Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 16

Θέμα: Παπι η αυτοματο??μαρκα??

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/09/2007
    Μηνύματα
    0

    Παπι η αυτοματο??μαρκα??

    Γεια σας!Λοιπον αποφασισα οτι χρειαζομαι ενα μηχανακι γιατι πλεον μεσα στην πολη(Ηρακλειο) το να κινηθεις με αυτοκινητο ειναι ιδιαιτερα δυσκολο και εκνευριστικο.
    Θελω κατι για μεσα στην πολη λοιπον,αντε το πολυ καπου-καπου να παω 30-40 χλμ εξω.Να σημειωσω οτι εχω τελειως μεσανυχτα απο μηχανες,τωρα μαλιστα παιρνω το διπλωμα.Ειμαι αναποφασιστος μεταξυ παπιου η αυτοματου?Επισης απο μαρκες τι θα μου προτεινατε?Εχω ακουσει οτι τα Honda ειναι αρκετα καλα(?)
    Ευχαριστω!

  2. #2
    Νέο μέλος Το avatar του/της agelos
    Εγγραφή
    13/06/2007
    Μηνύματα
    25

    Re: Παπι η αυτοματο??μαρκα??

    Αρχικά δημιουργήθηκε από EXCITER
    Γεια σας!Λοιπον αποφασισα οτι χρειαζομαι ενα μηχανακι γιατι πλεον μεσα στην πολη(Ηρακλειο) το να κινηθεις με αυτοκινητο ειναι ιδιαιτερα δυσκολο και εκνευριστικο.
    Θελω κατι για μεσα στην πολη λοιπον,αντε το πολυ καπου-καπου να παω 30-40 χλμ εξω.Να σημειωσω οτι εχω τελειως μεσανυχτα απο μηχανες,τωρα μαλιστα παιρνω το διπλωμα.Ειμαι αναποφασιστος μεταξυ παπιου η αυτοματου?Επισης απο μαρκες τι θα μου προτεινατε?Εχω ακουσει οτι τα Honda ειναι αρκετα καλα(?)
    Ευχαριστω!

    ΚΑΛΩΣΗΡΘΕΣ & ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ

    & αφου το αποφασισες να σου ευχηθω παντα ορθιοι !!!!!!

    προσωπικα θα σου προτεινα να μην παρεις ουτε παπι ουτε αυτοματο αλλα

    κατι με συμπλεκτη , μικρου κυβισμου από 50cc μεχρι 125cc ή & 250cc , ειναι πολυ

    πιο ασφαλες.......


  3. #3
    Άγγελε μέσα στο Ηράκλειο η κατάσταση με το κυκλοφοριακό ειναι αφόρητη. Υπερβολικά όμως...
    Για το λόγο αυτο ο συμπλέκτης βγαίνει εκτός επιλογών, για μένα.

    Φίλε πάρε ενα αυτόματο, προσπάθησε να είναι τελευταίας γενιάς με μεγάλο μπροστινό τροχό (παρέχει σημαντικά περισσότερη ασφάλεια και καλύτερο διαβασμα του δρόμου)

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της slacker
    Εγγραφή
    19/07/2005
    Μηνύματα
    222
    Φίλε μου, επειδή πριν λίγα χρόνια ήμουν στη θέση σου (μεταξύ πάπιας ή σκούτερ) προτίμησα πάπια και δεν το μετάνιωσα. Πολύ φτηνό service (γύρω στα 20? με αλλαγές λαδιών κτλ), φτηνότερα ανταλλακτικά, μανιβέλα (κάτι κρύα πρωινά θα με θυμηθείς), ακόμα και οι ταχύτητες - για να έχεις εσύ την επιλογή πότε θέλεις μια σχέση μικρότερη ή μεγαλύτερη, κι όχι το μηχανάκι.

    Από μάρκες μείνε στα κλασσικά και δοκιμασμένα π.χ. Honda, Yamaha, Modenas, Suzuki, Kawasaki.
    Με ΤΙΠΟΤΑ κάποιο φτηνό Κινέζικο των 700-800 ευρώ.
    Ανέβα σε όσα περισσότερα μπορείς και δες σε ποιο κάθεσαι καλύτερα. Εγώ ήμουν μεταξύ Innova & Kymco Spyke από άνεση και τελικά κατέληξα στο πρώτο. Από τότε βέβαια (2004) έχουν κυκλοφορήσει νέα μοντέλα όλες οι εταιρίες. Ψάξ΄το...

    ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΔΕΜΕΝΟ ΚΡΑΝΟΣ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ

  5. #5
    Retired Rider Το avatar του/της 675
    Εγγραφή
    30/08/2006
    Μηνύματα
    1.764
    εγω θα σου προτεινα ενα μεταχειρισμενο παπακι ειναι πιο ευελικτο στην πολη και πολυ πιο ασφαλες απο τα μικρα σκουτερ..
    θα σου προτεινα να κοιταξεις κατι σε kaze-r , innova, shogun, crypton
    τωρα αν μπορεις να δωσεις και κατι παραπανω κοιτα και κατι σε ποιο καινουριο μοντελο αλλα κατα τη γνωμη μου οτι κι αν ειναι αυτο να ειναι παπι,
    θα σε βολεψει πολυ και δε θα σου ζητησει πολλα, ουτε πριν αλλα ουτε και μετα την αγορα του

  6. #6
    Εγειρεσθε αγωμεν εντευθεν Το avatar του/της soundstorm
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    175
    Astrea.
    14 χρονια και ακομα σκυλι ειναι.Αθανατο παπι.
    www.tsakosart.gr
    Νοιωθω καλα που ειμαι απο τη χωρα σου Σωκρατη και ας εχω τσιμπλα στο ενα ματι.

  7. #7
    Παπί και πάλι παπί. Ο (μηδέν) συντήρηση, Ο (μηδέν) έξοδα. Βενζίνη και λάδι στο μοτέρι και πράμα άλλο.
    Οτιδήποτε εκτός από κινέζικα. Προτείνω Honda Supra ή Innova. Δε θα το μετανιώσεις.

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Meyaleleth
    Εγγραφή
    29/07/2007
    Μηνύματα
    305
    Αρχικά δημιουργήθηκε από slacker
    μανιβέλα (κάτι κρύα πρωινά θα με θυμηθείς)...

    exw to modenas kristar (ths kawasaki einai)...Oso to exw eimai poly euxaristhmenh

  9. #9
    Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
    Άγγελε μέσα στο Ηράκλειο η κατάσταση με το κυκλοφοριακό ειναι αφόρητη. Υπερβολικά όμως...
    Για το λόγο αυτο ο συμπλέκτης βγαίνει εκτός επιλογών, για μένα.

    Φίλε πάρε ενα αυτόματο, προσπάθησε να είναι τελευταίας γενιάς με μεγάλο μπροστινό τροχό (παρέχει σημαντικά περισσότερη ασφάλεια και καλύτερο διαβασμα του δρόμου)

    ασε που αυτα τα μικρα με συμπλεκτη βλ. cbf 250 . ybr 250 και αλλα πιο μικρα 125αρια εχουν πολυ χαμηλη-κακη μεταπωλιτικη αξια ...πραγμα που σημαινει οτι δυσκολα θα το σπρωξεις οταν θα αποφασισεις να το πουλησεις


    Συμφωνω με τον losttris ...ενα μεταχειρισμενο παπακι που θα σε βολεψει πολυ και δε θα σου ζητησει πολλα

  10. #10
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/04/2006
    Μηνύματα
    480
    Κι εγώ συνηγορώ υπέρ του παπιού. Στο μόνο που δε θα σε βολέψει από τη χρήση που σκοπεύεις είναι τα ταξιδάκια, μετά τη μισή ώρα αρχίζει και σε ενοχλεί ο... ποπός στην παπιοσέλα Αν είναι μόνο 30-40 χλμ λογικά θα τα διανύεις σε λιγότερο χρόνο.

  11. #11
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/09/2007
    Μηνύματα
    0
    Οκ παιδια!Αποφασισα οτι το παπι ειναι η καλυτερη επιλογη για μενα Ευχαριστω για τις συμβουλες

  12. #12
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260

    Re: Παπι η αυτοματο??μαρκα??

    Αρχικά δημιουργήθηκε από EXCITER
    Γεια σας!Λοιπον αποφασισα οτι χρειαζομαι ενα μηχανακι γιατι πλεον μεσα στην πολη(Ηρακλειο) το να κινηθεις με αυτοκινητο ειναι ιδιαιτερα δυσκολο και εκνευριστικο.
    Θελω κατι για μεσα στην πολη λοιπον,αντε το πολυ καπου-καπου να παω 30-40 χλμ εξω.Να σημειωσω οτι εχω τελειως μεσανυχτα απο μηχανες,τωρα μαλιστα παιρνω το διπλωμα.Ειμαι αναποφασιστος μεταξυ παπιου η αυτοματου?Επισης απο μαρκες τι θα μου προτεινατε?Εχω ακουσει οτι τα Honda ειναι αρκετα καλα(?)
    Ευχαριστω!
    patrioti 8a paris ena scooter ke se visinokokino na fortonis ke gkomenes pou ta goustaroun ke ase ta papai gia tous ksenerotous

    8a mourla8is stin gineka sou leo egkioimena:wacko:
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

  13. #13

    Re: Re: Παπι η αυτοματο??μαρκα??

    Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
    patrioti 8a paris ena scooter ke se visinokokino na fortonis ke gkomenes pou ta goustaroun ke ase ta papai gia tous ksenerotous

    8a mourla8is stin gineka sou leo egkioimena:wacko:
    ti patrioiti ??? apo to iraklio eisai kai sy?? :wacko:

  14. #14
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260

    Re: Re: Re: Παπι η αυτοματο??μαρκα??

    Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
    ti patrioiti ??? apo to iraklio eisai kai sy?? :wacko:
    vagionia-timpaki?:wacko:
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

  15. #15

    Re: Re: Re: Re: Παπι η αυτοματο??μαρκα??

    Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
    vagionia-timpaki?:wacko:
    perasa kai apo to xorio sou http://www.moto.gr/forums/showthread...896#post507896

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Το καλύτερο παπί
    από COSMIC στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 52
    Τελευταίο μήνυμα: 02/01/2008, 18:39
  2. Παπι
    από K_STAMATIOU στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 07/05/2004, 01:33
  3. Παπι Ή ΜηΧανη?
    από christin στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 96
    Τελευταίο μήνυμα: 24/03/2004, 20:43
  4. Πα, Πα, Πα, Το Παπι
    από THEOD στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 14/11/2003, 18:53

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF