Σελίδα 3 από 9 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 131

Θέμα: palaia mixanakia

  1. #31
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zundampakias
    aftes oi heinkel itan fovera mixanakia.
    an kai exo tin entiposi pos itan diakosaria kai oxi 150aria.
    disstixos exo pola xronia na do pouthena tetoia heinkel.
    distixos edo stin ellada den mas voithoun katholoy oste na mporoume ki emeis na mazevomaste.
    vevaia iparxoun arketes lesxes h einai aplisiastes logo tis sindromis h einai mikres kai dialane ligo kairo meta tin idrisi tous.
    edo xreiazetai romantismos kai oxi kerdoskopikes vlepseis.
    Εγω ειμαι μέλος εδω και χρόνια στην Λέσχη Φίλων Κλασσικής Μοτοσυκλέτας και δεν νομίζω οτι 45 ευρω το χρόνο (αν θυμαμαι καλα) ειναι υπερβολικά.
    Τρεχοντας σε ενα δυο ράλλυ εχεις εξοικονομήσει την συνδρομή αφού οι τιμές ειναι άλλες για μέλη και αλλες για μη μέλη.
    Στην ουσία ειμαστε μια παρέα, αν και πάντα υπάρχουν προβλήματα...
    Εδω και λιγο καιρό λειτοθργει και το site της λέσχης www.classicbike.gr

    Ριξε μια ματιά και αν θες συναντιόμαστε εκει μια Δευτερα η Πεμπτη που ειναι ανοιχτη η λέσχη να τα πούμε κι από κοντα! Οι πρώτες δικές μου!
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  2. #32
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/12/2006
    Μηνύματα
    318
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
    Εγω ειμαι μέλος εδω και χρόνια στην Λέσχη Φίλων Κλασσικής Μοτοσυκλέτας και δεν νομίζω οτι 45 ευρω το χρόνο (αν θυμαμαι καλα) ειναι υπερβολικά.
    Τρεχοντας σε ενα δυο ράλλυ εχεις εξοικονομήσει την συνδρομή αφού οι τιμές ειναι άλλες για μέλη και αλλες για μη μέλη.
    Στην ουσία ειμαστε μια παρέα, αν και πάντα υπάρχουν προβλήματα...
    Εδω και λιγο καιρό λειτοθργει και το site της λέσχης www.classicbike.gr

    Ριξε μια ματιά και αν θες συναντιόμαστε εκει μια Δευτερα η Πεμπτη που ειναι ανοιχτη η λέσχη να τα πούμε κι από κοντα! Οι πρώτες δικές μου!





    Aν είναι έτσι ζητώ συγγνώμη που τους είχα παρεξηγήσει .
    Αλλά όσες φορές ξεκινήσαμε για λέσχη απογοητευόμουνα .
    Χαίρομαι που υπάρχει γιατί μόνο στην Ελλάδα είμαστε αρκετά πίσω (για να μην πω πολύ).
    Να είσαι σίγουρος πως θα έρθω να σε δω να τα πούμε και γιατί όχι!!! Να γίνω κι εγώ μέλος.
    Ήθελα να σε ρωτήσω κι άλλα πράγματα αλλά να μην σε ταλαιπωρώ.
    Σ’ Ευχαριστώ πάντως πολύ.




    ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΑΛΛΑΖΟΘΝ ΟΙ ΟΡΟΙ.
    ΤΩΡΑ ΟΙ ΠΡΩΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ

    :rotflmao:

  3. #33
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Ελπίζω να τα πούμε κι από κοντά.
    Εχω κανα μήνα να πάω λόγω παιδιών,υποχρεώσεων.
    Να συννενοηθούμε με πμ αν ειναι να βρεθούμε εκει μια Δευτερα η Πεμπτη.

    Στην Λέσχη αυτη περναμε καλα, οργανώνονται πολύ καλά ράλλυ όπου ειμαστε ολοι παρέα. Στην συμμετοχή που πληρώνεις στα ράλλυ συμπεριλαμβάνεται πάντα και η ταβέρνα

    Τα Zundapp 601 τα θυμαμαι από τον θείο μου τον Ευριπίδη που ηταν ο μόνος που ηξερε να τα φτιάχνει το 80.

    Heinkel Tourist εχει ενας ωραίος τύπος στην λέσχη. Ειναι καμμια 70ρια χρονών και το παει μια χαρά.
    Για φαντάσου να πηγαίνει με δαυτο Αθηνα-Ολυμπία και πίσω από όλα τα βουνά και εννοείται καθόλου Εθνική......τον εβλεπα και δεν το πίστευα.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  4. #34
    Καραμελος Το avatar του/της kalesin
    Εγγραφή
    30/09/2005
    Μηνύματα
    1.083
    ψαχνοντας λιγακι στο δικτυο, βρηκα ενα διαφημιστικο φυλλαδιο για zundapp του 56..


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	zundapp bella 1956.jpg 
Προβολές:	850 
Μέγεθος:	51,4 KB 
ID:	74751

  5. #35
    Καραμελος Το avatar του/της kalesin
    Εγγραφή
    30/09/2005
    Μηνύματα
    1.083
    κ η αλλη μερια μαλλον...




    φανταζομαι οτι το γνωριζεις το συγκεκριμενο φορουμ, αλλα εγω το βαζω για καλο κ για κακο




    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	zundapp challenger 1956.jpg 
Προβολές:	843 
Μέγεθος:	53,3 KB 
ID:	74752

  6. #36
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/12/2006
    Μηνύματα
    318
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
    Ελπίζω να τα πούμε κι από κοντά.
    Εχω κανα μήνα να πάω λόγω παιδιών,υποχρεώσεων.
    Να συννενοηθούμε με πμ αν ειναι να βρεθούμε εκει μια Δευτερα η Πεμπτη.

    Στην Λέσχη αυτη περναμε καλα, οργανώνονται πολύ καλά ράλλυ όπου ειμαστε ολοι παρέα. Στην συμμετοχή που πληρώνεις στα ράλλυ συμπεριλαμβάνεται πάντα και η ταβέρνα

    Τα Zundapp 601 τα θυμαμαι από τον θείο μου τον Ευριπίδη που ηταν ο μόνος που ηξερε να τα φτιάχνει το 80.

    Heinkel Tourist εχει ενας ωραίος τύπος στην λέσχη. Ειναι καμμια 70ρια χρονών και το παει μια χαρά.
    Για φαντάσου να πηγαίνει με δαυτο Αθηνα-Ολυμπία και πίσω από όλα τα βουνά και εννοείται καθόλου Εθνική......τον εβλεπα και δεν το πίστευα.

    ΦΙΛΕ sapila racing ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΜΑΛΙΣΤΑ, ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ.
    ΘΑ ΚΑΝΟΝΙΣΟΥΜΕ ΑΠΟ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΠΟΤΕ ΘΑ ΣΥΝΑΝΤΗΘΟΥΜΕ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΕΠΙΣΗΣ ΑΝ ΞΕΡΕΙΣ ΕΧΩ 2 ΚΣ 601 ΤΗΝ ΜΙΑ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΕ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΧΑΡΤΙΑ ΓΙΑΤΙ ΛΙΓΟ ΜΕΤΑ ΑΥΤΟΣ ΣΚΟΤΩΘΗΚΕ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΔΕΛΦΟ ΤΟΥ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΔΕΛΦΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΕ,ΑΥΤΗ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΓΡΑΦΩ ΕΓΙΝΕ ΠΕΡΙΠΟΥ ΠΡΙΝ 30 ΧΡΟΝΙΑ.
    ΕΧΩ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΠΟΙΟΝ ΤΡΟΠΟ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΚΥΡΙΟΤΗΤΑ, ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΥΚΛΟΦΟΡΩ.
    ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΓΕΡΟΝΤΑΚΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 25 ΧΡΟΝΙΑ, ΕΙΧΕ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ, ΕΠΕΙΔΗ ΟΜΩΣ ΕΙΧΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΙΠΑΜΕ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΡΕΙΣ ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΕΤΑΒΙΒΑΣΗ, ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΔΕΝ ΒΡΗΚΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΜΑΛΩΝ ΘΑ ΕΙΧΕ ΠΕΘΑΝΕΙ.
    ΕΤΣΙ ΛΟΙΠΟΝ ΤΙΣ ΕΙΧΑ ΠΑΡΑΤΗΣΕΙ ΚΙ ΕΓΩ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΜΕΝΟΣ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΙ ΥΠ’ ΟΨΙΝ ΣΟΥ ΒΟΗΘΗΣΕ ΜΕ .



    :rotflmao:

  7. #37
    Italian Μελος Το avatar του/της Xrider
    Εγγραφή
    09/05/2006
    Μηνύματα
    1.138
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zundampakias
    ΦΙΛΕ sapila racing ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΜΑΛΙΣΤΑ, ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ.
    ΘΑ ΚΑΝΟΝΙΣΟΥΜΕ ΑΠΟ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΠΟΤΕ ΘΑ ΣΥΝΑΝΤΗΘΟΥΜΕ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΕΠΙΣΗΣ ΑΝ ΞΕΡΕΙΣ ΕΧΩ 2 ΚΣ 601 ΤΗΝ ΜΙΑ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΕ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΧΑΡΤΙΑ ΓΙΑΤΙ ΛΙΓΟ ΜΕΤΑ ΑΥΤΟΣ ΣΚΟΤΩΘΗΚΕ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΔΕΛΦΟ ΤΟΥ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΔΕΛΦΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΕ,ΑΥΤΗ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΓΡΑΦΩ ΕΓΙΝΕ ΠΕΡΙΠΟΥ ΠΡΙΝ 30 ΧΡΟΝΙΑ.
    ΕΧΩ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΠΟΙΟΝ ΤΡΟΠΟ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΚΥΡΙΟΤΗΤΑ, ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΥΚΛΟΦΟΡΩ.
    ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΓΕΡΟΝΤΑΚΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 25 ΧΡΟΝΙΑ, ΕΙΧΕ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ, ΕΠΕΙΔΗ ΟΜΩΣ ΕΙΧΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΙΠΑΜΕ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΡΕΙΣ ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΕΤΑΒΙΒΑΣΗ, ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΔΕΝ ΒΡΗΚΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΜΑΛΩΝ ΘΑ ΕΙΧΕ ΠΕΘΑΝΕΙ.
    ΕΤΣΙ ΛΟΙΠΟΝ ΤΙΣ ΕΙΧΑ ΠΑΡΑΤΗΣΕΙ ΚΙ ΕΓΩ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΜΕΝΟΣ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΙ ΥΠ’ ΟΨΙΝ ΣΟΥ ΒΟΗΘΗΣΕ ΜΕ .



    :rotflmao:
    Ρε φιλε χωρις παρεξηγηση αλλα οποιος σου πουλησε μηχανη.....βλεπει την επομενη τα ραδικια αναποδα??
    Δηλαδη αν πουλησεις εσυ μηχανη τι γινεται??

    Χρηζει ερυνας το θεμα...
    if anything just cannot go wrong, it will anyway -Murphy's law

  8. #38

  9. #39
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/12/2006
    Μηνύματα
    318
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrider
    Ρε φιλε χωρις παρεξηγηση αλλα οποιος σου πουλησε μηχανη.....βλεπει την επομενη τα ραδικια αναποδα??
    Δηλαδη αν πουλησεις εσυ μηχανη τι γινεται??

    Χρηζει ερυνας το θεμα...

    o
    sigkekrimenos pou mou tin poulise skotothike apo allo apo allo pragma kai oxi apo troxaio.
    to kako h kalo me mena einai oti den poulao pote mou tipote kai eimai sigouros pos den tha do ta radikia anapoda


    mono etsi zeis polla xronia ki as exeis tin gkrinia tis ginaikas sou


    !!!! !!!

  10. #40
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/12/2006
    Μηνύματα
    318
    Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
    sacks 80cc 1967 διχρονο!

    ti einai to exeis kai to poulas?????
    an nai se ti katastasi einai kai poso to zitas!!!!
    an exeis foto vale h steile tin sto skordosnik@yahoo.gr.

    ???? ????

  11. #41
    Ειχα και εγώ ένα sachs 50 1969 με χαρτιά και το χάρισα σε ενα φιλο μου ,που μου το ζητησε να το φτιαξει.Ορισμένοι μαζεύουν μηχανάκια,κινητήρες,ανταλλακτικά (σαβούρα)-τα πάντα με την εννοια του συλλέκτη.
    Ομως δεν καταφερνουν να φτιαξουν κανενα απο αυτα.
    οι λόγοι:1)Προτιμουνε να δώσουν 200? για αγορά ενος αλλου.παρά 200? για φτιάξιμο ενος που ηδη εχουν..
    2)Πελαγώνουν όταν έχουν 6-7-... μηχανάκια και δεν ξέρουν πιο να φτιαξουν
    3)λογω ελλειψης χωρου τα εχουν ολα στοιβαγμενα (σε καποιο οικοπεδο) και δεν μπορουν να βγαλουν ακρη

  12. #42
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/12/2006
    Μηνύματα
    318
    Αρχικά δημιουργήθηκε από fidel_98_99
    Ειχα και εγώ ένα sachs 50 1969 με χαρτιά και το χάρισα σε ενα φιλο μου ,που μου το ζητησε να το φτιαξει.Ορισμένοι μαζεύουν μηχανάκια,κινητήρες,ανταλλακτικά (σαβούρα)-τα πάντα με την εννοια του συλλέκτη.
    Ομως δεν καταφερνουν να φτιαξουν κανενα απο αυτα.
    οι λόγοι:1)Προτιμουνε να δώσουν 200? για αγορά ενος αλλου.παρά 200? για φτιάξιμο ενος που ηδη εχουν..
    2)Πελαγώνουν όταν έχουν 6-7-... μηχανάκια και δεν ξέρουν πιο να φτιαξουν
    3)λογω ελλειψης χωρου τα εχουν ολα στοιβαγμενα (σε καποιο οικοπεδο) και δεν μπορουν να βγαλουν ακρη


    Κι εγώ είμαι ένας από αυτούς που μαζεύουν τα πάντα.
    Κι εγώ δεν έχω χώρο αλλά τα φτιάχνω μέσα σε ένα μικρό εργαστήριο που έχω.
    Φτιάχνω τα πάντα αλλά μαζεύω ανταλλακτικά , κινητήρες και ότι άλλο βρω και έτσι έχω εξηπυπετησει πολύ κόσμο ακόμη και τελείως αγνώστους .
    Είμαι πολύ ρομαντικός με τα παλιά μηχανάκια.
    Να φανταστής πως έχω 2 solex, 2 zundapp την φαλκονετα που λέγαμε 2zundapp ks 601 1 florret την τρειταχυτη 1 zundapp τρειων ταχυτητων που ήταν σε σκελετό γυναικείο 1πεζω με πετάλια μια mobylleta 1 comar και μια vespa που κυκλοφορώ.
    Και ότι παλιό βρίσκω το μαζεύω.
    Αν ξέρης τίποτε πες μου.
    Επίσης μαζεύω και manual βρω σε άλλη σελίδα του forum τους έστειλα το manul από το παπί το 6volto στα ελληνικά.
    Αν κάποιος φίλος έχει και θέλει, ας μου στείλει κανένα manual




    κερναω και μπυρα

  13. #43
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zundampakias
    ti einai to exeis kai to poulas?????
    an nai se ti katastasi einai kai poso to zitas!!!!
    an exeis foto vale h steile tin sto skordosnik@yahoo.gr.

    ???? ????

    to exoume kai zei kai basilevei!

    den to poulame to agapame!

  14. #44
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    17/01/2007
    Μηνύματα
    23

    Thumbs up zun

    mprabo sas paidia

    wraia apasxolhsh

  15. #45
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/12/2006
    Μηνύματα
    318

    Re: zun

    Αρχικά δημιουργήθηκε από fields
    mprabo sas paidia

    wraia apasxolhsh

    an den exeis ftiaksei palio mixanaki den exeis kanei tipote stin zoi sou.
    dokimase kai tha katalaveis ti glika einai.




    prospathise kai voithies iparxoun polles :rotflmao:

Σελίδα 3 από 9 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Istoselida gia metaxirismena mixanakia!!!
    από panos_2008 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 26/09/2011, 02:38
  2. mporeitai na mou proteinetai designata mixanakia metaksi 250-4
    από stef.corfu στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 26/06/2007, 19:09

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF