Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 74

Θέμα: Video με αντοχές αντικλεπτικών αλυσίδων

  1. #31
    BANDITΑΚΙΑΣ
    Εγγραφή
    13/08/2006
    Μηνύματα
    132
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
    αν πάρουν τη μηχανή σηκωτή, έχουν μετά το χρόνο ακόμη και ολόκληρο το δίσκο να βγάλουν
    Αχα..... Μια σοβαρη απαντηση καποιος?
    πρώιν banditakias νην V-STROMAKIAS

  2. #32
    χίλια συγνώμη φίλε....

  3. #33
    προσωπικα 2 φορες συνολο που ξεχαστηκα και ξεκινησα τa locks δισκοφρενου κοπηκαν χωρις καν να κανουν ζημια στο δισκο...οι τιμη τους βεβαια 20 ευρω οποτε σαν φτηνιαρικα απλα δεν αντεξαν....τωρα για τα πιο ακριβα ρωτηστε και αλλου...
    dagazono
    VINCERE................

    φτηνα κτεβατια-επιπλα
    www.kouketa.com

  4. #34
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mourgakos
    προσωπικα 2 φορες συνολο που ξεχαστηκα και ξεκινησα τa locks δισκοφρενου κοπηκαν χωρις καν να κανουν ζημια στο δισκο...οι τιμη τους βεβαια 20 ευρω οποτε σαν φτηνιαρικα απλα δεν αντεξαν....τωρα για τα πιο ακριβα ρωτηστε και αλλου...
    τα ακριβά δεν κόβονται έτσι με τίποτα
    έχω στραβωσει δυο δισκόπλακες με ένα ABUS
    η κλειδαριά μαλλον δεν παραβιάζεται γιατί αποτελείται απο ανεξάρτητους δακτύλιους κ αν παει να βάλει τρυπάνι φαντάζομαι οτι θα καταστρέψει εναν απο τους δακτύλιους κ θα μπλοκάρει την κλειδαριά...
    αλλά δυστυχως συνηθως τις πέρνουν σηκωτές όπως είπε ο φίλος κ παραπάνω
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

  5. #35
    εκονομικ ιμιγκραντ Το avatar του/της mrklyk
    Εγγραφή
    10/08/2006
    Μηνύματα
    43
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mixalisX
    Αχα..... Μια σοβαρη απαντηση καποιος?
    λοιπον θα σου παραθεσω την απαντηση του χοντρου στο αρχικο βιντεο - ειναι μελος ενος φορουμ που ειμαι και εγω εδω πανω στα ξενα - και τον εχουμε και καλα ως security expert

    Disc locks won't actually stop someone riding the bike off if they are armed with an allen key that fits your disc bolts, they just undo the bolts, tie off the disc to the fork leg and ride off to somewhere safer while using the back brake.
    ο τυπος δεν δουλεβει για την Almax μαλλον ειναι φιλος με τους ιδιοκτητες ομως - και εχει ως χομπυ το να σπαει αλυσιδες :rotflmao:
    ασχετος...

  6. #36
    εκονομικ ιμιγκραντ Το avatar του/της mrklyk
    Εγγραφή
    10/08/2006
    Μηνύματα
    43
    και να και οι συμβουλες του

    Size matters in the world of chains, bigger links make it a right pain to crop, high quality padlocks mean drilling and picking are out of the question (although you should ask if the padlock in question is bumpkey-proof). Most chains are over hardened, that means you only have to crop one side, the other side just shatters. The only chains/lock combos I have any respect for are the Almax 16mm and 19mm, the Squire SC4 with SS50 padlock and the PJB 16mm with Squire SS65 (assuming you keep it off the floor because it is VERY brittle and open to freeze attacks). You will notice that in alot of cases, the chain stays the same and the padlock varies, this is down to profit, nothing more, nothing less. The Squire padlocks cost alot and eat heavily into profit margins, generic Chinese locks and mini D locks can cost as little as £3, that's an extra £70 profit for the seller, but the buyer gets cheap crap that isn't worth Jack.
    και μερικες φωτο που μας εχει στειλει

    http://www.zanx.net/Cropped/attachment-5.jpg

    Abus Granite disc lock. About 30 leisurely seconds work.

    Oxford Magnum (shares the same body with many other Oxford named D locks (I call them B Locks because that's what they are, arf.)

    Damage to the cropper jaw in the background was done by a 16mm chain.

    http://www.zanx.net/Cropped/DSC00275.JPG
    ασχετος...

  7. #37
    BANDITΑΚΙΑΣ
    Εγγραφή
    13/08/2006
    Μηνύματα
    132
    Απ' ότι είδα και οι δύο κλειδαριές στις φώτο ήταν εντέλός της πλάκας ετσι?

    Τώρα το να αφαιρέσει ολόκληρο τον δίσκο είναι άλλο θέμα...

    Πάντως φαντάζομαι ότι παίζει πολύ μεγάλο ρόλο για αυτό το είδος κλειδαριάς το πάχος και η ποιότητα του. Εχω δεί τέτοιου τύπου κλειδαριές όπου το μέρος της κλειδαριάς έιναι απο πλαστικό καθαρά. Με λίγα λόγια εντελώς τις πλάκας...
    πρώιν banditakias νην V-STROMAKIAS

  8. #38
    εκονομικ ιμιγκραντ Το avatar του/της mrklyk
    Εγγραφή
    10/08/2006
    Μηνύματα
    43
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mixalisX
    Απ' ότι είδα και οι δύο κλειδαριές στις φώτο ήταν εντέλός της πλάκας ετσι?

    Τώρα το να αφαιρέσει ολόκληρο τον δίσκο είναι άλλο θέμα...

    Πάντως φαντάζομαι ότι παίζει πολύ μεγάλο ρόλο για αυτό το είδος κλειδαριάς το πάχος και η ποιότητα του. Εχω δεί τέτοιου τύπου κλειδαριές όπου το μέρος της κλειδαριάς έιναι απο πλαστικό καθαρά. Με λίγα λόγια εντελώς τις πλάκας...
    η πρωτη ειναι η Abus Granite που υποτίθεται οτι ειναι καλη μαρκα
    ασχετος...

  9. #39
    Προβοκάστορας Το avatar του/της gloum
    Εγγραφή
    17/11/2006
    Μηνύματα
    307
    Η abus είναι όντως καλή μάρκα αλλά οι κλειδαριές αυτού τύπου πάντα είναι πιο ευπαθείς.Συμπαγείς κλειδαριές σαν την abus granite extreme θεωρούντε ακόμα πιό ασφαλής.Το ζήτημα είναι πάντως άλλο..Αν θέλουνε να στην πάρουνε...ξέχνα την.Συναγερμό Immobilizer κλειδαριά δίσκου και καλή αλυσίδα σε πυλωτή πολυκατοικίας..όλα αυτά δεν είναι τίποτα αν θέλουν να στην πάρουν..Φτου φτου μακριά από εμάς..
    I love deadlines.I love the whoosing sound they make as they go by. Douglas Noel Adams


    Σε περίπτωση που σας ενδιαφέρει δείτε εδώ http://bilaguras.blogspot.com/

  10. #40
    Προβοκάστορας Το avatar του/της gloum
    Εγγραφή
    17/11/2006
    Μηνύματα
    307
    Ιδού και μία φωτό της
    I love deadlines.I love the whoosing sound they make as they go by. Douglas Noel Adams


    Σε περίπτωση που σας ενδιαφέρει δείτε εδώ http://bilaguras.blogspot.com/

  11. #41
    αυτό έχει γραφτεί 700.000 φορές και το ξέρουμε ΟΛΟΙ

    το θέμα είναι να κάνει κανείς ό,τι μπορεί για να αποτρέψει τον ερασιτέχνη

  12. #42
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mixalisX
    Αχα..... Μια σοβαρη απαντηση καποιος?
    Δεν ξέρω πόσο σοβαρός είμαι εγώ αλλά την δικιά μου την μηχανή την σήκωσαν και είχε πάνω της 3 λουκέτα στις δισκόλπλακες και μάλιστα από τα καλυτερα/ακριβότερα.....

    Άμα θέλουμε να μιλάμε θεωρητικά.... να το ξέρουμε....

    Αν θέλουμε να βρουμε μια άκρη να προστατεύουμε αποτελεσματικά την μηχανή μας, να μας το πείτε να κουβεντιάσουμε.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  13. #43
    BANDITΑΚΙΑΣ
    Εγγραφή
    13/08/2006
    Μηνύματα
    132
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    Δεν ξέρω πόσο σοβαρός είμαι εγώ αλλά την δικιά μου την μηχανή την σήκωσαν και είχε πάνω της 3 λουκέτα στις δισκόλπλακες και μάλιστα από τα καλυτερα/ακριβότερα.....

    Άμα θέλουμε να μιλάμε θεωρητικά.... να το ξέρουμε....

    Αν θέλουμε να βρουμε μια άκρη να προστατεύουμε αποτελεσματικά την μηχανή μας, να μας το πείτε να κουβεντιάσουμε.
    Μιας και η θυρίδα στο θυσαυροφυλακιο μου δεν χωράει την Bandit ζήτησα για ποιο προσητες λύσεις.

    Λυπάμαι για την απωλεια σου φίλε άλλα οπως ο καθε καημένος λεει οτι αν στην βαλουν στο ματι δεν την γλυτώνεις....

    Λουκέτα στο δισκόφρενο δεν κανει λοιπόν δουλειά,

    Λουκέτο σε σταθερό σημείο δεν κανει δουλεια,

    Συναγερμός με τηλεειδοποίηση, GPS, 18 δορυφόρους τις ΝSA δεν κανουν δουλειά...


    Θέλω να μαθω απλά τι να προσέξουμε!!!! Και όχι εγγύηση κατα της κλοπης, σκάω καλύτερα 500 ευρά στον ασφαλιστή μου και τελειωσε η δουλεια.....
    πρώιν banditakias νην V-STROMAKIAS

  14. #44
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mixalisX
    Μιας και η θυρίδα στο θυσαυροφυλακιο μου δεν χωράει την Bandit ζήτησα για ποιο προσητες λύσεις.

    Λυπάμαι για την απωλεια σου φίλε άλλα οπως ο καθε καημένος λεει οτι αν στην βαλουν στο ματι δεν την γλυτώνεις....

    Λουκέτα στο δισκόφρενο δεν κανει λοιπόν δουλειά,

    Λουκέτο σε σταθερό σημείο δεν κανει δουλεια,

    Συναγερμός με τηλεειδοποίηση, GPS, 18 δορυφόρους τις ΝSA δεν κανουν δουλειά...


    Θέλω να μαθω απλά τι να προσέξουμε!!!! Και όχι εγγύηση κατα της κλοπης, σκάω καλύτερα 500 ευρά στον ασφαλιστή μου και τελειωσε η δουλεια.....
    Σε βλέπω πολύ χαλαρό και κουλ...

    Κάτσε να το πάρω το θέμα ρε φίλε απο την δική σου οπτική γωνία....

    Ποιος ΜΑΛΑΚΑΣ κλέφτης θα σχοληθεί με το bandit σου; Κανένας... άρα μην ασχολείσαι.... δεν κινδυνεύεις!
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  15. #45
    DOT SAE E1778JY32 μέλος Το avatar του/της lampros_fazer
    Εγγραφή
    16/07/2005
    Μηνύματα
    1.623
    Να ρωτήσω κάτι,οι κουλούρες που είναι 'σπονδυλωτές' κόβονται το ίδιο έυκολα με τις αλυσίδες με κρίκους ή 'είναι' ασφαλέστερες (βάλτε και σ'αυτό εισαγωγικά..);

    Τέτοιες εννοώ..


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	escudo.jpg 
Προβολές:	673 
Μέγεθος:	11,1 KB 
ID:	79475
    [size=4pt]έχω μεγάλο ταλέντο στα χείλη[/size]


    [FONT=courier new]tennis365.gr [/FONT]

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 19/02/2019, 09:32
  2. Video με το νεο VFR 1200
    από el_hymador στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 194
    Τελευταίο μήνυμα: 11/10/2009, 00:25
  3. Video από ατυχήματα με μοτό !!!!
    από SeNNinhA στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 03/05/2007, 22:15
  4. Ενα πολυ ενδιαφερον site με video-test
    από AFTER στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 26/02/2006, 13:24
  5. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 03/05/2005, 14:25

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF