Σελίδα 54 από 54 ΠρώτοΠρώτο ... 444495051525354
Προβολή αποτελεσμάτων 796 έως 810 από 810

Θέμα: ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΡΧΙΖΕΙ Η ΕΞΕΔΡΑ ΠΛΗΜΜΥΡΙΖΕΙ

  1. #796
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/04/2006
    Μηνύματα
    364
    Αρχικά δημιουργήθηκε από giobazolias
    Σε γενικες γραμμες συμφωνω μαζι σου ομως.......................
    δεν εδειξα προτιμηση στο σημερινο ποδοσφαιρο, αλλα σου ειπα οτι οι σημερινες ομαδες ειναι ποιο δυνατες απο αυτες του 70!
    ουτε εδειξα προτιμηση στην σημερινη εποχη ΓΕΝΙΚΑ!
    απεναντιας εσεις εισασταν ποιο τυχεροι που τα πραγματα τοτε ηταν ποιο απλα!
    π.χ. τωρα για να πιασεις δουλεια σε μια τραπεζα και να παιρνεις 600 ευρω, πρεπει να εχεις πτυχιο πανεπιστημιου,2 ξενες γλωσσες και βισμα!
    ενω τοτε, 1 μεροκαματο το επαιρνες εχοντας τελιωσει τη δευτερα δημοτικου!


    ΚΑΙ σημερα υπαρχουν παικτες της αξιας των βετερανων που ανεφερες!
    -ζινταν
    -ροναλντο
    -ροναλντινιο
    -μεσσι
    -κριστιανο ροναλντο
    -κακα
    -ανρι
    κτλ κτλ κτλ.......
    η ελλαδα χανει σε ποιοτητα μιας και οι λυμπε τσιαρτας βγηκαν μεγαλοι μπαλλαδοροι........αλλα απο εκει και περα λιγα πραγματα!

    τα 12χλμ που τρεχουν οι σημερινοι παικτες σε καθε αγωνα, δεν αφηνουν περιθωρια για πολλα τσαλιμακια στους μπαλλαδορους!
    το σημερινο ποδοσφαιρο σιγουρα ειναι ποιο δυνατο, αλλα τα δολοφονικα μαρκαρισματα ηταν τεχνη ΕΚΕΙΝΗΣ την εποχη...............
    αλλωστε και ο μαραντονα εχει δηλωσει οτι οι επιθετικοι εκεινο τον καιρο, ηταν στο ελεος των αμυντικων!

    μιας και εισαι γνωστης της παλιας σχολης ποδοσφαιρου...........
    -ο σουμαχερ (οχι ο πιλοτος) σου λεει κατι?.................δεν μπορει, κατι θα σου θυμηζει!
    -καθαροι παικτες οι τοτε ιταλοι ε?
    -τον γκοικοετσεα τον ισπανο τον θυμασαι?
    ΚΑΙ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΑΝΕΦΕΡΕΣ ΤΟΥΣ ΛΑΤΙΝΟΥΣ..................
    -ωραιος ο ολαρτικοετσεα και οι λοιποι μεσο/αμυντικοι αργεντικοι ε?
    -ωραια ομαδα η ουρουγουαη της 10ετιας του 70 ε?..............ποιοτικη!
    -το 1971 θυμασαι γιατι επαιξε ο παο αντι του αγιαξ στο διηπειρωτικο?.................ρωτα τον τομαρα!


    για το κεφαλαιο γκεκα ..................
    μηπως εσυ περσι ελεγες οτι ο γκεκας ειναι παικταρας???????................δεν νομιζω!!!!!!!!
    και οχι μονο εσυ αλλα και ολα τα ΜΜΕ!!!!!!!!!!!...............Αυτα που τωρα τον αποθεωνουν!
    ΖΗΤΩ Η ΚΩΛΟΤΟΥΜΠΑ...............
    οπου υπαρχει υπερβολη......................φυσικο επομενο ειναι η κωλοτουμπα!
    και στην ελλαδα της υπερβολης που ζουμε.................η κωλοτουμπα παει συννεφο!
    ΑΣΠΡΟ κωλοτουμπα ΜΑΥΡΟ..................
    -οι λουσερς που με το 2004 γιναν ιδαλματα!
    -οι κοτες που γιναν στοχος μεταγραφης!
    -το παλτο που εγινε θωρηκτο!
    -ο χασογκολης που εγινε παικταρας!
    -το εκπληκτικο ποδοσφαιρο των προηγουμενων 10ετιων που εγινε αισχρο σημερα!

    μεση λυση δεν υπαρχει?


    ΛΑΘΟΣ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΣΕ ΜΕΡΙΚΑ ΠΡΑΜΜΑΤΑ..............


    Τσεκούρια ύπήρχαν καί τότε........ΑΛΛΑ..........ΕΓΩ............δέν μίλησα γιαυτό........
    Κι ό Άνατολάκης δυό πόδια έσπασε.......................
    Όποιος σήμερα τολμάει καί κρατάει μπάλλα σέ λίγο φεύγει κουτσός.........
    Τόν είδες τόν Ρονάλντο μέ Μίλαν...........έφαγε τά σούτ κουτσάθηκε ,τελείωσε....
    Μή μού μιλάς γιά τούς παλιούς λοιπόν......
    ΣΗΜΕΡΑ ΟΤΙ ΚΙΝΕΙΤΑΙ ΜΕ ΜΠΑΛΛΑ...........ΘΕΡΙΖΕΤΑΙ.......!!!!!!!!
    ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙ ΟΡΘΙΟ........ΟΤΙ ΠΡΟΛΑΒΕΙ.......
    Μίλησα γιά τή φιλοσοφία καί τόν τρόπο πού κινείται τό ποδόσφαιρο πλέον...........
    Ό τελευταίος μεγάλος πού είδαμε είναι ό Ζιντάν συμφωνώ,άντε καί ό Ροναλντίνιο λόγω
    σχολής όπως είπαμε.............άλλά τό θέμα μας είναι πώς ό τόπος πλέον πού ζεί καί άναπνέει
    τό ποδόσφαιρο ,τό είπες καί σύ ....
    ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΓΟΥΝ ΠΙΑ ΠΑΙΚΤΑΡΑΔΕΣ.................
    ΑΛΛΑ ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΟΙ.......................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Έπειδή τυχαίνει νά έχω σχέση μέ τό στίβο...........ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ...........τόσες όσο φαντάζεσαι
    οί διαφορές μέ τό τότε.......
    Μπήμον........1968 ............στήν Όλυμπιάδα τού Μεξικού 8,90 στό μήκος.......πόσο κάνουν
    σήμερα μετά 40 χρόνια....?????
    Πόσο μάλλον στό ποδόσφαιρο............
    Καί ό Ζαιρζίνιο είχε φίλε περίπου 10 καί κάτι στά 100 τότε............
    ΤΟ ΧΑΠΑΚΩΜΑ ΚΑΙ Η ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ ΑΛΛΑΞΕ.......!!!!!!!!!
    Έλα όμως πού τό ντόπινγκ θέλει καί άποτοξίνωση........ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΙΑΡΚΕΙΑ.........
    Γιαυτό βλέπεις ένα ρόστερ μέ 40 παίκτες στίς μεγάλες όμάδες.........
    ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΑΛΟΓΑ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΑΠΟΤΟΞΙΝΩΣΗ.........!!!!!!!!!!!
    Δέν μπορούν νά έχουν διάρκεια 8-9 μήνες.........καί άν μιά φορά τό κάνουν τήν άλλη χρονιά
    είναι γιά ......ΤΑ ΜΠΑΖΑ..........!!!!!!!!
    Θυμήσου παγκόσμιο κύπελλο Γαλλίας........
    Τί κάναν οί πρωταθλητές τήν έπομένη.......????????
    ΔΙΑΛΥΘΗΚΑΝ..............άλλοι σταμάτησαν καί άλλοι χάθηκαν........μέχρι καί ό Ζιντάν 2 χρόνια
    έκανε νά συνέλθει...........!!!!!!!!!!!

    Δέν θά άλλαζα ποτέ τόν τελικό τού 70 μέ τούς ...........
    ΠΕΛΕ.........ΖΑΙΡΖΙΝΙΟ............ΚΑΡΛΟΣ ΑΛΜΠΕΡΤΟ.....ΤΟΣΤΑΟ..............κ.λ.π.κ.λ.π......
    μέ τήν παρέα τού Τζόφ..............

    ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΓΩΝΑ...............άπό τόσα άστέρια μαζεμένα.........!!!!!!!!!!!!

    Κάποτε προσπάθησε ή Ρεάλ νά τούς μαζέψει όλους άλλά έγιναν ΧΑΡΛΕΜΣ........καί άντί νά
    παίζουν στό πρωτάθλημα τό γύρισαν στίς τουρνέ.......!!!!!!!!!!!

    Μή τό ψάχνεις φίλε μου δέν έχω τίποτε ούτε μέ τήν έποχή ούτε μέ τό ώραίο...........

    ΑΛΛΑ ΟΙ ΑΞΙΕΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΙΑ..................
    ΠΑΝΤΟΥ............!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Όλοι είμαστε άναλώσιμοι καί πρός πανεύκολη άναπαραγωγή........!!!!!!!!!!
    Καί πούσαι άκόμα............
    Σέ λίγο πού οί άνθρωποι θά κάνουν καί τούς Θεούς θά δείς ..............
    Έγώ καί σύ μάλλον δέν θά τό δούμε τό έργο...................
    Άλλά γιά τό παιδί μου πού είναι 17 πολύ φοβάμαι ότι θά δεί ........
    ΣΗΜΕΙΑ ΚΑΙ ΤΕΡΑΤΑ..................
    Γιαυτό καί γώ τόν έτοιμάζω............

    Τότε νά δείς ...........θά πατάνε τό κουμπί καί θά βγαίνουν.........10 Μαραντόνες.......!!!!!!!!



  2. #797
    Αρχικά δημιουργήθηκε από iriniaa
    ΛΑΘΟΣ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΣΕ ΜΕΡΙΚΑ ΠΡΑΜΜΑΤΑ..............


    Τσεκούρια ύπήρχαν καί τότε........ΑΛΛΑ..........ΕΓΩ............δέν μίλησα γιαυτό........
    Κι ό Άνατολάκης δυό πόδια έσπασε.......................
    Όποιος σήμερα τολμάει καί κρατάει μπάλλα σέ λίγο φεύγει κουτσός.........
    Τόν είδες τόν Ρονάλντο μέ Μίλαν...........έφαγε τά σούτ κουτσάθηκε ,τελείωσε....
    Μή μού μιλάς γιά τούς παλιούς λοιπόν......
    ΣΗΜΕΡΑ ΟΤΙ ΚΙΝΕΙΤΑΙ ΜΕ ΜΠΑΛΛΑ...........ΘΕΡΙΖΕΤΑΙ.......!!!!!!!!
    ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙ ΟΡΘΙΟ........ΟΤΙ ΠΡΟΛΑΒΕΙ.......
    Μίλησα γιά τή φιλοσοφία καί τόν τρόπο πού κινείται τό ποδόσφαιρο πλέον...........
    Ό τελευταίος μεγάλος πού είδαμε είναι ό Ζιντάν συμφωνώ,άντε καί ό Ροναλντίνιο λόγω
    σχολής όπως είπαμε.............άλλά τό θέμα μας είναι πώς ό τόπος πλέον πού ζεί καί άναπνέει
    τό ποδόσφαιρο ,τό είπες καί σύ ....
    ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΓΟΥΝ ΠΙΑ ΠΑΙΚΤΑΡΑΔΕΣ.................
    ΑΛΛΑ ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΟΙ.......................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Έπειδή τυχαίνει νά έχω σχέση μέ τό στίβο...........ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ...........τόσες όσο φαντάζεσαι
    οί διαφορές μέ τό τότε.......
    Μπήμον........1968 ............στήν Όλυμπιάδα τού Μεξικού 8,90 στό μήκος.......πόσο κάνουν
    σήμερα μετά 40 χρόνια....?????
    Πόσο μάλλον στό ποδόσφαιρο............
    Καί ό Ζαιρζίνιο είχε φίλε περίπου 10 καί κάτι στά 100 τότε............
    ΤΟ ΧΑΠΑΚΩΜΑ ΚΑΙ Η ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ ΑΛΛΑΞΕ.......!!!!!!!!!
    Έλα όμως πού τό ντόπινγκ θέλει καί άποτοξίνωση........ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΙΑΡΚΕΙΑ.........
    Γιαυτό βλέπεις ένα ρόστερ μέ 40 παίκτες στίς μεγάλες όμάδες.........
    ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΑΛΟΓΑ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΑΠΟΤΟΞΙΝΩΣΗ.........!!!!!!!!!!!
    Δέν μπορούν νά έχουν διάρκεια 8-9 μήνες.........καί άν μιά φορά τό κάνουν τήν άλλη χρονιά
    είναι γιά ......ΤΑ ΜΠΑΖΑ..........!!!!!!!!
    Θυμήσου παγκόσμιο κύπελλο Γαλλίας........
    Τί κάναν οί πρωταθλητές τήν έπομένη.......????????
    ΔΙΑΛΥΘΗΚΑΝ..............άλλοι σταμάτησαν καί άλλοι χάθηκαν........μέχρι καί ό Ζιντάν 2 χρόνια
    έκανε νά συνέλθει...........!!!!!!!!!!!

    Δέν θά άλλαζα ποτέ τόν τελικό τού 70 μέ τούς ...........
    ΠΕΛΕ.........ΖΑΙΡΖΙΝΙΟ............ΚΑΡΛΟΣ ΑΛΜΠΕΡΤΟ.....ΤΟΣΤΑΟ..............κ.λ.π.κ.λ.π......
    μέ τήν παρέα τού Τζόφ..............

    ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΓΩΝΑ...............άπό τόσα άστέρια μαζεμένα.........!!!!!!!!!!!!

    Κάποτε προσπάθησε ή Ρεάλ νά τούς μαζέψει όλους άλλά έγιναν ΧΑΡΛΕΜΣ........καί άντί νά
    παίζουν στό πρωτάθλημα τό γύρισαν στίς τουρνέ.......!!!!!!!!!!!

    Μή τό ψάχνεις φίλε μου δέν έχω τίποτε ούτε μέ τήν έποχή ούτε μέ τό ώραίο...........

    ΑΛΛΑ ΟΙ ΑΞΙΕΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΙΑ..................
    ΠΑΝΤΟΥ............!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Όλοι είμαστε άναλώσιμοι καί πρός πανεύκολη άναπαραγωγή........!!!!!!!!!!
    Καί πούσαι άκόμα............
    Σέ λίγο πού οί άνθρωποι θά κάνουν καί τούς Θεούς θά δείς ..............
    Έγώ καί σύ μάλλον δέν θά τό δούμε τό έργο...................
    Άλλά γιά τό παιδί μου πού είναι 17 πολύ φοβάμαι ότι θά δεί ........
    ΣΗΜΕΙΑ ΚΑΙ ΤΕΡΑΤΑ..................
    Γιαυτό καί γώ τόν έτοιμάζω............

    Τότε νά δείς ...........θά πατάνε τό κουμπί καί θά βγαίνουν.........10 Μαραντόνες.......!!!!!!!!


    μα δεν καταλαβαινεις?
    και εγω μαζι σου για το ντοπινγκ!
    απλα λεω οτι...............ΚΑΙ οι σημερινοι παικτες ξερουν μπαλλα αλλα λογο του ασφικτικου πρεσαρισματος .......................δεν μπορουν να κανουν τσαλιμακια στον αγωνα, με εξαιρεση κατι τυπους σαν τον κριστιανο ροναλντο, που κανει τα τσαλιμακια με εκπληκτικη ταχυτητα!

    οπως και να το κανουμε ομως.............δεν ειναι μονο το ντοπινγκ, αλλα και οι προπονησεις!!!!
    πλεον οι παικτες γυμναζονται 2πλασιες ωρες τη μερα απ τους παλιους!!!!

    οσο για το ποτε ηταν ποιο σκληρο το ποδοσφαιρο..................μην επιμενεις!
    Τοτε ηταν ποιο αντιαθλητικο!
    Τωρα ειναι ποιο δυνατο αλλα οχι τοσο αντιαθλητικο, λογο οτι εχουν γινει ποιο αυστηροι οι κανομισμοι!
    ΤΟ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Ο ΜΑΡΑΝΤΟΝΑ!

    ο μπημον το 1968 ελενχεται για τα 8.90 λογο μειωμενης βαρυτητας στα 2.500 μετρα του μεξικου!
    οπως ελενχονται και οι μαικ παουελ, καρλ λιουης και ιβαν πεντροσα που περασαν το 8.90 του μπημον!.........ητε λογο ευνοικου ανεμου, ητε λογο ντοπινγκ

    εστω και ετσι ομως, τυποι σαν τους μπημον, ζελεζνυ, μπουμπκα, κουρος, μαραντονα......... καλο ειναι να τους βαζουμε στην ακρη γιατι ηταν/ειναι θαυματα της φυσης!


    παντως αν εσυ προτιμας να βλεπεις ποιοτικο ποδοσφαιρο χωρις το σκληρο πρεσινγκ κατσε να δεις αγωνες βραζιλιανικου πρωταθληματος......................
    εχεις καθησει να δεις ΟΛΟΚΛΗΡΟ αγωνα βραζιλιανικου πρωταθληματος???????????ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ!!!!!!
    εκει οι παικτες κανουν ολο τσαλιμακια και βαριουνται να κανουν μια κουρσα χωρις τη μπαλλα στα ποδια!
    περισσοτερο με σοφτμπολ παρα με ποδοσφαιρο μοιαζει αυτο που παιζουν!


    εγω θα προτιμησω το τσελσι-μαντσεστερ με τους μποντιμπιλντερ/μαραθωνοδρομους επι 90 λεπτα, να σφαζονται στο γηπεδο!!!



    υ.γ. το πηραμε μονοτερμα το ποστ.....................θα ειναι ενδιαφερον να ακουστουν και αλλες αποψεις!



  3. #798

  4. #799
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/04/2006
    Μηνύματα
    364
    Αρχικά δημιουργήθηκε από giobazolias

    ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΓΡΑΦΕΙ..........ΔΕΝ ΕΜΠΟΔΙΣΑΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ............


    Μπορεί νά μήν άγγίζει κόσμο ή κουβέντα μας.........δέν μέ πειράζει......

    Άν έπαιζε σήμερα ό Μαραντόνα φίλε μου ,θά μετρούσαμε πόσα δευτερόλεπτα
    θά μείνει .........ΟΡΘΙΟΣ.........
    όπως μετράμε γιά τόν Ροναλντίνιο........ό όποίος μαζεύει....ΤΙΣ ΚΛΩΤΣΙΕΣ...

    Έτσι έφαγε καί τό ...ΣΟΥΤ.........ό Ρονάλντο μέ τή Μίλαν .....ΚΟΥΤΣΑΘΗΚΕ....
    καί έμεινες έσύ νά θαυμάζεις τόν φοβερό καί τρομερό.....ΚΑΤΟΥΖΟ......ό όποίος
    καί αύτός μέ τή σειρά του ........
    ΚΛΑΤΑΡΕ.........γιά τούς δικούς του λόγους........
    Ή έπιστήμη όμως πού τόσο θαυμάζεις τόν .......ΕΚΑΝΕ ΠΟΥΛΑΚΙ......σέ μιά
    έβδομάδα...........καί τόν ξαναθαύμασες στό Μιλάνο........!!!!!!!!!!!!

    Ξέρεις πιό είναι πιά τό μέτρο σύγκρισης μου γιά τό ποδόσφαιρο....????
    Όταν βλέπω ότιδήποτε άλλο έκτός ΑΕΚ..........
    ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ Ο ΥΠΝΟΣ........!!!!!!!!!

    Έσύ πού θέλεις .....ΑΙΜΑ.......ΚΑΙ ΕΝΤΑΣΗ........ΚΑΙ ΒΙΑ.......ΚΑΙ ΞΥΛΟ.........
    ίσως σέ συναρπάζει καί σού άρέσει.........
    ΑΥΤΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΠΟΛΥ ΠΑΛΙΑ ΧΡΟΝΙΑ........!!!!!!!!!
    Όπότε μήν άγχώνεσαι........τήν έποχή άκολουθείς καί σύ.........

    Πάντως πολύ πλάκα κάνω όταν βλέπω αύτούς τούς........ΚΟΙΜΙΣΜΕΝΟΥΣ
    ΛΑΤΙΝΟΥΣ ΜΕ ΤΟ ΣΟΦΤΜΠΟΛΛ..............
    τούς οίκονομικά κατεστραμμένους.........Λατίνους πού ξεπουλάνε ....
    ΚΑΙ ΤΑ ΒΡΑΚΙΑ ΤΟΥΣ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ..........
    όταν παίζουν γιά τό Διηπειρωτικό.........νά κάνουν ....ΧΑΒΑΛΕ......στίς
    ΠΑΜΠΛΟΥΤΕΣ ΕΥΡΩΠΑΙΚΕΣ ΟΜΑΔΑΡΕΣ............έκεί πού κερδίζουν μέ μισό -μηδέν.....

    Υποθέτω ότι όταν βλέπεις Πανευρωπαικά καί Παγκόσμια κύπελλα θά είσαι θαυμαστής
    τής Δανίας, Άγγλίας, Γερμανίας............
    καί όχι τής Πορτογαλλίας,Άργεντινής Βραζιλίας........

    Γιά νά θές νά δείς Τσέλσυ καί Λίβερπουλ καί όχι ....Μπάρτσα καί Ρεάλ καί Σεβίλλη......
    Προτιμάς δηλαδή Βέρντερ άπό Έσπανιόλ...........
    Δέν άναφέρομαι στό ποιός είναι ό καλύτερος κατά καιρούς......ΑΛΛΟ ΑΥΤΟ......

    ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ.................όλη ή Εύρώπη παραδέχεται.........
    ότι.........ΟΙ ΙΣΠΑΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΠΑΙΖΟΥΝ ΤΟ ΩΡΑΙΟΤΕΡΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ............όπως
    καί τό ότι άπό τίς κορυφαίες Εύρωπαικές ή Τσέλσυ ....ΚΑΚΟΠΟΙΕΙ ΤΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ.....!!!!!

    ΑΛΛΑ..............ΠΕΡΙ ΟΡΕΞΕΩΣ.................ΟΥΔΕΙΣ ΛΟΓΟΣ..........!!!!!!!!!!!!!!!





  5. #800
    για τον γκατουζο εχω πει και εδω.............
    http://www.moto.gr/forums/showthread...5&pagenumber=2
    .........οτι ειναι 1 απ τους 3 μεγαλυτερους καραγκιοζηδες του παγκοσμιου ποδοσφαιρου!

    για τα διηπειρωτικα, ψαχτο καλυτερα γιατι τα τελευταια χρονια οι ευρωπαιοι ειναι μπροστα...........παρολο που δεν δινουν και πολυ βαση στο θεσμο!

    αυτο που μου αρεσει να βλεπω ειναι το γρηγορο, δυνατο και ΤΙΜΙΟ ποδοσφαιρο κατα κυριο λογο, και οχι το αντιαθλητικο γεματο σκοπιμοτητες!
    ειναι οι ομαδες που θεωρησες οτι ειμαι θαυμαστης τους.............(δανια, αγγλια, γερμανια)
    ....................ΤΣΑΚΑΛΙ ΕΙΣΑΙ!
    ιδιως η δανια, ειναι η αγαπημενη μου απ το μουντιαλ του 86...........
    με ολσεν, λερμπυ, λαουντρουπ, ελκιερ...........καθολου ασχημα ε?
    παντα γουσταρα και την ολλανδια..............εκτος απ τη συνχρονη, του κομπλεξικου βαν μπαστεν!

    οσο για τη βερντερ..................ναι!!!.......... καλυτερα βερντερ απο εσπανιολ..............μην ξεχνας οτι η βερντερ εδω και 3 χρονια ειναι μεσα στις 3 ποιο επιθετικες ομαδες του κοσμου!

    οντως η τσελσι παιζει αντιποδοσφαιρο...........παιζει το ποδοσφαιρο του πορτογαλου μουρινιο

    αλλα μηπως ειδες αρσεναλ και μαντσεστερ τι μπαλλα παιξαν φετος!.....ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ!!!!!
    και οι 2 προερχονται ακομα, απο φρεσκια ανανεωση.................
    ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΤΙ ΜΠΑΛΛΑ ΘΑ ΠΑΙΞΟΥΝ!!!!




  6. #801
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/04/2006
    Μηνύματα
    364
    Αρχικά δημιουργήθηκε από giobazolias
    για τον γκατουζο εχω πει και εδω.............
    http://www.moto.gr/forums/showthread...5&pagenumber=2
    .........οτι ειναι 1 απ τους 3 μεγαλυτερους καραγκιοζηδες του παγκοσμιου ποδοσφαιρου!

    για τα διηπειρωτικα, ψαχτο καλυτερα γιατι τα τελευταια χρονια οι ευρωπαιοι ειναι μπροστα...........παρολο που δεν δινουν και πολυ βαση στο θεσμο!

    αυτο που μου αρεσει να βλεπω ειναι το γρηγορο, δυνατο και ΤΙΜΙΟ ποδοσφαιρο κατα κυριο λογο, και οχι το αντιαθλητικο γεματο σκοπιμοτητες!
    ειναι οι ομαδες που θεωρησες οτι ειμαι θαυμαστης τους.............(δανια, αγγλια, γερμανια)
    ....................ΤΣΑΚΑΛΙ ΕΙΣΑΙ!
    ιδιως η δανια, ειναι η αγαπημενη μου απ το μουντιαλ του 86...........
    με ολσεν, λερμπυ, λαουντρουπ, ελκιερ...........καθολου ασχημα ε?
    παντα γουσταρα και την ολλανδια..............εκτος απ τη συνχρονη, του κομπλεξικου βαν μπαστεν!

    οσο για τη βερντερ..................ναι!!!.......... καλυτερα βερντερ απο εσπανιολ..............μην ξεχνας οτι η βερντερ εδω και 3 χρονια ειναι μεσα στις 3 ποιο επιθετικες ομαδες του κοσμου!

    οντως η τσελσι παιζει αντιποδοσφαιρο...........παιζει το ποδοσφαιρο του πορτογαλου μουρινιο

    αλλα μηπως ειδες αρσεναλ και μαντσεστερ τι μπαλλα παιξαν φετος!.....ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ!!!!!
    και οι 2 προερχονται ακομα, απο φρεσκια ανανεωση.................
    ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΤΙ ΜΠΑΛΛΑ ΘΑ ΠΑΙΞΟΥΝ!!!!




    ΡΕ ΣΥ ΣΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ...........ΞΕΧΑΣΑ ΚΑΙ ΤΗ ΣΚΩΤΙΑ..........


    Μ'αρεσε τό ΤΙΜΙΟ........ποδόσφαιρο.........ά ρέ ....Γκρόμπελαρ που είσαι νά τά δείς....!!!!!!!!

    Κι αύτόν τόν Έλκιερ πού μού θύμισες..........τί τίμιο παλικάρι.......!!!!!!
    Έχεις δεί έσύ άλλο σέντερ νά έχει σπάσει τόσα πόδια άμυντικών...?????
    ΕΓΩ ΟΧΙ........

    Τήν Άρσεναλ πάλι τί τήν ήθελες.......?????
    Πού τήν είδες τήν φοβερή μπάλλα...?????
    ΕΦΑΓΕ ΤΟΣΟ ΣΠΡΩΞΙΜΟ ΦΕΤΟΣ.........μέ κάτι πέτσινα πέναλτυ κ.λ.π. σέ κάτι κρίσιμα μάτς...!!!
    Όσο γιά τή τρομερή Μάντσεστερ...........τή θαύμασα μέ τούς συνταξιούχους Ίταλούς....
    ΤΗΝ ΑΝΥΠΑΡΚΤΗ............ούτε μία εύκαιρία στήν Ίταλία............
    καί όχι μέ τούς τίμιους Άγγλους.......Φούλαμ ,Μάντσεστερ Σίτυ,Μπόλτον κ.λ.π......

    Όταν τό μάτς είναι γιούργια τά παλιούρια............ΩΡΑΙΑ.......ή Μάντσεστερ.....
    Άμα τής κάτσει τό μάτς ρίχνει καί 7 στά πτώματα........ΑΛΛΑ.......στά δύσκολα...?????

    Φίλε μου όσο γιά τή Βέρντερ..........καί ή ΑΕΚ αύτή τή στιγμή είναι δεύτερη έπίθεση σέ όλη
    τήν Εύρώπη.............μέ 59 γκόλ.......
    ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ ΑΥΤΟ.........??????
    Έχουμε καλύτερη έπίθεση άπό τή Σεβίλλη γιά παράδειγμα...??????

    Πρέπει έπιτέλου κάπου νά συμφωνήσουμε.........
    Έκεί μέ τούς Δανούς είμαι μαζί σου........τότε πού τούς μάζεψαν άπό τίς παραλίες καί πήραν
    τό Πανευρωπαικό.........!!!!!!!!


  7. #802
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της LIBYKOS
    Εγγραφή
    13/04/2005
    Μηνύματα
    231
    Ιδού τα αποτελέσματα της έρευνας της Superliga......


    http://www.in.gr/sports/article.asp?...6&lngDtrID=246

    Πιστεύω ότι αξίζει τον κόπο να διαβαστούν.....

    Μην περιμένετε βέβαια αποτελέσματα
    LIBYKOS

  8. #803
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450
    Αρχικά δημιουργήθηκε από LIBYKOS
    Ιδού τα αποτελέσματα της έρευνας της Superliga......


    http://www.in.gr/sports/article.asp?...6&lngDtrID=246

    Πιστεύω ότι αξίζει τον κόπο να διαβαστούν.....

    Μην περιμένετε βέβαια αποτελέσματα
    δεν χρειαζόταν να κάνουν έρευνα...
    η άποψη του κοινού γιατο ελληνικό ποδόσφαιρο φαίνεται απο τον αριθμό των εισιτηρίων που κόβονται....σε συνάρτηση με τον αριθμό των συνδρομητών της NOVA που πληρώνουν 50ευρα κάθε μήνα μπας και δουν λίγη μπάλα της προκοπής...
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

  9. #804
    Αρχικά δημιουργήθηκε από iriniaa
    ΡΕ ΣΥ ΣΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ...........ΞΕΧΑΣΑ ΚΑΙ ΤΗ ΣΚΩΤΙΑ..........


    Μ'αρεσε τό ΤΙΜΙΟ........ποδόσφαιρο.........ά ρέ ....Γκρόμπελαρ που είσαι νά τά δείς....!!!!!!!!

    Κι αύτόν τόν Έλκιερ πού μού θύμισες..........τί τίμιο παλικάρι.......!!!!!!
    Έχεις δεί έσύ άλλο σέντερ νά έχει σπάσει τόσα πόδια άμυντικών...?????
    ΕΓΩ ΟΧΙ........

    Τήν Άρσεναλ πάλι τί τήν ήθελες.......?????
    Πού τήν είδες τήν φοβερή μπάλλα...?????
    ΕΦΑΓΕ ΤΟΣΟ ΣΠΡΩΞΙΜΟ ΦΕΤΟΣ.........μέ κάτι πέτσινα πέναλτυ κ.λ.π. σέ κάτι κρίσιμα μάτς...!!!
    Όσο γιά τή τρομερή Μάντσεστερ...........τή θαύμασα μέ τούς συνταξιούχους Ίταλούς....
    ΤΗΝ ΑΝΥΠΑΡΚΤΗ............ούτε μία εύκαιρία στήν Ίταλία............
    καί όχι μέ τούς τίμιους Άγγλους.......Φούλαμ ,Μάντσεστερ Σίτυ,Μπόλτον κ.λ.π......

    Όταν τό μάτς είναι γιούργια τά παλιούρια............ΩΡΑΙΑ.......ή Μάντσεστερ.....
    Άμα τής κάτσει τό μάτς ρίχνει καί 7 στά πτώματα........ΑΛΛΑ.......στά δύσκολα...?????

    Φίλε μου όσο γιά τή Βέρντερ..........καί ή ΑΕΚ αύτή τή στιγμή είναι δεύτερη έπίθεση σέ όλη
    τήν Εύρώπη.............μέ 59 γκόλ.......
    ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ ΑΥΤΟ.........??????
    Έχουμε καλύτερη έπίθεση άπό τή Σεβίλλη γιά παράδειγμα...??????

    Πρέπει έπιτέλου κάπου νά συμφωνήσουμε.........
    Έκεί μέ τούς Δανούς είμαι μαζί σου........τότε πού τούς μάζεψαν άπό τίς παραλίες καί πήραν
    τό Πανευρωπαικό.........!!!!!!!!

    οι 99 στις 100 αναφορες σου στο συνχρονο ποδοσφαιρο, ειναι αρνητικες!

    αν τα μεμονομενα περιστατικα μπορουν να κρινουν ολοκληρη χρονια για μια ομαδα, η γενικα 1 ολοκληρο ποδοσφαιρο............πασο!

    η σκωτια ειναι οντως περαν καθε οριου!
    εκει απαγορευεται να κλωτσησεις τον αντιπαλο στο κεφαλι οταν ειναι πεσμενος στο χορτο (κατι σαν το UFC)
    μιλαμε ομως για σκληρο και οχι αντιαθλητικο ποσοσφαιρο!
    Οι σκωτσεζοι ειναι αμπαλλοι, ξυλοκοποι, ατεχνοι αλλα παρ ολα αυτα προτιμω να δω celtik-raingers παρα φλα-φλου στη βραζιλια...............μιας και εχει ποιο πολυ παθος ο αγωνας!

    η αρσεναλ φετος εχει ΠΟΛΥ χαμηλο μεσο ορο ηλικιας, με ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ κυκλοφορια της μπαλλας!
    ειχε κατοχη σε ΟΛΟΥΣ τους αγωνες που εδωσε, σε αγγλια και διεθνης!(πλην του εκτος εδρας αγωνα με τσελσι στο πρωταθλημα)
    το μονο που της ελλειπε ηταν η τελικη προσπαθεια, λογο απειριας και ελλειψης Ανρι, η τελος παντων καποιου δεινου σκορερ μιας και αντεμπαγιορ, μπαπτιστα δεν ειναι δεινοι!

    η μαντσεστερ εκανε την καλυτερη και σταθεροτερη χρονια εντος και εκτος αγγλιας κανοντας 2 κακους αγωνες (με μιλαν), πιθανοτατα λογο απειριας μιας και αυτη ειναι νεανικη ομαδα!

    η βερντερ, ΟΛΗ η ευρωπη παραδεχεται οτι παιζει πολυ επιθετικο ποδοσφαιρο!(εντος και εκτος συνορων)
    εξου και οι πολυ χαμηλες αποδοσεις στο αντερ της βερντερ οσο αφορα το στοιχημα σε ολους της τους αγωνες!


    δεν ξερω αν εχεις καταλαβει αλλα................
    δεν γουσταρω της ομαδες με θρασυδειλη συμπεριφορα, με πρωτους και καλυτερους τους ιταλους...............
    μ αρεσουν οι αγγλοι γιατι.............
    δεν ειναι θεατρινοι............. και δεν κανουν σκοπιμες καθυστερησεις σε εσχατο σημειο οταν κερδιζουν.............ουτε βουτιες για να κερδισουν πεναλτυ σε σημειο που κανουν οι ισπανοι, ιταλοι, ελληνες!

    -προτιμω απλα..................... το γρηγορο και δυνατο ποδοσφαιρο (γι αυτο μ αρεσε η φετινη αεκ),
    -δεν μπορω να βλεπω λουκριτιες να κανουν τις τραυματισμενες για να κυλησει ο χρονος και να παρουν ανασες, οταν ειναι μπροστα στο σκορ!(το φειρ πλαι εχει γινει σημαια της σκοπιμοτητας)
    -οι παικτες που προκαλουν τον αντιπαλο για να τιμωρηθει ο αντιπαλος!
    ...........και δεν κρινω εκ του αποτελεσματος αλλα της προσπαθειας!

    γι αυτο oι βρετανοι και γενικα οι ξυλοκοποι οπως τους θεωρεις, ειναι ποιο κοντα απ ολους τους αλλους στις προτιμησεις μου!
    και ας ηταν μουνοπανο ο γκρομπελαρ................
    ας πηρε πετσινα πεναλτυ η αρσεναλ...............
    ας μην εκανε ευκαιρια στο μεατσα η μαντσεστερ...........
    ας εσπασε ποδια ο ελκιερ (στη Verona Hellas τα εμαθε αυτα)

    -και μιας και στη σουπερλιγκα το μονο που εμεινε, ειναι αν θα προλαβει ο κοκκαλης να φερει κραχτη για τη φεστα..............
    -και μιας και σου αρεσουν οι παλιες καλες εποχες..............
    -και μιας και σου αρεσει να στεκεσαι σε μεμονομενες στιγμες ...................
    ....................το 88 ολοι θυμουνται τη γκολαρα του βαν μπαστεν!!!
    υπηρχε αλλη μια ομως βρετανικη γκολαρα που λιγοι θα τη θυμουνται.............
    Ο Ronnie Whelan και αυτος με αντιπαλο τον ντασαεεφ , σου θυμηζει κατι????

    http://www.youtube.com/watch?v=0Sca7Zbsh_U

    αξεχαστο γκολ.............. εψαξα και το βρηκα για παρτυ σου, που εισαι κατα των ξυλοκοπων!
    ειδες αραουτ ο μακαρθυ?............προπονουταν με ριψεις κορμων!

    Περα απ τους δανους του 92, πιστευω πως και εδω θα συμφωνησουμε!!!!!!!



  10. #805
    aris aris aris
    http://s3.bitefight.gr/c.php?uid=15851

  11. #806
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/04/2006
    Μηνύματα
    364
    ΜΑΛΛΟΝ ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΤΗΝ ΚΛΕΙΣΟΥΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΟΥΒΕΝΤΑ.........


    Νομίζω πώς όπως ξεκίνησε αύτή ή συζήτηση έτσι καί θά τελειώσει...........

    Βαρέθηκα νά γράφω, όλοι έχουν μάτια καί βλέπουν.......ΚΑΙ ΚΡΙΝΟΥΝ....!!!!
    Δέν θά πώ τίποτε άλλο γιά αύτή τήν ...ΣΟΥΠΕΡ ΠΑΤΑΤΑ.......
    Έξάλλου όπως είπε καί κάποιος μέχρι τό Σεπτέμβρη όλα θά έχουν ξεχαστεί.....!!!!!


    Κλείνω μέ τούς στίχους τού τραγουδιού............

    ΜΑ ΤΟ ΝΤΕΡΜΠΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΜΜΕΝΟ.................
    ΚΙ ΑΠΟ ΠΡΙΝ ΞΕΠΟΥΛΗΜΕΝΟ.........................


    ΥΓ. Φιλιά στόν φίλο μου Γιαμπατζολιά πού μέ έκανε παρέα..........καί όλους
    τούς φίλους πού άνταλλάξαμε άπόψεις........




  12. #807
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.590
    the end
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  13. #808

  14. #809
    ΜΑΝΟΣ para siempre Το avatar του/της vangelis 64
    Εγγραφή
    06/11/2005
    Μηνύματα
    1.431
    Άντε και τού χρόνου..........από φθινόπωρο!!


    moto perpetuo



    Todo eso de la creacion es mentira, el sufrimiento de la creación es mentira, lo que pasa que los artistas somos unos charlaores (habladores)
    y lo que queremos es engañar a la gente. Los artistas de verdad como vivimos es así, to el día echao, no sufrimos ni na, lo pasamos muy bien,
    hasta luego.
    -------------------------------------------------------------------
    [FONT=courier new]Paco de Lucia[/FONT]

  15. #810
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450
    Αρχικά δημιουργήθηκε από iriniaa
    ΜΑΛΛΟΝ ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΤΗΝ ΚΛΕΙΣΟΥΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΟΥΒΕΝΤΑ.........


    Νομίζω πώς όπως ξεκίνησε αύτή ή συζήτηση έτσι καί θά τελειώσει...........

    Βαρέθηκα νά γράφω, όλοι έχουν μάτια καί βλέπουν.......ΚΑΙ ΚΡΙΝΟΥΝ....!!!!
    Δέν θά πώ τίποτε άλλο γιά αύτή τήν ...ΣΟΥΠΕΡ ΠΑΤΑΤΑ.......
    Έξάλλου όπως είπε καί κάποιος μέχρι τό Σεπτέμβρη όλα θά έχουν ξεχαστεί.....!!!!!


    Κλείνω μέ τούς στίχους τού τραγουδιού............

    ΜΑ ΤΟ ΝΤΕΡΜΠΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΜΜΕΝΟ.................
    ΚΙ ΑΠΟ ΠΡΙΝ ΞΕΠΟΥΛΗΜΕΝΟ.........................


    ΥΓ. Φιλιά στόν φίλο μου Γιαμπατζολιά πού μέ έκανε παρέα..........καί όλους
    τούς φίλους πού άνταλλάξαμε άπόψεις........



    η ποιότητα του ελληνικού πρωταθλήματος απεικονίζεται στην εξής φάση...

    ο Παναθηναικός έχει μολις σκοράρει κ εχει κανει το 2-2 μετά απο προσπάθεια του Μπίσκαν....
    οι παίχτες γυρίζουν προς τα πίσω και ενας παίχτης της Κέρκυρας την λέει στον Μπισκαν .....και αυτός με απολογητικό ύφος δείχνει τον παίχτη της Κέρκυρας που έβαλε το αυτογκόλ...σε στύλ "τι να κάνω...εγώ σιγά πλάσαρα αλλά ο δικός σας αντι να την προλάβει την έβαλε γκολ" ....

    πάλι καλά που πήραμε την ισοπαλία και σώσαμε τα προσχήματα έστω για την ομάδα μας.....
    όσο για τα άλλα αποτελέσματα ...απλά παρωδίες....ελληνικό ποδόσφαιρο 2007....
    παίχτες που αντι να σκιστουν για την παραμονή της ομάδας τους...παρακαλάνε τους αντιπάλους τους να κάτσουν να χάσουν...
    μα καθόλου εγωισμό δεν έχουν ρε πούστη μου....

    δηλαδή αμα δούλευαν σε οποιαδήποτε δουλειά θα παρακαλούσαν τον συνάδελφό τους να μην κανει καλά τη δουλειά του για να μην φανεί η ανεπάρκειά τους???
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

Σελίδα 54 από 54 ΠρώτοΠρώτο ... 444495051525354

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 3536
    Τελευταίο μήνυμα: 27/06/2008, 14:37
  2. Απαντήσεις: 3814
    Τελευταίο μήνυμα: 14/02/2008, 16:54
  3. Ποιός θα πάρει το πρωτάθλημα του χωριού;
    από Gandalf dr685sm στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2005, 19:38
  4. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 17/04/2005, 17:43
  5. Πιος θα παρει το πρωταθλημα στα MotoGP
    από anco στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 21/04/2004, 15:38

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF