Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 11 από 11

Θέμα: leasing και μηχανες.....

  1. #1

    leasing και μηχανες.....

    Καλημέρα σε ολους,ειμαι ελευθερος επαγγελματίας και σκεφτομαι να πάρω μια μηχανή με leasing....Απορία 1:ξερει κανείς εαν γίνεται και με τις μηχανές ή μονο με τα αμάξια;
    απορία 2:δεν ξέρω τιποτα περι leasing απλα όλοι μου λενε κοιτα να την πάρεις με αυτο τον τρόπο για λιγότερη εφορια,εχουμε κανένα λογιστη στο forum να δώσει τα φώτα του για το τι ειναι leasing,ποια ειναι η διαδικασια αγορας μεσω leasing; και γενικα οτι πληροφορια καλοδεχούμενη


    ευχαριστωωωωωωωω
    NEVER DRIVE FASTER THAN YOUR GUARDIAN ANGEL CAN FLY!!!!!!

  2. #2
    in standby mode Το avatar του/της liakaros
    Εγγραφή
    09/05/2007
    Μηνύματα
    320
    Αν δεν κανω λαθος το leasing συμφερει μονο εταιρειες...και πιο πολυ οσες ειναι Α.Ε

    Δεν παιρνω και ορκο αλλα αν εισαι ιδιωτης δεν νομιζω οτι συμφερει και πολυ...

  3. #3
    Εμείς στο γραφείο εχουμε 2 αυτοκίνητα, μικρά, με λίσινγκ για τη δουλειά -μονό ζυγό - (Fiat Panda 1,2 και 1,4)
    Συμφέρει στο ότι περνάς κάθε χρόνο παραπάνω έξοδα στη φορολογική σου δήλωση, και στο ότι δεν έχεις ένα αμάξι στην κατοχή σου που να φαίνεται στην εφορία.
    Δεν έχεις το άγχος της συντήρησης και της μεταπώλησης του κλπ.
    Εαν έχει βγει και για μηχανή θα ήταν σούπερ, μια και θα γλίτωνε η δικιά μου, τα 70-80 χλμ που γράφει μίνιμουμ κάθε μέρα
    Φιλικα παντα, Νακος

  4. #4
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814

    Re: leasing και μηχανες.....

    Αρχικά δημιουργήθηκε από nikmak3
    Καλημέρα σε ολους,ειμαι ελευθερος επαγγελματίας και σκεφτομαι να πάρω μια μηχανή με leasing....Απορία 1:ξερει κανείς εαν γίνεται και με τις μηχανές ή μονο με τα αμάξια;
    απορία 2:δεν ξέρω τιποτα περι leasing απλα όλοι μου λενε κοιτα να την πάρεις με αυτο τον τρόπο για λιγότερη εφορια,εχουμε κανένα λογιστη στο forum να δώσει τα φώτα του για το τι ειναι leasing,ποια ειναι η διαδικασια αγορας μεσω leasing; και γενικα οτι πληροφορια καλοδεχούμενη


    ευχαριστωωωωωωωω
    για την απορία σου εάν γίνεται με leasing να πάρεις μοτοσυκλέτα γίνεται, το έκανε φίλος μου πρίν 1-2 μήνες(2 varadero κούτα)

  5. #5

    Re: Re: leasing και μηχανες.....

    Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
    για την απορία σου εάν γίνεται με leasing να πάρεις μοτοσυκλέτα γίνεται, το έκανε φίλος μου πρίν 1-2 μήνες(2 varadero κούτα)
    wraiα για στειλε ενα πμ με λεπτομερειες......
    NEVER DRIVE FASTER THAN YOUR GUARDIAN ANGEL CAN FLY!!!!!!

  6. #6

    Re: Re: Re: leasing και μηχανες.....

    Αρχικά δημιουργήθηκε από nikmak3
    wraiα για στειλε ενα πμ με λεπτομερειες......
    γιατι πμ ρε φιλε?:wacko:
    ας μαθουμε και οι πολλοί τι παίζει

  7. #7
    Από Άλλο Πλανήτη.... Το avatar του/της Vasilis_Strom
    Εγγραφή
    28/01/2006
    Μηνύματα
    560
    Για να μην μπλέκουμε τα πράγματα, άλλο το leasing, το οποίο αφορά μόνο απόκτηση παγίων στοιχείων, δηλαδή εξοπλισμού και ακινήτων για επαγγελματική χρήση, δηλαδή όχι μοτοσυκλέτες, και άλλο η μακροχρόνια μίσθωση ΙΧ επιβατικού με εξαγορά ή και χωρίς εξαγορά.

    Εαν η εταιρεία σου και το αντικείμενο της μπορεί να δικαιολογήσει χρονομισθωση ΙΧ επιβατικού, ο νομοθέτης δεν διαχωρίζει τις μοτοσυκλέτες και τις συγκαταλέγει στα ΙΧ επιβατικά, αρα μπορείς να απευθυνθείς σε οποιαδήποτε εταιρεία ασχολείται με χρονομισθωσεις και να ζητήσεις αυτό που θέλεις.


  8. #8
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    από ότι ρώτησα πρίν κανα 2 ώρες που ήταν εδώ δέν έχει καμια διαφορά με το ιχ.
    στην εταιρία του έχει και ΙΧ και μοτοσυκλέτες.

    όπως λέει και ο Vasilis_Strom πήγαινε σε μια εταιρία που κάνει αυτή την δουλειά και ρώτησε την διαδικασία τις παροχές και τις υποχρεώσεις που θα έχεις.

  9. #9
    ωραια...ευχαριστω για την αμεση απαντηση.....ξερουμε ποιες εταιριες κανουν αυτη την δουλεια;Εγω εχω ακουσει μονο τηνdirent-leasing,ξερει κανεις αλλες;Και εαν ναι ας βαλει κανενα link.....


    eyxaristw
    NEVER DRIVE FASTER THAN YOUR GUARDIAN ANGEL CAN FLY!!!!!!

  10. #10
    Από Άλλο Πλανήτη.... Το avatar του/της Vasilis_Strom
    Εγγραφή
    28/01/2006
    Μηνύματα
    560
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nikmak3
    ωραια...ευχαριστω για την αμεση απαντηση.....ξερουμε ποιες εταιριες κανουν αυτη την δουλεια;Εγω εχω ακουσει μονο τηνdirent-leasing,ξερει κανεις αλλες;Και εαν ναι ας βαλει κανενα link.....


    eyxaristw
    Από προσωπική εμπειρία, αρκετά ευέλικτη εταιρεία και πολύ συνεργάσιμη

    http://www.optimumrental.gr


  11. #11
    RSV Tuono 1000RRRRR.... Το avatar του/της elmariacci
    Εγγραφή
    28/11/2007
    Μηνύματα
    78
    Ωραιο ακουγεται..για πειτε,για πειτε...
    I'm a mean machine drinking gasoline...

Παρόμοια θέματα

  1. καταλύτες και μηχανές
    από gstef στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 23/08/2011, 13:57
  2. ΟΣΕ και μηχανες
    από alex14 στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο μήνυμα: 15/08/2009, 18:54
  3. Απαντήσεις: 123
    Τελευταίο μήνυμα: 18/06/2008, 17:52
  4. Βαψιμο τοιχου και μηχανες....
    από Giorgos19 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 26/06/2007, 15:10
  5. 80'ς και μηχανές...
    από Fireball400 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 01/04/2007, 00:31

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF