Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 74

Θέμα: Video με αντοχές αντικλεπτικών αλυσίδων

  1. #46
    κόβονται πολύ ευκολώτερα, η καλύτερη λύση είναι η αλυσίδα με κρίκους

  2. #47
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mixalisX
    Απ' ότι είδα και οι δύο κλειδαριές στις φώτο ήταν εντέλός της πλάκας ετσι?

    Τώρα το να αφαιρέσει ολόκληρο τον δίσκο είναι άλλο θέμα...

    ΄
    αυτό που περιγράφει με το ξεβίδωμα τον αλενόβιδων φαντάζομαι ότι προυποθέτει και το ξεβίδωμα της δαγκάνας...
    έτσι δεν είναι??
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

  3. #48
    BANDITΑΚΙΑΣ
    Εγγραφή
    13/08/2006
    Μηνύματα
    132
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    Σε βλέπω πολύ χαλαρό και κουλ...

    Κάτσε να το πάρω το θέμα ρε φίλε απο την δική σου οπτική γωνία....

    Ποιος ΜΑΛΑΚΑΣ κλέφτης θα σχοληθεί με το bandit σου; Κανένας... άρα μην ασχολείσαι.... δεν κινδυνεύεις!
    Όντως είμαι πολυ χαλαρός και κούλ φιλε αλλά το γεγονός οτι έχεις 8.000 πόστ εδω μέσα δέν σου δίνει το δικαίωμα να μειώνεις την μηχανή μου. Αυτά είχα αυτήν πείρα.

    Προσεχε λιγο τα λογια σου την αλλη φορα για να μείνουμε ένα αγαπημένο post εδω μεσα...
    πρώιν banditakias νην V-STROMAKIAS

  4. #49
    σιγα μη στη σηκωσουν....απλα λυνουν οτι χρειαζοντε...βλεπε δικο μου χτ.μανιβελα......αι σιχ....πια. ο καθε βλακας,πρεζονι κλπ,με τρεις βιδες βγαζει τουλαχιστον το τελικο οποτε να μια 300αρα...μην παμε και στα υπολοιπα....απλα απο τοτε που εβαλα συναγερμο (25 ευρω)και οχι 300!!!!κουκουλα και τυπου συναγερμο και στην κουκουλα,2 φορες την γλυτωσα.μου αφησαν και ενα καρυδακι 11αρι...
    dagazono
    VINCERE................

    φτηνα κτεβατια-επιπλα
    www.kouketa.com

  5. #50
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Εγω πιστευω οτι τα συστηματα που μπλοκαρουν τροχους δεν ειναι αρκετα , πρεπει να δενουμε σε σταθερο σημειο...με τι θα δεσουμε ειναι ολο το θεμα....εγω δενω με ενα πεταλο απο τον σκελετο της μηχανης σε σταθερο σημειο...μειονεκτηματα το γεγονος οτι για να βρω συγκεκριμενη θεση για να το πετυχω αυτο εψαχνα πολυ καιρο...

  6. #51
    βλέπω έχει γίνει μεγάλη κουβέντα με το θέμα ασφάλεια μηχανής.
    εγώ κάνω και προτείνω τα έξεις.
    1) ABUS Detecto 7000 Rs2 που κάνει και φασαρία με το παραμικρό οφείλω να παραδεκτό. 120
    2) Αλυσίδα Abus Granit Lock που την δένω στην κωλονα100
    3) 3 συναγερμός με ογκομετρική και pager http://zero-fear.com/ZF800.php 130 με τοποθέτηση
    4) Ασφάλεια κλοπής στην AIG 282 το 6μηνο
    Δηλαδή μου βγαίνει όλο το πακετο.350 στην αρχή και μετά την ασφάλεια αλλά έκανα τον έξεις συλλογισμό
    Άμα την βάζω στο παρκινγκ αυτό δεν σου την προστατεύει από οποιοδήποτε άλλο σημείο και να την έχεις άρα τα λεφτά που θα έδινα εκεί αποφάσισα να τα δίνω στην ασφάλεια και να έχω το κεφάλι μου ήσυχο και την μηχανή από κάτω όχι 2 τετράγωνα ποιο περά.
    Επίσης άμα τα υπολογίσετε εγώ 100 θα το έδινα στην ασφάλεια ούτε σι άλλος άρα δίνω παραπάνω 300 ευρώ. Οκ σιγά τα λεφτά εδώ μου τρώει ένα καρό λεφτά σε βενζίνες.

    Απλά πιστεύω ότι είναι ασφαλές για τον έξεις λόγο.
    Ο ογκομετρικής είναι μέσα στην σελά και θα χτυπήσει στα 5 δευτερόλεπτα με το που θα προσπαθεί αυτός..
    Ε μετά τέλος την καραμπίνα και στο μπαλκόνι και μετά θα γελάσει κάθε πικραμένος θα τον κρεμάσω στο σύνταγμα να περνάμε όλοι με μηχανές να τον δέρνουμε.

  7. #52
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    19/03/2012
    Μηνύματα
    23
    Στο βίντεο δείχνει αλυσίδες απο ατσάλι;
    Απ'οτι ξέρω στα ναυτιλιακά δεν υπάρχουν αλυσίδες 20χιλ απο ατσάλι.
    Στη Σ.Πάτση έχει αλυσίδα απο ατσάλι 12χιλ,τις λεγόμενες ''βαμμένες'', που λέει οτι δεν σπάει με κόφτη.
    Τελικά ποιά να διαλέξω;

  8. #53
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παλιο θεμα....παντα επικαιρο ομως!
    θελω να ρωτησω...εαν καποιος εκανε αγορα αλυσιδας μεγαλης διατομης

    βρηκα μεχρι 26mm
    https://www.dakoutros.gr/%CE%B1%CE%B...6%CF%89%CE%BD/

    λενε οι φιλοι μας οτι πανω απο 18-19 mm
    δεν μπορει να κοψει η ψαλιδα....ποσο μαλλον στα 26mm
    μιλαω παντα σε σταθερο σημειο να μενει

    επισης...οσον αφορα το παγωμα...βρηκα αυτα

    https://www.youtube.com/watch?v=hBMzrPEmtfY περιμενα να γινει εντελως θραυση..και δεν εγινε..πολυ καλο για απλη αλυσιδα !!!!

    https://www.youtube.com/watch?v=Gx3aRpTSkg8&t=403s

    λοιπον πηρε κανεις..?
    η αν ξερει καποιον που εχει ?

  9. #54
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Eνδιαφερον το site με τις αλυσιδες αλλα πιστευω οτι διαμετρος 26mm ειναι καπως υπερβολικο. Με καμια τετοια θα δενουν τα blue star. Βεβαια απο την αλλη καλυτερα πιο χοντρη παρα πιο λεπτη. Αρκει να ειναι λειτουργικη και να μην κανει ζημια στο μηχανακι.
    Αν και το θεμα πιστευω ειναι να ειναι και μεταλλο κατεργασμενο ωστε να ειναι ανθεκτικο σε τροχισμα, κρουσεις κλπ. Στο ατσαλι πχ υπαρχουν πολλοι τυποι με πολλες διαφορετικες σκληροτητες, ελαστικοτητες κλπ..
    Επισης διατρεχουμε και τον κινδυνο οι κλεφτες να επιτεθουν στο λουκετο αντι για την αλυσιδα..
    Δεν βγαζεις ακρη.. Θα ζουμε με το φοβο αυτο για παντα πιστευω.
    MADE IN JAPAN 日本製

  10. #55
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Οσον αφορα το τροχισμα....εδω ακομη δεν ειμαστε σε τετοιο σημειο..οπως στην αγγλια που το κανουν φορα παρτιδα
    https://www.youtube.com/watch?v=F540IMQURPE

    αλλωστε για εκει που το θελω...και θα ακουστει..και δεν θα τον αφησω ετσι οποιος ερθει!!!!....
    το λουκετο τωρα..παντα καλης ποιοτητας...το λεγομενο ΤΑΚΟΥ..και οι κρικοι πρεπει να ειναι ακριβως ωστε να μην αφηνουν περιθωριο κοπης

  11. #56
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.964
    και 50μμ να ειναι κοβετε ΑΝ δεν ειναι φτιαγμένη να μην κοβετε. αν δουνε δυσκολη αλυσιδα σαν την pewag που μπορεις να δεις το τεστ της στο καναλι που εβαλες (πολυ καλο καναλι btw) θα κοψουν το λουκετο.
    ο κοφτης ο μεγάλος θα κοψει οτι θες με υπομονη. η λυση ειναι μια και αξιοπιστη. κανενα απο τα δυο (αλυσιδα, λουκετο) δεν πρεπει να ακομπανε στο πατωμα. Αν βαλεις καλη αλυσιδα με δυνατο disclock που δεν πατανε κατω δεν θα προσπαθησουν καν. Ακομη και με τροχο θελουν πολύ ωρα και δεν μπορουν να καλυψουν τον θορυβο του αν δεν πατει κατω.

  12. #57
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    και 50μμ να ειναι κοβετε ΑΝ δεν ειναι φτιαγμένη να μην κοβετε. αν δουνε δυσκολη αλυσιδα σαν την pewag που μπορεις να δεις το τεστ της στο καναλι που εβαλες (πολυ καλο καναλι btw) θα κοψουν το λουκετο.
    ο κοφτης ο μεγάλος θα κοψει οτι θες με υπομονη. η λυση ειναι μια και αξιοπιστη. κανενα απο τα δυο (αλυσιδα, λουκετο) δεν πρεπει να ακομπανε στο πατωμα. Αν βαλεις καλη αλυσιδα με δυνατο disclock που δεν πατανε κατω δεν θα προσπαθησουν καν. Ακομη και με τροχο θελουν πολύ ωρα και δεν μπορουν να καλυψουν τον θορυβο του αν δεν πατει κατω.
    ====================================
    ο μεγαλυτερος κοφτης οικοδομης...δεν μπορει να ανοιξει τοσο πολυ...που να δινει ''χερι '' να κοπει γι'αυτο λεω τετοιο μεγεθος
    οι αλυδιδες αυτες btw....εχουν τεραστιο οριο θραυσης...και κοπης..
    και ειπαμε...αλλο ο τροχος..με τροχο τα παντα χανονται !

  13. #58
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    μενει καποιος πειραια..μηπως μπορει να παει μια βολτα απο'κει να μας κατατοπισει λιγο...να εξυπηρετησει και να μαθει περισσοτερα ?

  14. #59
    μεχρι 14mm μπορεις να κοψεις...μετα δεν...δεν κλεινει ο κοφτης
    κοβω αλυσιδες καθε μερα
    18mm ειναι ενα καλο μεγεθος..αλλα πρεπει καπως να την ντυσεις γιατι θα κανει κολος το μηχανακι.
    αυτα ...οτι θετε ρωτατε

  15. #60
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από aris xj Προβολή μηνύματος
    μεχρι 14mm μπορεις να κοψεις...μετα δεν...δεν κλεινει ο κοφτης
    κοβω αλυσιδες καθε μερα
    18mm ειναι ενα καλο μεγεθος..αλλα πρεπει καπως να την ντυσεις γιατι θα κανει κολος το μηχανακι.
    αυτα ...οτι θετε ρωτατε
    =======================
    εχω την μοδιστρα στο σπιτι..
    απο την λαικη υφασμα καραβοπανο.....αρμαφλεξ γυρω απο την αλυσιδα...θα ραφτει και θα γινει σαντουιτς !

Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 19/02/2019, 09:32
  2. Video με το νεο VFR 1200
    από el_hymador στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 194
    Τελευταίο μήνυμα: 11/10/2009, 00:25
  3. Video από ατυχήματα με μοτό !!!!
    από SeNNinhA στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 03/05/2007, 22:15
  4. Ενα πολυ ενδιαφερον site με video-test
    από AFTER στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 26/02/2006, 13:24
  5. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 03/05/2005, 14:25

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF