Σελίδα 1 από 8 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 111

Θέμα: Με έσωσε το κράνος και το μπουφάν...

  1. #1

    Με έσωσε το κράνος και το μπουφάν...

    Καλησπέρα σε όλους,καταρχήν να διευκρινίσω πως ευτυχώς είμαι καλά.Ο φίλος Μάνθος (Μenios στο forum) φεύγοντας από την εκδρομή του moto.gr ανέβηκε Λάρισα για να γνωριστούμε μιας και ήταν μία καλή ευκαιρία να φορτώσει χιλιόμετρα το κ7 του.Την πρώτη μέρα που βρεθήκαμε δεν πήγαμε πουθενά και καθίσαμε στην Λάρισα,φάγαμε κτλ.Την επόμενη μέρα,πήρε ο Μάνθος το Κ7 του και εγώ το KLE μου και είπαμε να πάμε μία βόλτα στα παράλια του Ν.Λάρισας να πιούμε έναν καφέ και μετά να πάμε εκεί στο εξοχικό μου όπου μας είχε ετοιμάσει φαγητό η μάνα μου.Μέχρι εδώ όλα καλά.Στο γυρισμό και ενώ βρισκόμασταν επί της οδού Βόλου βγάλαμε φλας για να πάμε δεξιά στην Παλιά Ε.Ο Αθηνών - Θεσ/νίκης.Μπροστά μας ήταν ένα παλιό Nissan Sunny 20ετίας το οποίο με το που άναψε το πράσινο έφυγε σπινιάροντας στην Ε.Ο και έπιασε την αριστερή λωρίδα,εγώ ήμουν στην δεξιά λωρίδα και από πίσω μου ο Μάνθος με ακολουθούσε σε μία απόσταση 10 μέτρων.Εντελώς ξαφνικά,ο τύπος με το Nissan τραβάει χειρόφρενο στην αριστερή λωρίδα και στέκεται κάθετα στην Ε.Ο με αποτέλεσμα εγώ να πέσω πάνω του με περίπου 40km/h.Το αποτέλεσμα ήταν να πεταχτώ πάνω από την μηχανή να περάσω πάνω από το καπώ του χωρίς να το ακουμπήσω και να σκάσω με το κεφάλι και το κράνος στον δρόμο.Ο τύπος κατέβηκε κάτω και άρχισε να με απειλεί,με το που με πλησίασε και άνοιξε το στόμα του κατάλαβα πως είχε πολλές ώρες που έπινε τσίπουρα,ήταν σουρωμένος και μιλούσε ασυνάρτητα.Μαζεύτηκε κόσμος που είδε το συμβάν και ενώ εγώ έπαιρνα τα τηλέφωνα των μαρτύρων ο τύπος πήρε το αμάξι και μέσα στον πανικό έφυγε.Ευτυχώς που είχαμε πάρει τιςπινακίδες του.Ήρθε επιτόπου ανακριτικό της τροχαίας μετά από 20 λεπτά,κατέγραψε το συμβάν και μετά πήγα στο Αστυνομικό Τμήμα να δώσω κατάθεση.Τέλος κατέληξα στα επείγοντα όπου μετά από εξέταση χειρουργού αποδείχθηκε πως έχω μόνο μικροεκδορές στο αριστερό γόνατο και στο μπούτι οι οποίες προφανώς δημιουργήθηκαν κατά την εκτίναξη μου από την μηχανή.Κοπάνησα στο τιμόνι δηλαδή...Ο οδηγός αναζητείται από την τροχαία και αποφεύγει προφανώς το αυτόφωρο.Ειλικρινά,αν ήταν σωστός απέναντί μου,θα περιοριζόμουν στο να αποκαταστήσω μέσω των ασφαλιστικών τις ζημιές της μηχανής και του εξοπλισμού μου,αλλά από την στιγμή που με χτύπησε,με απείλησε και τέλος με εγκατέλειψε,δεν θα το αφήσω έτσι.Αύριο θα υποβάλλω μήνυση...Το κράνος μου έσωσε την ζωή,το χτύπημα ήταν τόσο δυνατό που με πονούσε το κεφάλι για αρκετή ώρα μετά το ατύχημα...



    Να και το κράνος...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc01081.jpg 
Προβολές:	1731 
Μέγεθος:	60,0 KB 
ID:	88846
    Fortis Fortuna Adiuvat

  2. #2
    Lord of the Strings Το avatar του/της SPORAKIAS
    Εγγραφή
    26/02/2005
    Μηνύματα
    931
    ......... (απο hornet!)
    Don't and drive just :a44: and fly

    ο καγκουρας...



  3. #3
    Κληρονομικό χάρισμα Το avatar του/της dukeandthecity
    Εγγραφή
    27/09/2004
    Μηνύματα
    1.085
    περαστικά. σκίστον πατοκορφα.

  4. #4
    Και ο καφές στον Αγιόκαμπο μερικές ώρες πριν το ατύχημα...










    Υ.Γ 1 Θέλω να ευχαριστήσω και μέσω του forum τον Μάνθο για την υπεύθυνη στάση και γενικά για όλη την βοήθειά του και αμέσως μετά το ατύχημα και στα γραφεία της τροχαίας που ήρθε αλλά και στο νοσοκομείο.Φίλε να είσαι πάντα καλά,είσαι Άνθρωπος...

    Υ.Γ 2 Η μηχανή λίγο που την είδα πρέπει να έχει αρκετές ζημιές με την πιο σοβαρή από αυτές να είναι το στράβωμα του πιρουνιού και της τιμονόπλακας.Κατά τα άλλα αρκετές γρατζουνιές,σπασμένα φλας και και και και...Δεν με ενδιαφέρει αφού είμαι εγώ καλα,θα πάρω άλλη.Να είστε πάντα καλά όλοι και να φοράτε πάντα εξοπλισμό.Εγώ πάντα φορούσα γιατί μου λέγανε πως σώζει ζωές,χτες το διαπίστωσα και με τα ίδια μου τα μάτια.Πάντα όρθιοι!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc01071.jpg 
Προβολές:	1686 
Μέγεθος:	72,9 KB 
ID:	88848
    Fortis Fortuna Adiuvat

  5. #5
    καλα δηλαδη δεν πηγες βολτα με κοντομανικο και ζελε στο μαλι???



    μαλακια εκανες!!ευτυχως δηλαδη!!



  6. #6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
    καλα δηλαδη δεν πηγες βολτα με κοντομανικο και ζελε στο μαλι???



    μαλακια εκανες!!ευτυχως δηλαδη!!




    Ποτέ φίλε Κώστα,ευτυχώς δεν έχω και πολύ μαλλί όπως βλέπεις
    Fortis Fortuna Adiuvat

  7. #7
    Να καταργηθει η οπισθεν ! Το avatar του/της tifoefs
    Εγγραφή
    26/10/2002
    Μηνύματα
    3.563
    ξεσκιστον το ζμπουστη !!!

    στα καλα καθουμενα στον αυτοκινητοδρομο να φρεναρει και να τη κανει λαμογια !!!!


  8. #8
    Πρωτα απ ολα αφου εισαι εσυ καλα............................................ΞΕΣΚΙΣΕ ΤΟΝ.(εγω θα δημοσιευα και τις πινακιδες του)

  9. #9
    Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
    ξεσκιστον το ζμπουστη !!!

    στα καλα καθουμενα στον αυτοκινητοδρομο να φρεναρει και να τη κανει λαμογια !!!!



    Παιδιά ευχαριστώ για τις ευχές σας.Ας είναι το τελευταίο...

    Φίλε Tifo ο τύπος αυτός προφανώς ήθελε να στρίψει κάπου εκεί δεξιά και βλέποντας πως πέρασε το σημείο στο οποίο έπρεπε να στρίψει,έκρινε σκόπιμο να τραβήξει χειρόφρενο στην Ε.Ο και μάλιστα χτες που κυκλοφορούσε πολύς κόσμος λόγω του εορτασμού του Αγ.Αχιλλείου,προστάτη της Λάρισας...Η γραμμή που άφησαν τα λάστιχα του είναι 6-7 μέτρα ελλειπτικής τροχιάς που επιβεβαιώνει και τα λεγόμενα τα δικά μου αλλά και των μαρτύρων περί χειρόφρενου...Με το απότομο φρενάρισμα το δικό μου έχασα και το μπροστινό αλλά το πίσω,επί μερικά μέτρα πάλευα να μην πέσω και ίσως τελικά το ότι το έσωσα και δεν έπεσα να ήταν καλύτερο γιατί πέρασα πάνω από το αμάξι και δεν καρφώθηκα από κάτω,δεν ξέρω πως θα μπορούσαν να είναι τα πράγματα σε ένα τέτοιο ενδεχόμενο...
    Fortis Fortuna Adiuvat

  10. #10
    FFWD Το avatar του/της DimST
    Εγγραφή
    13/09/2002
    Μηνύματα
    866
    Κατ'αρχάς περαστικά....
    Τα σίδερα μη σε νοιάζουν, σημασία έχει πως εσύ είσαι καλα και τη γλίτωσες με τα ελάχιστα.


    Ο τύπος εφόσων έκανες ότι έκανες μετράει αντίστροφα. Βάλε άμεσα δικηγόρο και η υπόθεση θα πάρει το δρόμο της...

    Εύχομαι γρήγορα ξεμπερδέματα...



  11. #11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από runneras125
    Παιδιά ευχαριστώ για τις ευχές σας.Ας είναι το τελευταίο...

    Φίλε Tifo ο τύπος αυτός προφανώς ήθελε να στρίψει κάπου εκεί δεξιά και βλέποντας πως πέρασε το σημείο στο οποίο έπρεπε να στρίψει,έκρινε σκόπιμο να τραβήξει χειρόφρενο στην Ε.Ο και μάλιστα χτες που κυκλοφορούσε πολύς κόσμος λόγω του εορτασμού του Αγ.Αχιλλείου,προστάτη της Λάρισας...Η γραμμή που άφησαν τα λάστιχα του είναι 6-7 μέτρα ελλειπτικής τροχιάς που επιβεβαιώνει και τα λεγόμενα τα δικά μου αλλά και των μαρτύρων περί χειρόφρενου...Με το απότομο φρενάρισμα το δικό μου έχασα και το μπροστινό αλλά το πίσω,επί μερικά μέτρα πάλευα να μην πέσω και ίσως τελικά το ότι το έσωσα και δεν έπεσα να ήταν καλύτερο γιατί πέρασα πάνω από το αμάξι και δεν καρφώθηκα από κάτω,δεν ξέρω πως θα μπορούσαν να είναι τα πράγματα σε ένα τέτοιο ενδεχόμενο...


    αν δεν ειχες τρομάξει πιστεύεις έπεζε να σε πάρει να κάνεις ελιγμό και να τον περάσεις από το πλάι???


    χθές το πρωι και ενώ ερχόμουνα στην δουλειά βλέπω ένα παλικάρι να προσπερνάει από αριστερά σταματημένο αυτοκίνητο κανονικά στην λωρίδα του και εκείνη την στιγμή να περνάει κάθετα τον δρόμο ένας παπούς. λέω πάει τον κοπάνησε. ο γάτος αντί να πατήσει φρένο και να κοπανήσει τον παπού έκανε έναν απίστευτα γρήγορο ελιγμό αριστερά και τον απέφυγε στο χιλιοστό.

    Μιλάμε πολύ ελιγμό εγυρε η μηχανή πάρα πολυ για να καταλαβεις μου θυμησε κατι βιντεακια που δειχνουν τους κινεζους ζηταδες που κανουν ασκησεις με τισ μηχανες σε κονους!!


    Και λεω επεζε και συ αν δεν ειχες τρομαξει να ειχες κανει τον ελιγμο??

  12. #12
    Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
    αν δεν ειχες τρομάξει πιστεύεις έπεζε να σε πάρει να κάνεις ελιγμό και να τον περάσεις από το πλάι???


    χθές το πρωι και ενώ ερχόμουνα στην δουλειά βλέπω ένα παλικάρι να προσπερνάει από αριστερά σταματημένο αυτοκίνητο κανονικά στην λωρίδα του και εκείνη την στιγμή να περνάει κάθετα τον δρόμο ένας παπούς. λέω πάει τον κοπάνησε. ο γάτος αντί να πατήσει φρένο και να κοπανήσει τον παπού έκανε έναν απίστευτα γρήγορο ελιγμό αριστερά και τον απέφυγε στο χιλιοστό.

    Μιλάμε πολύ ελιγμό εγυρε η μηχανή πάρα πολυ για να καταλαβεις μου θυμησε κατι βιντεακια που δειχνουν τους κινεζους ζηταδες που κανουν ασκησεις με τισ μηχανες σε κονους!!


    Και λεω επεζε και συ αν δεν ειχες τρομαξει να ειχες κανει τον ελιγμο??


    Όχι φίλε Κώστα δεν προλάβαινα,εγώ ήμουν τέρμα δεξιά στην λωρίδα και κινούμουν με περίπου 60 χιλιόμετρα,ο τύπος αυτός ήταν περίπου στα 5-6 μέτρα μπροστά και αριστερά μου...Απλά δεν υπήρχε περιθώριο...
    Fortis Fortuna Adiuvat

  13. #13
    DOT SAE E1778JY32 μέλος Το avatar του/της lampros_fazer
    Εγγραφή
    16/07/2005
    Μηνύματα
    1.623
    Σκίστον τον καργιόλη..!!

    Κάπως έτσι την είχα πάθει κι εγω (δική μου υπαιτιότητα βέβαια),μόνο που η πτήση μου διήρκησε περισότερο και κληρονόμησα κι ένα σίδερο..

    Να'σαι καλά και ποτέ ξανά..



    [size=4pt]έχω μεγάλο ταλέντο στα χείλη[/size]


    [FONT=courier new]tennis365.gr [/FONT]

  14. #14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
    Σκίστον τον καργιόλη..!!

    Κάπως έτσι την είχα πάθει κι εγω (δική μου υπαιτιότητα βέβαια),μόνο που η πτήση μου διήρκησε περισότερο και κληρονόμησα κι ένα σίδερο..

    Να'σαι καλά και ποτέ ξανά..





    Ευχαριστώ φίλε Λάμπρο,κρίμα που μου φέρθηκε έτσι.Αν ήταν σωστός όλα θα λήγαν σήμερα μέσω των ασφαλιστικών,αλλά από την στιγμή που με εγκατέλειψε τελείωσε,την αδικία και την απανθρωπιά δεν την αντέχω.Θα το τραβήξω στα άκρα...για πρώτη φορά στην ζωή μου...
    Fortis Fortuna Adiuvat

  15. #15
    Lord of the Strings Το avatar του/της SPORAKIAS
    Εγγραφή
    26/02/2005
    Μηνύματα
    931
    Αρχικά δημιουργήθηκε από runneras125
    .Θα το τραβήξω στα άκρα...για πρώτη φορά στην ζωή μου...
    εμενα με παραξενεψε πως και δεν το τραβηξες απο την αρχη....

    εγω αμα παθαινα το ιδιο ---χειροφρενο μες τη μεση της Ε.Ο. και μεθυσμενος και να μου την πει κιολας----θα ειχαμε πιαστει στα χερια...στανταρ....
    Don't and drive just :a44: and fly

    ο καγκουρας...



Σελίδα 1 από 8 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Το φλουρι και το προβατο
    από tifoefs στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 49
    Τελευταίο μήνυμα: 24/02/2006, 13:05
  2. τραπεζα πειραιως.... το ασπρο και το μαυρο....
    από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 10/10/2005, 11:52
  3. Τοποθετηση ελαστικων το Α και το Ω
    από ela ela στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 25/09/2005, 01:10
  4. Το στραβο,το αναποδο και το στραβαναποδο
    από illuminatios στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 03/06/2005, 18:49
  5. φοβάτε ο γιάννης το θεριό και το θεριό το γιάννη
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 29/04/2005, 23:09

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF