Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 8 από 8

Θέμα: Suzuki V-strom 650

  1. #1
    μμμμμμμμμμμμμμ!!!!! Το avatar του/της petridist
    Εγγραφή
    20/05/2003
    Μηνύματα
    446

    Suzuki V-strom 650

    Διαβάσαμε στο τελευαταίο ΜΟΤΟ τα νέα για το V-Strom 650 και όντως πολύ καλός εξοπλισμός, επιδόσεις, τιμή κλπ..

    Επίσης οτι έχει τον κινητήρα του SV τροποποιημένο..

    Πόσο αξιόπιστο θα είναι σαν SUZUKI?

    Ο κινητήρας του SV έχει παρουσιάσει κάνα πρόβλημα?

    το 1000αρι Strom τι εικόνα έχει μέχρι σήμερα?

    Σε σύγκριση με Transalp προφανώς φαίνεται πολύ καλύτερο, αλλά Suzuki VS Honda?

    Τί γνώμη έχετε?

    Κάθε βοήθεια... θα βοηθήσει (!!)
    Μια μέρα παιδιά μου....,, μου φέρνουν ένα κομμάτι τιτάνιο ναααααααα!!!! Τι να το κάνω σκέφτομαι????????


    FZ6 RULEZ!!!

  2. #2

    λοιπόν

    Ο κινητήρας του sv δεν πρέπει να σε προβληματίζει μιας και είναι από τους πιο (αν όχι ο πιο) αξιόπιστος δικύλινδρος σε διάταξη V.
    ’σχετα που στην ελληνική αγορά είναι παρεξηγημένη μηχανή (όπως και το bandit600).
    Το v-strom650 είναι μια καθαρά ασφάλτινη μηχανή. Οι χυτές ζάντες και ο εμφανής κινητήρας (χωρίς ποδιά προστασίας) θα δυσκολεύουν ακόμα και στα ψηλά πεζοδρόμια.
    Είναι σίγουρα πιο άνετη στο ταξίδι από το transalp , αλλά δεν είναι μια μηχανή που θα μπορέσεις να κινηθείς το ίδιο άνετα και στο χώμα.

    Ίδωμεν
    Ο Δρ. Δρακατώρ!

    Δεν πίνω γιατί οδηγώ!

  3. #3
    μμμμμμμμμμμμμμ!!!!! Το avatar του/της petridist
    Εγγραφή
    20/05/2003
    Μηνύματα
    446

    Ευχαριστώ

    Ένας φίλος ενδιαφέρεται να το πάρει γι'αυτο και ρωτησα

    Εγώ δεν έχω σκοπό να αλλάξω το transalp (4 μήνες το έχω) , αλλά η αλήθεια είναι οτι με εντυπωσίασε τόσο η εμφάνιση του strom όσο και ο εξοπλισμός του!

    Όσο για τον κινητήρα δεν ξέρω και γί'αυτό στηρίζομαι μόνο σε φήμες οτι τα Suzuki και τα Kawasaki γενικά βγάζουν πολλές ζημιές.. και είναι κρίμα να δώσεις τόσα φράγκα για να βγάζει ζημιές!!

    Βέβαια μπορεί να κάνω λάθος και οι φήμες να είναι απλά φήμες.. οπότε πολύ καλή η κάθε βοήθεια και διευκρίνιση
    Μια μέρα παιδιά μου....,, μου φέρνουν ένα κομμάτι τιτάνιο ναααααααα!!!! Τι να το κάνω σκέφτομαι????????


    FZ6 RULEZ!!!

  4. #4

    Re: Ευχαριστώ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από petridist
    Ένας φίλος ενδιαφέρεται να το πάρει γι'αυτο και ρωτησα

    Εγώ δεν έχω σκοπό να αλλάξω το transalp (4 μήνες το έχω) , αλλά η αλήθεια είναι οτι με εντυπωσίασε τόσο η εμφάνιση του strom όσο και ο εξοπλισμός του!

    Όσο για τον κινητήρα δεν ξέρω και γί'αυτό στηρίζομαι μόνο σε φήμες οτι τα Suzuki και τα Kawasaki γενικά βγάζουν πολλές ζημιές.. και είναι κρίμα να δώσεις τόσα φράγκα για να βγάζει ζημιές!!

    Βέβαια μπορεί να κάνω λάθος και οι φήμες να είναι απλά φήμες.. οπότε πολύ καλή η κάθε βοήθεια και διευκρίνιση
    Το είδα και εγώ και είμαι πολύ gagetakias μου αρέσουν πολύ αυτά τα μπιχλιμπίδια αλλα όταν θές μιά μηχανή off road δεν πάς στο suzuki πρώτον δεν έχει την ανάλογη προστασία για χώμα πέτρες κλπ δεύτερον δεν είναι για να πηγαίνει παντου . Αν όμως θέλεις μηχανή μόνο για άσφαλτο τοτε μπορεί και να λέει σαν επιλογή το Suzuki σε σχέση με το transalp αλλά και πάλυ θα προτειμούσα το Facer 600 που και πιο πουλημένο είναι και πιο μουράτο . Γενικά πιστεύω ότι το Suzuki είναι σε άλλη κατηγορία ασφάλτινη και εκεί υπάρχουν σαφώς καλύτερα μηχανάκια από αυτό .

  5. #5
    filoi mou ego eixa transalp 600 gia 4 xronia . olo auto to diastima einai metrimenoi ata daktila oi xomatodromai pou piga (simioteon pou kai tdm an eixa tha tous eixa perasei)
    etsi san odigos asfaltou kirios kai me xiliometra stin ethniki apofasisa na paro to vstrom
    o kinitiras tou einai tou SV kai den einai to risko toso megalo oso fenetai.... sigoyra einai kati neo alla an apodeikti aksiopisto nomizo pos einai i kaliterio epilogi afou den me endiaferoun ta perrisotera kivika mias kai stin katigoria 900-1000 iparxoun polles epiloges.
    kai etsi leo nai stin texnologia tou injection, stis epidoseis (pou epeidi to odigisa paidia einai poli pio ropato kai grigoro apo to transalp).

    kai tha pigena gia to neo transalp an gamoto kerato mou eixan kkanei kati neo (akomi exoun analogiko metriti) . To papi mou Innova exei ilektroniko!!!!!

    as perimenoume loipon ligo na doume pos tha kinithei to vstrom giati apo oti fenetai i Honda tha argisei na vgalei to neo transalp injection.

  6. #6

    Cool

    Kαλησπέρα παιδιά.Μήπως μπορεί να μου απαντήσει κάποιος όσο αναφορά σε προβλήματα που πιθανών να βγάζει η V STROM?Έχω ακούσει ότι η μπαταρία του είναι ένα συχνό πρόβλημα και μάλιστα σε μηχανές 3 και 4 μηνών.Μήπως δεν έχω ακούσει καλά?Σας ρωτάω γιατί θέλω μετά το Πάσχα να κατέβω Αθήνα για να τσιμπήσω καμία μεταχειρισμένη.Οποιαδήποτε άλλη πληροφορία καλοδεχούμενη...

  7. #7
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/05/2005
    Μηνύματα
    1
    douleyo se ena magazi me moto ........... mexri stigmhs den exo dei na fernoun dl 650 sto synergeio kai stous 8 mhnes pou eimai sto magazi exoun dosei pano apo 60 DL einai apaixto opos kai h timh tou 7100

  8. #8
    hello kai apo mena.diabazontas olla ta senaria kai tis pithanologies pou grafonte genika gia to vstrom tha katathesw thn dikia mou prosopiki apopsh.phra ena vstrom 650 prin 3 mhnes.mesa se auto to diasthma exw kanei girw stis 11000xlm kai ta problimata pou antimetopisa htan apla tpt.aksizei wmos na pw oti gia ta prwta 2000 xlm den eimoun euxaristhmenos me thn apodosh tou kibotioy to opio ekane iperboliko thoribo sthn simpleksh ths proths taxhthtas.meta kai thn deuterh allagh ladiwn pou ekana sta 3000 xlm to problima lithike teliws.oso afora thn xrhsh tou apla kanw ta panta me auto.kathe mera doulia meta kafe kai ta sk taksidakia.mesa sthn polh eine ligo diskinito kai exei kapious kradasmous stis xamiles alla ok v kinithras eine den ta exoume kai olla!!!oi epidoseis tou eine super gia thn kathgoria kai h teliki tou eine girw sta 200 isos kai kati pio panw anaaloga me aera kai fortio.apo katanalosh ipologiste analoga me thn xrhsh oti me 10 litera hremh odighsh paei 230xlm enw me poli grhgorh odighsh kai spasimata prwtes deuteres trites paei kapou sta 150.sto taksidi me taxhthta peripou 140 xlm ipologiste poli ligoterh katanalosh alla den mporw na sas pw me akribia arithmo.h monh parafonia eine sthn genikh antiprosopia eine anorganoth telios.kathe service xreonei oti thelei kai thelei arketo psaksimo an kai egw logo epaggelmatos to fiaxnw monos mou.gia perisoteres plirofories stilte mhnhma kai ta leme.kales boltes kai panta ena komati
    kamia ekdromh tha pame?

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF