Σελίδα 1 από 6 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 77

Θέμα: ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΟΛΙΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΙΣΟΙ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΙΔΙΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TATAR
    Εγγραφή
    30/03/2006
    Μηνύματα
    149

    ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΟΛΙΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΙΣΟΙ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΙΔΙΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ

    Αθήνα

    Το δεξί του πόδι έχασε 17χρονος εξαιτίας κωλυσιεργίας και γραφειοκρατίας των υπηρεσιών υγείας.

    Ο 17χρονος τραυματίστηκε σε τροχαίο και αμέσως μεταφέρθηκε στο Κέντρο Υγείας Δικαίων Έβρου. Εκεί διαπιστώθηκε ότι έπρεπε να μεταφερθεί στην Αλεξανδρούπολη, ωστόσο η μεταφορά του καθυστέρησε, καθώς δεν υπήρχε συνοδός γιατρός.

    Όταν με καθυστέρηση έφτασε στο νοσοκομείο Αλεξανδρούπολης διαπιστώθηκε πως και οι τέσσερις αγγειοχειρουργοί έλειπαν με άδεια.

    Με 12 ώρες καθυστέρηση ο 17χρονος μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο Παπαγεωργίου της Θεσσαλονίκης, όπου ύστερα από πολύωρη επέμβαση οι γιατροί διαπίστωσαν ότι ήταν πλέον πολύ αργά, με αποτέλεσμα το αγόρι να χάσει το πόδι του.

    Newsroom ΔΟΛ


    Απο την άλλη μερια ολοι θα ακούγατε επί μέρες για το αποτέλεσμα της βιοψίας, τα ιατρικά συμβούλια με ξένους καθηγητές που ήλθαν στην Ελλάδα, την μεταμόσχευση ήπατος που συνέστησε ο επιστήμων, την επίσκεψη Αλαβάνου και το ταξίδι στο Μαϊάμι!!

    Συνεπώς αβασάνιστα βγαίνει το συμπέρασμα ότι ολοι οι Έλληνες πολίτες τυγχάνουν της ιδίας αντιμετωπίσεως ΚΑΙ στα θέματα υγείας.

    Είμαι υπερήφανος που είμαι πολίτης αυτής της χώρας!!!
    Η ΠΑΤΡΙΔΑ ΕΥΓΝΩΜΟΝΟΥΣΑ....
    ΔΕΝ ΛΕΣ ΑΡΧΗΓΕ ΟΤΙ ΦΥΣΗΞΕ ΑΕΡΑΚΙ, ΟΤΙ ΤΗΝ ΠΗΡΕ ΤΟ ΚΥΜΑ....
    TATAR

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Πες μας ότι πρώτη φορά το βλέπεις να τρελλαθούμε τελείως....

    Αλλά τι περιμένεις από μια χώρα που από την μια οι πολιτικοί της σκίζουν τα ιμάτιά τους για το πόσο καλή δουλειά κάνουν στο σύστημα υγείας, και από την άλλη στην πρώτη στραβή που θα τύχει στους ίδιους την κάνουν για τα..."εξειδικευμένα κέντρα του εξωτερικού"... παρ' όλο που η αντιμετώπισή τους εδώ σαφώς δεν θα είχε καμμιά σχέση με αυτήν του απλού πολίτη...

    Για κάνε μια ιστορική αναδρομή... Πόσοι πολιτικοί έχουν εγχειριστεί στην Ελλάδα τα τελευταία ας πούμε 20 χρόνια ??? Δεν φέρω καμμιά ευθύνη για την απογοήτευση και την αηδία που θα νοιώσεις...

  3. #3
    Ασχέτως του γεγονότος (που τα πράγματα ειναι όπως τα λεει ο Tatar), θα περιμενα ο αρχιεπίσκοπος να αφεθεί στα χέρια του θεού και όχι στης επιστήμης που πολλάκις καταδικάζει

    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  4. #4
    Eχει μαλλιασει η γλωσσα μου

    Προσεξτε που θα ριξετε την ψηφο στις επομενες εκλογες

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της slacker
    Εγγραφή
    19/07/2005
    Μηνύματα
    222
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Ασχέτως του γεγονότος (που τα πράγματα ειναι όπως τα λεει ο Tatar), θα περιμενα ο αρχιεπίσκοπος να αφεθεί στα χέρια του θεού και όχι στης επιστήμης που πολλάκις καταδικάζει

    Ασε μην πιάσουμε τον Αρχιεπίσκοπο τώρα. Δεν είπε ότι δεν έχει τίποτα να κρύψει; Ας μας πει λοιπόν τι τύπο ηπατίτιδας είχε κολλήσει; Πώς τον κόλλησε τον συγκεκριμένο τύπο;

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.962
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    ο αρχιεπίσκοπος να αφεθεί στα χέρια του θεού
    Δε συμφέρει ρε, εκεί έχει καλά κονέ...

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  7. #7
    Δηλαδη τωρα σοβαρευτηκα.? Το avatar του/της rsp
    Εγγραφή
    07/06/2004
    Μηνύματα
    1.363
    Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
    Eχει μαλλιασει η γλωσσα μου

    Προσεξτε που θα ριξετε την ψηφο στις επομενες εκλογες
    Eπειδη εχει μαλλιασει λοιπον η γλωσσα σου να το λες, δεν μας λες και την δικια σου προταση....
    Με σύμβολο και οδηγό την ευχή και κατάρα των αλησμόνητων νεκρών μας, δίδομε όρκο και υπόσχεση τούτη τη στιγμή πως δεν θα λησμονήσουμε ποτέ ότι γεννηθήκαμε Έλληνες για την Ελλάδα και μόνο γι αυτήν...(Δ.Πανουργιάς)

    www.elnak-seaside.blogspot.com

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    14/04/2006
    Μηνύματα
    460
    Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
    Eχει μαλλιασει η γλωσσα μου

    Προσεξτε που θα ριξετε την ψηφο στις επομενες εκλογες
    Ναι! Διαφώτισέ μας..

  9. #9
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.835
    Υπάρχει δηλαδή ένα κόμμα που αν το ψηφίσουμε πιστεύετε ότι δε θα έχουμε τέτοιου είδους προβλήματα & ακόμα χειρότερα? Όλοι τους όσοι θέλουν να μπουν σε αυτή τη βουλή είναι λαμόγια!

  10. #10
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.877
    Πως γινεται ρε π@υστη μου να ειμαστε ολοι τοσο γατοι και να μας κυβερναν αυτα τα γουρουνια?

    Καλα ρε εσεις δεν ψηφιζεται?

  11. #11
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.877
    Μαλλιασμενη Γλωσσα και εγω περιμενω.

  12. #12
    Εγω θα σας πω τι θα ψηφισετε?

    Εγω απλα δεν δεχομαι εδω και 50 χρονια, να ειναι μονο 3 τα κομματα που μονοπολουν τις εκλογες, και 2 τα ονοματα αντιστοιχα
    Καιρος να βγει και καποιος αλλος, εκτος και αν εχουμε ΒΑΣΙΛΕΥΟΜΕΝΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

  13. #13
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
    Υπάρχει δηλαδή ένα κόμμα που αν το ψηφίσουμε πιστεύετε ότι δε θα έχουμε τέτοιου είδους προβλήματα & ακόμα χειρότερα? Όλοι τους όσοι θέλουν να μπουν σε αυτή τη βουλή είναι λαμόγια!

    Αυτο οντως ισχυει, αλλα αν 2 κομματα εχουν κανει την βουλη τσιφλικι τους, τοτε καταλαβαινεις τι ΑΚΟΜΑ μπορει να γινει

    Και αν δεν καταλαβατε, δεν προσπαθω να προωθησω τον κουμουνισμο, ισα ισα ειμαι αντιθετος ΚΑΙ σε αυτη την παραταξη

  14. #14
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.877
    Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
    Εγω θα σας πω τι θα ψηφισετε?
    Why not?


    Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
    Και αν δεν καταλαβατε, δεν προσπαθω να προωθησω τον κουμουνισμο, ισα ισα ειμαι αντιθετος ΚΑΙ σε αυτη την παραταξη
    Το χειροτερο ειναι οτι φοβομαστε ολοι να προτεινουμε κατι γιατι θα μας ριξουν μια ταμπελα και μετα καλυνηχτα σας , ΑΝΤΕ ΡΕ ΜΕ ΤΟ ΚΟΥΜΟΥΝΙ.

    Και να πω για επιλογες που εχουμε οουυυ ενα καρο.

    Εγω παντως χρονια τωρα δεν παταγα μετα καταλαβα οτι ειναι μ@λ@κια και ψηφιζα κομματα στυλ αντικαπιταλιστικη συμμαχια κτλ.
    Τωρα θα ψηφισω συνασπισμο μονο και μονο αμα το κανουν καποιες χιλιαδες κοσμου οι στανταρακιδες θα τα δουνε ολα.

    Βαλτε μου ταμπελα ρεεεεε

  15. #15
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.835
    Παιδιά δεν αναφέρθηκα μόνο σε αυτά τα 3 κόμματα που είναι συνεχώς στη βουλή.Αναφέρομαι σε όλα όσα κατεβαίνουν στις εθνικές εκλογές! Είτε λέγεται Αντικαπιταλιστική Συμμαχία, είτε ΜΛ κκε είτε οτιδοίποτε! & το αρνητικό είναι ότι δε βλέπεις καμιά νέα προσπάθεια. & όχι κάποιον απλά μέσα σε ένα ήδη τελιωμένο κόμμα, αλλά μια ομάδα ανθρώπων που έχουν να ΠΟΥΝ κάτι.


Σελίδα 1 από 6 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Τα ρεμάλια οι ΕΛΛΗΝΕΣ!
    από tai στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 28/01/2014, 11:30
  2. ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΟΛΙΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΙΣΟΙ
    από BLACKGAS στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2010, 23:56
  3. Τα L2 ειναι ακομα εδω... ακομα και εαν τα θηρια...
    από Runner Ducati στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 30/05/2005, 09:43
  4. Για Ελατε Ολοι Οι Αμαρτωλοι
    από Tigas στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 37
    Τελευταίο μήνυμα: 27/04/2005, 19:32
  5. Απαντήσεις: 40
    Τελευταίο μήνυμα: 14/04/2005, 11:52

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF