Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 30

Θέμα: BMW Hellas!!!!!!!!

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2007
    Μηνύματα
    3

    BMW Hellas!!!!!!!!

    Γειά σας και απο εμένα.

    Είμαι νέο μέλος του forum και θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας την 3ετη μου επαφή με τις μηχανές BMW.

    Το 2004 πήρα την 650 GS οπού και την κράτησα 2 χρόνια χωρίς κανένα πρόβλημα ( πέρα του οτι μετά απο πολλά χλμ στην εθνική οδό τα χέρια μου έτρεμαν απο τους κραυδασμούς μονοκύλινδρη βλέπεις ) και κάνοντας 26.000χλμ.

    Τον Ιούνιο του 06 πήρα την μεγάλη απόφαση και την πούλησα ( στον Βαγιανέλη απο 'οπου και την είχα αγοράσει ) και πήρα το όνειρο μου ένα 1200GS , έχουμε κάνει παρέα τα πρώτα της 17.000χλμ απροβλημάτιστα ( κάνω τον μήνα 1200χλμ min ).

    Στην επίσκεψη μου στο συνεργείο Βαγιανέλη στα πρώτα 1000χλμ το κόστος ήταν 150 ευρώ αυτό το αναφέρω για παρόμοιες
    συζητήσεις που έχετε κάνει και το προσπερνάω.
    Σε γενικές γραμμές ( αυτό τονίζω ) η εξυπηρέτηση και η επικοινωνία με το όλο προσωπικό είναι χλιαρή σε αντιθεσή με τα 26.000 ευρώ σύνολο για τις 2 μηχανές μαζί με αξεσουάρ που έχω δώσει μέσα σε 3 χρόνια και φαντάζομαι και πολλοί απο εσάς.Όλα αυτά τα αναφέρω όχι γιατί πιστέυω οτι είμαστε αναβάτες μιας ανώτερης φυλής αλλά γιατί είμαστε σίγουροι για αυτό που επιλέξαμε και το πληρώσαμε ( παχουλά ) το πάθος μας και αξίζουμε καλύτερη αντιμετώπηση επιτέλους σε αυτή την χώρα που κατοικοεδρέυουν οι πολυεθνικές εταρίες όπως η BMW αλλά με υπηρεσίες δυστηχώς Ινδίας.

    Τα παραπάνω ήταν για τους κυρίους που θέλουν να αποκαλούνται αντιπρόσωποι BMW Hellas.
    Τώρα σχετικά με το όνειρο μου ( 1200 GS ) τα πολλά λόγια είναι περριτά 1200χλμ στα όρια το μήνα τα λένε όλα κανένα πρόβλημα το αντίθετο θα ήταν περίεργο για μια τέτοια μηχανή.
    Αυτό που θα ήθελα εαν μπορείτε να με βοηθήσετε να μου πείτε είναι ο κατάληλος χρόνος να αλλάξω λάστιχα και τι να βάλω ( όλα τα χλμ Αττική Οδός ) ο δείκτης στο λάστιχο δείχνη οτι έχει περιθώριο ακόμη.

  2. #2
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.835
    Αφού όλα σου τα χιλιόμετρα είναι σε άσφαλτο τότε μια είναι η σίγουρι λύση. Michellin Anakee!!
    Τώρα όσον αφορά τον κατάλληλο χρόνο αλλαγής τους είναι οποιαδήποτε στιγμή νιώσεις ότι δε τα αισθάνεσαι σωστά (φρενάρισμα, κράτημα). Δεν υπάρχει manual χρόνου αλλαγής.



  3. #3
    χωμα να ειναι και .... Το avatar του/της jasondakar
    Εγγραφή
    28/12/2006
    Μηνύματα
    631
    Λαστιχα καθε 1 χρονο ή 9000 χλμ οτι ερθει πρωτο αν και μπορει να χρειαστεις και πιο νωρης λογο καρπου. ααααα και λαστιχα ασφαλτινα παρα πολυ καλα ειναι τα tourance για το 1200. κοιτα μηπως εχει ερθει και η new φουρνια απο τα tourance xp καπως ετσι εχω διαβασει τα καλυτερα για αυτα
    ΧΩΜΑΤΙΝΟ ΤΕΡΡΑΙΝ
    a sub-forum you can trust....

    ΧΧΧΧΧΩΩΩΩΩΜΜΜΜΜΑΑΑΑΑΑ

  4. #4
    Καλοτάξιδη σύντροφε!

  5. #5
    Αρχικά δημιουργήθηκε από jasondakar
    Λαστιχα καθε 1 χρονο ή 9000 χλμ οτι ερθει πρωτο αν και μπορει να χρειαστεις και πιο νωρης λογο καρπου. ααααα και λαστιχα ασφαλτινα παρα πολυ καλα ειναι τα tourance για το 1200. κοιτα μηπως εχει ερθει και η new φουρνια απο τα tourance xp καπως ετσι εχω διαβασει τα καλυτερα για αυτα

    me ta tourance ekana 14500 km me to 1200gs kai einai poly kala akoma.

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2007
    Μηνύματα
    3
    Ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις σας μάλλον θα πάω για τα Anakee.

  7. #7
    Cogito ergo sum... Το avatar του/της Spike
    Εγγραφή
    09/11/2004
    Μηνύματα
    697
    File Double, an les oti exeis diabasei ola ayta pou exoume grapsei kata kairous kai akoma pas ston Bagianneli tote malon prepei na ta xanadiabaseis......
    O monos pou axizei ton kopo einai o Panagiotopoulos kata tin gnomi mou ....
    Filika...

    Riders on the storm......

    If the facts don't fit the theory..... change the facts....

  8. #8
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Spike
    File Double, an les oti exeis diabasei ola ayta pou exoume grapsei kata kairous kai akoma pas ston Bagianneli tote malon prepei na ta xanadiabaseis......
    O monos pou axizei ton kopo einai o Panagiotopoulos kata tin gnomi mou ....
    Filika...


  9. #9
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2007
    Μηνύματα
    3
    Spike File Double, an les oti exeis diabasei ola ayta pou exoume grapsei kata kairous kai akoma pas ston Bagianneli tote malon prepei na ta xanadiabaseis......
    O monos pou axizei ton kopo einai o Panagiotopoulos kata tin gnomi mou ....
    Filika...




    Φίλε Spike για τον Πανα.......... το έχω ακούσει απο πολλούς και μάλλον όλοι έχετε δίκιο αλλά έλα που είναι μακριά , και μου κάνει μεγάλη εντύπωση το οτι δεν ανοίγει και ένα στο κέντρο.

  10. #10
    Πρόσφατα άνοιξε στη Κηφισίας 1, Μαρούσι, νέο κατάστημα. Δυστυχώς μόνο έκθεση. Σε ερώτησή μου εχθές γιατί δεν κάνει εκεί συνεργείο, μου απάντησε ότι στη συγκεκριμένη περιοχή δεν επιτρέπεται η ύπαρξη συνεργείου παρά μόνο εμπορικού καταστήματος....
    Όσοι είχαμε όνειρα για Παναγιωτόπουλο μέσα στον "πολιτισμό", απλά το ξεχνάμε....

    Δες το σαν εκδρομή...

  11. #11
    @@ κι άλλο ένα @ Το avatar του/της Konti
    Εγγραφή
    04/08/2005
    Μηνύματα
    494
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Double
    Spike File Double, an les oti exeis diabasei ola ayta pou exoume grapsei kata kairous kai akoma pas ston Bagianneli tote malon prepei na ta xanadiabaseis......
    O monos pou axizei ton kopo einai o Panagiotopoulos kata tin gnomi mou ....
    Filika...




    Φίλε Spike για τον Πανα.......... το έχω ακούσει απο πολλούς και μάλλον όλοι έχετε δίκιο αλλά έλα που είναι μακριά , και μου κάνει μεγάλη εντύπωση το οτι δεν ανοίγει και ένα στο κέντρο.
    Άνοιξε ένα κατάστημα στην Κηφισίας , μετά το Υγεία στο ρεύμα προς Αθήνα! Αλλά δεν ξέρω αν είναι και Service ή μόνο έκθεση! Please advice, μιας και σε 1500χλμ είμαι για το service των 30000!!!!

    Γιατί κι εγώ στον Βαγιανέλη το πάω μιας και μου πέφτει πολύ μακρυά ο Πανα.... ! Άντε απο τον Πειραιά να αναίβω (08:00) στον Γέρακα και 09:00 να είμαι πάλι Πειραιά στο Γραφείο!

    Είναι λίγο δύσκολο!
    ΤΕΛΟΣ


  12. #12
    @@ κι άλλο ένα @ Το avatar του/της Konti
    Εγγραφή
    04/08/2005
    Μηνύματα
    494
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Konti
    Άνοιξε ένα κατάστημα στην Κηφισίας , μετά το Υγεία στο ρεύμα προς Αθήνα! Αλλά δεν ξέρω αν είναι και Service ή μόνο έκθεση! Please advice, μιας και σε 1500χλμ είμαι για το service των 30000!!!!
    Μετά είδα το post του φίλου Xapns! Δυστηχώς.......

    Αλλά τώρα μπορεί να κάνω καμιά εκδρομούλα μέχρι Γέρακα! Θα δώ, αν και λίγο δύσκολο!
    ΤΕΛΟΣ


  13. #13
    150 ευρω μου τα πηρε και εμενα τζαμπα αυτος που ανεφερε ο Double.

    60 ευρω ηταν αν θυμαμαι καλα λαδια φιλτρα και τα υπολοιπα για συσφιξεις



    Οσο για τα λαστιχα οχι οτι δεν ειναι καλα τα τουρανς,αλλα εχουν σκληρη γομα και αργουν να ζεσταθουν. Τα ανακι εχουν πιο μαλακη γομα πιστευω καλυτερη για τους ελληνικους δρομους.
    Learn as if you were going to live forever.Live as if you were going to die tomorrow.

  14. #14
    Οσο για τον Γερακα.......Ευχομαι με τοση δουλεια..........να ειναι καλα ο ανθρωπος, αλλα μαλλον θα την πατησουμε.Συνηθως ανθρωποι οπως ο Παναγιωτοπουλος καποια στιγμη τους τρωει και αυτους το συστημα.

    Και να πουμε ενα μπραβο στα παιδια του Παναγιωτοπουλου,που στην ουσια αυτοι ειναι οι ηρωες, υπο το βλεμα του κ.Αντωνη βεβαια,αλλα αυτοι κανουν ολη την δουλεια.

    Και ΑΝ βλεπει ο Παναγιωτοπουλος εχω προταση......τσεκαρε το κομπιουτερ σου κοιτα που μενουν οι πελατες σου και ανοιξε και δευτερο συνεργειο γιατι μας εχει κουρασει ο Γερακας.
    Learn as if you were going to live forever.Live as if you were going to die tomorrow.

  15. #15
    Και ΑΝ βλεπει ο Παναγιωτοπουλος εχω προταση......τσεκαρε το κομπιουτερ σου κοιτα που μενουν οι πελατες σου και ανοιξε και δευτερο συνεργειο γιατι μας εχει κουρασει ο Γερακας.



    Άντε κυρ Αντώνη....

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Bmw Hellas vs ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ: 0-2
    από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 16/05/2009, 01:05
  2. Ομαδική αγωγή κατά της Bmw Hellas
    από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ στο forum Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 08/04/2008, 08:41

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF