Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 15

Θέμα: sos προβλημα στο vstrom μου δεν παιρνει μπρος

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/01/2008
    Μηνύματα
    19

    Unhappy sos προβλημα στο vstrom μου δεν παιρνει μπρος

    ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΙΔΕΣ ΣΗΜΕΡΑ ΕΝΩ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΠΑΝΑΚΙ ΣΤΟ DL ΜΟΥ.ΜΟΥ ΦΕΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΑΝΤ (ΓΙΑΤΙ Ο ΗΛΙΘΙΟΣ ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΑΧΥΤΗΤΑ) ΚΑΙ ΣΚΑΕΙ ΚΑΤΩ.ΕΥΤΥΧΩΣ ΓΙΑ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΤΥΧΗ ΤΑ ΣΙΔΕΡΑ ΕΣΩΣΑΝ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ Η ΜΟΝΗ ΖΗΜΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΦΛΑΣ.ΟΜΩΣ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΔΟΚΙΜΑΖΩ ΝΑ ΤΗΝ ΒΑΛΩ ΜΠΡΟΣΤΑ ....ΤΙΠΟΤΑ ΤΣΙΦΟΣ.ΕΝΩ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΟ ΣΤΡΟΦΟΜΕΤΡΟ ΚΑΙ Η ΑΝΤΛΙΑ ΑΡΝΗΤΑΙ ΝΑ ΣΚΑΣΕΙ Η ΜΙΖΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΜΠΡΟΣ.ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ? ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΝΑ ΔΩΣΩ ΕΞΤΡΑ ΠΑΡΑΛΛΗΛΟ ΡΕΥΜΑ ΜΗΠΩΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΤΩΣΗ ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΗΚΕ Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ...ΤΙΠΟΤΑ . ΕΠΕΣΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΠΛΕΥΡΑ ΟΠΩΣ ΚΑΘΟΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΣΕΛΑ. ΜΗΠΩΣ ΕΠΑΘΕ ΖΗΜΙΑ ΚΑΠΙΟ ΡΕΛΕ ΣΤΟ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ (ΓΙΑΤΙ ΑΠΟΣΟ
    ΞΕΡΩ ΤΑ VSTROM ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΜΠΡΟΣ ΘΕΛΟΥΝ ΤΟ ΠΑΤΗΜΑ ΤΟΥ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΛΟΓΙΚΑ ΘΑ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΔΙΑΚΟΠΤΑΚΙ) ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ¨? ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΑΝ ΒΟΗΘΑΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ 650 ΤΟ Κ8


    ΗΜΑΡΤΟΝ 4 ΜΕΡΕΣ ΕΧΩ ΤΟ ΣΤΡΟΜΑΚΙ ΤΙ ΑΜΑΡΤΙΕΣ ΠΛΗΡΩΝΩ Ο ΤΡΕΙΣΚΑΤΑΡΑΤΟΣ?

  2. #2
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.835

    Re: sos προβλημα στο vstrom μου δεν παιρνει μπρος

    Αρχικά δημιουργήθηκε από mystery
    ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΙΔΕΣ ΣΗΜΕΡΑ ΕΝΩ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΠΑΝΑΚΙ ΣΤΟ DL ΜΟΥ.ΜΟΥ ΦΕΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΑΝΤ (ΓΙΑΤΙ Ο ΗΛΙΘΙΟΣ ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΑΧΥΤΗΤΑ) ΚΑΙ ΣΚΑΕΙ ΚΑΤΩ.ΕΥΤΥΧΩΣ ΓΙΑ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΤΥΧΗ ΤΑ ΣΙΔΕΡΑ ΕΣΩΣΑΝ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ Η ΜΟΝΗ ΖΗΜΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΦΛΑΣ.ΟΜΩΣ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΔΟΚΙΜΑΖΩ ΝΑ ΤΗΝ ΒΑΛΩ ΜΠΡΟΣΤΑ ....ΤΙΠΟΤΑ ΤΣΙΦΟΣ.ΕΝΩ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΟ ΣΤΡΟΦΟΜΕΤΡΟ ΚΑΙ Η ΑΝΤΛΙΑ ΑΡΝΗΤΑΙ ΝΑ ΣΚΑΣΕΙ Η ΜΙΖΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΜΠΡΟΣ.ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ? ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΝΑ ΔΩΣΩ ΕΞΤΡΑ ΠΑΡΑΛΛΗΛΟ ΡΕΥΜΑ ΜΗΠΩΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΤΩΣΗ ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΗΚΕ Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ...ΤΙΠΟΤΑ . ΕΠΕΣΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΠΛΕΥΡΑ ΟΠΩΣ ΚΑΘΟΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΣΕΛΑ. ΜΗΠΩΣ ΕΠΑΘΕ ΖΗΜΙΑ ΚΑΠΙΟ ΡΕΛΕ ΣΤΟ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ (ΓΙΑΤΙ ΑΠΟΣΟ
    ΞΕΡΩ ΤΑ VSTROM ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΜΠΡΟΣ ΘΕΛΟΥΝ ΤΟ ΠΑΤΗΜΑ ΤΟΥ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΛΟΓΙΚΑ ΘΑ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΔΙΑΚΟΠΤΑΚΙ) ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ¨? ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΑΝ ΒΟΗΘΑΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ 650 ΤΟ Κ8


    ΗΜΑΡΤΟΝ 4 ΜΕΡΕΣ ΕΧΩ ΤΟ ΣΤΡΟΜΑΚΙ ΤΙ ΑΜΑΡΤΙΕΣ ΠΛΗΡΩΝΩ Ο ΤΡΕΙΣΚΑΤΑΡΑΤΟΣ?

    Για δες αν έχει κόψει κάποιο καλώδιο στη τροφοδοσία της αντλίας ή μήπως έχει σπάσει τίποτα στην αντλία. Αυτό για το διακοπτάκι που λες, πρώτη φορά το ακούω.
    Βέβαια δεν έχω στρωματέξ.


  3. #3
    Ρίξε μια ματιά στα καλωδιάκια του διακόπτη της μίζας στο τιμόνι.
    More Techno..More Dijital!!
    This way please...www.di.fm


  4. #4
    cool.....μέλος Το avatar του/της theocris
    Εγγραφή
    30/11/2006
    Μηνύματα
    23
    Στην αριστερή πλευρά όπου βρίσκεται ο συμπλέκτης και ακριβώς κατω από αυτόν υπάρχει μια φίσα όπου πάνω της έχουν προσαρμόσει καλωδίωση η οποία σχετίζεται άμεσα με τον συμπλέκτη. Τα εκάστοτε εξουσιοδοτημένα συνεργεία θα έπρεπε να ενημερώνουν τους κατόχους για αυτή τη φίσα διότι σε αρκετούς έφευγε ή απο πέσιμο τη μηχανής ή από έντονους κραδασμούς (ιδίως για αυτούς που μπαίνουν χώμα) με αποτέλεσμα το strom να μην εκκινεί..κοίταξε λοιπόν μήπως είναι αυτό..

  5. #5
    Κακο σκυλι ψωφο δεν εχει! Το avatar του/της Vezouvios
    Εγγραφή
    18/11/2004
    Μηνύματα
    470
    Αρχικά δημιουργήθηκε από theocris
    Στην αριστερή πλευρά όπου βρίσκεται ο συμπλέκτης και ακριβώς κατω από αυτόν υπάρχει μια φίσα όπου πάνω της έχουν προσαρμόσει καλωδίωση η οποία σχετίζεται άμεσα με τον συμπλέκτη. Τα εκάστοτε εξουσιοδοτημένα συνεργεία θα έπρεπε να ενημερώνουν τους κατόχους για αυτή τη φίσα διότι σε αρκετούς έφευγε ή απο πέσιμο τη μηχανής ή από έντονους κραδασμούς (ιδίως για αυτούς που μπαίνουν χώμα) με αποτέλεσμα το strom να μην εκκινεί..κοίταξε λοιπόν μήπως είναι αυτό..

    +1000
    στανταρ ειναι αυτο!!!!!

  6. #6
    Μέλος με μέλι Το avatar του/της marulis
    Εγγραφή
    09/06/2007
    Μηνύματα
    539
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
    ............. Αυτό για το διακοπτάκι που λες, πρώτη φορά το ακούω.
    Βέβαια δεν έχω στρωματέξ.



    Φαντάζομαι δεν είχες ποτέ σουτζούκι ε?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από theocris
    Στην αριστερή πλευρά όπου βρίσκεται ο συμπλέκτης και ακριβώς κατω από αυτόν υπάρχει μια φίσα όπου πάνω της έχουν προσαρμόσει καλωδίωση η οποία σχετίζεται άμεσα με τον συμπλέκτη. Τα εκάστοτε εξουσιοδοτημένα συνεργεία θα έπρεπε να ενημερώνουν τους κατόχους για αυτή τη φίσα διότι σε αρκετούς έφευγε ή απο πέσιμο τη μηχανής ή από έντονους κραδασμούς (ιδίως για αυτούς που μπαίνουν χώμα) με αποτέλεσμα το strom να μην εκκινεί..κοίταξε λοιπόν μήπως είναι αυτό..
    Αυτό πρέπει να είναι. +1
    θελω να ΦΥΓΩ!!!!!!!!!!!
    ...........Πέταξες ψηλά , κι΄ας λεν σε ρηξαν, Γιάννη δε σε χωράει όλη η γηηηη .............
    Η μυρωδιά του εμετού από το χαλί φεύγει με γάλα η να το τρίψω με πράσινο σαπούνι;
    πω-πω μια κανονια!!!!

  7. #7
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/01/2008
    Μηνύματα
    19

    Thumbs up

    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΑΣ!
    ΘΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΝΑ ΚΟΥΜΠΩΣΩ ΤΟ ΦΙΣΑΚΙ ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΕ ΤΟ ΦΩΣ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ.
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ!

    ΟΣΟ ΓΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ MARULIS.ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ! ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΜΟΤΟ ΣΟΥΖΟΥΚΙ
    ΟΙ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΗΤΑΝ HONDA...


  8. #8
    Μέλος με μέλι Το avatar του/της marulis
    Εγγραφή
    09/06/2007
    Μηνύματα
    539
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mystery
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΑΣ!
    ΘΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΝΑ ΚΟΥΜΠΩΣΩ ΤΟ ΦΙΣΑΚΙ ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΕ ΤΟ ΦΩΣ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ.
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ!

    ΟΣΟ ΓΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ MARULIS.ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ! ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΜΟΤΟ ΣΟΥΖΟΥΚΙ
    ΟΙ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΗΤΑΝ HONDA...

    Για τον MikeG που δεν ήξερε το διακοπτακι, αλλά το ίδιο κάνει

    θελω να ΦΥΓΩ!!!!!!!!!!!
    ...........Πέταξες ψηλά , κι΄ας λεν σε ρηξαν, Γιάννη δε σε χωράει όλη η γηηηη .............
    Η μυρωδιά του εμετού από το χαλί φεύγει με γάλα η να το τρίψω με πράσινο σαπούνι;
    πω-πω μια κανονια!!!!

  9. #9
    Stops Squeaks!! Το avatar του/της lamoun
    Εγγραφή
    20/08/2004
    Μηνύματα
    1.363
    Αρχικά δημιουργήθηκε από theocris
    Στην αριστερή πλευρά όπου βρίσκεται ο συμπλέκτης και ακριβώς κατω από αυτόν υπάρχει μια φίσα
    Μου έχει να σταματήσω σε βενζινάδικο στην εθνική. Βάζω βενζίνη και μετά το μηχανάκι δε ξεκινούσε, δε γύριζε η μίζα!!!!

    Πέρασαν κανα δύο λεπτά να πάρω πρέφα τί είχε συμβεί.. η εν λόγω φίσα, είχε φύγει απο τον αέρα!!!!
    O lamoun στη βροχή με λάδια είναι μέγας βρόντακας!


    Λάμπρος

  10. #10
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/01/2008
    Μηνύματα
    19

    Thumbs up

    Αρχικά δημιουργήθηκε από theocris
    Στην αριστερή πλευρά όπου βρίσκεται ο συμπλέκτης και ακριβώς κατω από αυτόν υπάρχει μια φίσα όπου πάνω της έχουν προσαρμόσει καλωδίωση η οποία σχετίζεται άμεσα με τον συμπλέκτη. Τα εκάστοτε εξουσιοδοτημένα συνεργεία θα έπρεπε να ενημερώνουν τους κατόχους για αυτή τη φίσα διότι σε αρκετούς έφευγε ή απο πέσιμο τη μηχανής ή από έντονους κραδασμούς (ιδίως για αυτούς που μπαίνουν χώμα) με αποτέλεσμα το strom να μην εκκινεί..κοίταξε λοιπόν μήπως είναι αυτό..





    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΟΛΥΤΙΜΕΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΑΣ !!
    ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ...ΗΤΑΝ ΤΟ ΒΡΩΜΟΦΙΣΑΚΙ ΠΟΥ ΒΓΗΚΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥ.
    ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΕΓΚΑΙΡΩΣ ΓΙΑΤΙ ΕΚΑΝΑ ΒΟΛΤΟΥΛΕΣ ΜΕ ΤΟ ΣΤΡΩΜΑ.


    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  11. #11
    cool.....μέλος Το avatar του/της theocris
    Εγγραφή
    30/11/2006
    Μηνύματα
    23
    ........

  12. #12
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/12/2021
    Μηνύματα
    1
    παιδιά καλημέρα,
    μπορει καποιος να με βοηθησει πιο αναλυτικα που ακριβως ειναι αυτο το φισακι; Ειχα ακριβως το ίδιο θεμα με πτωση (πολυ χαλαρα ισα ισα ακουμπησε) στα αριστερα. Ειμαι κ καινουργιο στο vstrom :/
    Ευχαριστω πολυ !

  13. #13
    Boys and their toys! Το avatar του/της grharris
    Εγγραφή
    07/03/2012
    Μηνύματα
    194
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από cs071372 Προβολή μηνύματος
    παιδιά καλημέρα,
    μπορει καποιος να με βοηθησει πιο αναλυτικα που ακριβως ειναι αυτο το φισακι; Ειχα ακριβως το ίδιο θεμα με πτωση (πολυ χαλαρα ισα ισα ακουμπησε) στα αριστερα. Ειμαι κ καινουργιο στο vstrom :/
    Ευχαριστω πολυ !
    Το φισάκι αυτό υπάρχει στα μηχανάκια που χρειάζονται συμπλέκτη ταυτόχρονα με την μίζα για να εκκινησουν. Υποθέτω το vstrom είναι έτσι. ..

    Κοίτα προσεκτικά στην βάση του συμπλέκτη και θα δεις καλώδια και φισακι. ...θα ψάξω στο Internet να σου βρω και φωτογραφία

  14. #14
    Boys and their toys! Το avatar του/της grharris
    Εγγραφή
    07/03/2012
    Μηνύματα
    194
    Βάζω μια generic να υπάρχει και δύο από vstrom που βρήκα με ένα γρήγορο ψάξιμο

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2021-12-25 14.04.37.jpg 
Προβολές:	131 
Μέγεθος:	41,3 KB 
ID:	433146

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2021-12-25 14.03.56.jpg 
Προβολές:	130 
Μέγεθος:	60,2 KB 
ID:	433147

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2021-12-25 14.05.28.jpg 
Προβολές:	130 
Μέγεθος:	44,8 KB 
ID:	433148

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    χα,χα,χα,χα.... Τι μου θυμισατε...

    Το είχα πάθει πριν κάποια χρόνια. Προσπαθούσα να βάλω το Στρώμα στο γκαραζ και γλίστρησα.
    Κόντεψε να μου πέσει και στην προσπάθεια μου να το συγκρατήσω χούφτωσα άτσαλα το τιμόνι.
    Φαίνεται οτι πάνω στον πανικό το χέρι μου βρήκε στην φίσα και την ξεκούμπωσε χωρίς να το καταλάβω.
    Όταν την επόμενη προσπάθησα να το βάλω μπρος δεν έπαιρνε...
    Παιδεύτηκα αρκετά ψάχνοντας τα πάντα χωρίς αποτελεσμα - ήμουν έτοιμος να φωνάξω την οδική.
    Λίγο πριν τα παρατήσω, έφαγα μια φλασιά και τσέκαρα την φίσα....
    Ακόμα σκέφτομαι την ταλαιπωρία και το ρεζιλίκι που θα τράβαγα να πήγαινα την μηχανή στο συνεργείο με οδική για μια ξεκουμπωμένη φίσα...

Παρόμοια θέματα

  1. Δεν παιρνει μπρος το μηχανακι μου :-(
    από Πανοπτικός στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 02/03/2012, 17:15
  2. Το μηχανακι μου δεν παιρνει μπρος με μιζα οταν ειναι κρυο
    από clyde2 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 24/11/2010, 16:57
  3. Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 01/07/2007, 04:05
  4. Δεν παιρνει μπρος...
    από possidi στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 04/10/2006, 08:39
  5. Πρόβλημα! Δεν παίρνει μπρος!! (CBF-250)
    από SnakeMJK στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 04/10/2005, 18:39

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF