Σελίδα 24 από 38 ΠρώτοΠρώτο ... 14192021222324252627282934 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 346 έως 360 από 557

Θέμα: Πολεμικές Τέχνες

  1. #346
    Ηρθε το τέλος Το avatar του/της CBRIDHS
    Εγγραφή
    12/08/2009
    Μηνύματα
    208
    αν σε βολευουν οι Αμπελόκηποι στείλε πμ για να σου δώσω το τηλ για kung fu(wing chun).

    ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ!!!!!

  2. #347
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Ilief
    Φιλε antosar καλησπερα, παρατηρησε προσεκτικα στο 4:20 του λινκ που παραθετεις. [/B]
    Geri waza.
    Δεν βλέπω κάτι το ψεύτικο στην εκτέλεση (πέρα από το γεγονός ότι είναι προφανώς φτιαγμένο χάρην του promo βίντεο). Και εγώ (και) έτσι θα τον έβγαζα κάποιον που θα έκανε ψηλό λάκτισμα.
    Συνέβη δε ως λέγουσιν, άνδρα εν τη μάχη παρείναι το είδος και την σκευήν άγροικον. Ούτος των βαρβάρων πολλούς καταφονεύσας αρότρω, μετά το έργον ην αφανής. Ερόμενοις δε Αθηναίοις άλλο μεν ο θεός ες αυτόν έχρησεν ουδέν, τιμάν δε Εχετλαίον εκέλευσεν ήρωα." (Παυσανίας βιβλ. 1, κεφ. 32)

  3. #348
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    Αρχικά δημιουργήθηκε από spyro
    πάντως με αυτά και με αυτά, μετα απο πολυ καιρό μου θυμίσατε τον Θεό - Toshiro Mifune και μια απο τις φοβερότερες σκηνές που έχω δει στο σινεμά .... σε ανάλογα έργα βέβαια


    Kung Fu & Aikido ....


    θα σας στεναχωρησω...
    Accipere quam facere praestat injuriam

  4. #349
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
    Kung Fu & Aikido ....


    θα σας στεναχωρησω...
    Tι μλκς
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Συνέβη δε ως λέγουσιν, άνδρα εν τη μάχη παρείναι το είδος και την σκευήν άγροικον. Ούτος των βαρβάρων πολλούς καταφονεύσας αρότρω, μετά το έργον ην αφανής. Ερόμενοις δε Αθηναίοις άλλο μεν ο θεός ες αυτόν έχρησεν ουδέν, τιμάν δε Εχετλαίον εκέλευσεν ήρωα." (Παυσανίας βιβλ. 1, κεφ. 32)

  5. #350
    Άσπρα μούρα μαύρα μούρα Το avatar του/της Ilief
    Εγγραφή
    29/08/2010
    Μηνύματα
    49
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
    Kung Fu & Aikido ....


    θα σας στεναχωρησω...
    Χαχα! Η σκληρη πραγματικοτητα ! Θα αρχισω να τρωω ολη μερα ταχινομελο και αρνια να γινω κι εγω ετσι! Στα κομματια οι τεχνες !:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  6. #351
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
    Kung Fu & Aikido ....


    θα σας στεναχωρησω...

    Θεός ο μπουλντόζας. Μαζί με τον άλλον τον ξανθό (Τερενς Χιλ νομίζω) έχουν κάνει τις καλύτερες ταινίες ξύλου. Πολύ γέλιο

  7. #352
    Άσπρα μούρα μαύρα μούρα Το avatar του/της Ilief
    Εγγραφή
    29/08/2010
    Μηνύματα
    49
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
    Geri waza.
    Δεν βλέπω κάτι το ψεύτικο στην εκτέλεση (πέρα από το γεγονός ότι είναι προφανώς φτιαγμένο χάρην του promo βίντεο). Και εγώ (και) έτσι θα τον έβγαζα κάποιον που θα έκανε ψηλό λάκτισμα.
    Εγω φιλε Εχαιτλαιε απλως σχολιασα τη συγκεκριμενη σκηνη, διοτι οκ συμφωνοι ειναι φτιαγμενο για χαρη το βιντεο εννοειται αυτο, απλως θα μπορουσε να ειναι λιγο πιο καλοφτιαγμενο, απο την στιγμη που υποτιθεται πως γινεται αναπαρασταση της εφαρμογης του ΑΪΚΙΝΤΟ στο δρομο, χωρις να γνωριζει ο ενας τις προθεσεις του αλλου. Θα μπορουσε δηλαδη ο sensei να μην σκυψει προτου καν ο αλλος σηκωσει το ποδι του, για να φανει πιο αληθινο. Δεν παριστανω τον sifu, τον sensei ουτε τον υπερεμπειρο, απλως εκανα ενα μικρο σχολιασμο!
    Φιλικα παντα

  8. #353
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της antsoar
    Εγγραφή
    15/01/2009
    Μηνύματα
    1.672
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
    Kung Fu & Aikido ....


    θα σας στεναχωρησω...

    Ρε σείς είδα ενα τύπο προχτές στη Φωκίονος φτύστος ο Μπαντ Σπένσερ, με τα μούσια

    κανονικά και σαν ντουλάπα, επαθα πλάκα, αν μιλούσε και αγγλικά θα του ζητούσα

    αυτόγραφο
    Travel, Grow, Share

  9. #354
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Ilief
    Φιλικα παντα

    Συνέβη δε ως λέγουσιν, άνδρα εν τη μάχη παρείναι το είδος και την σκευήν άγροικον. Ούτος των βαρβάρων πολλούς καταφονεύσας αρότρω, μετά το έργον ην αφανής. Ερόμενοις δε Αθηναίοις άλλο μεν ο θεός ες αυτόν έχρησεν ουδέν, τιμάν δε Εχετλαίον εκέλευσεν ήρωα." (Παυσανίας βιβλ. 1, κεφ. 32)

  10. #355
    ΚΤΜένο μέλος Το avatar του/της westie
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    94
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
    Kung Fu & Aikido ....


    θα σας στεναχωρησω...

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Είμαι ΚΤΜυτυχισμένος

  11. #356
    Italian Μελος Το avatar του/της Xrider
    Εγγραφή
    09/05/2006
    Μηνύματα
    1.138
    Aikido δεν εχει καμια φοβερη γυμναστικη αλλα ειναι ωραιο,στην ουσια ειναι λαβες,λαβες,λαβες και νομιζω 1-2 οπλα στυλ ταμπο.
    Κουνγκ Φου δεν τελειωνει ποτε κ δεν νομιζω να υπαρχει στην Ελλαδα...εκτος και αν εχει τιποτα Σαολιν.

    και τα 2 ειναι πολυ καλη γυμναστικη -αρκει να μην καπνιζεις-
    Ειναι αεροβικες ασκησεις δυναμικης.
    Προπονηση ειναι τουλαχιστον 3 φορες την εβδομαδα -αν θελιες να μαθεις κατι-
    Βασικο¨>αν νομιζεις οτι δεν σου αρεσει η βαριεσαι οτι και να αρχησεις αστο και βρες κατι αλλο.

    Εχω κανει αρκετα χρονια πολεμικες τεχνες μεχρι καφε ζωνη στο συστημα που ημουν,στην κλιμακα ,ασπρη/κιτρινη /πρασινη/μπλε/καφε/μαυρη....
    if anything just cannot go wrong, it will anyway -Murphy's law

  12. #357
    HUSKY TE450 Το avatar του/της SeNNinhA
    Εγγραφή
    29/10/2002
    Μηνύματα
    2.019
    Και γιατί δεν κάνεις CAPOEIRA

    Πολεμική τέχνη είναι ουσιαστικά και αυτή απλά καμουφλαρισμένη με την μορφή χορού. Σαφώς πιο ευχάριστη, πολύ πιο αερόβια και με το μεγάλο πλεονέκτημα ότι παίζουν ωραίες γυναίκες στο μάθημα.


  13. #358
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SeNNinhA
    Και γιατί δεν κάνεις CAPOEIRA

    Πολεμική τέχνη είναι ουσιαστικά και αυτή απλά καμουφλαρισμένη με την μορφή χορού. Σαφώς πιο ευχάριστη, πολύ πιο αερόβια και με το μεγάλο πλεονέκτημα ότι παίζουν ωραίες γυναίκες στο μάθημα.


    Α ναι, είναι κι αυτό..... Πληροφορίες για capoeira εδώ!!!!!


    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  14. #359
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SeNNinhA
    Και γιατί δεν κάνεις CAPOEIRA

    Πολεμική τέχνη είναι ουσιαστικά και αυτή απλά καμουφλαρισμένη με την μορφή χορού. Σαφώς πιο ευχάριστη, πολύ πιο αερόβια και με το μεγάλο πλεονέκτημα ότι παίζουν ωραίες γυναίκες στο μάθημα.

    Δεν χρειαζεται να κανω Capoeira για να γνωρισω Βραζιλιανες, μου τις εχει συστησει ο κολλητος ο Φιλλιπας ο Βραζιλιανος. Ασε που εχω καταληξει μετα απο δυο επισκεψεις στην Βραζιλια, πως οι Βραζιλιανες Βραζιλιας (μαμισιες) ειναι καλυτερες απο τις Βραζιλιανες Ελλαδας (ιμιτασιον). Απο Γιαπονεζες και Κινεζες τι λετε;
    ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΑ ΜΙΑ ΚΑΡΔΙΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ , ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΑΜΑ ΞΗΓΙΕΣΑΙ ΝΤΡΕΤΑ !

  15. #360
    Λαμβανοντας υποψη οσα διαβασα εδω, και κουβεντιαζοντας με γνωστες πολεμικων τεχνων, μαλλον θα καταληξω στο Αικιντο, γιατι μου ταιριαζει περισσοτερο η φιλοσοφια του, το να αμυνεσαι προξενοντας την ελαχιστη ζημια στον αντιπαλο. Δεν με ενδιαφερει να δειρω κανενα, οι καυγαδες ειναι ασκοπη σπαταλη ενεργειας, με ενδιαφερει ομως να ξερω πως να αποφυγω ενα μαλακα που θα βρεθει στο δρομο μου. Σας ευχαριστω ολους για την βοηθεια. Καλα χιλιομετρα...
    ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΑ ΜΙΑ ΚΑΡΔΙΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ , ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΑΜΑ ΞΗΓΙΕΣΑΙ ΝΤΡΕΤΑ !

Παρόμοια θέματα

  1. πολεμικες τεχνες
    από jasondakar στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 18/07/2007, 13:10
  2. Πολεμικές τέχνες....
    από DEMINIO στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 12/12/2004, 22:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF