920212227 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 241 έως 255 από 557

Θέμα: Πολεμικές Τέχνες

  1. #241
    in standby mode Το avatar του/της liakaros
    Εγγραφή
    09/05/2007
    Μηνύματα
    320
    Λοιπον...πολλη αεροβικη γυμναστικη και πυγμαχια ειναι οτι καλυτερο...

    Στο δια ταυτα...σε τσαμπουκα στον δρομο φροντισε να ριξεις εσυ την πρωτη η οποια θα εχει φορα απο κατω προς τα πανω(απερκατ) και θα ειναι καλα ζυγιασμενη και γρηγορη ...πιστεψε με οτι και να ξερει ο αλλος την αλλη μερα θα του εξηγουν οι φιλοι του τι εγινε και εσβησαν τα φωτα...

  2. #242
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307
    Αρχικά δημιουργήθηκε από liakaros
    Λοιπον...πολλη αεροβικη γυμναστικη και πυγμαχια ειναι οτι καλυτερο...

    Στο δια ταυτα...σε τσαμπουκα στον δρομο φροντισε να ριξεις εσυ την πρωτη η οποια θα εχει φορα απο κατω προς τα πανω(απερκατ) και θα ειναι καλα ζυγιασμενη και γρηγορη ...πιστεψε με οτι και να ξερει ο αλλος την αλλη μερα θα του εξηγουν οι φιλοι του τι εγινε και εσβησαν τα φωτα...
    επιτέλους και ενας ανθρώπος που λέει κάτι σωστό...
    αεροβια άσκηση,αρσείς ομων και τετρακέφαλοί είναι ο συνδιασμός που σκοτώνει στην πυγμαχία...
    Όσων αφορά τον δρόμο έχεις απόλυτο δίκιο .αιφνιδιασμός .η καλύτερη άμυνα είναι η επίθεση.μόνο μην πέσεις σε πυγμάχο γιατί και να μην θέλει να σε χτυπήσει θα του βγει μηχανικα η άμυνα και θα επακολουθήσει μηχανικα και η επίθεση...

  3. #243
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 950dim
    Εγγραφή
    20/06/2006
    Μηνύματα
    536
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
    ότι να ναι γράφεται εδώ μέσα...
    Σ΄αυτο συμφωνουμε ολοι που γραφουμε εδω μεσα...

    Σα φιλοσοφια καθε συστημα/πολ.τεχνη/μαχητικο αθλημα εχει ενδιαφερον,οχι απο ολους ομως!!!

    Βλεπεις πως υπαρχει εξελιξη οπως σε ολα ετσι και στις πολ.τεχνες...
    Νεα συστηματα (βασιζομενα σιγουρα σε κατι πιο παλιο),νεες τεχνικες,νεοι συνδυασμοι κλπ

    Το ζητουμενο ειναι να ταιριαξει καποιος σε οτι κανει και να το γουσταρει...

    Αν δε θες να μαθεις κικ μποξιγκ,οσο και να σε πετανε σε ριγκ δε θα μαθεις ποτε!!
    ...cause the place seems still alive...

  4. #244
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 950dim
    Εγγραφή
    20/06/2006
    Μηνύματα
    536
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
    επιτέλους και ενας ανθρώπος που λέει κάτι σωστό...
    αεροβια άσκηση,αρσείς ομων και τετρακέφαλοί είναι ο συνδιασμός που σκοτώνει στην πυγμαχία...
    Όσων αφορά τον δρόμο έχεις απόλυτο δίκιο .αιφνιδιασμός .η καλύτερη άμυνα είναι η επίθεση.μόνο μην πέσεις σε πυγμάχο γιατί και να μην θέλει να σε χτυπήσει θα του βγει μηχανικα η άμυνα και θα επακολουθήσει μηχανικα και η επίθεση...
    Οπως το ειπες πιο πανω...οτι να΄ναι!!!!

    Να ρωτας οταν κατεβαινεις να τσακωθεις...¨εισαι πυγμαχος???¨
    Αν η απαντηση ειναι ναι...φευγεις,αν οχι ζυγισε του μια συμφωνα με τις πιο πανω οδηγιες...

    Οπως το΄πες...οτι να΄ναι!!!
    ...cause the place seems still alive...

  5. #245
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307
    Αρχικά δημιουργήθηκε από 950dim
    Σ΄αυτο συμφωνουμε ολοι που γραφουμε εδω μεσα...

    Σα φιλοσοφια καθε συστημα/πολ.τεχνη/μαχητικο αθλημα εχει ενδιαφερον,οχι απο ολους ομως!!!

    Βλεπεις πως υπαρχει εξελιξη οπως σε ολα ετσι και στις πολ.τεχνες...
    Νεα συστηματα (βασιζομενα σιγουρα σε κατι πιο παλιο),νεες τεχνικες,νεοι συνδυασμοι κλπ

    Το ζητουμενο ειναι να ταιριαξει καποιος σε οτι κανει και να το γουσταρει...

    Αν δε θες να μαθεις κικ μποξιγκ,οσο και να σε πετανε σε ριγκ δε θα μαθεις ποτε!!
    κάτι πας να πεις και συ...
    παντος αυτό που είπες με την σχολή στην κόρινθο πολύ γέλασα ρε φίλε...
    Μάλλον οι μαθητές που ήθελαν να μάθουν νίνζουτσου είχαν στο μυαλό τους τις μαλακίες που δείχνει το χόλυγουντ,πήγαιναν στη σχολή με ο σκεπτικό ότι θα εξαφανίζονται και θα πηδούν στα δέντρα από τα πέντε μέτρα ,ο δάσκαλος στην αρχή τους έδειχνε τα βασικα ,αυτοί ξένερωναν ,του έφευγαν σιγά σιγά ,είδε και απόειδε ο ανθρώπος και τους έδειχνε ότι ήθελαν να δουν.παντος αυτό που περιγραφείς δεν είναι νίνζουτσου...

  6. #246
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307
    Αρχικά δημιουργήθηκε από 950dim
    Οπως το ειπες πιο πανω...οτι να΄ναι!!!!

    Να ρωτας οταν κατεβαινεις να τσακωθεις...¨εισαι πυγμαχος???¨
    Αν η απαντηση ειναι ναι...φευγεις,αν οχι ζυγισε του μια συμφωνα με τις πιο πανω οδηγιες...

    Οπως το΄πες...οτι να΄ναι!!!
    τελικά εμείς οι δύο συμφωνούμε σε πολλά πράγματα είδες...

  7. #247
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 950dim
    Εγγραφή
    20/06/2006
    Μηνύματα
    536
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
    τελικά εμείς οι δύο συμφωνούμε σε πολλά πράγματα είδες...
    Ο καθενας εχει την οπτικη του...
    Με τη λογικη του αφνιδιασμου φιλε πρεπει παντα να χτυπας πρωτος ακομη κι αν σου λεει καλημερα ο αλλος για να τον προλαβεις...δε χρειαζεται και ιδιαιτερη προπονηση γι΄αυτο...

    Αντιληψη και Αποτελεσματικοτητα...πιστευω σε βοηθουν περισσοτερο...
    ...cause the place seems still alive...

  8. #248
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307
    Αρχικά δημιουργήθηκε από 950dim
    Ο καθενας εχει την οπτικη του...
    Με τη λογικη του αφνιδιασμου φιλε πρεπει παντα να χτυπας πρωτος ακομη κι αν σου λεει καλημερα ο αλλος για να τον προλαβεις...δε χρειαζεται και ιδιαιτερη προπονηση γι΄αυτο...

    Αντιληψη και Αποτελεσματικοτητα...πιστευω σε βοηθουν περισσοτερο...
    με τα κουμπούρια,τα "σπαθιά" και τον κάθε λογής παρμενο που κυκλοφορεί εκεί έξω μάστορα ,όλα αυτα που λέμε είναι απλός θεωρείες...

  9. #249
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
    με τα κουμπούρια,τα "σπαθιά" και τον κάθε λογής παρμενο που κυκλοφορεί εκεί έξω μάστορα ,όλα αυτα που λέμε είναι απλός θεωρείες...

    Εχει προβλεφθει και αυτό!



    Gun KATA - Equilibrium... η πολεμικη τεχνη που δημιουργησε ο Λουκι Λουκ όταν επιτελους επιασε τους Νταλτον και δεν ειχε τι αλλο να κανει...!!
    Accipere quam facere praestat injuriam

  10. #250
    Στον Ογκο Το avatar του/της deusXT
    Εγγραφή
    22/09/2005
    Μηνύματα
    64
    δε φερστ ρουλ οβ φαιτκλμαπ : γιου ντοντ τοκ αμπαουτ φαιτκλαμπ



    1) νομιζω ότι αεροβική γυμναστική είναι συγκεκριμένοι καρδιακοι παλμοι αναλογα με την ηλικία για συγκεκριμένο χρόνο. προπονηση με πολεμικές τεχνες χωρις πχ τρεξιμο η κατι παρομοιο δεν ειναι αεροβική

    2) να κανει καποιος τσαμπουκα στο δρόμο επειδη εκανε πολεμικες τεχνες σημαινει ότι ειναι μλκας (με την καλή εννοια ) και θα βρει συντομα επωδυνο μέλλον (στην καλύτερη πυροσβεστική με ΕΙΔΙΚΑ εργαλεια να προσπαθεί να αφαιρεσει κοντή καρέκλα απο πωπουδάκο)

    3) ο καλυτερος κανονας για να βγεις κερδισμενος απο μια μάχη ειναι αυτός που εχω μαθει απο το δάσκαλό μου και εχω ακούσει απο καθε δάσκαλο που θεωρώ σοβαρό.
    "ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΕΚΕΙ". (μη πεις αν είσαι. εκανες μαλκια :rotflmao: )

    4) η καλύτερη τεχνική του κόσμου όλου ειναι το στύλ ανεμομυλος ινγκλαντ νοου τσακι τσαν μπολοκς : http://www.youtube.com/watch?v=hP7MR9u8JIc

    5) αν μου τονε δεις να μου τονε φιλήσεις που λεει και ο μπατζανακης μου :rotflmao:
    (άσχετο αλλα δεν αντεξα)

    @ lettas. Φίλε έκανες την καλύτερη επιλογή. Να κανεις ότι γουστάρεις και σε κανει να αισθανεσαι άνετα.
    τα ξυλα κλπ στους ξυλοκόπους.
    bandit 1250 λεμε

  11. #251
    Δεν πόναει!!! Το avatar του/της caesarsk
    Εγγραφή
    21/07/2005
    Μηνύματα
    1.188
    Διαβασα πολυ προσεχτικα ολα οσα γράφτηκαν εδω μέσα. Για την ακριβεια επειδή δεν ήμουν σιγουρος για το τι διάβαζα τα ξαναδιάβασα ολα απο την αρχη

    Letta, κάνε αυτο που σ αρεσει


    Οι υπόλοιποι...




    ΚΟΨΤΕ ΤΟ ΣΙΝΕΜΑ...





    εχω αρχισει και ανησυχω ότι εκεί που πηγαινω με την μηχανή μου επειδη κάποιος από πίσω ειναι ποιο γρήγορος και τον καθυστερώ θα πηδήξει πάνω απο την μηχανη του σε εμενα με τριπλή κωλοτούμπα στον αέρα και θα μου σπάσει τον λαιμο την ώρα που πετάει αστεράκια νιντζα στους μπροστα. Εντωμεταξύ επειδή εχει δει και στο διπλανο αυτοκινητο οτι υπάρχει όπλο, με μια κίνηση θα το πάρει θα το διαλυσει σε κομματια θα το καθαρισει και μετα αφου το δέσει θα πυροβολησει τον οδηγο. Ολα αυτα ενώ η μηχανή του κινειται πίσω ακομη και επείτα θα ξαναπηδηξει πάνω της για να σταματησει και να δείρει όλους τους υπόλοιπους....

    Καλή η θεωρια, ακόμη καλύτερα η πραξη...αλλά ενα απο τα λιγα σωστα που ακουστηκαν ηταν απο τον DeusXT..."να κανει καποιος τσαμπουκα στο δρόμο επειδη εκανε πολεμικες τεχνες σημαινει ότι ειναι μλκας"
    Ο μοναδικός στην Ελλάδα που έχει κάνει backflip με ΒΜW R1200GS, με μάρτυρες.

    ΠΟΝΕΣΕ ΟΜΩΣ ΜΕΤΑ ΠΟΛΥ!!!!

    -ΘΩΜΑ ΕΙΣΑΙ ΣΠΙΤΙ;
    -Ο ΘΩΜΑΣ ΣΠΙΤΙ ΕΙΝΑΙ...ΕΜΕΙΣ ΓΥΡΙΖΟΥΜΕ ΣΑΝ ΤΟΥΣ Μ@Λ@ΚΕΣ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ (ταδε εφη trooper)


    Μανο...το τσιπουρο σε περιμενει ρε φιλε σπιτι μου...


    ΤΗΝ ΜΑΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΟΙ ΑΓΑΠΗΣΑΝ. ΤΟΝ ΜΑΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ!!

  12. #252
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    Αρχικά δημιουργήθηκε από caesarsk
    αλλά ενα απο τα λιγα σωστα που ακουστηκαν ηταν απο τον DeusXT..."να κανει καποιος τσαμπουκα στο δρόμο επειδη εκανε πολεμικες τεχνες σημαινει ότι ειναι μλκας"

    Το καλύτερο που ακούστηκε ήταν αυτό για τα κουμπούρια ....


    Ειναι σαν να στέλνεις το γαμηστεροτεροτεροτερότερο(τότατο) Πεζικό και ο εχθρός να σε περιμένει με πυρηνική βόμβα....
    Accipere quam facere praestat injuriam

  13. #253
    Αρχικά δημιουργήθηκε από caesarsk
    Διαβασα πολυ προσεχτικα ολα οσα γράφτηκαν εδω μέσα. Για την ακριβεια επειδή δεν ήμουν σιγουρος για το τι διάβαζα τα ξαναδιάβασα ολα απο την αρχη

    Letta, κάνε αυτο που σ αρεσει


    Οι υπόλοιποι...




    ΚΟΨΤΕ ΤΟ ΣΙΝΕΜΑ...







    Καλή η θεωρια, ακόμη καλύτερα η πραξη...αλλά ενα απο τα λιγα σωστα που ακουστηκαν ηταν απο τον DeusXT..."να κανει καποιος τσαμπουκα στο δρόμο επειδη εκανε πολεμικες τεχνες σημαινει ότι ειναι μλκας"


    Το ότι δεν μαθαίνουμε πολεμική τέχνη για να δέρνουμε κόσμο φαντάζομαι το θεωρούν δεδομένο όλοι όσοι γράψαν εδώ κι εγώ μαζί και δεν το ανέφερα ακριβώς γιατί εξυπακούεται,δεν χρειάζεται διευκρίνηση.Δεν υπάρχει τίποτα πιο άνανδρο και ατιμωτικό(για σένα και για την τέχνη που μαθαίνεις) από το να μαθαίνεις μια πολεμική τέχνη για να το παίζεις νταής στους άλλους.Όποιος θέλει να μάθει πολεμική τέχνη για να δέρνει κόσμο στα μπουζούκια ή στο γήπεδο να βάλει στο πρόγραμμά του την πρωινή για να χαλαρώσει λίγο
    Fortis Fortuna Adiuvat

  14. #254
    Δεν πόναει!!! Το avatar του/της caesarsk
    Εγγραφή
    21/07/2005
    Μηνύματα
    1.188
    Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
    Το ότι δεν μαθαίνουμε πολεμική τέχνη για να δέρνουμε κόσμο φαντάζομαι το θεωρούν δεδομένο όλοι όσοι γράψαν εδώ κι εγώ μαζί και δεν το ανέφερα ακριβώς γιατί εξυπακούεται,δεν χρειάζεται διευκρίνηση.Δεν υπάρχει τίποτα πιο άνανδρο και ατιμωτικό(για σένα και για την τέχνη που μαθαίνεις) από το να μαθαίνεις μια πολεμική τέχνη για να το παίζεις νταής στους άλλους.Όποιος θέλει να μάθει πολεμική τέχνη για να δέρνει κόσμο στα μπουζούκια ή στο γήπεδο να βάλει στο πρόγραμμά του την πρωινή για να χαλαρώσει λίγο
    φιλε μου απο ολους έχει ειπωθει αυτη η θεωρια...αλλά η κουβεντα ξεκινησε απο το πολεμικη τεχνη να μαθει ο λετας, και κατεληξε στο ξύλο στον δρομο...και μετα και αλλο ξυλο στο δρομο, και μετα οι νιντζα, και μετα τα μαγκνα, και λιγο ξυλο στον δρομο ακόμη!!!

    Λογικα οταν συναντιομαστε θα πρεπει ολοι να ειμαστε με μαυρισμενα ματια, σπασμενα δοντια, και μωλωπες...
    Ο μοναδικός στην Ελλάδα που έχει κάνει backflip με ΒΜW R1200GS, με μάρτυρες.

    ΠΟΝΕΣΕ ΟΜΩΣ ΜΕΤΑ ΠΟΛΥ!!!!

    -ΘΩΜΑ ΕΙΣΑΙ ΣΠΙΤΙ;
    -Ο ΘΩΜΑΣ ΣΠΙΤΙ ΕΙΝΑΙ...ΕΜΕΙΣ ΓΥΡΙΖΟΥΜΕ ΣΑΝ ΤΟΥΣ Μ@Λ@ΚΕΣ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ (ταδε εφη trooper)


    Μανο...το τσιπουρο σε περιμενει ρε φιλε σπιτι μου...


    ΤΗΝ ΜΑΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΟΙ ΑΓΑΠΗΣΑΝ. ΤΟΝ ΜΑΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ!!

  15. #255
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της pakosgemistos
    Εγγραφή
    21/12/2007
    Μηνύματα
    105
    Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
    Το ότι δεν μαθαίνουμε πολεμική τέχνη για να δέρνουμε κόσμο φαντάζομαι το θεωρούν δεδομένο όλοι όσοι γράψαν εδώ κι εγώ μαζί και δεν το ανέφερα ακριβώς γιατί εξυπακούεται,δεν χρειάζεται διευκρίνηση.Δεν υπάρχει τίποτα πιο άνανδρο και ατιμωτικό(για σένα και για την τέχνη που μαθαίνεις) από το να μαθαίνεις μια πολεμική τέχνη για να το παίζεις νταής στους άλλους.Όποιος θέλει να μάθει πολεμική τέχνη για να δέρνει κόσμο στα μπουζούκια ή στο γήπεδο να βάλει στο πρόγραμμά του την πρωινή για να χαλαρώσει λίγο
    +1,μόνο για βελτίωση φυσικής κατάστασης!

    σε περίπτωση τσαμπουκά, το γνωστό...
    ...του φευγάτου η μάνα, δεν έκλαψε ποτέ!!!!!

Παρόμοια θέματα

  1. πολεμικες τεχνες
    από jasondakar στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 18/07/2007, 12:10
  2. Πολεμικές τέχνες....
    από DEMINIO στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 12/12/2004, 21:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF