Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 23

Θέμα: help!! ΠΡΟΒΛΗΜΑ με Λαδια

  1. #1

    Angry help!! ΠΡΟΒΛΗΜΑ με Λαδια

    Αρχικα τα εχω με γνωστο εξουσιοδωτημενο συνεργειο που το πηγα για το service των 12,000 χμ

    Παω και ο δικος σου το περνω τους τα ακουμπαω ζεστα ζεστα...περναει ενας μηνας και πως ερχεται και λεω για να δω τα λαδια...

    και ...ΤΙΠΟΤΑ!


    ισα ισα που εφτανε λιγακι στο low!

    To περνω τους το παω το κοιτανε και τους φαινεται πολυ περιεργο δεν μπορει μεσα σ'ενα μηνα και 2,000 χμ να εχει καψει τοσο και χωρις ενα εχω κανει και κανενα μεγαλο ταξιδι. Μην σας τα πολυλογω καταλειγουμε στο οτι

    ...οτι και καλα πανω στην μανουρα του service μου εβαλαν τα καινουρια λαδια στην συνεχεια ,εβγαλαν το παλιο, εβαλαν το καινουριο φιλτρο και ξεχασαν να συμπληρωσουν ...γιατι το φιλτρο κρατει λιγο λαδι,

    Τεσπα μου σημπληρωσαν τελικα λαδι το εφεραν στα κανονικα επιπεδα και φυσικα δεν με χρεωσαν

    Το θεμα ειναι τωρα οτι τα λαδια τα βλεπω πολυ σκουρα? Οχι και μαυρα αλλα οχι και οπως πρεπει να ειναι και στην αρχη ...2,000 χιλιομετρα εχω και μολις προχτες σημπληρωσα με καινουρια θα'πρεπε να 'ναι ετσι??

  2. #2
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.655

    Re: help!! ΠΡΟΒΛΗΜΑ με Λαδια

    Το φίλτρο ΔΕΝ "κρατάει" τόσο λαδι ώστε να κατέβει η στάθμη στο LOW !!!

    Το πιο πιθανό είναι ότι η στάθμη είναι έτσι από την αλλαγή των λαδιών (βάλανε λίγο λάδι) ή απλά ΔΕΝ αλλάξανε τα λάδια (συνεπικουρούμενου του γεγονότος της μαυρίλας των λαδιών...)
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  3. #3
    Για το γνωστό συνεργείο λές ή το πήγες αλλού τελικά???

  4. #4
    Αρχικά δημιουργήθηκε από paranoid
    Για το γνωστό συνεργείο λές ή το πήγες αλλού τελικά???
    πιο ειναι το γνωστο συνερτγειο εμεις δεν κανει να μαθουμε
    ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

    http://www.nea-peramos.gr/

  5. #5
    Αρχικά δημιουργήθηκε από paranoid
    Για το γνωστό συνεργείο λές ή το πήγες αλλού τελικά???

    Oχι αυτην την φορα δεν το πηγα στον γειτονα μας αλλα στο γνωστο προς μπουρναζι μερια...
    και οχι τιποτα πηγα απο γνωστο συστημενος κιολας! ελεος πια με αυτα τα συνεργεια!

  6. #6
    Μηπως να παω να κανω μια αλλαγη λαδιων,να δοκιμασω και τα castrol που λεει ο costas81, να αλλαξω και ενα φιλτρο για να'χω και το κεφαλι μου ησυχο!

    αλλα απο την αλλη τσαντιζομαι ρε Π@#στη μου να πληρωνεις για service και service να μην σου κανουν!!

  7. #7
    Αρχικά δημιουργήθηκε από low__rider
    Μηπως να παω να κανω μια αλλαγη λαδιων,να δοκιμασω και τα castrol που λεει ο costas81, να αλλαξω και ενα φιλτρο για να'χω και το κεφαλι μου ησυχο!

    αλλα απο την αλλη τσαντιζομαι ρε Π@#στη μου να πληρωνεις για service και service να μην σου κανουν!!
    Aντι για το Μπουρναζι, δεν πας λιγο παρακατω στη Θηβων στον Καρπενεκα; Λαδακια Castrol και φιλτρο και εργατικα εκει αντε να σου παει 50€... για το καλο της "καλης" σου ειναι...


    (Εκει που λες, προς πλατεια, ηταν που πηγα για 1η αλλαγη... Εκει ειδα ενα busa στο σταντ να του παλευουν την εξατμιση με βαρυοπουλα λες και σφυρηλατουσαν το σπαθι του Κοναν... )

  8. #8
    Αρχικά δημιουργήθηκε από K0K0$
    Aντι για το Μπουρναζι, δεν πας λιγο παρακατω στη Θηβων στον Καρπενεκα; Λαδακια Castrol και φιλτρο και εργατικα εκει αντε να σου παει 50€... για το καλο της "καλης" σου ειναι...


    (Εκει που λες, προς πλατεια, ηταν που πηγα για 1η αλλαγη... Εκει ειδα ενα busa στο σταντ να του παλευουν την εξατμιση με βαρυοπουλα λες και σφυρηλατουσαν το σπαθι του Κοναν... )
    Είπα να μην το πω μην κάνω διαφήμηση αλλα μια που το ανέφερες είχα παρει χτές τηλέφωνο για να ρωτήσω για service στον Καπερνέκα και σε ένα άλλο εξουσιοδοτημένο (ο low-rider μπορει να φανταστει ποιόν.) και μου λέει ο πρώτος 50€, ο δεύτερος για τα ίδια +καθάρισμα φίλτρου αέρος...πόσο θα πάει ρε μάστορα???ε γύρω στα 130€...:hypnotize :hypnotize >.....ok..στο φέρνω αμέσως..μην κλείσεις, περιμενέ με....:rotflmao: :rotflmao:

    Παρεπιπτόντως λέω να αλλάξω τα λάδια στα 5000 χλμ...θα κάνω καλά?? τα έχω αρκετό καιρό (5-6 μήνες) μιάς και λόγω του μπέμπη τέρμα προσωρινά τα ταξίδια, σπίτι-δουλειά, δουλειά-σπίτι.

    Και αν τα αλλάξω στα 5000 χλμ η επόμενη αλλαγή πότε πρέπει να είναι???

  9. #9
    ΕΓΩ ΚΩΣΜΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΓΙΑΒΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΛΑΟΔΕΙΚΙΑΣ ΣΤΗ ΝΙΚΑΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ ΜΑΣΤΟΡΑΣ ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ, ΟΣΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΠΗΓΕΣ ΑΠΛΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΠΑΣ ΕΚΕΙ!!!!

  10. #10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από low__rider
    Μηπως να παω να κανω μια αλλαγη λαδιων,να δοκιμασω και τα castrol που λεει ο costas81, να αλλαξω και ενα φιλτρο για να'χω και το κεφαλι μου ησυχο!

    αλλα απο την αλλη τσαντιζομαι ρε Π@#στη μου να πληρωνεις για service και service να μην σου κανουν!!
    επειδη τα λαδια τα αλλάζω μόνος μου άκου!!


    στην αλλαγή των λαδιών αλλάζω πάντα και φίλτρο.Τα αφήνω όμως να στραγγίξουν καλά και μάλιστα γέρνω την μηχανή και αριστερά δεξιά να φύγει όλο το παγιδευμένο λάδι!
    Όταν βάζω τα λάδια στα 2 λίτρα και κάτι φαίνεται η στάθμη του λαδιού στο τζαμάκι να είναι οκ!Βάζω μπροστά και τραβάει η τρόμπα το λάδι και το κυκλοφορεί μέσα στο φίολτρο κλπ. Αν κοιτάξεις μετά το τζάμι θα δείς ότι η στάθμη του λαδιού είναι κάτω από το LOW.

    Αν κάνεις αλλαγή και δεν αλλάξεις φίλτρο συμπληρώνεις 2300ml
    Αν αλλάξεις και το φίλτρο πάιρνει 2700ml

    Η γνώμη μου είναι ότι δεν στα άλλαξαν τα λάδια!

  11. #11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από K0K0$
    Aντι για το Μπουρναζι, δεν πας λιγο παρακατω στη Θηβων στον Καρπενεκα; Λαδακια Castrol και φιλτρο και εργατικα εκει αντε να σου παει 50€... για το καλο της "καλης" σου ειναι...


    (Εκει που λες, προς πλατεια, ηταν που πηγα για 1η αλλαγη... Εκει ειδα ενα busa στο σταντ να του παλευουν την εξατμιση με βαρυοπουλα λες και σφυρηλατουσαν το σπαθι του Κοναν... )

    +1 στον καπερνεκα απο εμενα!



  12. #12
    ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΚΑΙ ΕΧΩ ΦΡΙΞΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΤΟΣΟ ΣΕ SERVICE ΟΣΟ ΚΑΙ ΣΕ ΤΙΜΕΣ.
    ΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ MOTO LUIS ΣΤΗΝ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ ?
    ΕΙΜΑΙ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΣΤΡΩΣΙΜΟ ΚΑΙ ΜΕ ΒΟΛΕΥΕΙ ΠΟΛΥ ΣΑΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΡΩΤΟ SERVICE.

  13. #13
    Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81





    Η γνώμη μου είναι ότι δεν στα άλλαξαν τα λάδια!

    ωραια!! να υποθεσω οτι και τα μπουζι μονο στα χαρτια τα πληρωσα και οτι δεν μου τα αλλαξαν??

    Να ξερω αν ειναι να παω να τους την φερω στο κεφαλι!!!
    Ειναι και σφακιακακης μην χεσω!!

  14. #14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από low__rider
    ωραια!! να υποθεσω οτι και τα μπουζι μονο στα χαρτια τα πληρωσα και οτι δεν μου τα αλλαξαν??

    Να ξερω αν ειναι να παω να τους την φερω στο κεφαλι!!!
    Ειναι και σφακιακακης μην χεσω!!

    ρε συ καταρχην δεν θα βρεις ακρη και το μονο που θα καταφερεις θα ειναι να τσακωθείς!

    μην αγχώνεσαι παίζει όντως να στα άλλαξαν τα λάδια αλλά ο μάστορας να μην τα συμπλήρωσε σωστά να σου έβαλε λίγο λιγότερο οπότε και με τα χιλιόμετρα που έχεις κάνει να έπεσε η στάθμη.

    Πάρε λαδάκια άμα γουστάρεις και έλα να τα αλλάξουμε παρέα και ούτε εγγύηση χάνεις ούτε τίποτα, έτσι για να είσαι σίγουρος!


  15. #15
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.655
    Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
    Πάρε λαδάκια άμα γουστάρεις και έλα να τα αλλάξουμε παρέα και ούτε εγγύηση χάνεις ούτε τίποτα, έτσι για να είσαι σίγουρος!
    Κι άμα δεν σ'αρέσει, ντύνεσαι και φεύγεις ...
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Help Προβλημα με Παπακι
    από greekgenius στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 13/04/2012, 07:49
  2. προβλημα με λαδια
    από giannhs_dy στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 24/11/2010, 18:28
  3. Πρόβλημα με λάδια σε Glx.
    από george_20 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 04/12/2009, 19:59
  4. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 20/06/2007, 18:59
  5. Help-ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΚΤΜ
    από XTMPAM στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 25/08/2005, 16:40

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF