Σελίδα 1 από 38 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 557

Θέμα: Πολεμικές Τέχνες

  1. #1
    just got me bike Το avatar του/της George-3-
    Εγγραφή
    03/09/2004
    Μηνύματα
    231

    Πολεμικές Τέχνες

    Disclaimer: Eψαξα απο την ευρεση και δεν βρηκα παρομοιο θεμα...

    Λοιπον... ασχολειτε κανενας απο εδω;
    Γιατι αρχισατε και φυσικα τι πιστευεις οτι σου προσφερει εκτος απο γυμναστικη;
    Φυσικα και τι ακριβως πολεμικη τεχνη κανετε!


    Εγω λεω να συνεχισω αυτο που διεκοψα πριν απο 2 χρονια αλλα εδω Κοζανη δεν εχω ψαξει ακομα για σχολη... απο Δευτερα γιατι εχω αρχισει και βαριεμε

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Trickster
    Εγγραφή
    15/07/2006
    Μηνύματα
    658
    Yeap έκανα σχεδόν 2 χρόνια kick boxing.. Καλή φάση αλλά το έκοψα για κάτι ποιό ειρηνικό.. Όταν έκανα kick την επόμενη μέρα στην δουλειά ήμουν πολύυυυυυυυυυυ χαλαρός
    FAMOUS LAST WORDS:
    "Helmet? I don need no steenking helmet!"



  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της vassilis88
    Εγγραφή
    07/11/2004
    Μηνύματα
    1.703
    george 3 τι διεκοψες?κ γω εκανα kick αλλα δν ειναι ακριβως πολεμικη τεχνη.μετα εκανα λιγο hung gar,(ειδος kung fu ειναι αυτο),μεχρι που ανακαλυψα το ninjutsu που κανω ακομα.το ψαχνα απο παλια,αλλα δν ηξερα οτι υπηρχε σχολη εδω ,γι αυτο κ πηγαινα αλλου!τωρα για τι το κανω..χμ οχι για να παιζω ξυλο παντως,μου περασε αυτο,αλλιως θα συνεχιζα το kick.

  4. #4
    just got me bike Το avatar του/της George-3-
    Εγγραφή
    03/09/2004
    Μηνύματα
    231
    Ξεχασα να γραψω...


    Εκανα Κarate Shotokan για μερικα χρονια κυριως λογο του οτι στην γειτονια μου ειχαμε εναν πολυ καλο δασκαλο και γενικα ηταν καλη σχολη...
    Το διεκοψα πριν χρονια για να διαβασω 2α, 3η Λυκειου που ειναι λαθος γιατι μπορει σωματικα να εισαι κουρασμενος και μετα να μην μπορεις να κατσεις να διαβασεις αλλα αν κανεις προπονηση βραδυ και μετα πεφτεις για υπνο τοτε γενικα σε βοηθαει οπως ειπε ο Trickster να εισαι γενικα πιο ηρεμος πραγμα που δεν περιμενα!
    Τωρα εδω Κοζανη απο αυριο λεω να ψαξω να βρω σχολη ή Shotokan (Σιτοριου μου κανει) ή Ninjutsu αλλα χλωμο να βρω Καρατε ποσο μαλον Ninjutsu.

    Φυσικα και δεν εκανα για να πλακωνομαι αν και γλυτωσα το κινιτο μου αλλα δεν ειναι σχεδον καμια τετοια τεχνη αρκετα πρακτικη για να πλακωνεσε... εκει απλα βαρας μια καλη σε σημεια που εχεις μαθει και τρεχεις...!!!

    Βασιλη που κανεις Ninjutsu γιατι παιζει να κατεβω ξανα Αθηνα μετα τον Ιανουαριο.

  5. #5
    Το ζιουζιτσου και το νινζουτσου ΕΙΝΑΙ πολεμικές τέχνες.

    Για τον δρόμο είναι το muai thai το jujutsu και η πυγμαχία. (με τα οποία έχω ασχοληθεί) Tα υπόλοιπα είναι απλά 'δυναμικά αθλήματα'.


    Και το καλύτερο όλων είναι το 100άρι.

  6. #6
    Τεχνητό Μέλος Το avatar του/της paramedic
    Εγγραφή
    05/08/2006
    Μηνύματα
    722
    7 χρόνια καρατε ko ju kai όταν ήμουν πιτσιρικάς και 1 χρόνο kung fu Fu Jo Pai σε μεγαλύτερη ηλικία. Το kung fu ήταν ανώτερο και σαν ιδεολογία και σαν γυμναστική και σαν πολεμική τέχνη. Οι μόνοι τύποι που μπορούσαν να μας κερδίσουν στα τουρνουά ήταν οι ευρωπαίοι που κάνανε aikido(αυτό που ξέρει ο Στιβεν Σιγκάλ). Βέβαια θέλει πολύ χρόνο να σπαταλήσεις αν και αξίζει πραγματικά. Θέλω να αρχίσω πάλι γιατι βαριέμαι το γυμναστήριο και οι πολεμικές τέχνες διδάσκουν πολλά.
    Και αν δε με σέβεστε να με φοβάστε!!

  7. #7
    Italian Μελος Το avatar του/της Xrider
    Εγγραφή
    09/05/2006
    Μηνύματα
    1.138
    Arketa xronia Karate shoryn-ji-ryu karate do.Stamatisa prin to proto dan gia na paro ogko se gymnastirio opoy kai pira!!
    Giorgos Eleusiniotis o daskalos sto onoma kai pagkosmios prota8litis!Foveros an8ropos kai ka8olou biaios(ta paratise ola kai egine papas...DEN KANO PLAKA!!!)
    To metanoiosa pou stamatisa...foveri fysiki katastasi,den 8umamai pote na kourazomouna me tipota(den kapniza akoma),ekana 3 triores proponiseis tin evdomada kai eixa akoma energeia kai gia fiki-fiki(Hmoun kai a8litikos typos)....Prin pao BARATE imoun poli kaugatzis kai den kolaga se tipota..meta oso periergo kai an akougetai afta mou kopikan...mono mia fora xtypisa enan giati anagastika kai meta to metanoiosa!
    Kata ta alla pisteuo oti an den peseis se kanenan malaka daskalo,sou kanei polu kalo se soma kai nou opos elegan kai oi arxaioi!!
    Tora 10 xronia meta mallon gia Aikido eimai alla psilovariemai..Xalaro alla apotelesmatiko.
    if anything just cannot go wrong, it will anyway -Murphy's law

  8. #8
    Ξεκίνησα με karate shotokan ώπου πήρα καφέ ζώνη.
    TKD μαζί με kick boxing 3 συναπτά έτη όπου σταμάτησα λόγω τραυματισμού.
    Παγκράτειο 2 έτη.

    Τώρα ξεκουράζομαι
    ΔΕΝ ξεχνάω.

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της vassilis88
    Εγγραφή
    07/11/2004
    Μηνύματα
    1.703
    καταρχην συμφωνω κ γω με τους αποπανω.

    Αρχικά δημιουργήθηκε από George-3-
    Βασιλη που κανεις Ninjutsu γιατι παιζει να κατεβω ξανα Αθηνα μετα τον Ιανουαριο.
    :rotflmao:
    ηρακλειο ειμαι οχι αθηνα!ο δασκαλος μου ειναι ο κωστας κανακης.

    καλα βλεπω ποσα χρονια κανετε ολοι,ποτε ξεκινησατε?εγω κικ πηγαινα δυο χρονια περιπου,hung gar κανα εξαμηνο δν θυμαμαι καλα κ νιντζουτσου παω απ το καλοκαιρι αλλα εχασα 2 μηνες επειδη ειχα μπλεξιματα με τα νοσοκομεια,αλλα μ αρεσει πολυ γιατι το ψαχνα καιρο κ θα συνεχισω.το κακο ειναι πως μαλλον του χρονου θα περασω σε αλλη πολη,κ δν ξερω αν θα βρω παλι σχολη νιντζουτσου.κ να βρω ομως,δν θα χω τον ιδιο δασκαλο...

  10. #10
    εχω πλακωθει με τυπο που πηγεναι ταε κβο ντο και τον εδειρα με απλο βρωμοξυλο, μετραει?:rotflmao:
    [FONT=century gothic]Ποτέ Mην Κάνεις Κάτι Σήμερα Που Μπορείς Να Αναβάλεις Για Άυριο!!!![/FONT]
    ******:a66: "I knew I sould have taken that turn to Albuquerque!!!!" :a66:********

  11. #11
    Το μόνο που μετράει είναι η ψυχή.
    Επίσης θα συμφωνήσω με τον προλαλήσαντα οι ήρεμοι είναι και οι πιο ορμητικοί.
    Το τελευταίο πράγμα όμως είναι να έρθεις στα χέρια με τον άλλον. ¨οποιος έχει κάνει τέτοιες τέχνες ξέρει πόσο "εύκολα" γίνεται το κακό.
    ΔΕΝ ξεχνάω.

  12. #12
    Tae Kwon Do 4 χρόνια,κάτοχος μισής μαύρης ζώνης και δευτεραθλητής Θεσσαλίας..τότε.Τώρα πρωταθλητής στο κάπνισμα,στην κοιλίτσα και στην κακή διατροφή

  13. #13
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.647
    Αρχικά δημιουργήθηκε από melodystyle2003
    Παγκράτειο 2 έτη.
    για λέγε για λέγε...
    που βρήκες σχολή για παγκράτειο ρε συ?

  14. #14
    SHOTOKAN με δάσκαλο τον Dimitrievich Velmpor , Kempo με Χατζηδημητρίου , σπαθί Iaido .Εκτοτε πάω γυμναστήριο αλλά γυρεύω μια σχολή shotokan στα βόρεια προάστια (Λυκόβρυση Κηφισιά Πεύκη) χωρίς επιτυχία διότι όσα τμήματα υπάρχουν είναι παιδικά .

  15. #15
    Τεχνητό Μέλος Το avatar του/της paramedic
    Εγγραφή
    05/08/2006
    Μηνύματα
    722
    Παιδιά δεν θέλω να ΜΑΣ στεναχωρήσω αλλά μου φαίνεται οτι είμαστε όλοι(σχεδόν)χρέπια πια!!:rotflmao: :rotflmao:
    Το εχουμε ρίξει στις μπύρες και στο φαί και αφήσαμε και πολεμικές τέχνες και γυμναστική και τα πάντα. Θα μου πείς με την δουλειά που να βρεις κουράγιο να πας και να κάνεις αυτό που θέλεις. Βέβαι στο kung fu είχαμε έναν τύπο 40 χρονών με 3 παιδιά που ερχόταν και αυτός που έβρισκε χρόνο? Εγώ πάντως με την δουλειά που κάνω δεν βρίσκω χρόνο ούτε να κοιμηθώ πόσο μάλλον να πάω και πολεμικές τέχνες(δικαιολογία να βρίσκουμε χεχε)
    Και αν δε με σέβεστε να με φοβάστε!!

Σελίδα 1 από 38 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. πολεμικες τεχνες
    από jasondakar στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 18/07/2007, 12:10
  2. Πολεμικές τέχνες....
    από DEMINIO στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 12/12/2004, 21:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF