Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 32

Θέμα: Σχολη Οδηγων στην πατρα

  1. #16
    -------------------- Το avatar του/της jfx
    Εγγραφή
    28/02/2008
    Μηνύματα
    230
    Μαλακια του αν στα ειπε αυτα. Αν καποιος ειναι αρχαριος σε κατι πρεπει να εχεις υπομονη.

    Μην περιμενεις να μαθεις παντως οδηγηση απο τη σχολη οδηγων.

    Σε τουτη τη χωρα πρωτα παρνεις διπλωμα και μετα μαθαινεις να οδηγας (αν θελεις να μαθεις.)


    Και τωρα που το θυμηθηκα, ΜΗΝ λαδωσεις. αν τα κανεις ολα σωστα μια χαρα θα περασεις και με την πρωτη. εδω στην πατρα τουλαχιστον, το λαδωμα ειναι η εξαιρεση οχι ο κανονας οπως στην αθηνα...

  2. #17
    γιατι οταν ρωταμε για καλο συνεργειο για τη μοτο μας ή για αξεσουαρ ,τα "ονοματα" κυκλοφορουν ελευθερα και στο θεμα "σχολη οδηγων" προτρεπουμε τα μελη να προτεινουν μεσω πμ και να μην αναφερουν χυμα ονοματα?

    καραβαγγελης ειναι μακραν ο πιο φτηνος,ειναι υπευθυνος αρκετα,πρωην αγωνιζομενος,διαθετει και σχολη ασφαλους οδηγησης..

    στον Μπασκουτα θα πηγαινα μονο αν ημουν ξανθια,διμετρη,με φραντζα,φοιτουσα αρχιτεκτονικη ή πολιτικος μηχανικος και ηθελα να κανω βολτες με τις A class και να πουλαω μουρη στις φιλες μου...δυστυχως ο ανθρωπος εχει τοσο κοσμο, που προφανως λογω ελλειψης χρονου,το γυρισε σε βιομηχανια παροχης διπλωματων..

    ολα τα παραπανω αποτελουν κατασταλλαγμα εμπειριων απο φιλες/φιλους υστερα απο 7 χρονια στη πατρα και δεν αποτελουν δυσφημιση-διαφημιση,παρα μονο προσωπικη γνωμη.δεν γνωριζω κανενα τους/δεν εχω κανει μαθηματα σε κανενα τους..

  3. #18
    Μεταλλικό Μέλος! Το avatar του/της id12586
    Εγγραφή
    30/11/2006
    Μηνύματα
    214
    Αρχικά δημιουργήθηκε από id12586
    Σε τέτοιες ερωτήσεις δεν υπάρχει μόνο μια απάντηση και πόσο μάλλον αντικειμενική.

  4. #19
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sofix


    καραβαγγελης ειναι μακραν ο πιο φτηνος,ειναι υπευθυνος αρκετα,πρωην αγωνιζομενος,διαθετει και σχολη ασφαλους οδηγησης..

    More Techno..More Dijital!!
    This way please...www.di.fm


  5. #20
    Στραβαδι-Πεφτουλας Το avatar του/της drow
    Εγγραφή
    12/02/2008
    Μηνύματα
    25
    στην σχολη ασφαλους οδηγησης πηγαινεις αφου πρωτα παρεις το διπλωμα να υποθεσω,σωστα?
    ξερετε περιπου το κοστος?

  6. #21
    Δείγμα ασφαλούς εκμάθησης σχολής Καραβαγγέλη..
    Όχι πως οι άλλες σχολές θα είναι καλύτερες αλλά λέμε..


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dscf0130.jpg 
Προβολές:	259 
Μέγεθος:	74,1 KB 
ID:	124064
    More Techno..More Dijital!!
    This way please...www.di.fm


  7. #22
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
    Όχι πως οι άλλες σχολές θα είναι καλύτερες αλλά λέμε..
    αλλα μιας και βρηκαμε φωτο μονο στο καραβαγγελης.ντοτ.τζιαρ,ας βαλουμε απο εκει φωτο..

    δηλαδη τι περιμενες εσυ,να δεις φωτο με γκομενακι ντυμενο με ολοσωμη dainese,μποτουλα και κρανος melandri replica?

  8. #23
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Ρε respect αν εχεις προσωπηκες διαφορες με τον ανθρωπο δεν θα 'πρεπε καν να ποσταρεις εδω.

    Επεισης αν εχεις καποιο προβλημα απο τη δουλεια της σχολης γραψε απλως τι δεν σου αρεσε.

    Αυτα που εγραψα τα εγραψα επειδη πηγα στη σχολη του και οντως ενδιαφερεται να σε μαθει, υπομονη εχει γαιδουρινη(αυτο το καταλαβα οταν εκανα μαθηματα με κοπελες που δεν ειχαν ξαναπιασει τιπονι στα χερια τους)...



    Αν θελεις να πεις κατι γραψε τη γνωμη σου και σταματα να βαζεις απλως εμοτικον που δε σημαινουν τιποτα.




    Και το παραδειγμα με τη φωτο ειναι ακυρο τελειως...

  9. #24
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sofix
    αλλα μιας και βρηκαμε φωτο μονο στο καραβαγγελης.ντοτ.τζιαρ,ας βαλουμε απο εκει φωτο..

    δηλαδη τι περιμενες εσυ,να δεις φωτο με γκομενακι ντυμενο με ολοσωμη dainese,μποτουλα και κρανος melandri replica?
    H φωτό που έβαλα όπως και αυτή* είναι από το cd εκμάθησης σημάτων το οποίο δίνει η συγκεκριμένη σχολή στους μαθητές της όπου παρεμπιπτόντως έχει λιγότερες ερωτοαπαντήσεις από το βιβλίο μια και όπως έχει πει ο ίδιος: "δε χρειάζονται αφού δε πέφτουν στις εξετάσεις."

    Όσο για το 2ο ένα σου λέω.. ας ήταν δικό μου πρόσωπο η μαθητευόμενη και θα σου εξηγούσα πως γίνεται σε περίπτωση ατυχήματος κατά την διάρκεια της εκμάθησης..


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dscf1427.jpg 
Προβολές:	254 
Μέγεθος:	46,5 KB 
ID:	124127
    More Techno..More Dijital!!
    This way please...www.di.fm


  10. #25
    Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
    Ρε respect αν εχεις προσωπηκες διαφορες με τον ανθρωπο δεν θα 'πρεπε καν να ποσταρεις εδω.

    Επεισης αν εχεις καποιο προβλημα απο τη δουλεια της σχολης γραψε απλως τι δεν σου αρεσε.

    Αυτα που εγραψα τα εγραψα επειδη πηγα στη σχολη του και οντως ενδιαφερεται να σε μαθει, υπομονη εχει γαιδουρινη(αυτο το καταλαβα οταν εκανα μαθηματα με κοπελες που δεν ειχαν ξαναπιασει τιπονι στα χερια τους)...



    Αν θελεις να πεις κατι γραψε τη γνωμη σου και σταματα να βαζεις απλως εμοτικον που δε σημαινουν τιποτα.




    Και το παραδειγμα με τη φωτο ειναι ακυρο τελειως...
    Δεν έχω με το πρόσωπο αλλά με τη σχολή. Συνεπώς μπορώ να λέω την άποψη μου εδώ.

    Δε μου λες αλήθεια, τα χαρτιά (παράβολα) λήγουν σε τρεις μήνες όπως είπε ο ίδιος στη σύζυγο μου ή σε ένα χρόνο όπως διαβεβαίωσαν εμένα στο υπουργείο συγκοινωνιών;

    Μαθήματα οδήγησης με κοπέλες που δεν έχουν ξαναπιάσει τιμόνι στα χέρια τους επιτρέπεται να γίνουν αν δεν έχουν δώσει πρώτα σήματα; Η δικιά μου πάντως έκανε.. και διάφορα άλλα..

    Και τώρα επέτρεψε μου..


    More Techno..More Dijital!!
    This way please...www.di.fm


  11. #26
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/09/2011
    Μηνύματα
    1

    gia to diploma

    re paidia na rwtisw k egw kati.. exo teleiosei dimotiko den polu 3erw na diavazo oute na grafo k me diskoleyei polu na fgalo to diploma ti mporw na kano pite mou...???

  12. #27
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    19/10/2012
    Μηνύματα
    3
    Σχολή που σας συστήνω χωρίς δισταγμό είναι η Μαυροειδή Αλεξία. Τη δοκίμασα προσωπικά και έχω προσωπική γνώμη. Μαθήματα μου έκαναν αυτή κι ο αδερφός της και στα σήματα και στην οδήγηση που είναι εκπαιδευτές και οι δύο. Και στην οδήγηση το κάθε μάθημα ήταν πραγματικής διάρκειας 45 λεπτών και μόνη μου. Ποτέ δεν μας έκαναν μάθημα οδήγησης δυο τρία μηχανάκια ταυτόχρονα. Η ώρα του μαθήματος οδήγησης για κάθε μαθητή τους ήταν προσωπική και αποκλειστικά του μαθητή. Έτσι όλη τους η προσοχή ήταν εστιασμένη στον κάθε μαθητή ξεχωριστά. Και έμαθα σωστά και μεταδοτικότητα είχαν και η Αλεξία και ο αδερφός της. Κι εδώ που τα λέμε με παραξένεψε πολύ το γεγονός ότι άλλος δάσκαλος προσπαθούσε να κάνει μάθημα οδήγησης σε τέσσερις πέντε μαθητές ταυτόχρονα. Αν είναι δυνατόν.

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της jimmis5
    Εγγραφή
    20/11/2008
    Μηνύματα
    2.116
    :a13::a07::a07:
    Αλεξια...οταν εμαθα για την σχολη ειχα 10 χρονια διπλωμα!!
    Αδικια!!!
    Οι μοτοσυκλέτες δεν εχουν πια ψυχή γιατί οι άνθρωποι δεν εχουν πια ψυχή
    Είτε έχεις είτε δεν έχεις αν δεν σε τρέχουνε μην τρέχεις...
    Αν δεν ξερεις που πας γυρνα πισω!!!

  14. #29
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από jimmis5 Προβολή μηνύματος
    :a13::a07::a07:
    Αλεξια...οταν εμαθα για την σχολη ειχα 10 χρονια διπλωμα!!
    Αδικια!!!
    ...
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  15. #30
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από drow Προβολή μηνύματος
    μια ερωτηση για το τελος...στις μεγαλες μηχανες χρησιμοποιουμε το μπροστα η το πισω φρενο?Επειδη συνεχιζει να επιμενει στο πισω...
    μια μεγαλη συγγνωμη για το μεγαλο μυνημα σε ολους
    Πες στον δάσκαλο να πιάσει 80-90 χλμ και κατόπιν να φρενάρει σε εύλογο χρόνο μόνο με το πίσω φρένο. Και που 'σαι; Μην είσαι επάνω στη μηχανή...
    Αν σε ενδιαφέρει να μάθεις οδήγηση άλλαξε σχολή.
    Think faster than you ride

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. σχολη οδηγων στην πατρα
    από odisseas13 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 11/03/2013, 16:27
  2. CBF-600S σε σχολή οδηγών;
    από anixneyths στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 22/05/2005, 12:23
  3. προς άπαντες διαμένοντες στην ΠΑΤΡΑ!!!
    από petridist στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 02/02/2005, 12:11
  4. GLX 90cc πωλείται στην Πάτρα
    από compsci στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 27/10/2004, 15:01
  5. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 26/04/2004, 09:11

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF