Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 8 από 8

Θέμα: Λάθος αριθμός πλαισίου για ένα νούμερο!

  1. #1

    Λάθος αριθμός πλαισίου για ένα νούμερο!

    Έδω και λίγες μέρες έχω πάρει ένα zed 125 , κοίταξα την άδεια, τον αριθμό στο μοτέρ τον αριθμό πλαισίου και είδα ότι έιναι μια χαρα.
    Το ξανακοιτάω 1 ώρα πριν πάω να κάνω την μεταβίβαση και είδα ότι ο αριθμός πλαισίου ήταν ίδιος στο μηχανάκι με αυτόν που γράφει και στην άδεια αλλά το τελευτέο νούμερο διαφέρει!!
    Μετά κοίταξα το ταμπελάκι και είδα ότι δεν είχε γίνει καμιά παραποίηση, το πήγα και σε μηχανικούς και μου είπαν ότι μάλλον έχει γίνει τυπογραφικό λάθος στην άδεια!!

    Βρήκα λοιπόν αυτόν που το αγόρασα και μου είπε ότι δεν το ήξερε τόσο καιρό και ότι θα βρει τον προιγούμενο που το είχε να δει τι μπορούμε να κάνουμε, με λίγα λόγια δεν βγάζω άκρη!

    Αν πάω στο υπουργίο για τη μεταβίβαση και ρωτήσω θα βγάλω άκρη ή θα βρω τον μπελά μου??

  2. #2
    αυτα τα προσεχεις οταν αγοραζεις, οχι οταν πουλας!!!

    τωρα αν εισαι τυχερος δε θα το ψιλιαστουνε οπως δε το ψιλιαστηκες κ συ!!

    σε διαφορετικη την%$&$%&^@%%^&%$!!!!!
    Dorsoduro 750 & Norton 16H

  3. #3
    Το ίδιο μου είχε συμβεί κι εμένα όταν πήρα ενα παπί πριν αγοράσω τη μηχανή.
    Πήγα στο αστυνομικό τμήμα να κάνω την μεταβίβαση στην τροχαία (είμαι κάτοικος μιας μικρής πόλης) και ο υπεύθυνος στην τροχαία μου ζήτησε αποτύπωμα σε χαρτάκι του αριθμού πλαισίου και του κινητήρα. Τότε ήταν που κατάλαβα οτι ο αριθμός πλαισίου ήταν διαφορετικός από αυτόν που αναγραφόταν στην άδεια.
    Αν σου ζητήσουν κι εσένα αποτύπωμα ίσως να έχεις πρόβλημα.
    Ευτυχώς εγω στάθηκα τυχερός και με βοήθησε ένας φίλος αστυνομικός που υπηρετεί στην τροχαία και το πέρασα έτσι.
    Εύχομαι να μην έχεις κι εσύ κανένα πρόβλημα

  4. #4
    Ευχαριστώ φίλε, εγώ δεν έχω πρόβλημα στη μεταβίβαση γιατί μπορώ να την κάνω και στα ΚΕΠ το πρόβλημα είναι ότι αυτός ο αριθμός θα μήνει και αν με σταματήσουν θα νομίζουν ότι το έκλεψα !!
    Σκέφτομε να πάω το μηχανάκι σε μηχανικό να κοιτάξει το ταμπελάκι που γράφει τον αριθμό μήπως όντως έχουν κάνει πουστιά, αλλα αν δεν έχουν κάνει πουστιά πως θα αποδίξω εγώ στο υπουργίο και στην τροχαία ότι έχει γίνει τυπογραφικό λάθος??

  5. #5
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kostadown
    Ευχαριστώ φίλε, εγώ δεν έχω πρόβλημα στη μεταβίβαση γιατί μπορώ να την κάνω και στα ΚΕΠ το πρόβλημα είναι ότι αυτός ο αριθμός θα μήνει και αν με σταματήσουν θα νομίζουν ότι το έκλεψα !!
    Σκέφτομε να πάω το μηχανάκι σε μηχανικό να κοιτάξει το ταμπελάκι που γράφει τον αριθμό μήπως όντως έχουν κάνει πουστιά, αλλα αν δεν έχουν κάνει πουστιά πως θα αποδίξω εγώ στο υπουργίο και στην τροχαία ότι έχει γίνει τυπογραφικό λάθος??

    αν σε σταμτησουν κ ψαχνουν τον αριθμο πλαισιου...........


































    ..............................κοψε τα ναρκωτικα, πετα τα οπλα, κ παντρεψου τις ρωσιδες !!!!!
    Dorsoduro 750 & Norton 16H

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της edie
    Εγγραφή
    02/04/2006
    Μηνύματα
    194
    Είχα το ίδιο πρόβλημα με το τελευταίο ψηφίο και δυστυχώς το πρόσεξα όταν πήγα να το πουλήσω πήγα κατευθείαν στην διεύθυνση συγκοινωνιών της περιοχής μου μόλις το είδε ο υπάλληλος είπε ότι έχει ξανασυμβεί μου ζήτησαν συγνώμη για το λάθος και σε 10 λεπτά πήρα την καινούργια άδεια

  7. #7
    ΚΑΤΑΡΧΗΝ Ο ΑΡΙΘΜΟΣ ΠΛΑΙΣΙΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΤΑΜΠΕΛΑΚΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΧΤΥΠΗΜΕΝΟΣ-ΧΑΡΑΓΜΕΝΟΣ ΣΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ...

    ΕΑΝ ΔΕΝ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΕΙ ΕΝΑΣ Η ΔΥΟ ΑΡΙΘΜΟΙ ΤΟΤΕ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΔΙΟΡΘΩΝΟΥΝ ΕΠΕΙΔΗ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ :a31: ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΓΕ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ...

    ΑΥΤΑ...
    Humans beings that leave from this the world are not lost, when we continue to honouring and loving them.
    We contribute therefore also at some way in their unending survival, in their floruit, with our effort becomes always perceptible, live around us their presence.

  8. #8
    Ευχαριστώ παιδία, Θα πρέπει να πάω με το μηχανάκι στο υπουργείο να το κοιτάξουν?
    Το μηχανάκι δεν είναι ακόμα στο όνομά μου, Θα πρέπει να πάω εγώ να φτιάξω την άδεια ή ο άλλος που το πήρα?

Παρόμοια θέματα

  1. Αριθμος πλαισιου για tdm 850
    από Apostolos09 στο forum Yamaha TDM series
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 02/06/2010, 03:59
  2. τι λέτε για ένα δέλεαρ? 12/12/05 Δευτέρα...
    από nimbus στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 49
    Τελευταίο μήνυμα: 13/12/2005, 17:25
  3. Για ενα παραξενο λογο........
    από GTZ750 στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 27/07/2005, 10:36
  4. ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ ΓΙΑ ΕΝΑ Tank Bag!!!
    από DT_Bear στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 13/07/2005, 04:28
  5. Για ενα ονομα ζούμε .......
    από rc31 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 28/04/2005, 14:52

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF