Σελίδα 27 από 38 ΠρώτοΠρώτο ... 17222324252627282930313237 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 391 έως 405 από 557

Θέμα: Πολεμικές Τέχνες

  1. #391
    Αρχικά δημιουργήθηκε από postman
    Τελικα μια ειναι η απολυτη τεχνη, που γυμναζει ψυχη και σωμα...ΚΑΜΑ ΣΟΥΤΡΑ!!! Καμμια σχολη ξερετε;
    Πλύσου, ξυρίσου (όλος) καλά και πέρνα απότο σπίτι το απόγευμα.
    Κάτι θα κανονίσουμε.
    Συνέβη δε ως λέγουσιν, άνδρα εν τη μάχη παρείναι το είδος και την σκευήν άγροικον. Ούτος των βαρβάρων πολλούς καταφονεύσας αρότρω, μετά το έργον ην αφανής. Ερόμενοις δε Αθηναίοις άλλο μεν ο θεός ες αυτόν έχρησεν ουδέν, τιμάν δε Εχετλαίον εκέλευσεν ήρωα." (Παυσανίας βιβλ. 1, κεφ. 32)

  2. #392
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
    Πλύσου, ξυρίσου (όλος) καλά και πέρνα απότο σπίτι το απόγευμα.
    Κάτι θα κανονίσουμε.
    Ε μαλλον καλυτερα να παω για Αικιντο... :a13:
    ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΑ ΜΙΑ ΚΑΡΔΙΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ , ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΑΜΑ ΞΗΓΙΕΣΑΙ ΝΤΡΕΤΑ !

  3. #393
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Τι μλκιες καθεστε και τσαμπουνατε του παιδιου?

    Αν θελει ο φιλος πολεμικη τεχνη μια ειναι η λυση ΠΑΓΚΡΑΤΙΟ...

    .....ΤΕΛΟΣ!

    http://www.hellasportal.gr/cat_conte...nu3=893&htab=3

    http://news.kathimerini.gr/4dcgi/_w_...06/2009_318449

    Keep spamming!!!:a13:

  4. #394
    Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
    Αν θελει ο φιλος πολεμικη τεχνη μια ειναι η λυση ΠΑΓΚΡΑΤΙΟ...
    Ναι, ήταν σίγουρα κάποτε...Γνήσιος απόγονος του "Πάμμαχου".
    'Ομως με την έλευση του παπαδαριού (οπότε και έκλεισαν παλαίστρες, γυμναστήρια και καταργήθηκαν οι αγώνες και οι Ολυμπιακοί Αγώνες) το Παγκράτιο ξεχάστηκε.
    Το αναβίωσαν καλή τη πίστη από περιγραφές ποιητών, λαογράφων και από ζωγραφιές σε αγγεία και τοιχογραφίες κάποιοι πατριώτες τον περασμένο αιώνα.
    Δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω τι από αυτά που διδάσκονται σήμερα σα Παγκράτιο υπήρχαν στην παλαιά Ελλάδα και πως έβρισκαν εφαρμογή. Έχω δει πολλούς αγώνες Παγκρατίου και έχω παρακολουθήσει την εκμάθυνσή του χωρίς να συμμετέχω.
    Αν βρει κιανείς Δάσκαλο να το κατέχει καλά και να έχει αφιερώσει τη ζωή του σε αυτό τότε αξίζει γιατί μάλλον ο άνθρωπος αυτός θα το έχει ψάξει καλά με πολλούς Δασκάλους και μεγάλη ανάγνωση ποικίλων πηγών. Όμως οι δάσκαλοι που εγώ γνωρίζω απλά κάνουν "και" παγκράτιο χωρίς να είναι πραγματικοί λάτρες της τέχνης...
    Προσωπική άποψη...

    Συνέβη δε ως λέγουσιν, άνδρα εν τη μάχη παρείναι το είδος και την σκευήν άγροικον. Ούτος των βαρβάρων πολλούς καταφονεύσας αρότρω, μετά το έργον ην αφανής. Ερόμενοις δε Αθηναίοις άλλο μεν ο θεός ες αυτόν έχρησεν ουδέν, τιμάν δε Εχετλαίον εκέλευσεν ήρωα." (Παυσανίας βιβλ. 1, κεφ. 32)

  5. #395
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.120
    Αρχικά δημιουργήθηκε από postman
    Εννοης αυτο:a31: ; :rotflmao::rotflmao: :rotflmao:

    τι σχέση έχει το Καμα Σούτρα με αυτό;

    εντελώς άλλη τέχνη είναι είναι την οποία όλοι εμάθαμεν μικροί...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  6. #396
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dimitrisioak
    τι σχέση έχει το Καμα Σούτρα με αυτό;

    εντελώς άλλη τέχνη είναι είναι την οποία όλοι εμάθαμεν μικροί...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    όπως και δύσκολα εύρεις νεανίαν με μη αξιούσες μεταδιδακτορικές διατριβές επί του θέματος!


    (οι μεγαλύτεροι το έχουν(με) αναγάγει σε άλλο επίπεδο -λάστιχο, σφενδόνη, μαστίχα κτλ-)
    Συνέβη δε ως λέγουσιν, άνδρα εν τη μάχη παρείναι το είδος και την σκευήν άγροικον. Ούτος των βαρβάρων πολλούς καταφονεύσας αρότρω, μετά το έργον ην αφανής. Ερόμενοις δε Αθηναίοις άλλο μεν ο θεός ες αυτόν έχρησεν ουδέν, τιμάν δε Εχετλαίον εκέλευσεν ήρωα." (Παυσανίας βιβλ. 1, κεφ. 32)

  7. #397
    ΚΤΜένο μέλος Το avatar του/της westie
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    94
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
    Ναι, ήταν σίγουρα κάποτε...Γνήσιος απόγονος του "Πάμμαχου".
    'Ομως με την έλευση του παπαδαριού (οπότε και έκλεισαν παλαίστρες, γυμναστήρια και καταργήθηκαν οι αγώνες και οι Ολυμπιακοί Αγώνες) το Παγκράτιο ξεχάστηκε.
    Το αναβίωσαν καλή τη πίστη από περιγραφές ποιητών, λαογράφων και από ζωγραφιές σε αγγεία και τοιχογραφίες κάποιοι πατριώτες τον περασμένο αιώνα.
    Δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω τι από αυτά που διδάσκονται σήμερα σα Παγκράτιο υπήρχαν στην παλαιά Ελλάδα και πως έβρισκαν εφαρμογή.
    +1000
    Δυστυχώς το αρχαίο Παγκράτιο έχει πεθάνει (μου το'πε ο δάσκαλος του Aikido...ψαγμένος) κι αυτό που διδάσκεται είναι όπως λέει ο Εχετλαίος μια προσπάθεια αναβίωσης χωρίς όμως γερές βάσεις.Το Aikido όμως πρέπει να του φέρνει πολύ
    Είμαι ΚΤΜυτυχισμένος

  8. #398
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DeusEx
    Εγγραφή
    26/05/2009
    Μηνύματα
    702
    Πηγα και γραφτηκα χθες τελικα kick box στον αθανασοπουλος fighters στον πειραια !!!!!!!!!!

    μου φανηκε καλο σαν χωρος κ σαν ατομα και ειπα να το δοκιμασω εναν μηνα κ υστερα βλεπουμε.

    15ε εγγραφη + 45ε ενας μηνας = 60ε

    Χθες εκανα μονο θεση κ βηματα, κ σημερα παιζει να κανουμε κ καμμια μπουνια ...

    βολεψαν κ οι ωρες οι βραδυνες, κομπλε!

    Καλη μου αρχη λοιπον


  9. #399
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της mreth
    Εγγραφή
    26/02/2009
    Μηνύματα
    113
    Για όποιον ενδιαφέρεται για ταϋλανδέζικη πυγμαχία (ή αλλιώς muay thai) την ερχόμενη Κυριακή 26/9 υπάρχει φεστιβάλ του αθλητικού συλλόγου Παναθήναια στο Θέατρο Βράχων στο Βύρωνα.

    Σχετικά links:
    http://www.muaythai.gr/
    http://www.sawasdee.gr/
    http://pulse.gr/muay-thai-sto-theatr...n/news/452838/
    http://www.facebook.com/group.php?gid=7774344682

  10. #400
    Όλες συζητήσεις περί πολεμικών τεχνών, συγχωνεύτηκαν στο παρόν θρεντ.


    moto.gr moderation team
    safety doesn't happen by accident

  11. #401
    Back to the Future Το avatar του/της INVADER
    Εγγραφή
    10/07/2008
    Μηνύματα
    6

    Μπουνιες χονδρικης (το αλογο που επεσε απο τη σελα)

    Μη ξεχασετε τα μασελακια σας για να μη βαλετε μασελα.
    Αναπνεω καλυτερα μεσα απο τη μασκα

  12. #402
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DeusEx
    Πηγα και γραφτηκα χθες τελικα kick box στον αθανασοπουλος fighters στον πειραια !!!!!!!!!!

    μου φανηκε καλο σαν χωρος κ σαν ατομα και ειπα να το δοκιμασω εναν μηνα κ υστερα βλεπουμε.

    15ε εγγραφη + 45ε ενας μηνας = 60ε

    Χθες εκανα μονο θεση κ βηματα, κ σημερα παιζει να κανουμε κ καμμια μπουνια ...

    βολεψαν κ οι ωρες οι βραδυνες, κομπλε!

    Καλη μου αρχη λοιπον


    προσοχη στη μυτη...

  13. #403
    το επαναφερω λοιπον γιατι ψαχνω
    1. να δω αν αξιζει για καποιον που δεν εχει ασχοληθει ΠΟΤΕ με κατι αντιστοιχο. κ εννοω αν αξιζει να ασχοληθω τωρα που ειμαι 25?
    2. ρωτισα στον μαλιο αλλα δεν βολευουν οι ωρες οποτε καμια σχολη που να κανει μαθημα ειτε πρωι ειτε κατα τις 8-9 το βραδυ? αν ειναι κ κοντα αμπελοκηπους θα ηταν θαυμα
    ΕΕΕΕΕ? ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΕ ΤΡΟΧΟΝΟΜΕ!!

  14. #404
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της mreth
    Εγγραφή
    26/02/2009
    Μηνύματα
    113
    Αν και δε θέλω να θεωρηθεί ότι κάνω διαφήμιση, η σχολή muay thai που πηγαίνω (Αρύββου 50 στο Βύρωνα) έχει πρωινό τμήμα 11-1 και βραδυνό 8-10 Δευτέρα-Παρασκευή.

    Κι εγώ στα 24 ξεκίνησα.. Δεν έχει να κάνει με την ηλικία. Ίσα ίσα που είσαι πιο συνειδητοποιημένος και δεν πηγαίνεις ούτε γιατί σε στέλνουνε οι γονείς ούτε επειδή σαν πιτσιρικάς γουστάρεις τα τσαμπουκαλίκια στους δρόμους και στα μαγαζιά. Αν θέλεις επιπλέον πληροφορίες στείλε π.μ.

  15. #405
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DeusEx
    Πηγα και γραφτηκα χθες τελικα kick box στον αθανασοπουλος fighters στον πειραια !!!!!!!!!!

    ειναι καλός
    καλη συνεχεια

Παρόμοια θέματα

  1. πολεμικες τεχνες
    από jasondakar στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 18/07/2007, 13:10
  2. Πολεμικές τέχνες....
    από DEMINIO στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 12/12/2004, 22:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF