Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 3 από 3

Θέμα: περί βελτιώσεων ο λόγος - ΧΤ 660

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    22/07/2004
    Μηνύματα
    12

    περί βελτιώσεων ο λόγος - ΧΤ 660

    Αγαπητοί φίλοι

    μετά από ένα διάστημα απουσίας επέστρεψα. Τούτη τη φορά με μια ερώτηση που αφορά την βελτίωση της απόδοσης ή όπως θέλετε πείτε το. Λοιπόν, έχω (ως γνωστόν) το ΧΤ 660 R και θέλω την γνώμη σας για το εξής : Σκέφτομαι σε πρώτη φάση να αλλάξω εξατμίσεις και να βάλω όχι αυτές τις τελείως ελέυθερες που ξεκουφαίενουν τον κόσμο αλλά τις λίγο πιο ήσυχες (?)- μάλλον ημιελεύθερες.
    Θα ήθελα ο ήχος να είναι μπάσος κάπως σαν αυτόν που βγάζουν οι Akrapovic αλλά δυστυχώς η εταιρεια δεν βγαζει για ΧΤ και βέβαια να κερδίσω μερικά αλογάκια.. Για πέστε ρε παιδιά τι προτείνεται εσείς ? επίσης εχει καμια διαφορά (ουσιαστική) αν θα είναι από τιτάνιο, αλουμίνιο ή ανθρακονήματα ?

    thanks

  2. #2
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547

    Re: περί βελτιώσεων ο λόγος - ΧΤ 660

    Αρχικά δημιουργήθηκε από gspir
    Αγαπητοί φίλοι

    μετά από ένα διάστημα απουσίας επέστρεψα. Τούτη τη φορά με μια ερώτηση που αφορά την βελτίωση της απόδοσης ή όπως θέλετε πείτε το. Λοιπόν, έχω (ως γνωστόν) το ΧΤ 660 R και θέλω την γνώμη σας για το εξής : Σκέφτομαι σε πρώτη φάση να αλλάξω εξατμίσεις και να βάλω όχι αυτές τις τελείως ελέυθερες που ξεκουφαίενουν τον κόσμο αλλά τις λίγο πιο ήσυχες (?)- μάλλον ημιελεύθερες.
    Θα ήθελα ο ήχος να είναι μπάσος κάπως σαν αυτόν που βγάζουν οι Akrapovic αλλά δυστυχώς η εταιρεια δεν βγαζει για ΧΤ και βέβαια να κερδίσω μερικά αλογάκια.. Για πέστε ρε παιδιά τι προτείνεται εσείς ? επίσης εχει καμια διαφορά (ουσιαστική) αν θα είναι από τιτάνιο, αλουμίνιο ή ανθρακονήματα ?

    thanks
    ΦΙΛΕ Η TERMIGNIONI EΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ ΩΡΑΙΑ ΤΕΛΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΧΤ ΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΝΕ ΚΑΙ ΟΜΟΡΦΟ ΗΧΟ!
    ΕΧΩ ΔΕΙ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΘΡΑΚΟΝΗΜΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΙΤΑΝΙΟ[ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΑ ΕΓΩ ΚΑΘΩΣ ΤΟ ΑΝΡΑΚΟΝΗΜΑ ''ΣΠΑΕΙ'' ΚΑΙ ΜΕ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΤΟΥΜΠΙΤΣΑ]

    ΤΙΤΑΝΙΟ - ΑΝΘΡΑΚΟΝΗΜΑ- ΑΛΟΥΜΙΝΙΟ ..ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΟΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΒΑΡΟΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΣΤΗΝ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΠΟΥ ΑΝΑΠΤΥΣΟΥΝ..ΑΝ ΚΑΙ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΡΟΛΟ..ΟΤΑΝ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΕΛΙΚΑ!

    ΕΠΙΣΗΣ ΜΕ ΤΙΣ ΕΞΑΤΜΙΣΕΙΣ ΘΑ ΘΕΛΕΙ ΡΥΘΜΙΣΜΑ!

    ΕΧΩ ΔΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΤΩΝ ΕΞΑΤΜΙΣΕΩΝ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ..ΣΟΥ ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΟΥΝΕ [ΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΔΕΙΞΟΥΝΕ ΠΡΙΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ..ΜΗ ΤΗ ΠΟΛΥ ΠΙΣΤΕΨΕΙΣ] ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΠΡΙΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ,ΣΤΙΣ ΤΟΠΟΘΕΤΟΥΝ ΧΩΡΙΣ ΧΡΕΩΣΗ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝΕ ΚΑΙ ΟΠΟΙΕΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΕΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΣΤΗ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑ!
    ΚΑΛΕΣ ...ΒΕΛΤΙΩΣΕΙΣ!

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    22/07/2004
    Μηνύματα
    12

    Mivv ?

    Ποιά η γνώμη σου/σας για τις ιταλικές εξατμισεις ΜΙVV ? έχουν και ένα ωραίο design. Επίσης, που θα βρω ρε παιδιά καμπύλες (εστω θεωρηικές ) που να δείχνουν αυξηση ροπής και ιπποδυναμης ανάλογα με την εξατμιση ? Ξέρετε κανα site γιατί οι εταιρείες λίγα στοιχεία (εως καθόλου) δίνουν. Για Remus τι λες/λετε ?

    σας επριξα παλι ε ? ολα μαζι..

    καλα να 'σται

Παρόμοια θέματα

  1. περι αγορας ο λογος...
    από adam_tsouk στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 07/07/2004, 14:25
  2. περί mp3 ο λόγος
    από psaroulis στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 02/07/2004, 14:38
  3. Χτ 660
    από dep στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 14/05/2004, 13:49
  4. Περί Fazer600 o λόγος...
    από superfour στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 19/02/2004, 00:24
  5. Περι γουρουνιων ο λογος!!!!
    από dela στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 07/11/2003, 16:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF