Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 22

Θέμα: Λάστιχα για scooter

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/07/2007
    Μηνύματα
    2

    Λάστιχα για scooter

    Ποιο/α είναι το καλύτερο λάστιχο για την ταπεινή κατηγορία των scooter? Προσωπικά ενδιαφέρομαι για ένα piaggio skipper 150, αλλά θα συμφωνήσετε ότι στην αγορά παίζει πολλή σαβούρα.

    Ευχαριστώ ..

  2. #2
    sosTa? ..... paliaaaa :-)
    Εγγραφή
    03/05/2006
    Μηνύματα
    2.386

    Re: Λάστιχα για scooter

    Αρχικά δημιουργήθηκε από apoma
    Ποιο/α είναι το καλύτερο λάστιχο για την ταπεινή κατηγορία των scooter? Προσωπικά ενδιαφέρομαι για ένα piaggio skipper 150, αλλά θα συμφωνήσετε ότι στην αγορά παίζει πολλή σαβούρα.

    Ευχαριστώ ..

    το ML50 (έτσι είναι ο κωδ. του) της bridgestone είναι μια χαρά για τον τυφωνα τον 125 που εχω εγώ πάντως...

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/07/2007
    Μηνύματα
    2
    ευχαριστώ για την πρόταση, βρήκα χαρακτηριστικά και θα το δω από κοντά.

  4. #4
    Νέο μέλος Το avatar του/της Chris_symphony
    Εγγραφή
    17/05/2022
    Μηνύματα
    65
    Καλημέρα. Ερώτηση.. Είμαι ανάμεσα στα Metzeler Roadtec Scooter κ στα Pirelli Angel Scooter. Σε Metzeler το πίσω το βρίσκω με δείκτη ταχύτητας S κ όχι P που είναι το κανονικό του.
    Πόσο μεγάλη διαφορά παίζει να έχουν?

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.803
    Το angel είναι πολύ ωραίο τουλάχιστον στο sh 300 και θα τα ξαναβάλω ,με τα metzeler μου έκατσε βυζί στο μπροστινό και τους κρατάω μούτρα από τότε. Το angel πάντως έχει καλύτερη συμπεριφορά στο δρόμο και μου κρατάει και περισσότερο.

  6. #6
    Scooteroμέλος Το avatar του/της Dimos35
    Εγγραφή
    18/07/2007
    Μηνύματα
    230
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Το angel είναι πολύ ωραίο τουλάχιστον στο sh 300 και θα τα ξαναβάλω ,με τα metzeler μου έκατσε βυζί στο μπροστινό και τους κρατάω μούτρα από τότε. Το angel πάντως έχει καλύτερη συμπεριφορά στο δρόμο και μου κρατάει και περισσότερο.
    Ακριβώς αυτό. Έχω δοκιμάσει τα πάντα σε SH150 και scarabeo 200 και έχω καταλήξει στο Angel. Είναι καλά στον βρεγμένο, στον στεγνό και έχουν καλή διάρκεια.
    Πριν από αυτά έβαζα τα Metzeler feelfree.

  7. #7
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.680
    Τα πιρελι ηταν οντως πολυ καλα.
    Καμια σχεση με Michelin & Dunlop.
    Φετος εβαλα τα καινουρια τα roadtec για τα οποια ειχα διαβασει πολυ καλα reviews.
    Μπορω να πω πως ειναι εξισου καλα με τα Πιρελι κ σε βρεγμενο κ στεγνο.
    Απλα τα προτιμησα για την διαφορετικη πλεξη που εχουν.
    Ride(s) the wind of change...

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.532
    Χρήστο. Επειδή πρώτη φορά με σκούτερ ουσιαστικά. Το εξηγείς λίγο το "σε αντίθεση με μισελιν και ντανλοπ" ? Πόσο χάλια δηλαδή ?

  9. #9
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nostradamus Προβολή μηνύματος
    Χρήστο. Επειδή πρώτη φορά με σκούτερ ουσιαστικά. Το εξηγείς λίγο το "σε αντίθεση με μισελιν και ντανλοπ" ? Πόσο χάλια δηλαδή ?
    Τα Michelin ενω μεχρι 6-7Κ ηταν αρκετα καλα μετα κανανε ενα σκαλοπατι αποτομο κ απλα δεν μπορουσα να οδηγησω το σκουτερ.
    Τα εβαλα κ 2 φορες εν τω μεταξυ γιατι ειπα τα πρωτα ειναι πρωτης τοποθετησης οποτε ας δωσω μια ευκαιρια.
    Τα Dunlop απλα καλα. Τιποτα ιδιατερο που να πεις θα το ξαναβαλω. Κ ειμαι dunlopακιας σε τρελη φαση στο μεγαλο απο το 2008 κ μετα (με εξαιρεση ενα supercorsa καποια στιγμη το 2010).

    Εβαλα τα πιρελι κ σοκαριστηκα. Βρεγμενο, στεγνο παντου ταπα κ να μην καταλαβαινει τιποτε.
    Μεχρι κ λιγο πριν τα αλλαξω (12Κ) ηταν αποστευτα. Αντε να πουμε τα τελευταια χιλια χλμ δεν ηταν καλα.

    Ημουνα σε διλημμα για τα metzeler γιατι δεν την εχω σε εκτιμηση (παροτι αδερφες εταιριες με Πιρελι αν δεν κανω λαθος) αλλα οπως προειπα διαβασα 2-3 πραγματα κ λεω ας τα δοκιμασω.
    Μεχρι τωρα ειμαι αρκετα ικανοποιημενος.
    Ride(s) the wind of change...

  10. #10
    Μέλος Το avatar του/της runner
    Εγγραφή
    12/08/2021
    Μηνύματα
    221
    Pirelli Angel Ή Michelin City Grip 2 ? Έχω ακουσει καλες γνώμες για τα δεύτερα.
    Με Metzeler feel free ειμαι και εγω.

  11. #11
    Νέο μέλος Το avatar του/της Chris_symphony
    Εγγραφή
    17/05/2022
    Μηνύματα
    65
    Εντωμεταξύ τα Metzeler βγαίνουν πιο ακριβά από τα Pirelli.. Απ' όσα διαβάζω αυτά τα δυο αξίζουν. Φίλος με Beverley μου λεει Michelin δαγκωτό..
    Πρώτο μου μηχανάκι κ σκούτερ είναι.. Κ οι δρόμοι εδώ Θεσσαλονίκη είναι απλά γυαλί..

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.532
    Για αυτό ρωτάω, γιατί όταν είχα μοτοσακο ένα φεγγάρι έβαζα συνέχεια Dunlop (d211 νομίζω) που τα είχα κατά ευχαριστηθεί.. το κακό είναι ότι δεν βρίσκω λάστιχα όπως έλεγα και σε άλλο post..

    Ποιος είναι ο λαστιχας σου (αν θες με π.μ) γιατί είμαι έτοιμος να παραγγείλω απ' έξω ..

  13. #13
    Μιας και τα χω βαλει και τα δυο και σε διαφορετικα μηχανακια και
    τα citygrip και τα angel ,θα σου πω πως δεν μπορω να φανταστω πως θα βαλω κατι αλλο περα απο angel.
    Kαι τα citygrip καλα , αλλα μια στιγμη , ετσι ξαφνικα ...εχεις αλλο λαστιχο ...καπου στα 6-7 Κ χλμ.
    Σταματαει να σου δινει εκεινη την σιγουρια που ειχες και αυτο ειναι μονιμο .
    Το anlel απο την αλλη εινι σταθερη αξια και εχω την αισθηση οτι βουταγε στις στροφες πιο ευκολα

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.461
    Εγώ πάλι, όταν έρθει η ώρα θα (ξανα)βάλω τα Michelin citygrip. Δοκίμασα τα angel (και στο παλιό αλλά και στο καινουργιο μου beverly), όλοι λένε τα καλύτερα αλλά εμένα μου βγάζουν μια πιο σκληρή αίσθηση στο τιμόνι, έναν συντονισμό (αν μπορώ να το περιγράψω καλά) που δεν είχε πριν το Beverly με τα citygrip. Κατά τα άλλα δεν έχω παράπονο από τα pirelli, επίσης δεν θυμάμαι να είχα παρατηρήσει απότομη πτώση στην απόδοση των Michelin.
    Βασανισμένη μηχανόβια ψυχή...

  15. #15
    Μέλος Το avatar του/της D3300
    Εγγραφή
    23/05/2017
    Μηνύματα
    242
    Sh350i Metzeler feel free πρώτης τοποθέτησης και ξύνεις το κεντρικό stand.
    Θα δω πόσο θα κρατήσουν και θα τα ξαναβάλω.
    I'm diagonally parked in a parallel universe.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΛαστιΧα Για Supersport
    από tzanismille στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 30/09/2004, 17:19
  2. Λαστιχα για transalp..
    από derd στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 15/09/2004, 11:05
  3. λαστιχα για KTM LC4 SM
    από dez στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 25/05/2004, 16:26
  4. λαστιχα για cbr400-RR
    από PALADIN στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 17/02/2004, 18:29

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF