Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 74

Θέμα: Video με αντοχές αντικλεπτικών αλυσίδων

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ASTRAKITCAR
    Εγγραφή
    18/08/2004
    Μηνύματα
    287
    [QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
    αν γνωρίζεις πηγή για τέτοιες αλυσίδες στην ελλάδα, δεν έχεις παρά να μας την πείς... [/QUOTE

    δεν ξερω,φανταζομαι θα υπαρχει καπου?τι το ιδιαιτερο εχουν οι αλυσιδες των 20mm απο αυτες των 10mm?δεν φτιαχνονται εδω?
    πωλουνται ΦΡΕΝΑ 288mm κομπλέ από AUDI A3 2.0 tsi για Group VAG (δεν είμαι έμπορος).

  2. #17
    Γατάκιαααααα....... Το avatar του/της arxaios
    Εγγραφή
    18/11/2004
    Μηνύματα
    1.553
    ΘΕΩΡΙΤΙΚΑ και το τονίζω αυτό το θεωριτικά, η Αγγλία παράγει το καλλίτερο ατσάλι .............
    Πάντως το φιλμάκι είναι διαφημιστικό και δεν θα έκοβα το κεφάλι μου ότι όντως προσπάθησαν με τον ίδιο ζήλο όσο με τις άλλες ................

  3. #18
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.590
    Αρχικά δημιουργήθηκε από lc8ergr1
    KE SKE SE??????
    δυστυχώς φίλε σημαίνει ότι πολλοί έμποροι,συνεργάζονται (αν όχι έχουν στη δούλεψη τους) με τσογλανια που βουτάνε μηχανάκια!!!
    είπες τίποτα?τι?έμεινες μαλακας?όλοι έτσι μένουμε όταν το ακούμε πρώτη φορά!
    για αυτό τα χώνω και στα χοιρινα με πατάτες στη γάστρα στο προηγούμενο ποστ.


    που ακούστηκε ρε παιδιά να αναγκαζόμαστε να δίνουμε 200? μόνο για μια αλυσίδα?
    τι νομίζουν δηλαδή ότι είναι τα λεφτά?απο τον κώλο τα βγάζουμε?

  4. #19
    δεν τα βγάζουμε από τον κ@λο μας τα 200Ε, αλλά ούτε τα 1000άρικα που κοστίζει η μηχανή, έτσι φίλε μου;

    τα 200Ε είναι ΜΟΝΟ η αρχή, αφού ό,τι αλυσίδα και να έχεις, θα τη σηκώσουν και θα τη φορτώσουν στο βαν σε 30" αν δεν έχεις ΚΑΙ ground anchor

    οι αλυσίδες των 100Ε (και υπάρχουν πολλές από ονομαστές εταιρίες, και με άριστης ποιότητας ατσάλι) είναι πεταμένα λεφτά, ενώ των 200Ε είναι ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟ μετρο, αν συνδυαστούν με ground anchor

    επιπλέον την κρατάς για πάντα, δεν θα μπαγιατέψει...

  5. #20
    γιατι........ Το avatar του/της bartlal
    Εγγραφή
    24/06/2004
    Μηνύματα
    3.051
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
    δεν τα βγάζουμε από τον κ@λο μας τα 200Ε, αλλά ούτε τα 1000άρικα που κοστίζει η μηχανή, έτσι φίλε μου;

    τα 200Ε είναι ΜΟΝΟ η αρχή, αφού ό,τι αλυσίδα και να έχεις, θα τη σηκώσουν και θα τη φορτώσουν στο βαν σε 30" αν δεν έχεις ΚΑΙ ground anchor

    οι αλυσίδες των 100Ε (και υπάρχουν πολλές από ονομαστές εταιρίες, και με άριστης ποιότητας ατσάλι) είναι πεταμένα λεφτά, ενώ των 200Ε είναι ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟ μετρο, αν συνδυαστούν με ground anchor

    επιπλέον την κρατάς για πάντα, δεν θα μπαγιατέψει...
    +1 και απο μενα.

    αλλα εχω μια απορια: αυτες τις ALMAX τις φερνουν Ελλαδα? γιατι τους εστειλα email και ακομα περιμενω απαντηΞη...
    :a29: just ME, MYself & Bart . + _ :a29:
    :-Q
    H κλίκα μου!!!

  6. #21
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.590
    σνιφ-κλαψ !!!!!!!!!!!!
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  7. #22
    700 κιλά βίδες Το avatar του/της Anritsu
    Εγγραφή
    25/01/2006
    Μηνύματα
    1.256
    Πέραν της τραγικότητας αυτών που συνεπάγεται η ευκολία με την οποία κόβονται οι πανάκριβες

    αυτές αλυσίδες , έχω λιώσει στον γελιο με τους τύπους που σφίγγονται ..και σφίγγονται .. και

    σφίγγονται . Ειδικά εκεί που ο πρώτος σαβουριαζεταί . Ακόμα γελάω .....


    :rotflmao: :rotflmao:
    Modenas Kriss 125

  8. #23
    ακόμη πιο αστείο (ως απολαυστικό) θα είναι να πάρεις μια βαρβάτη αλυσίδα και το χουνέρι να το πάθει ένα κλεφτρόνι, λίγα λεπτά πριν τα παρατήσει και φύγει, κατεβάζοντας καντήλια...

  9. #24
    Εγώ σκέφτομαι -προαναφέρθηκε κιόλας- ότι ο συνδυασμός αντικλεπτικών είναι αυτός που θα με κάνει να πεταχτώ και να κυνηγήσω τον άτυχο μέχρι αηδίας ταλαίπωρο που θα προσπαθήσει να μου κλέψει τη μηχανή.

    Τί σημαίνει αυτό;

    Καί τα 300 (χωρίς τοποθέτηση) για τον συναγερμό με τηλεειδοποίηση δε κλαίω, καί τα λίγα για τη κουκούλα, καί το 70άρι για το λουκέτο δίσκου ABUS που χρησιμοποιώ σε στιγμιαίες στάσεις που διατηρώ οπτική επαφή στην Αθήνα, καί την αλυσιδάρα των 300 ευρώ που έρχεται. Και να σκεφτείς ότι μόνο στην Αθήνα μου χρειάζονται όλα αυτά. Εδώ στο επαρχία που είμαι, μόνο ο συναγερμός συχνά φτάνει -εννοείται ότι δε παρκάρεις στο δρόμο όμως, μόνο σε ειδικά μέρη για μηχανές, και μακριά από κακόφημα μέρη...


    Και όλα μαζί να τα βάλω όμως, πρέπει να είμαι στη μπρίζα, επειδή το μόνο που κάνουν είναι να αποπροσανατολίζουν τον επίδοξο κλέφτη αρκετά ώσπου ή να βαρέσει ο συναγερμός ή να φύγει πριν κάνει οτιδήποτε όταν δει ότι δεν είναι εύκολη η "δουλειά" του.

    Γι' αυτό στην Αθήνα προτιμώ μισητούς συγγενείς και γνωστούς για φιλοξενία μεν, με κλειστό γκαράζ δε -άλλος ένας λόγος που μένω μακριά από Αθήνα (παλιότερα, θυμάμαι κολώνανε φορτηγά και μαζέυανε δεκάδες μηχανές όχι αστεία -δύο σωλήνες, 4 κλεφτρόνια, και κάμποσα δευτερόλεπτα φτάνουν για να σου τη φάνε-, μόνο η αλυσιδάρα σε κολώνα μαζί με όλα τα παραπάνω θα τους κάνει να παρατήσουν τη δικιά σου ήσυχη).

  10. #25
    o Ξενάριος μου απάντησε πως φτιάχνει μόνο ως 10χιλ. αλυσίδες, άρα πάπαλα

  11. #26
    προσωπικα τους εκανα να τα παρατησουν μρ τα μετρα που εχω παρει....οποτε και αυτοι σηκωσαν κοματια απο τη μηχανη...εξατμισεισ λαιμους κλπ....οποτε.....
    dagazono
    VINCERE................

    φτηνα κτεβατια-επιπλα
    www.kouketa.com

  12. #27
    πρόσφατα ένας μάστορας μου μίλησε για πολύ παστρικές λύσεις κλεφτών

    ασετυλίνη

    ή

    υγρό άζωτο

    ...και άντε γειά

  13. #28
    Το υγρό άζωτο είναι παλιό, υποτίθεται ότι οι καινούριες αλυσιδάρες προστατεύονται από αυτό (αν και το πανάκι δε μου πολυγεμίζει το μάτι).

    Ανεπιβεβαίωτες πληροφορίες του νετ που θέλουν τη πυροσβεστική να προσπαθεί να κόψει με εναλλάξ κομπρεσέρ και υγρό άζωτο τέτοιες αλυσίδες για 4 ώρες, είναι απλά ανεπιβεβαίωτες...

  14. #29
    BANDITΑΚΙΑΣ
    Εγγραφή
    13/08/2006
    Μηνύματα
    132
    Ερώτηση,

    Τα λουκέτα δίσκου πώς τα αφαιρούν? Αδύνατον να τα κόψεις με το ψαλίδι προφανώς. Εχει να κάνει δηλαδη με τον μηχανισμό της κλειδαριάς???
    πρώιν banditakias νην V-STROMAKIAS

  15. #30
    αν πάρουν τη μηχανή σηκωτή, έχουν μετά το χρόνο ακόμη και ολόκληρο το δίσκο να βγάλουν

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 19/02/2019, 09:32
  2. Video με το νεο VFR 1200
    από el_hymador στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 194
    Τελευταίο μήνυμα: 11/10/2009, 00:25
  3. Video από ατυχήματα με μοτό !!!!
    από SeNNinhA στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 03/05/2007, 22:15
  4. Ενα πολυ ενδιαφερον site με video-test
    από AFTER στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 26/02/2006, 13:24
  5. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 03/05/2005, 14:25

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF