Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 5 από 5

Θέμα: help Προβλημα με vfr 400 95'...και δεν ειναι και δικο μου!

  1. #1

    Unhappy help Προβλημα με vfr 400 95'...και δεν ειναι και δικο μου!

    Η ιστορια εχει ως εξης απο τα χριστουγεννα ενα φιλαρακι φοιτητης στην Αθηνα εξ'αιτιας καποιου προβληματος υγειας πηγε σπιτι του στην σαλονικα για να αναρωσει και μου αφησε την αγαπη του στο γκαραζ μου γιατι δεν ειχε που να το αφησει το μηχανακι.

    Λοιπον το μηχανακι τωρα εχει το εβγαζα αρεα και που καμια χαλαρη βολτα μεχρι το σεφ (μενω κορυδαλλο) και ξανα πισω στο γκαραζ

    Τις τελευταιες φορες μου ανεβασε θερμοκρασια ακομα και στην εθνικη και οταν το εβαζα στο γκαραζ ακουγοταν κατι σαν να βραζει απο την μηχανη ...και ειπα να το αφησω μην του κανω και καμια ζημια.

    Το αφησα κανα μηνα και μετα λεω αντε για να το παω παλι μια βολτα μην μεινει και απο μπαταρια...

    Αφου πηρε με τα χιλια ζορια και με το τσοκ τερμα ανοιχτο το αφησα λιγο να ζεσταθει και το εβγαλα στο δρομο...

    Αμ δε ομως!! βαζω πρωτη αφηνω συμπλεκτη σιγα σιγα ανοιγω γκαζι τιποτα οι στροφες να πεφτουν το γκαζι να μην ακουει και στο τελος να σβηνει και να μην παιρνει μπροστα

    ...το αφησα παλι για κανα μηνα το ξαναδοκιμασα αλλα παλι τα ιδια δεν προχωραει με τιποτα!

    Οχι τιποτα το παλικαρι θα ερθει να το παρει σε καμια βδομαδα μην βρω και τον μπελα μου!

  2. #2
    Άστο κανα 2μηνο ακόμη μπας και πάρει μετά...
    Sorry φίλε μου αλλά το ψυγείο έχει υγρά? Πάρε υγρά και βάλτου.Αν δεν πάρει πάλι πάνε σε μηχανικό.
    Κ.Γ. Πτυχιούχος μηχανικός του Α.Π.Θ.
    " Θέλεις ξανά ν' αποτελειώσεις μοναχός
    Ενα ταξίδι που ποτέ δεν τελειώνει"

    Για ταξιδευτές: www.cars4rent.gr/

  3. #3
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gregorgeous89
    Άστο κανα 2μηνο ακόμη μπας και πάρει μετά...
    Sorry φίλε μου αλλά το ψυγείο έχει υγρά? Πάρε υγρά και βάλτου.Αν δεν πάρει πάλι πάνε σε μηχανικό.
    Κ.Γ. Πτυχιούχος μηχανικός του Α.Π.Θ.
    κοιτα μην γελασεις αλλα οταν ανοιξα το ψυγειο ειχε ενα καφε υγρο μεσα σαν λασπη ενα πραγμα και οταν του το ειπα μου ειπε κατι για σκουριες ....χωματα οτι δεν ειχε και εβαλε μονο νερο κατι τετοιο...

    αλλα το βασικο ειναι γιατι δεν προχωραει και σβηνει! ...και το γκαζι δεν ακουει καθολου απο ενα σημειο και μετα ...μονο προς τα κατω πανε οι στροφες μεχρι που σβηνει

  4. #4
    Ίσως να κόλλησε από υπερθέρμανση που σημαίνει ότι τα ελατήρια παρέδωσαν το πνεύμα.Σε αυτή την περίπτωση η επισκευή είναι ακριβή αλλά είναι λάθος του φίλου σου που έβαλε σκέτο νερό στο ψυγείο. Σε κάθε περίπτωση πρέπει να πάει σε μηχανικό
    " Θέλεις ξανά ν' αποτελειώσεις μοναχός
    Ενα ταξίδι που ποτέ δεν τελειώνει"

    Για ταξιδευτές: www.cars4rent.gr/

  5. #5
    Αρχικά δημιουργήθηκε από low__rider
    κοιτα μην γελασεις αλλα οταν ανοιξα το ψυγειο ειχε ενα καφε υγρο μεσα σαν λασπη ενα πραγμα και οταν του το ειπα μου ειπε κατι για σκουριες ....χωματα οτι δεν ειχε και εβαλε μονο νερο κατι τετοιο...

    αλλα το βασικο ειναι γιατι δεν προχωραει και σβηνει! ...και το γκαζι δεν ακουει καθολου απο ενα σημειο και μετα ...μονο προς τα κατω πανε οι στροφες μεχρι που σβηνει
    Για το ψυγείο ... θέλουν σίγουρα πέταμα τα παλιά υγρά και καθάρισμα - συντήρηση σε μηχανικό αν δεν μπορείς να το κάνεις μόνος σου...

    Το ότι παίρνει μπροστά και μετά από λίγη ώρα σβήνει μάλλον οφείλεται στο ότι έχουν κολλήσει τα φλοτέρ στο καρμπιρατέρ και θέλουν καθάρισμα (μάλλον από ακινησία )... μπορεί να έχουν βραχυκυκλώσει και τα μπουζί....


    Καλός μηχανικός και καθάρισες...

Παρόμοια θέματα

  1. Help Προβλημα με Παπακι
    από greekgenius στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 13/04/2012, 07:49
  2. Πρόβλημα με gsx 400 f
    από aggelos-GSX-F στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 11/02/2009, 18:33
  3. ΣΟΒΑΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ Vfr!!
    από μοτο στο forum Honda VFR's
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 25/03/2008, 19:12
  4. help!! ΠΡΟΒΛΗΜΑ με Λαδια
    από low__rider στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 19/10/2007, 12:08
  5. Help-ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΚΤΜ
    από XTMPAM στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 25/08/2005, 16:40

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF