Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 8 από 8

Θέμα: Εγγυηση ΜεταΧειρισμενου Africa

  1. #1

    Εγγυηση ΜεταΧειρισμενου Africa

    Θελω να δημοσιευσω την ιστορια μου προς γνωση και συμμορφωση....
    αγορασα ενα αφρικα τον μαιο 2004 απο την επιχειρηση του Δ Θανοπουλου στην Πατρα...μαλιστα η αγορα ηταν της μετρητοις...ο κ Θανοπουλος μου έδωσε εγγύηση 6 μηνών(και να μην ανησυχω..διοτι θα τον έχω διπλα μου).. έπειτα από 2 μήνες η αντλια της αφρικα παρεδωσε το πνευμα της.....πήγα και εγώ στον Δ Θανόπουλο και με περισση ευγενεια μου αρνήθηκε να καλύψη το κόστος διότι όπως μου ειπε η αντλία ανηκει στα αναλώσημα ανταλακτικα πχ αλυσιδες τακακια κλπ κλπ.....μαλιστα αυτο το στηριξε στο γεγονος οτι αν αφηνα την αντλια συνεχεια στεγνη...αυτος τι εφταιγε?και εκτος απο ολα αυτα υποστηριξε μετα οτι μου ειχε δωσει εγγυηση για μηχανικα μερη..ΕΚΕΙ ΠΟΥ Η ΑΦΡΙΚΑ ΔΕΝ ΠΑΘΑΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ... δεν με πειραξε τοσο οτι δεν με καλυψε οσο ο λογος που βρηκε για να το αποφύγει....και βεβαια εγω εσκασα 180 ευρω γαι το ανταλλακτικο.....ΑΥΤΟ ΠΡΟΣ ΓΝΩΣΗ ΚΑΙ ΣΥΜΜΟΡΦΩΣΗ ΓΙΑ ΠΟΛΛΟΥΣ Δ ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΥΣ...το τι θα κανω εγω.....παντως δεν το εχω αφησει ετσι...και δεν θα περασει ετσι.....

  2. #2
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Την ειχα πατησει και εγω με 6μηνη εγγυηση με αγορα Bandit 400 απο γνωστο μαγαζι του Πειραια. Εμενα βεβαια η ζημια ηταν πολυ μεγαλη - στροφαλος - και φυσικα αρνηθηκε να την καλυψει.
    Μαλιστα ειπε οτι ημουν υπευθυνος εγω γιατι του αλλαξα τα λαδια με motul 5100 τα οποια δεν ειναι καλα !!!!!
    Την ζημια την πληρωσα ακριβα αλλα αυτος την πληρωσε ακριβοτερα.


  3. #3
    Να τους καταγγείλετε στο ινστιτούτο καταναλωτών, για να μην ξαναπουλήσουν ούτε ρόδα από παπάκι.
    ΜΗν φοβειθείτε ότι θα σας πουνε ρουφιάνους και παραμύθια, όλοι θα ωφεληθούμε από αυτή την κίνηση
    Ειναι ωραία η θάλασσα γιατί κινείται πάντα...

  4. #4
    στεργιε ενα απο τα βήματα μου ήταν και αυτό.....αλεξ...πες λεπτομερειες πως την πλωρωσε ακριβότερα?

  5. #5
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Αυτα φιλε gmak δεν γραφονται.
    Παντος δεν το καταγγειλα γιατι ως γνωστο στην Ελλαδα δεν βρισκεις το δικιο σου.

  6. #6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από alex14
    Αυτα φιλε gmak δεν γραφονται.
    Παντος δεν το καταγγειλα γιατι ως γνωστο στην Ελλαδα δεν βρισκεις το δικιο σου.
    υπάρχει και pm φιλε μου αν δεν βαριεσε

  7. #7
    ήρθαν μέρες καλές... Το avatar του/της nimbus
    Εγγραφή
    03/03/2004
    Μηνύματα
    1.177

    Re: Εγγυηση ΜεταΧειρισμενου Africa

    Αρχικά δημιουργήθηκε από gmak
    Θελω να δημοσιευσω την ιστορια μου προς γνωση και συμμορφωση....
    αγορασα ενα αφρικα τον μαιο 2004 απο την επιχειρηση του Δ Θανοπουλου στην Πατρα...μαλιστα η αγορα ηταν της μετρητοις...ο κ Θανοπουλος μου έδωσε εγγύηση 6 μηνών(και να μην ανησυχω..διοτι θα τον έχω διπλα μου).. έπειτα από 2 μήνες η αντλια της αφρικα παρεδωσε το πνευμα της.....πήγα και εγώ στον Δ Θανόπουλο και με περισση ευγενεια μου αρνήθηκε να καλύψη το κόστος διότι όπως μου ειπε η αντλία ανηκει στα αναλώσημα ανταλακτικα πχ αλυσιδες τακακια κλπ κλπ.....μαλιστα αυτο το στηριξε στο γεγονος οτι αν αφηνα την αντλια συνεχεια στεγνη...αυτος τι εφταιγε?και εκτος απο ολα αυτα υποστηριξε μετα οτι μου ειχε δωσει εγγυηση για μηχανικα μερη..ΕΚΕΙ ΠΟΥ Η ΑΦΡΙΚΑ ΔΕΝ ΠΑΘΑΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ... δεν με πειραξε τοσο οτι δεν με καλυψε οσο ο λογος που βρηκε για να το αποφύγει....και βεβαια εγω εσκασα 180 ευρω γαι το ανταλλακτικο.....ΑΥΤΟ ΠΡΟΣ ΓΝΩΣΗ ΚΑΙ ΣΥΜΜΟΡΦΩΣΗ ΓΙΑ ΠΟΛΛΟΥΣ Δ ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΥΣ...το τι θα κανω εγω.....παντως δεν το εχω αφησει ετσι...και δεν θα περασει ετσι.....
    ΑΥΤΑ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΜΑΣ DNA
    ...you people...
    ..ready to smile...
    ...speak to the wind...
    ...open your wings...
    ...ready to fly...
    ...life is life out there...

    nimbus

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/04/2004
    Μηνύματα
    173
    παρτε κοσμε honda, τις καλυτερες μοτοσυκλετες του πλανητη γη

    καλα δεν ντρεπονται εκει στη honda να μην εχουν φτιαξει το προβλημα τοσα χρονια

    λετε να το κανουν επιτηδες?Μεχρι εκει εχω φτασει να σκεφτομαι

Παρόμοια θέματα

  1. Repair Manual Transalp 600-650 & Africa 650-750
    από tifozif1 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 12/10/2005, 13:01
  2. Αγορα μεταχειρισμενου
    από GhostDog στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 01/05/2004, 16:15
  3. Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 12/12/2003, 16:31
  4. africa twin Αναζητήσεις
    από afrotwin στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 10/12/2003, 14:55

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF