Σελίδα 6 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 116

Θέμα: Ktm & ποδηλατα

  1. #76
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Vasilis_Strom
    Προσωπική συμβουλή και άποψη, πριν πιάσεις τα βουνά και για να μην απογοητευτείς τελείως από την φυσική σου κατάσταση (θα απογοητευτείς να είσαι σίγουρος) ρίξε αρκετά χιλιόμετρα στον δρόμο θα σε βοηθήσουν πάρα πολύ και θα σε κουράσουν πολύ λιγότερο. Αααα και οπωσδήποτε διατάσεις μετά για να ξανακαβαλησεις την επόμενη ημέρα

    ευχαριστω για τα tips

    καπως ετσι θα παει η φαση σταδιακα και σιγα-σιγα....εχω προτερη εμπειρια απο enduro οπου επεσα στα βαθια με την μια και τελικα επεσα και μαλιστα ασχημα λογω υπερβολικου ενθουσιασμου...

  2. #77
    Από Άλλο Πλανήτη.... Το avatar του/της Vasilis_Strom
    Εγγραφή
    28/01/2006
    Μηνύματα
    560
    Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
    ευχαριστω για τα tips

    καπως ετσι θα παει η φαση σταδιακα και σιγα-σιγα....εχω προτερη εμπειρια απο enduro οπου επεσα στα βαθια με την μια και τελικα επεσα και μαλιστα ασχημα λογω υπερβολικου ενθουσιασμου...
    Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο βελτιώνει την φυσική σου κατάσταση ο δρόμος ( ευθείες έτσι μην πλακωθείς στις ανηφόρες )

  3. #78
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/02/2007
    Μηνύματα
    12
    Ποδηλατικό κολάν δεν ξέρω αν θα έχει νόημα Δες καλύτερα για αντιανεμικό και αφυδροτικό μπλουζάκι. Επίσης πάρε μια τρόμπα χειρός που να μπαίνει στο ποδήλατο σε βάση καθώς και ένα μικρό τσαντάκι που πιάνει με velcro κάτω από τη σέλα για να βάζεις μια σαμπρέλα και εργαλεία.

  4. #79
    Στο ΚΟΝΑ αναφέρθηκα τα οποία είναι (στα της τάξεως των 700ευρώ με 900 ευρώ) όπως το Husqvarna SM 610 ie.Δηλαδή είναι και πολεμικά είναι και φιλικά είναι αγρίμι είναι και γατάκι

    Τα δε YETI και Santa Cruz συν τοις αλλοις οτι ξεκινάνε απο 2000 τα πιο φθηνά είναι ο΄πως ενα ΚΤΜ Super Enduro 950R.Oxi οτι χαλάνε αλλά οτι είναι για off road χρήση καθαρή και σκούζουν ασφυκτιούν στην πόλη

    Οσον αφορά στο φίλο που ανέφερε οτι το IDEAL θα του κρατήσει χρόνια.Δεν αμφιβάλλω αλλά πάντα πρέπει να έχουμε την προοπτική μετεξέλιξης στο νού μας.

  5. #80
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Aitherobamwn
    Οσον αφορά στο φίλο που ανέφερε οτι το IDEAL θα του κρατήσει χρόνια.Δεν αμφιβάλλω αλλά πάντα πρέπει να έχουμε την προοπτική μετεξέλιξης στο νού μας.
    Φίλε μου κατάλαβα με ποιο τρόπο το είπες αλλά ο Κωστής είπε απ'την αρχή ότι ήθελε ένα ποδήλατο για να μπει ξανά στο πεταλάρισμα σιγά σιγά και το budget του έφτανε τα 500 ευρώ.

    Η δική μου η λογική λέει ότι σ'αυτά τα λεφτά καλύτερα να πάρει ένα Ideal (κι όχι απαραίτητα τη συγκεκριμένη μάρκα) με καλούτσικα περιφερειακά παρά ένα Scott για παράδειγμα που το μόνο του πλεονέκτημα θά'ναι ο σκελετός του και που θα μπορούσε σύντομα να τον βάλει στο τριπάκι μιας αναβάθμισης που θα έφτανε σχετικά εύκολα τα 700-900 ευρώ που προανάφερες.

    Κι αυτό με το σκεπτικό ότι ο σκελετός του Ideal (ή ενός GT ή ενός Giant..) δεν θα τον προβληματίσει ποτέ !

    Δέχομαι απόλυτα και τη δική σου λογική αλλά για σκέψου πόσοι αποφάσισαν μετά από χρόνια αποχής να ξεκινήσουν πάλι το πετάλι και λόγω οικονομικής άνεσης αγόρασαν ένα ακριβό "κόσμημα" το οποίο σύντομα πέταξαν στην αποθήκη ή στις μικρές αγγελίες αφού κατάλαβαν σε μικρό χρονικό διάστημα ότι "δεν τό'χαν" πια το άθλημα ;

    Ας πάρει λοιπόν ένα τίμιο και φθηνό κι αν δει ότι τό'χει και το αγαπά ας ξοδέψει αργότερα όσα νομίζει ότι του αξίζουν ! Όσο δουλέυει το Idealάκι θα μάθει ακόμα καλύτερα τις ανάγκες του σ'αυτόν τον τομέα και στο μέλλον πράττει αναλόγως.

    Είναι λίγο υπερβολικό αυτό που θα πω αλλά μοιάζει σαν να πάει ένας 18χρονος να πάρει το ΚΤΜ 990 Αdventure επειδή η προοπτική μετεξέλιξης του νου του του λέει ότι μπορεί στα 30 να τρέξει στο Dakar.. εντάξει είπα ότι είναι λίγο υπερβολικό

    Εννοείται φιλικά

  6. #81
    ..πάλι αναβάτης.. Το avatar του/της sotpag
    Εγγραφή
    02/11/2002
    Μηνύματα
    1.395
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Vasilis_Strom
    Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο βελτιώνει την φυσική σου κατάσταση ο δρόμος ( ευθείες έτσι μην πλακωθείς στις ανηφόρες )

    δασκαλε

    αντε και στους βαλκανικους
    13 Φ. ΑΝΤΙΑΝΑΚΥΚΛΩΤΙΚΕΣ ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ

  7. #82
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Περασα ενα ΣΚ ποδηλατικο μουρλια...

    κατεβηκα στο χωριο (οχι με το ποδηλατο ρε:a24:....με το αμαξι που ειχε μεσα το ποδηλατο)
    και εκανα....




    25+ χιλιομετρα σε δυο ημερες!!!

    οφειλω να ομολογησω οτι η τεχνολογια εχει προχωρησει και πλεον πανε τα ατιμα σχεδον μονα τους...λιγο πεταλι κανεις και φευγεις αερα !!στην ευθεια ....γιατι στις ανηφορες γ@μησε τα!!

    τεσπα, ολα καλα ... το ποδηλατακι ειναι φανταστικο, απλα δεν εχει τασακι και δεν μου παει ρε παιδια να σκορπιζω τις σταχτες στον δρομο...μην παρουμε και καμια φωτια...τον φραπε τον βολευω εκει που βαζουν το μπουκαλι με το νερο οι ξενερωτοι...


    το μονο θεμα ειναι η σελα....


    μην ξανακουσω κανεναν να παραπονιεται για σελες σε μηχανες...ακομα και σελα MX μοτοσικλετας φανταζει πολυθρονα μπροστα σε αυτο το πραγμα.

    μιλαμε ειναι το απολυτο μαρτυριο, ουτε η ιερα εξεταση δεν θα σκαρφιζοταν τετοιο βασανιστηριο, πονος, πονος, πονος... δεν μπορω ουτε να κατσω (....σε βλεπω εσενα που γελας ...)

    θα παω να την αλλαξω την ρημαδα, στην αναγκη θα βαλω καμια κουρελου, κανα κιλιμι, κατι για να μην αισθανομαι λες και με εχει η πτερυγα των θανατοποινητων στις χειροτερες φυλακες του πλανητη ...

    ασε που τον προστατη απο το ζουληγμα σε λιγο θα τον παρω στο χερι σαν μπαλακι αντι στρες...


    αυτα.


    κατα τα αλλα μια χαρα το ποδηλατο...

  8. #83
    Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
    το μονο θεμα ειναι η σελα.......
    ασε που τον προστατη απο το ζουληγμα σε λιγο θα τον παρω στο χερι σαν μπαλακι αντι στρες...
    Τα πρώτα "πονάκια" που λέγαμε ;

  9. #84
    καμμένος.. Το avatar του/της ronin1
    Εγγραφή
    04/06/2005
    Μηνύματα
    567
    Gt avalance 3...

    αυτό έχω..

    κ ειμαι πολύ ικανοποιημένος...

    άσφαλτο σφαίρα...χώμα μια χαρά..

    επειδή δεν πολύ παω χωμα...έχω λάστικα σιλκ....

    TREK GIANT k IDEAL είναι επίσης κορυφαία..

  10. #85
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/02/2007
    Μηνύματα
    12
    Για σέλα, αν πάρεις σκληρή τότε πρέπει να πάρεις και ειδικό ρούχο (κολάν ή σορτς) με το μαξιλάρι από μέσα αλλιώς θα κλαις με μαύρο δάκρυ. Αν πάς σε μαλακότερη τότε θα υπάρχει ο κύνδυνος να κάτσει το υλικό.

    Εγώ έχω τώρα την http://www.chainreactioncycles.com/M...?ModelID=21962
    Σκληρή μεν (το μαξιλαράκι που λέγαμε) αλλά κανένας πόνος ή μούδιασμα σε @@ και προστάτη.

    Για κάτι ποιό απαλό δες και http://www.chainreactioncycles.com/M...x?ModelID=8037

  11. #86
    Αντε πάλι τα IDEAL και τα TREK κορυφαία.

    Θα το ξαναπώ για τελευταία φορά.Κορυφαίες μάρκες είναι οι εξής (mountain):

    YETI
    Santa Cruz
    Foes
    Kona
    Colnago
    Ridley
    KOGA-MIYATA

    και κούρσες:

    ORBEA
    DE ROSA
    Decathlon
    B.M.C
    MERCKX
    GIOS
    PINARELLO

  12. #87
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Aitherobamwn
    Αντε πάλι τα IDEAL και τα TREK κορυφαία.
    Θα το ξαναπώ για τελευταία φορά.Κορυφαίες μάρκες είναι οι εξής (mountain):
    YETI
    Santa Cruz
    Foes
    Kona
    Colnago
    Ridley
    KOGA-MIYATA
    Και:

    Scott
    IronHorse
    Rocky Mountain
    Orange

    κι άλλα που ξεχνάω τώρα βεβαίως βεβαίως


  13. #88
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Τα specialized;

    τα ΚΤΜ ;

    Γ Τ Π ειναι;

  14. #89
    Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
    Τα specialized;
    τα ΚΤΜ ;
    Γ Τ Π ειναι;
    Τα Specialized είναι απ'αυτά που δεν θυμόμουν εκείνη τη στιγμήβεβαίωςβεβαίως

    Για τα ΚΤΜ δεν ξέρω και πολλά, ένας φίλος που είχε πάρει ένα απ'τα καλύτερα freeride μοντέλα της πάντως κατάφερε και τού'κοψε το σκελετό 2 φορές σε ναι μεν σκληρή χρήση αλλά στις ίδιες πιέσεις τα Scott (3), τα SantaCruz (2) και τα Giant (2) και το ΚΟΝΑ που συμπλήρωναν την παρέα δεν έκαναν κιχ.

    Μπορεί νά'τανε τυχαίο, δε λέω, απλά δεν μου έκανε και την καλύτερη εντύπωση το γεγονός.




  15. #90
    Ο Τρισμέγιστος Το avatar του/της Julius
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/05/2002
    Μηνύματα
    3.302
    Mallon den tha sas apantisei o Ironbum paidia....... giati eipe oti ta ksanaleei GIA TELAYTAIA FORA :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    F**k Isaac Newton

    Διάβασε εδώ

Σελίδα 6 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Sas Paroysiazo To ..neo Motard Ths Ktm!!!
    από DUKASII στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 20/03/2018, 17:56
  2. Το SuperBike της KTM
    από DIT στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 30/12/2003, 15:57
  3. apithano videaki...KTM
    από Todi στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2003, 19:31
  4. Ζητηση για KTM 525
    από ale στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2003, 15:17

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF