Ας γραψω και εγω την πρωτη μου εμπειρια παρολιγου τρακας. Κατεβαινα που λετε απο Μεταμορφωση με το παπακι ενος φιλου προς Πατησσια. Ολα καλα χαλαρος εγω με τριτη και 50 χαω και καθως ημουν στην ευθεια μετα το Αλσος βγαινω απο αριστερα να προσπερασω το Α9 (λεωφορειο). Η ροδα μου παταγε 10εκατοσταπιο δεξια απο την διπλη διαχωριστικη και ανεβαινε ενα Σκουτερακι με αναμενα τα φωτα μεσα στην λωριδα μου και μαλιστα κορναρε ο μ@λ@κ@ς αυτος εν το μεταξυ δεν παταγε φρενο να χωθει αναμεσα απο τα αυτοκινητα και εγω στην μεση του "προσπερασματος" αφου λεω ενταξει απο το να πεσω επανω του καλυτερα στο λεωφορειο κανω το σωμα μου δεξια και περναω στο τσακ λεωφορειο-Σκουτερ. Το πισω δεξι φλας απο το παπι χτηπησε λεωφορειο και το μπουφαν μου το τιμονι του. Κατ'αρχην πρωτη φορα ενιωσα τον χρονο να περναει ΤΟΣΟ αργα και συναντησα ΤΟΣΟ μ@λ@κ@ αναβατη. Αφου συνεχισα και πηγαινα μια χαρα 200 μετρα πιο κατω καποιος αποφασισε να στριψει αριστερα αλλα πανω απο εμενα.....ε σου λεει μηχανακι ειναι θα φρεναρει...ναι ειδικα οι μπροστινες αναρτησεις αν μπορεις να τις πεις ετσι σε αφηνουν να φρεναρεις ασφαλεστατα εστριψα και εγω αριστερα και με αρχισε τα καντηλια που παραλιγο να πεσω επανω του.....Τεσπα ευτηχως που δεν φορτωνω ευκολα στο δρομο. Καλα ρε παιδια παιζει τοσος "σεβασμος" στους αναβατες...?