Σελίδα 1 από 9 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 129

Θέμα: Κοντρα : Husqvarna 610 VS BMW GS1200cc

  1. #1

    Κοντρα : Husqvarna 610 VS BMW GS1200cc

    Πριν πηγαμε βολτα μεχρι την Πεντελη με το GS 1200,ο δρομος ειχε αρκετα αυτοκινητα γιατι ηταν ακομα απογευμα οποτε δεν αναπτυξαμε μεγαλη ταχυτητα, δοκιμασαμε και εν κινηση και απο φαναρι.
    Απο φαναρι το 610 εφευγε καλυτερα αλλα το GS μαζευε την διαφορα και εφευγε 2 μηχανακια μπροστα.
    Στις 3 φορες που το δοκιμασαμε μονο την 1 φορα καταφερα να φυγω μπροστα μεχρι την 3η μου και εκει απο λαθος δικο μου με εφτασε (μου πεταχτηκε τζιπακι απο στενο στην λεωφορο Πεντέλης και εκοψα και εχασα την αλλαγη μου σε 4η οποτε με εφτασε το 1200).
    Εν κινήση οταν τα δοκιμασαμε δεν μπορουσα να κρατηθω μπροστα.(πολυ λογικο εχει τα 2πλασια κυβικα)
    Μονο την 1 απο τις 3 φορες που τα δοκιμασαμε τα πηγα καλα,σε μια απο τις αλλες 2 στην εκκινηση εφυγα άτσαλα γιατι σπινιαρε ο πισω τροχος για πολλα μετρα οποτε δε μπορεσα να ξεκινησω καλα να παρω μια διαφορα.
    Στις στροφες της Πεντελης ημουν μπροστα με διαφορα αλλα στην ευθεια ειναι πολυ δυσκολο να το περασω.
    Καποια στιγμη θα βγαλουμε κανενα βιντεακι να δειτε,δεν το πιεζω το μηχανακι μου το ειχα πει και το απογευμα γιατι δε θελω να γινει καμια μαλακια στην μηχανη μου,δεν ξεπερναω τα ορια ουτε το ανοιγα κοφτες, κανονικες εκκινησεις εκανα,σιγα μη σπασω το 610 για μαλακιες.

  2. #2

  3. #3
    E τι σοϊ κοντρα ειναι αν δεν το ανοιγεις κοφτες?

  4. #4
    Στις 3 φορες που τα βαλαμε μονο την 1 περασα μπροστα,οταν ειπα να ανοιξω αποτομα αρχισε να σπινιαρει και να πεταει τον κωλο δεξια αριστερα και ηταν χειροτερο γιατι εχασα πολλα μετρα ενω το 1200 λογω βαρους καθετε κατω.

  5. #5
    Αρχικά δημιουργήθηκε από OrEsTiS82
    Στις 3 φορες που τα βαλαμε μονο την 1 περασα μπροστα,οταν ειπα να ανοιξω αποτομα αρχισε να σπινιαρει και να πεταει τον κωλο δεξια αριστερα και ηταν χειροτερο γιατι εχασα πολλα μετρα ενω το 1200 λογω βαρους καθετε κατω.
    Αν ειναι καλη η ασφαλτος, κραταει μια χαρα
    Κανε και κανα burn out πριν να ζεστανεις το ελαστικο
    Επιμενω οτι αν το ξεκινησεις καλα, θα φευγεις μεχρι τα 100χλμ/ω ανετα, και οχι μονο στο 1200gs, αλλα και σε πολλα street

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.962
    ΚΥΡΙΑΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  7. #7
    Ξεχασα να γραψω οτι επειδη νωριτερα θα καναμε βολτες ημουν γεματος βενζινη,δε ξερω αμα παιζει ρολο και αυτο.
    Οταν ειναι να βγαλουμε κανενα βιντεακι θα το ζορισω και θα παω αδειος

  8. #8
    ...και γυμνιστής Το avatar του/της odt
    Εγγραφή
    24/05/2006
    Μηνύματα
    824

    Re: Κοντρα : Husqvarna 610 VS BMW GS1200cc

    Αρχικά δημιουργήθηκε από OrEsTiS82
    δεν το πιεζω το μηχανακι μου το ειχα πει και το απογευμα γιατι δε θελω να γινει καμια μαλακια στην μηχανη μου,δεν ξεπερναω τα ορια ουτε το ανοιγα κοφτες, κανονικες εκκινησεις εκανα,σιγα μη σπασω το 610 για μαλακιες.
    Ε, πες μας ότι τον είχες στο χαλαρό...με τόσο μεγάλη εισαγωγή που έκανες, παραλίγο να το χάσω το νόημα
    Εισαι σωστος μοτοσυκλετιστής...
    …αν
    Τα προφυλακτικά που χρησιμοποιείς ειναι δίγομα , σκληρά στο κέντρο και μαλακά στα πλάγια
    Βρέθηκε πένσα, παρακαλείται ο κάτοχος να επικοινωνήσει με πμ :a29:

    Pics


  9. #9
    Δεν πηγα το μηχανακι κόφτες,αυτο δεν σημαινει οτι δεν με περασε δικαια,απο την αρχη του ειχα πει οτι εγω δεν θα το ζορισω πολυ.
    Το θεμα ειναι να τραβηξουμε βιντεακι οποτε εκει θα φανουν ολα, και τα λαθη και το το εγινε,και το καλυτερο θα ειναι να μας ακολουθησει μια 3η μηχανη με δικαβαλο και να τραβαει βιντεο.

  10. #10
    Ευτυχώς που η bmw αγόρασε τη Husqvarna...μήπως και σταματήσεις τις κόντρες

  11. #11
    ΜΑΝΟΣ para siempre Το avatar του/της vangelis 64
    Εγγραφή
    06/11/2005
    Μηνύματα
    1.431
    Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
    ΚΥΡΙΑΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Nίκοοοοοο!

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    moto perpetuo



    Todo eso de la creacion es mentira, el sufrimiento de la creación es mentira, lo que pasa que los artistas somos unos charlaores (habladores)
    y lo que queremos es engañar a la gente. Los artistas de verdad como vivimos es así, to el día echao, no sufrimos ni na, lo pasamos muy bien,
    hasta luego.
    -------------------------------------------------------------------
    [FONT=courier new]Paco de Lucia[/FONT]

  12. #12
    Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
    E τι σοϊ κοντρα ειναι αν δεν το ανοιγεις κοφτες?
    Demi!
    More Techno..More Dijital!!
    This way please...www.di.fm


  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    γιατι ρε δεν τα βαλατε στην κηφησιας??



















    οχι,οχι...μ@λακια ειπα......βαλτε τα στην Ιπποκρατους.....


    εκει βγαινουν πιο συχνα τζιπακια,παπακια,κουτακια..λεωφορεια


    ρε τι κανει ο κοσμος....
    :a28: :a28:

  14. #14
    Στην κηφισιας αμα τα βαζαμε απογευμα ισως μας πετυχαινε κανενα περιπολικο και θα ειχαμε χειροτερα μετα γιατι ο Κ.Ο.Κ λεει 2 χιλιαρικα προστιμο οποτε δε προκειται να σταματησω.
    Τα βαλαμε στην λεωφορο Πεντελης αλλα επειδη εχει πολλα στενα που πεταγονται μαλακες ηθελε προσοχη.
    2 φορες πηγε να γινει στραβη απο αυτοκινητο που βγηκε απο στενό στο αλλο παιδι και εγω 1 φορα και κριμα γιατι ημουν μπροστα εκεινη την ωρα.

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Αρχικά δημιουργήθηκε από OrEsTiS82
    Στην κηφισιας αμα τα βαζαμε απογευμα ισως μας πετυχαινε κανενα περιπολικο και θα ειχαμε χειροτερα μετα γιατι ο Κ.Ο.Κ λεει 2 χιλιαρικα προστιμο οποτε δε προκειται να σταματησω.
    Τα βαλαμε στην λεωφορο Πεντελης αλλα επειδη εχει πολλα στενα που πεταγονται μαλακες ηθελε προσοχη.
    2 φορες πηγε να γινει στραβη απο αυτοκινητο που βγηκε απο στενό στο αλλο παιδι και εγω 1 φορα και κριμα γιατι ημουν μπροστα εκεινη την ωρα.
    ναι αυτο λεω...

    για να αυξησετε το επιπεδο της δυσκολιας..η Ιπποκρατους ειναι μια καλη "πιστα"

    γλιστερη ασφαλτος,και διαφορα πεταγματα απο οτιδηποτε κυκλοφορει!!



    ΡΕ, ΠΑΤΕ ΚΑΛΑ???????

    αν θελετε κοντριτσα σε ρεπριζ πηγαιντε στην εθνικη οδο η στην αττικη.
    ανοιξτε και απογειωθειτε
    αν θελετε 0-100 πηγαιντε βραδυ στην βουλιαγμενης.
    οχι σε δρομους που πεταγετε ο καθε μ@λακας (τωρα βεβαια ποιος ειναι ο μ@λακας παιζεται...)

Σελίδα 1 από 9 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ktm duke 690,husqvarna 610 sm η bmw 650 xmoto????
    από Giannis_77 στο forum BMW
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 21/10/2008, 12:32
  2. XTX 660 '08 vs Husqvarna 610 SM '04
    από Ventus στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 48
    Τελευταίο μήνυμα: 06/10/2008, 16:02
  3. husqvarna 610 te'04 vs adventure 640
    από sanguini στο forum KTM
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 04/10/2008, 17:34
  4. Husqvarna 610 VS BMW C 1200
    από OrEsTiS82 στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 199
    Τελευταίο μήνυμα: 03/12/2007, 17:29
  5. Transalp 650 Vs Fazer 600 Vs Bmw 650 Gs
    από ΤΑSΟS στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 20/10/2004, 17:04

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF