Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 71

Θέμα: ΕΛ Βενιζελος Τελωνειο...ενα ταξιδι για σιδεροκωλους

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231

    Talking ΕΛ Βενιζελος Τελωνειο...ενα ταξιδι για σιδεροκωλους

    Συνεχεια τουτουνου του ποστ
    http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=49499

    Την τελευταια εβδομαδα προγραμματιζα το ταξιδι στο τελωνειο που λετε για να παραλαβω το συγκεκριμενο δεμα που η Φεντεξ φροντισε να μου ερθει γρηγορα και φθηνα στη Μπορτα μου

    Διαβαζα που λετε πληροφοριες γνωμες και κειμενα διαφορων αναξιοπαθουντων, που μια μερα αποφασισαν να μαζεψουν τα μπογαλακια τους και να τολμησουν το ακατορθωτο....!!!Να προβουν οι ιδιοι στην διαδικασια του εκτελωνισμου ταξιδευοντας απο γκισε σε γκισε και απο κτιριο σε κτιριο χωρις χαρτη και απαραιτητο εξοπλισμο...
    Ετσι οπως ξεκινανε ολα τα ομορφα ταξιδια στον χωρο....και στον χρονο

    Το ταξιδι ξεκινησε με το παπι (που ως γνωστον ειναι το απολυτο χιλιομετροφαγο οχημα) απο Περιφερειακη Υμηττου κατω απο δυσμενεις συνθηκες, δηλ κρυο και στην συνεχεια βροχη.
    Μοναδικα εφοδια τα αδιαβροχα,ο απαραιτητος εξοπλισμος σαφως,πολλα τσιγαρα ενα στυλο,ενα μπλοκακι,μπαταρια γεματη στο κινητο για να μπορω οποιαδηποτε στιγμη να παρω καποιον τηλεφωνο κατα την διαρκεια της αναμονης και να του κλαφτω σαν απληρωτη πουτανα, κερματα για διοδια και ζεστο καφε απο μηχανημα,μωρομαντηλα εξ'άιτιας του καφε, και τελος η πιστωτικη γιατι "ποτε δεν ξερεις" .

    Αφου τσεκαρα την λιστα αλλη μια φορα για να βεβαιωθω οτι θα ειμαι απολυτα προετοιμασμενος για να πανε ολα κατα διαολου φουλαρα βενζινη το παπι και ξεκινησα για το μακρυ και αβεβαια ταξιδι.
    Φτανοντας στο αεροδρομιο πηρα την πρωτη εξοδο για το κτιριο της Swissport (εμπορευματικη εξοδος 3-4) ,οπου βρισκοντουσαν τα γραφεια της Φεντεξ,και το τελωνειο του συγκεκριμενου κτιριου.
    Εδω πρεπει να πουμε οτι καθε Κτιριο-Εμπορευματικη εξοδος, εχει το δικο του τελωνειο που σε ταλαιπωρει (και σε χρεωνει αφανταστα) ,ωστε μετα να πας και στο Κεντρικο ας πουμε τελωνειο οπου και εκει ταλαιπωρεισαι και χρεωνεσαι την μανα σου και τον πατερα σου,διοτι το γαμησι πρεπει να μοιραζεται ετσι ωστε να το απολαμβανουν ολοι αφ΄ενος,και να νιωθεις και εσυ ρε παιδι μου οτι γνωριζεις νεους ανθρωπους αφ΄ετερου διοτι η επαναληψη ακομα και στο σεξ κουραζει οπως και να το κανουμε.





















    (χεζω και ερχομαι)
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  2. #2
    (χεζω και ερχομαι)
    ειναι ο καφες που διαβασατε πιο πανω !!!
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
    ειναι ο καφες που διαβασατε πιο πανω !!!
    Σχολια παρακαλω αφου τελειωσει το ταξιδιωτικο, ευχαριστω
    Που ειχαμε μεινει;..α ναι!
    Ανεβαινω που λετε στον πρωτο οροφο στα γραφεια της Φεντεξ για να παραλαβω τα χαρτια ωστε να μην μοιραστω με κανεναν το καλο το σεξ (δεν ηξερες δεν ρωταγες) και να το κρατησω Οοοολο για παρτη μου.

    -Χαιρεται ειμαι ο ταδε με αριθμο φορτωτικης ταδε και γουσταρω να παραλαβω το ταδε μην γινει της Κορεας εδω μεσα!!! (το τελευταιο απο μεσα μου το ειπα, αλλα ηταν αρκετο για να με κραταει παντα χαμογελαστο στις στιγμες απειρου καλλους της Δαιδαλωδoyς γραφειoκρατιας) .
    -Μαλιστα κυριε οριστε τα πολλα και περιεργα χρωματιστα χαρτια σας με τους αριθμους και τους κωδικους σε τετοια διαταξη ωστε να παρετε μια πρωτη γευση του τι εχετε να αντιμετωπισετε ,αφου δεν γουσταρετε να μας τα σκασετε σαν μαλακας και να σας κανουμε εμεις την δουλεια σας (και αυτο απο μεσα της το ειπε αλλα ηταν αρκετο για να μου κοψει το προηγουμενο χαμογελο με την Κορεα κτλ κτλ)
    -Μαλιστα ευχαριστω γεια σας
    -Παρακαλω 30 ευρω!!!
    -Μπαρδο;

    Εκει κατι μου ξεστομισε για κατι που κακως δεν το σημειωσα γιατι τωρα το ξεχασα...
    Παντως το νοημα ηταν "Αν δεν σκασεις το λαδακι δεν πας γι'αλλου μαστορα"

    Τα σκασα τι να κανω αθρωπας ειμαι

    Με τα πολλα κατεβαινω κατω στο τελωνειο της Σουισπορτ και παω στον γκισε.
    Εκει ρωταω μια ευγενεστατη δεσποινιδα τι μελλει γενεσθαι και μου λεει σε πρωτη φαση να βγω εξω στην αποθηκη και να δωσω την διατακτικη στον υπαλληλο για να μου εντοπισει το δεμα.
    Ωπα μαγκα μου λεω τι τσιμπουκια και μαλακιες μου τσαμπουνανε στο φορουμ, εδω θα καθαρισουμε φθηνα και ωραια.
    Πισω οπως εχει η αχλαδα τη Μπζολη η την ουρα γουοτεβερ....


    (μισο οι φακες ζεσταθηκαν παω να κλεισω το πετρογκαζζζ)
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  4. #4
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
    (μισο οι φακες ζεσταθηκαν παω να κλεισω το πετρογκαζζζ)
    και εσυ φακες?? τι συμπτωση!!
    λες να ειναι μοιραιο ???
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Με το που βγαινω απο το γραφειο εξω στην αποθηκη πηγε να με πατησει ενα κλαρκ.
    "Να και μια αναποδια" λεω απο μεσα μου (τι ηθελα και μιλαγα) ....
    Πανικος,κοσμος να τρεχει με ενα καρο χαρτια ανα χειρας μερικοι να σηκωνουν τα δεματα τους και να κρατανε σφιχτα κοιτωντας αριστερα-δεξια σαν κατι τριτοκοσμικους που μολις εξασφαλισαν το συσσιτιο και τρεμουν μην τους την πεσουν τιποτα πεινασμενοι και γενικα μια βαβουρα..

    Καπου λιγο πιο μπροστα σε ενα γραφειο με σημα "ελεγχος" ενας τυπος μεσηλικας του στυλ "πολλα βαρυ και οχι" κραταει στο χερι εναν πακο χαρτια σαν τα δικα μου και φωναζει αγερωχα αριστερα και δεξια στους αποθηκαριους σε μια περιεργη διαλεκτο που μαλλον μονο αυτοι καταλαβαινουν,γιατι με το που σταματαει να μιλαει ενας αποθηκαριος φευγει καβαλα στο παλετοφορο κανοντας σκειτμπορντ
    φτανει καπου στο βαθος της αποθηκης,και επιοστρεφει με ενα δεματακι τοσο δα φωναζοντας "Γεωργιουυυυ...ρε Γεωργιουυυυυυ" .

    Ο Γεωργιου συνηθως ειναι ανθρωπος που περιμενει να παραλαβει,οποτε με το που ακουει το ονομα του σπευδει ολο χαρα,και μετα εξεταζει το δεμα και διαπιστωνει οτι ειναι δικο του και μετα το παραταει συξυλο σε μια στιβα με αλλα δεματα που ολα γραφουν ονοματα και φευγει....!!!
    ""Μαλλον θα ξεχασε τα τσιγαρα του σε κανα γκισε ο κακομοιρης"' σκεφτηκα,και πλησιασα τον τυπο που δινει τις διαταγες στους αποθηκαριους ολο καμαρι.

    -"Χαιρεται" λεω.
    -Την διατακτικη!!
    -Σει γουατ νιγκα;;;
    -Μου αρπαζει απο τα χερια με μια κινηση λιγο νιτζα λιγο Σαολιν τον πακο με τα ακαταλαβιστικα γεματα νουμερα και κωδικους χαρτια και τραβαει το πρωτο-πρωτο,και μετα μου γυρναει πλατη!
    -Συγνωμη τι παιχτηκε;
    Με κοιταει απο την κορφη ως τα νυχια και με ρωταει γιατι ειμαι εδω.
    "Για παραλαβη και εκτελωνισμο δεματος απο Αμερικη" του λεω.
    -Ωραια περιμενε λιγο μεσα και θα σε φωναξουμε,και μου δειχνει ενα γραφειο κολλητα στο τελωνειο που επικοινωνει με μια πορτα...

    Κανω μια πως μπαινω και βλεπω 3 γραφειακια στην σειρα κατι ταλαιπωροι να σημειωνουν την ιστορια της ζωης τους σε εναν τονο πρασινα χαρτια και να καπνιζουν σαν αραπηδες και σκεφτομαι οτι θα πρεπει παση θυσια να αποφυγω αυτο το γραφειο.
    Παω λοιπον διπλα στο τελωνειο,καθομαι στα τραπεζια διπλα στο γκισε παιρνω και νες ζεστο απο το μηχανημα στριβω και τσιγαρο και απολαμβανω καφεδια και τσιγαρια δικε μου ολος χαρα που η μερα δεν θα παει τελικα χαμενη (σημ. η ωρα ηταν περιπου εννιακαικατιψιλα) .

    Περιμενω,περιμενω μεχρι που συνειδητοποιω το προφανες, δηλαδη το πως σκατα θα με ειδοποιησουν εκει που καθομαι για το δεμα;;Δεν ειδα και κανεναν να μπαινει μεσα και να φωναζει ονοματα...Μονο κοσμο εβλεπα να χανει ωρες μπροστα στον γκισε παραδιδοντας χαρτια και ενιοτε λεφτα,και καποιους αλλους να αναβουν το ενα τσιγαρο μετο το αλλο.

    Ρωταω την κοπελα στον γκισε αν καθομαι καλα εκει που καθομαι,και μου λεει καλυτερα να περιμενω εξω στην αποθηκη για να ακουσω το ονομα μου...
    Βγαινω εξω και ξαφνικα ακουω σαν βροντη απο το υπερπεραν το ονομα μου...

    (συνεχιζεται αργοτερα το βραδυ)
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  6. #6
    Γιαυτό κρουκη προτιμούμε ελληνίκή αντιπροσωπεία amy.gr..

    Αλλα δικαιολογείσαι γιατί δεν το ήξερες!

    Και πήρα τηλέφωνο να επιβεβαιώσω και ισχύουν οι προσφορες! !

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
    Γιαυτό κρουκη προτιμούμε ελληνίκή αντιπροσωπεία amy.gr..

    Αλλα δικαιολογείσαι γιατί δεν το ήξερες!

    Και πήρα τηλέφωνο να επιβεβαιώσω και ισχύουν οι προσφορες! !
    Η ιστοσελιδα της εχει μεινει χρονια πισω με τις παλιες υψηλες τιμες και με παλια προιοντα...
    Που σκατα να το ξερω;;
    Τεσπα την κανω
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  8. #8
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    ρεεεεεεε....
    την συνέχεια γρήγοραααααααα

  9. #9
    αντε εχουμε και αγωνια!
    σιριαλ το καναμε σαν το "Χοανα!Η μικρη μυξοπαρθενα!"

    αντε να δουμε ποσο πιγε το θεμα εχουμε και εμεις δεματα απο αμερικα
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  10. #10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
    ;
    Τεσπα την κανω
    Mallojn toy vgikan poli spicy oi fakes kai den vastietai....

    You BETA believe...
    ________________________________
    You should be exhausted.....
    ________________________________
    Hit me, crush me....

  11. #11
    γιατι........ Το avatar του/της bartlal
    Εγγραφή
    24/06/2004
    Μηνύματα
    3.051
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
    Mallojn toy vgikan poli spicy oi fakes kai den vastietai....
    "την κανω" εγραψε, οχι "την κΛανω"!!!

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    :a29: just ME, MYself & Bart . + _ :a29:
    :-Q
    H κλίκα μου!!!

  12. #12
    και εσυ που το ξερεις?

    μπορει απο την βιασινη του να προλαβει να του ξεφυγε ενα γραμα...
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  13. #13
    τι μλκς εισαι ρε ...........μια φορα εκατσα να διαβασω ταξιδιωτικο ποστ μετα απο καιρο και μας λες .........αργοτερα ??? fuck off u filthy animal..........

  14. #14
    kala den einai kai toso taksiodotiko,mexri to EL.VENIZELOS pige alla den kseroume akoma pws girise...
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  15. #15
    SV 1000S K3 Το avatar του/της div400
    Εγγραφή
    29/04/2003
    Μηνύματα
    1.716
    ελα ελα ψωλοχημενε εγγλεζομογγολε 23.00 πηγε που ειναι η συνεχεια?
    ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑΤΕ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!

Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 01/07/2004, 17:06
  2. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 15/02/2004, 12:20
  3. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 22/01/2004, 18:35
  4. Ένα ποίημα για χάρη της
    από Julius στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 25/11/2003, 18:37

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF