Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 11 από 11

Θέμα: Suzuki Freewind xanei ladia

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/04/2003
    Μηνύματα
    4

    Angry Suzuki Freewind xanei ladia

    Έχω μια suzuki freewind 650 και ύστερα απο 3 χρόνια (16500Km) έχει αρχίσει και χάνει λάδια, ελάχιστα μεν κάτι σαν δάκρυ, κάτω στην βάση του κυλίνδρου. Ξέρει κανείς, είναι συχνό φαινόμενο! (Πχ. ελαττωματική φλάντζα), να ανησυχώ, η από τους κραδασμούς λασκάρανε οι βίδες και θέλουν σφίξιμο. Περιμένω βοήθεια πριν το συνεργείο.

  2. #2

    ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΚΟ

    Είχε βγάλει ανακοίνωση η suzuki για τα freewind για αντικατάσταση της χάρτινης φλάντζας με μεταλική, την οποία κάλυπτε η εγγύηση. Ήταν κατασκευαστική αστοχία. Δεν ξέρω αν και μετα την λήξη της εγγύησης μπορείς να την αλλάξεις χωρίς να πληρώσεις
    Ο Δρ. Δρακατώρ!

    Δεν πίνω γιατί οδηγώ!

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/04/2003
    Μηνύματα
    4
    Ευχαριστώ??

  4. #4
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    δεν ξέρεις αν θες να τον ευχαριστήσεις;

  5. #5
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/04/2003
    Μηνύματα
    4
    Τον ευχαριστώ γιατί η Suzuki θα μου αλλάξει την φλάντζα δωρεάν παρόλο που δεν έχει εγγύηση η μηχανή μου (2000 μοντέλο).

  6. #6

    ΕΤΣΙ

    Τέλος καλό, όλα καλά!
    Ο Δρ. Δρακατώρ!

    Δεν πίνω γιατί οδηγώ!

  7. #7
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/04/2003
    Μηνύματα
    4
    Τον ευχαριστώ γιατί η Suzuki θα μου αλλάξει την φλάντζα δωρεάν παρόλο που δεν έχει εγγύηση η μηχανή μου (2000 μοντέλο).

  8. #8

    Re: Suzuki Freewind xanei ladia

    Αρχικά δημιουργήθηκε από rallisg
    Έχω μια suzuki freewind 650 και ύστερα απο 3 χρόνια (16500Km) έχει αρχίσει και χάνει λάδια, ελάχιστα μεν κάτι σαν δάκρυ, κάτω στην βάση του κυλίνδρου. Ξέρει κανείς, είναι συχνό φαινόμενο! (Πχ. ελαττωματική φλάντζα), να ανησυχώ, η από τους κραδασμούς λασκάρανε οι βίδες και θέλουν σφίξιμο. Περιμένω βοήθεια πριν το συνεργείο.
    -------------------------------------------------------
    Φίλε rallisg επειδή εμφανίσθηκε και στο δικό μου freewind '02 το ίδιο πρόβλημα, είναι εντός εγγύησης (με μόνο 18000 χλμ). Ήθελα να σε ρωτήσω εσένα ή οποίον άλλο φίλο είχε το ίδιο πρόβλημα αν τελικά επισκευαστηκε σωστά η μηχανή σου - δόθηκε λύση ή είχες περιπέτειες (πολλές διαδοχικές επισκέψεις στο συνεργείο, κλπ)
    Έχω ξεκινήσει την διαδικασία για αποκατάσταση του προβλήματος σε εξουσιοδοτημένο αλλά όσο να'ναι έχοντας άσχημες εμπειρίες από συνεργεία και έλληνες μαστόρους ανησυχώ λίγο για το αποτέλεσμα (και η ιδέα του να λύνεις τον κύλινδρο σε σχετικά καινούρια μοτοσυκλέτα που έως τώρα αν και με σκληρή χρήση δεν έχει κάνει κιχ με εκνευρίζει αρκετά από μόνη της ...)

  9. #9

    ΕΙΝΑΙ

    οκ μετά την αλλαγή
    Ο Δρ. Δρακατώρ!

    Δεν πίνω γιατί οδηγώ!

  10. #10
    ithela na rotiso ektosa apo to freewind pou xanei ladia,, iparxoun alla provlimata... skeftomai na agoraso tin nea v-strom anti tou transalp 650 kai den ksero an prepei na empisteyto to moter kai tin suzuki..... gia tin honda den to sizito giati eixa xronia kai den eixa pote provlima....

  11. #11
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/04/2004
    Μηνύματα
    173
    Eισαι σιγουρος οτι χανει απο τη φλατζα βασης?
    Προβληματικο σημειο ειναι και η φλατζα του τεντωτηρα.Καθαρισε την περιοχη και πηγαινε μια μικρη βολτα για να βεβαιωθεις απο που εχεις διαρροη

    Για το dr 650 που φοραει ιδιο μοτερ η σουζουκι προτεινει σφιξιμο στις βιδες κεφαλης καθε 6000χλμ σαν προληψη.Βεβαια εαν η φλατζα βασης φτυνει λαδι η μονη θεραπεια ειναι η αντικατασταση της

Παρόμοια θέματα

  1. Suzuki Freewind
    από chris 1150 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 05/09/2007, 14:39
  2. kle 500 or suzuki freewind???
    από skynet στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 20/03/2007, 21:02

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF