Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 41

Θέμα: Βελτιωσεις και μετατροπες στα ΧΤ...

  1. #16
    H φωτο με τα προστατευτικα των καλαμιων που μου ζητησε ο madgordons.Τιμη δεν ξερω αλλα θα ειναι χαμηλη εαν κρινω απο της τιμες των αλλων πλαστικων της Yamaha.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc00005.jpg 
Προβολές:	699 
Μέγεθος:	77,7 KB 
ID:	117799
    ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΡΟΜΟΣ(ME ΣΤΡΟΦΕΣ)H ME ΛΑΣΠΗ

  2. #17
    Σε ευχαριστώ για τη φωτό φίλε μου... αποτι βλέπω κάνουν και μάλλον θα τα πάρω να τα βάψω μπλέ και να τα φορέσω... πολύ πιο διακριτικά και όμορφα απο τα δικά μου!

  3. #18
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Eloundar
    ..Διαβάζω το ποστ και σκέφτομαι 'έχουμε το ιδιο μοτορι πανω-κατω' μετα βλέπω την φωτό και είδα ότι εχουμε σχεδόν το ίδιο

    ..και λέω σχεδόν διότι έχω μεν Remus Titanium αλλα δεν έχω λαιμους και έχω μαμίσιο πίσω φτερο.!

    Ερώτηση1: Με το φτερό που έχεις σου πετάει νερά η πίσω ρόδα??..σκέφτομαι να βάλω και εγώ κατι πιο διακριτικό αλλα επειδή τρώω όλα τα νερα απο την μπροστά σκέφτομαι ότι αν είναι να μου έρχονται και απο πίσω στο τέλος θα κυκλοφορώ με το αδιαβροχο/διαστημικη στολη.
    (..όσο για το μπροστα φτερό ψάχνω το χαμηλό που σφίγγει στα καλαμια
    -στο δρομο που χαραξε ο moyrgakos- )

    Ερωτηση2: Επειδή δυσανασχετώ και εγώ με τον θόρυβο...ταπα λές να μην βάλω δήλαδη??

    Ερωτηση3: Ξέρεις περίπου πόσο σου καιει??

    Επίσης εαν ισχύει ότι οι λαιμοι είναι που κάνουν τη δουλεια.. (όπως προείπε ο mourgakos) τότε προτείνετε να βάλω πάλι Renus για καλύτερη συνερασία ή δεν παίζει ρόλο??(..ασε που οι μαμήσιες αρχίζουν και μου σκουριαζουν)




    επ'αυτου ηθελα να ρωτησω....η λάμα βιδώνει σε υποδοχές που έχει πάνω στο πλαίσιο ή και αυτό πατεντα??


    ...Σε τελικό απολογισμό...το παρακανα με τις ερωτήσεις!
    ό,τι έχετε ευχαριστηση!



    Φίλε eloundar, δεν ξέρω για το φτερό αν πετάει νερά διότι δεν έχω οδηγήσει ποτέ με βροχή, τώρα να εννοείς να είναι απλά λίγο βρεμένος ο δρόμος , δεν εχω παρατηρήσει κάτι.
    Η τάπα κοστίζει 25 ε, είναι χειροποίητη αλλά δεν βελτιώνει και πολύ την κατάσταση, ίσα ίσα που χαλάει και τον μπάσο ήχο.
    Οι λαιμοί κάνουν δουλειά αλλά υποτροπιάζουν περισσότερο τον θόρυβο, τώρα η μάρκα δεν νομίζω να παίζει ρόλο, αλλά σκέψου καλά πριν τους βάλεις. Οι μαμήσιοι δεν πειράζει που είναι σκουριαμένοι, δουλεύουν μια χαρά και το πολύ πολύ μπορείς να πας να τους τρίψεις λίγο.
    Τώρα το μηχανάκι πόσο καίει τι να σου πω, δεν ξέρω. Περίπου 1 ντεπόζιτο τα 130 κμ αλλά δεν τον αφήνω ποτέ να μπει στη ρεζέρβα.
    Τα όνειρα μας θα γίνουν οι εφιάλτες σας, με μίσος θα γεμίσουν τις αυταπάτες σας. @

  4. #19
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Eloundar
    ..Διαβάζω το ποστ και σκέφτομαι 'έχουμε το ιδιο μοτορι πανω-κατω' μετα βλέπω την φωτό και είδα ότι εχουμε σχεδόν το ίδιο

    ..και λέω σχεδόν διότι έχω μεν Remus Titanium αλλα δεν έχω λαιμους και έχω μαμίσιο πίσω φτερο.!

    Ερώτηση1: Με το φτερό που έχεις σου πετάει νερά η πίσω ρόδα??..σκέφτομαι να βάλω και εγώ κατι πιο διακριτικό αλλα επειδή τρώω όλα τα νερα απο την μπροστά σκέφτομαι ότι αν είναι να μου έρχονται και απο πίσω στο τέλος θα κυκλοφορώ με το αδιαβροχο/διαστημικη στολη.
    (..όσο για το μπροστα φτερό ψάχνω το χαμηλό που σφίγγει στα καλαμια
    -στο δρομο που χαραξε ο moyrgakos- )

    Ερωτηση2: Επειδή δυσανασχετώ και εγώ με τον θόρυβο...ταπα λές να μην βάλω δήλαδη??

    Ερωτηση3: Ξέρεις περίπου πόσο σου καιει??

    Επίσης εαν ισχύει ότι οι λαιμοι είναι που κάνουν τη δουλεια.. (όπως προείπε ο mourgakos) τότε προτείνετε να βάλω πάλι Renus για καλύτερη συνερασία ή δεν παίζει ρόλο??(..ασε που οι μαμήσιες αρχίζουν και μου σκουριαζουν)




    επ'αυτου ηθελα να ρωτησω....η λάμα βιδώνει σε υποδοχές που έχει πάνω στο πλαίσιο ή και αυτό πατεντα??


    ...Σε τελικό απολογισμό...το παρακανα με τις ερωτήσεις!
    ό,τι έχετε ευχαριστηση!
    1. acerbis.(xamilo ftero)
    2. ταπα μπαινει.το θεμα ειναι τι ταπα και πως ειναι .περιμενε μηπως πεσει κατι σε αντιληψη μου.
    3,καιει περιπου 8 λιτρα τα 150 χλμ.(600) με πολυ χραπα χρουπα.
    4,βαλε απο ττ. τιμη γυρω στα 40 ευρα. ντεβιλ με 120-140.ρεμους τα ιδια.προτιμω ττ.χρυση ευκαιρια.εχει και στην εξπρεσ σερβις στη σεα μεγαρων (γκουντις)στην εθνικη αθηνων κορινθουενα χτυπημενο ττ .....
    5.αν το πλαισιο σου ειναι το παλιο,οπως το δικο μου υπαρχουν.αλλιως δεν χρειαζεται νομιζω.
    (καποιο παιδι εχει στις αγγελιες ενα χτ 400 αρτεσια,σε αυτον φαινεται ακριβως που χρειαζεται να μπει)
    οποιος ρωταει μαθαινει,οποιος ειναι μουγκα ,τον τρωει η στρουγκα.....
    dagazono
    VINCERE................

    φτηνα κτεβατια-επιπλα
    www.kouketa.com

  5. #20
    Αρχικά δημιουργήθηκε από silentscream
    Φίλε eloundar, δεν ξέρω για το φτερό αν πετάει νερά διότι δεν έχω οδηγήσει ποτέ με βροχή, τώρα να εννοείς να είναι απλά λίγο βρεμένος ο δρόμος , δεν εχω παρατηρήσει κάτι.
    Η τάπα κοστίζει 25 ε, είναι χειροποίητη αλλά δεν βελτιώνει και πολύ την κατάσταση, ίσα ίσα που χαλάει και τον μπάσο ήχο.
    Οι λαιμοί κάνουν δουλειά αλλά υποτροπιάζουν περισσότερο τον θόρυβο, τώρα η μάρκα δεν νομίζω να παίζει ρόλο, αλλά σκέψου καλά πριν τους βάλεις. Οι μαμήσιοι δεν πειράζει που είναι σκουριαμένοι, δουλεύουν μια χαρά και το πολύ πολύ μπορείς να πας να τους τρίψεις λίγο.
    Τώρα το μηχανάκι πόσο καίει τι να σου πω, δεν ξέρω. Περίπου 1 ντεπόζιτο τα 130 κμ αλλά δεν τον αφήνω ποτέ να μπει στη ρεζέρβα.
    ..thnx silentscream
    ..σχετικά με την βροχη, καλά κανεις και δεν το πέρνεις γαιτι θα μαζέψεις όλη τη λασπουρια στα μπατζάκια σου.!
    ..σχετικα με 'τα λαιμα' σου..αν είναι να χειροτερέψει τον θορυβο τοτε δεν θα παρω.! εδώ σκέφτομαι μηπως βρω καμία μαμισια να βαλω και να δώσω τη Remus.!
    Δεν λεω..γλυκό το στρακα-στρουκα αλλά ουκ ολίγες φορές βλέπω κόσμο να δυσανασχετέι όταν το βαζω μπροστα και ξενερώνω.!

    ..σχετικά με κατανάλωση, γραφω κατιτης παραπάνω σε χιλιόμετρα αλλα ίσως να έιναι επειδή τα αλλάζω όταν ειμαι μετα τα 130Km και 'δεν ακούγεται' η βενζινη από το ντεποζιτο.

    Αρχικά δημιουργήθηκε από mourgakos
    1. acerbis.(xamilo ftero)
    2. ταπα μπαινει.το θεμα ειναι τι ταπα και πως ειναι .περιμενε μηπως πεσει κατι σε αντιληψη μου.
    3,καιει περιπου 8 λιτρα τα 150 χλμ.(600) με πολυ χραπα χρουπα.
    4,βαλε απο ττ. τιμη γυρω στα 40 ευρα. ντεβιλ με 120-140.ρεμους τα ιδια.προτιμω ττ.χρυση ευκαιρια.εχει και στην εξπρεσ σερβις στη σεα μεγαρων (γκουντις)στην εθνικη αθηνων κορινθουενα χτυπημενο ττ .....
    5.αν το πλαισιο σου ειναι το παλιο,οπως το δικο μου υπαρχουν.αλλιως δεν χρειαζεται νομιζω.
    (καποιο παιδι εχει στις αγγελιες ενα χτ 400 αρτεσια,σε αυτον φαινεται ακριβως που χρειαζεται να μπει)
    οποιος ρωταει μαθαινει,οποιος ειναι μουγκα ,τον τρωει η στρουγκα.....
    1.εισαι τσίφτης!!:smilea:
    2...δεν το βιάζομαι, θα περιμένω.!
    3 ουτε καν...και αυτό με προβληματίζει! (εχω βέβαια μοντ 2001 αλλα δεν πρεπει να φταιει αυτο)..και ειλικρινά, κάνω σχετικά συντηρητική οδήγηση.
    4. Απο ττ μαμίσια?? ..ισχυει??είναι καλύτεροι??
    5. μαλλον δεν ανήκω σε αυτη τη κατηγορια, αν και καπου διάβασα ότι παίζει ρόλο στο πάτημα γι'αυτο ενδιαφέρθηκα.


    Zed's dead baby...Zed's dead.!

  6. #21
    4.

    OI MAMISIOI TOY TT ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟ ΜΕΤΑΛΛΟ ,ΔΕΝ ΣΚΟΥΡΙΑΖΟΥΝ, ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩς
    ΤΟΥ ΧΤ. ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΚΟΥΤΙ.
    dagazono
    VINCERE................

    φτηνα κτεβατια-επιπλα
    www.kouketa.com

  7. #22
    Άσχετο...ποιά πράγματα απο ΤΤ μπάινουν-ταιριάζουν κουτί σε ΧΤ? (αλλά κουτί ε?)

  8. #23
    Το ΧΤ αυτό έχει και φίλτρο Κ&Ν και Power Commander με χάρτη που του δίνει 48hp τροχό.

    Χούφτες Yamaha και φυσικά Braking δίσκο και στον πίσω τροχό.

    Πάει πολύ καλά.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	yamaha_xt660x 016 (medium).jpg 
Προβολές:	633 
Μέγεθος:	69,8 KB 
ID:	118299
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  9. #24
    Αρχικά δημιουργήθηκε από madgordons
    Άσχετο...ποιά πράγματα απο ΤΤ μπάινουν-ταιριάζουν κουτί σε ΧΤ? (αλλά κουτί ε?)

    θες να το ΄λαφρωσεις ατιμουλη???
    dagazono
    VINCERE................

    φτηνα κτεβατια-επιπλα
    www.kouketa.com

  10. #25
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mourgakos
    θες να το ΄λαφρωσεις ατιμουλη???
    Kαι όχι μόνο!!!!!

  11. #26
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    ΤΤο εχεις σκεφτει να βαλεις καλτσακια στα καλαμια????

    Νομιζω οτι ταιριαζουν αρκετα...

  12. #27
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Γκαζοφωνιξ JR
    ΤΤο εχεις σκεφτει να βαλεις καλτσακια στα καλαμια????

    Νομιζω οτι ταιριαζουν αρκετα...
    Tηντουτο πάλι?

  13. #28
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    24/02/2008
    Μηνύματα
    15

    .

    .


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	xt with my daughter.jpg 
Προβολές:	507 
Μέγεθος:	96,2 KB 
ID:	130420

  14. #29
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    24/02/2008
    Μηνύματα
    15

    ..

    ..


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	xt with a model.jpg 
Προβολές:	502 
Μέγεθος:	87,4 KB 
ID:	130421

  15. #30
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    24/02/2008
    Μηνύματα
    15

    ...

    ...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	engine.jpg 
Προβολές:	501 
Μέγεθος:	87,7 KB 
ID:	130426

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Και αερα στα πανια μας
    από Meni0s στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 10/05/2007, 14:41
  2. και ενα στα αγγλικα....
    από SPORAKIAS στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 06/03/2007, 21:20
  3. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 06/07/2006, 20:00
  4. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 02/11/2004, 16:44
  5. Λαστιχα και συναγερμος για ΧΤ
    από nikos283 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 04/05/2004, 09:04

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF