Σελίδα 22 από 38 ΠρώτοΠρώτο ... 12171819202122232425262732 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 316 έως 330 από 557

Θέμα: Πολεμικές Τέχνες

  1. #316
    Aν θες να σου πω 2-3 πράγματα για το Aikido στείλε pm.
    Συνέβη δε ως λέγουσιν, άνδρα εν τη μάχη παρείναι το είδος και την σκευήν άγροικον. Ούτος των βαρβάρων πολλούς καταφονεύσας αρότρω, μετά το έργον ην αφανής. Ερόμενοις δε Αθηναίοις άλλο μεν ο θεός ες αυτόν έχρησεν ουδέν, τιμάν δε Εχετλαίον εκέλευσεν ήρωα." (Παυσανίας βιβλ. 1, κεφ. 32)

  2. #317
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    όλες οι πολεμικές τέχνες απαιτούν να αφιερώσεις χρόνο... δεν υπάρχει καμία που θα εξασκηθείς μέσα σε 1-2 μέρες την εβδομάδα. Αν έχεις πρόβλημα χρόνου , για μένα καλύτερα να κάνεις γυμναστήριο ή λίγο τρέξιμο αν δεν έχεις χρόνο και δεν μπορείς να εφαρμόσεις πρόγραμμα.

    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  3. #318
    ......................... Το avatar του/της SS 9/1/1900
    Εγγραφή
    07/09/2007
    Μηνύματα
    5
    αν θέλεις να γυμναστείς και να δεις και αποτελέσματα ορατά τότε μην πας σε καμία πολεμική τέχνη και πήγαινε σε ένα γυμναστήριο. λέγοντας γυμναστήριο όχι απαραίτητα βάρη/σφιξίματα κτλ...υπάρχουν και το τρέξιμο, η αερόβια κ.α.
    αν είχες κάψα για πολεμική τέχνη θα ήξερες ποιά ακριβώς σου αρέσει και δεν θα είχες τέτοια διλλήματα αφού η κάθε μια είναι εντελώς δαφορετική

    είναι βρε παιδί μου σαν να λές θέλω μηχανή, τι προτείνετε να πάρω παπί ή SS1000; ε προς τα κάπου δεν κλίνεις απο μόνος και οτι και να σου πούμε αυτό θα πάρεις;

  4. #319
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της antsoar
    Εγγραφή
    15/01/2009
    Μηνύματα
    1.672
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
    Aν θες να σου πω 2-3 πράγματα για το Aikido στείλε pm.

    Πέστα δυνατά να τα ακούσουμε και εμείς
    Travel, Grow, Share

  5. #320
    Ηρθε το τέλος Το avatar του/της CBRIDHS
    Εγγραφή
    12/08/2009
    Μηνύματα
    208
    Μη ζητάς από άλλους να σου πουν τι τους αρέσει......ψάξ'το μόνος σου....ο καθένας έχει διαφορετική άποψη για το ποια είναι καλύτερη τέχνη.Αν θες την γνώμη μου(αυτή τη στιγμή κάνω την 3η πολεμική τέχνη της ζωής μου)θα σου πω ένα πράγμα,ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΛΗ Κ ΚΑΚΗ ΠΟΛΕΜΙΚΗ ΤΕΧΝΗ,ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΟΝΟ ΚΑΛΟΙ Κ ΚΑΚΟΙ ΔΑΣΚΑΛΟΙ.Κ να ξέρεις πως αν ασκεις σωστα την μία τέχνη τότε το σώμα σου θα γίνει πέτρα γτ είναι αερόβιες γυμναστικές!!!Πάντος θέλει τον χρόνο του,δε γίνεται από τον έναν μήνα στον άλλον....
    ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ!!!!!

  6. #321

    Re: ΚΟΥΝΓΚ ΦΟΥ Ή ΑΙΚΙΝΤΟ;

    Αρχικά δημιουργήθηκε από postman
    Προς τους ειδικους του forum,παρακαλω την γνωμη σας! Σκεφτομαι να αρχισω μια πολεμικη τεχνη, σαν σωματικη και πνευματικη ασκηση. Εχω σχετικα καλη φυσικη κατασταση, αλλα μηδενικη εμπειρια σε πολεμικες τεχνες. Εχω καταληξει σε Κουνγκ φου ή Αικιντο, αλλα εχω την εντυπωση οτι το Κουνγκ φου ειναι πιο απαιτητικο, θελει περισσοτερη αφοσιωση, οποτε αποριπτεται λογω ελλειψης χρονου. Για ριξτε καμμια γνωμη...
    και τα δυο ειναι φοβερα απαιτητικα αν ασχοληθεις σοβαρα...και δυστυχως μονο σοβαρα μπορεις να ασχοληθεις με τα συγκεκριμενα...

    αν θες να βελτιωσεις πνευμα κανε γιογκα και για σωμα ασκησου...

    αν σε ενδιαφερει να αμυνεσαι σε σχετικα μικρο χρονικο διαστημα (1-2 χρονια) κανε krav maga...
    frankly my dear, i dont give a damn...

  7. #322
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της trelf
    Εγγραφή
    17/04/2009
    Μηνύματα
    269
    ε τοτε ρε παιδια προτινετε καναν καλο δασκαλο.....καποια καλη σχολη στην αθηνα...
    ABS στην μηχανη σου.....ισον DUREX στο π***ι σου ! ! !

    http://img5.imageshack.us/img5/9361/urlx.gif

  8. #323
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της antsoar
    Εγγραφή
    15/01/2009
    Μηνύματα
    1.672
    Γιώργος Κολιόπουλος, ο ανθρωπος που ουσιαστικά έφερε το Aikido στην Ελλάδα


    http://www.hellenicaikido.gr/index.htm
    Travel, Grow, Share

  9. #324
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.035

    Re: Re: ΚΟΥΝΓΚ ΦΟΥ Ή ΑΙΚΙΝΤΟ;

    Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
    αν σε ενδιαφερει να αμυνεσαι σε σχετικα μικρο χρονικο διαστημα (1-2 χρονια) κανε krav maga...
    +1

  10. #325
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Καμία σχέση το ένα με το άλλο.....

    Αν δεν αποφασίσεις τελικά ή δεν σου φτάνει ο χρόνος, δες όλες τις ταινίες του Chuck Norris....

    Το ίδιο είναι....
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  11. #326
    Αρχικά δημιουργήθηκε από antsoar
    Γιώργος Κολιόπουλος, ο ανθρωπος που ουσιαστικά έφερε το Aikido στην Ελλάδα
    Όχι. Το έφερε ο Κώστας Πολίτης το 1976 ανοίγοντας το 1ο Dojo. Ο Κολιόπουλος Sensei ήλθε αργότερα.
    Συνέβη δε ως λέγουσιν, άνδρα εν τη μάχη παρείναι το είδος και την σκευήν άγροικον. Ούτος των βαρβάρων πολλούς καταφονεύσας αρότρω, μετά το έργον ην αφανής. Ερόμενοις δε Αθηναίοις άλλο μεν ο θεός ες αυτόν έχρησεν ουδέν, τιμάν δε Εχετλαίον εκέλευσεν ήρωα." (Παυσανίας βιβλ. 1, κεφ. 32)

  12. #327
    Μιας και εχουμε και νεο Παγκοσμιο Πρωταθλητη στα 90kg, τον Ηλια Ηλιαδη..., κανε judo!!!


    7:11 ipon...http://www.youtube.com/watch?v=Hy8LN...er_profilepage
    "Στον πατέρα μου οφείλω το ζην, στον δάσκαλό μου το ευ ζην"
    Member of "ΚΑΓΚΟΥΡΟΓΑΜΟΣΑΥΡΟΣ" official club

  13. #328
    Μέλος Έξτρα Σπέσιαλ Το avatar του/της MitsosNaked
    Εγγραφή
    13/07/2007
    Μηνύματα
    318

    Re: Re: ΚΟΥΝΓΚ ΦΟΥ Ή ΑΙΚΙΝΤΟ;

    Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister

    αν σε ενδιαφερει να αμυνεσαι σε σχετικα μικρο χρονικο διαστημα (1-2 χρονια) κανε krav maga...
    +675

    Θέλω να ξαναρχίσω, στην Αθήνα στο κέντρο παίζει καμιά σχολή; Γιατί παλιά μόνο Περιστέρι, Βάρη κλπ...
    ΘΕΛΩ ΤΟ ΜΠΑΣΟ ΜΟΥ ΑΤΑΣΤΟ ΚΑΙ ΤΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΜΟΥ ΣΛΙΚ !!!!



    Wings for Life - Φιλανθρωπικός Οργανισμός με σκοπό την Θεραπεία Τραυμάτων στη Σπονδυλική Στήλη

    http://www.wingsforlife.com


  14. #329
    ΚΤΜένο μέλος Το avatar του/της westie
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    94
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
    ...Ο Κολιόπουλος Sensei ήλθε αργότερα.

    Κι αν δεν κάνω λάθος τό'χει εμπορευματοποιήσει λίγο...Τεσπα, εξαρτάται κι απ'το που μένεις φίλε μου.Αν είσαι κοντά στον Πειραιά έχω να σου προτείνω κάτι .Να έχεις υπόψιν σου όμως ότι το Aikido θέλει υπομονήηηηηηηηηηηηηη
    Είμαι ΚΤΜυτυχισμένος

  15. #330
    Υπάρχει κάπια σχολή Aikido στην Αθήνα που να μην συνιστάται?

Παρόμοια θέματα

  1. πολεμικες τεχνες
    από jasondakar στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 18/07/2007, 13:10
  2. Πολεμικές τέχνες....
    από DEMINIO στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 12/12/2004, 22:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF