Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 57

Θέμα: latreua tis mhxanes ma mou skotwsan th filh

  1. #31
    Πάρτε τα βουνά! Το avatar του/της nassosxlvbros
    Εγγραφή
    31/03/2005
    Μηνύματα
    1.651
    Αρχικά δημιουργήθηκε από onar
    αυτο που δεν εχω τωρα χωρις τη μηχανη...ειναι η δυνατοτητα να πατησω το γκαζι στην ευθεια να μην το αφησω ουτε στη στροφη να το φτανω στα ακρα...να παιρνω το μηχανακι R1 ktm cbr οτι μηχανακι και να ναι και να τρεχω για την παρτι μου...
    Μη βαζετε γυναικες πανω στις μηχανες αυτες ειναι για ενα ατομο...
    Αν φαμε το κεφαλι μας να ναι μονο το δικο μας.
    Ειμαι σιγουρη οτι θα παρω μηχανη κ θα την παταω.μ τωρα δεν ειμαι ετοιμη ακομα...
    Tελικά άθελά σου μπορείς να κάνεις (και να πεις) το καλό:
    -να τρέχεις για πάρτη σου και όχι με παρέα...άντρας ή γυναίκα...
    -να γουστάρεις εσύ να οδηγείς και όχι ο χ ο ψ...και μεθυσμάνος μάλιστα...
    -να τσακιστείς εσύ και να φταις ΕΣΥ όχι άλλος
    -να αποδεχτείς το γεγονός ότι δικαια ή άδικα κάποια βόλτα μας μπορεί νάναι η τελευταία μας...

    μη κατηγορείς τον εαυτό σου: Η ζωή σου είναι να τη ζεις και να μοιραστείς τη σοφία της/σου με τους γύρω σου,να αγαπάς και όχι να μισείς τους πάντες!..κι αν πιστεύεις ότι αν κάποιος άξιζε να πεθάνει ήταν ο οδηγός,εσύ κλπ κάνεις το κλασσικό τρομερό λάθος:να κρίνεις σα θεός....εγωιστικό!


    είναι πιο απλά τα πράγματα...η ζωή πληρώνεται και πληρώνει,δίνει λύπες δίνει χαρές και μεις είμαστε εδώ...να τα γευτούμε όλα τούτα,άλλος πιο πολύ και άλλος πιο λίγο....αποδέξου το όσο σκληρό και αν είναι γιατί έπονται κι άλλα,καλύτερα,χειρότερα κλπ.
    Φρόντισε νάσαι εκεί.....σε όλα...
    Throw down the sword,The fight is done and over,
    Neither lost, neither won.To cast away the fury of the battle
    And turn my weary eyes for home....
    www.youtube.com/c/nassosxlvbros

  2. #32
    Tα μαχαιρια που εχουμε στην κουζινα μπορουν να σκοτωσουν και με 0 χλμ/ω αν πεσουν σε λαθος χερια
    Μην κανεις αυτο που κανουν οι πολλοι, κανε αυτο που κανουν οι λιγοι
    Οι πολλοι ουτε κρανος/ζωνη φορανε, ουτε να οδηγανε ξερουν
    Μοτοσυκλετισμος δεν σημαινει να παιρνεις ενα GSXR και να πηγαινεις στο Μπουρναζι(δεν εχω τιποτα με την περιοχη εννοειται), σημαινει αλλα πραγματα, που θα στα μαθουν ατομα που ΔΕΝ θα βρεις εκει*



    *καταλαβατε τι θελω να πω

  3. #33
    η μηχανη ειναι ενα ματσο σιδερα.....χωρις ψυχη.....χωρις γνωση....χωρις νοημοσυνη.....χωρις....χωρις....χωρις....


    η μηχανη ειναι εναι ματσο σιδερα.....δεν σκοτωνει.....δεν απειλει....δεν....δεν....δεν....


    η μηχανη ειναι ενα ματσο σιδερα....εμεις της ''δανειζουμε'' την ψυχη μας και την ζωντανευουμε....την αγαπαμε.....την προσεχουμε....την γουσταρουμε.....την....την.....την.....


    ειναι κριμα για ενα κοριτσακι της ηλικιας σου να βλεπεις τα πραγματα και την ζωη με τοσο ασχημο τροπο.....ευχομαι ο καιρος να γιατρεψει τις πληγες που σου αφησε ενα γεγονος που δεν εφταιγες εσυ σε ΚΑΜΜΙΑ περιπτωση....ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΟΤΙ Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΕΜΟΡΦΗ...και ας μην αγαπησεις ποτε ξανα τις μηχανες.....γιατι....

    η μηχανη ειναι ενα ματσο σιδερα....

  4. #34
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/05/2008
    Μηνύματα
    9
    sas latreuw...mporeite na katalabete oti pragmatika kapoia pragmata ponane...sumfwnw sth swsth odhghsh...sas euxaristw pou mou pate na skeftomai 8etika na kanw diaforetika pragmata..
    an me deite sto dromo 8a nomizete oti eimai ena plasma mia gunaika me kanena problhma...gelaw sunexeia....prospa8w na xairomai to ka8e lepto....phga se mia 3enh xwra na spoudasw na apomakrin8w apo tois anamnhseis mou ,th zwh pou me ponage...den ta katafera epestrepsa...
    opws kai den katafernw na gelaw otan eimai monh mou..opws kai den katafernw na mh lupamai enw 8umamai to aggelaki pou pe8ane.. opws kai den katafernw na mhn 3ana zw ka8e fora to atyxhma otan akouw gia kapoio allo atomo pou ntrakare...h' otan blepw ena as8enoforo na pernaei...
    Ma sas milaw eilikrina pws oses fores perasan apo to mualo skepseis tou na teleiwsw th zwh mou alles toses skefthka oti 8a nai blakeia...An balw telos sth zwh mou kaneis de 8a ma8ei pote to giati...kai o ka8enas 8a skeftetai kai allo logo...kanenos to mualo de 8a paei se auto to atuxhma...de mporei na pisteuoun oti egw pou ntrepomai na paw sto nekrotafeio pou nai 8amenh h koukla kai pou den thn exw dei apo thn khdeia ths ,na mai toso amesa sundedemenh mazi ths..
    de 8a pe8anw apo pro8esh... niw8w oti ofeilw na zhsw..
    ma thn koukla de 8a th 3exasw.
    oute 8a adiaforhsw se ka8e frenarisma pou den krath8hke sthn asfalto..paidia na forate kranoi.

  5. #35
    Πάρτε τα βουνά! Το avatar του/της nassosxlvbros
    Εγγραφή
    31/03/2005
    Μηνύματα
    1.651
    Αρχικά δημιουργήθηκε από onar
    sas latreuw...mporeite na katalabete oti pragmatika kapoia pragmata ponane...sumfwnw sth swsth odhghsh...sas euxaristw pou mou pate na skeftomai 8etika na kanw diaforetika pragmata..
    an me deite sto dromo 8a nomizete oti eimai ena plasma mia gunaika me kanena problhma...gelaw sunexeia....prospa8w na xairomai to ka8e lepto....phga se mia 3enh xwra na spoudasw na apomakrin8w apo tois anamnhseis mou ,th zwh pou me ponage...den ta katafera epestrepsa...
    opws kai den katafernw na gelaw otan eimai monh mou..opws kai den katafernw na mh lupamai enw 8umamai to aggelaki pou pe8ane.. opws kai den katafernw na mhn 3ana zw ka8e fora to atyxhma otan akouw gia kapoio allo atomo pou ntrakare...h' otan blepw ena as8enoforo na pernaei...
    Ma sas milaw eilikrina pws oses fores perasan apo to mualo skepseis tou na teleiwsw th zwh mou alles toses skefthka oti 8a nai blakeia...An balw telos sth zwh mou kaneis de 8a ma8ei pote to giati...kai o ka8enas 8a skeftetai kai allo logo...kanenos to mualo de 8a paei se auto to atuxhma...de mporei na pisteuoun oti egw pou ntrepomai na paw sto nekrotafeio pou nai 8amenh h koukla kai pou den thn exw dei apo thn khdeia ths ,na mai toso amesa sundedemenh mazi ths..
    de 8a pe8anw apo pro8esh... niw8w oti ofeilw na zhsw..
    ma thn koukla de 8a th 3exasw.
    oute 8a adiaforhsw se ka8e frenarisma pou den krath8hke sthn asfalto..paidia na forate kranoi.
    φοράμε κράνος...εσύ φόρα τη ζωή σου!...μην ξεχνάς ποτέ και κανέναν,και προχώρα μαζύ μας!
    Throw down the sword,The fight is done and over,
    Neither lost, neither won.To cast away the fury of the battle
    And turn my weary eyes for home....
    www.youtube.com/c/nassosxlvbros

  6. #36
    ....θα ήθελα κι εγώ με την σειρά μου να σου πω τόσα κι άλλα τόσα κι άλλα τόσα αλλά δεν νομίζω πως χρειάζεται...τα είπαν όλα τα παλικάρια από εδώ μεσα. συνέχισε την ζωούλα σου κούκλα μου και όπως είπες κι εσύ...δεν θα την ξεχάσεις ποτέ την φίλη σου...Αυτό να κάνεις, κράτα την ανάμνησή της μέσα της για όλη σου την ζωή και να είσαι σίγουρη πως ΟΠΟΙΟΣ ΖΕΙ ΣΤΙΣ ΚΑΡΔΙΕΣ ΜΑΣ ΔΕΝ ΠΕΘΑΙΝΕΙ ΠΟΤΕ!!! Αυτό φύλαξέ το μέσα σου και θα δείς τι όμορφα που θα νιώθεις.
    Όλοι μας έχουμε χάσει κάποιον δικό μας φίλο, συγγενή,γνωστό,κολλητό ή δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο. όλοι οι θάνατοι πονάνε το ίδιο,τις ίδιες πληγές αφήνει μέσα μας ο θάνατος(με όποιον τρόπο κι αν έρχετε τέλος πάντων). είσαι μικρούλα ακόμα αλλά όταν βγείς πραγματικά σε αυτό το κουτί που ονομάζεται ζωή, που ονομάζεται κοινωνία έχεις να αντιμετωπίσεις πολλά αλλά και πολλούς ανεγκέφαλους σε διάφορα στάδια της ζωής σου, όπως και πολλούς "θανάτους"(ψυχικούς). θα δείς, θα ακούσεις και θα ζήσεις πάρα πολλά, καλά και άσχημα(γιατί βλέπεις αυτό είναι και το αλατοπίπερο της ζωής)αν δεν φάς στην μάπα και τα άσχημα δεν μπορείς να εκτιμήσεις και τα όμορφα που σου προσφέρει η ίδια η ζωή. όλα γίνονται σε αυτή την ζωή για κάποιο σκοπό(ψάξε να μάθεις γιατί συμβαίνει το ένα και το άλλο, θα ανακαλύψεις πολλά)πίστεψε με.
    Εγώ το μόνο που σου εύχομαι ολόψυχα είναι πως από εδώ και πέρα η ζωούλα σου να είναι μόνο με ρόδα σκορπισμένη...και αν τύχει και συναντήσεις και κανένα αγκάθι,απλά πάρτο σαν μάθημα και μάθε μέσα από αυτό ότι περισσότερα μπορείς.!!!

    Και ότι και αν χρειαστείς...εδώ είμαστε εμείς
    ...Now that the wind called my name
    And my star had faded now hardly a glimpse up in the empty space
    And the wise one-eyed great father in the sky stilled my flame...

  7. #37
    τώρα είδα και το όνομά σου άντε κι έχουμε και το ίδιο το όνομα που είναι και υπέροχο
    άντε κοριτσάρα μου χαμογέλα να έτσι για μας είναι η ζωή ασχέτως αν έχω πατήσει τα ...άντα και κάτι

    και όταν αποφασίσεις να πάρεις μοτόρι δεν θα το πάρεις για να έχεις τσίτα το γκάζι και να σκέφτεσαι αρνητικά πράγματα αλλά για να βολτάρεις ατελείωτα να σου χαιδεύει ο αέρας το πρόσωπό σου και να σιγοψιθυρίζεις...να μην τελειώσει ποτέ αυτή βόλτα
    ...Now that the wind called my name
    And my star had faded now hardly a glimpse up in the empty space
    And the wise one-eyed great father in the sky stilled my flame...

  8. #38
    Αρχικά δημιουργήθηκε από empyrium
    αλλά για να βολτάρεις ατελείωτα να σου χαιδεύει ο αέρας το πρόσωπό σου

    Εεεεεεεεπππ!!!!
    ΚΡΑΝΟΣ λεμε!!!!

  9. #39
    εννοείται after
    ...Now that the wind called my name
    And my star had faded now hardly a glimpse up in the empty space
    And the wise one-eyed great father in the sky stilled my flame...

  10. #40
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.590
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nassosxlvbros
    φοράμε κράνος...εσύ φόρα τη ζωή σου!...μην ξεχνάς ποτέ και κανέναν,και προχώρα μαζύ μας!
    +1
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  11. #41
    Η φίλη σου θα ζεί πάντα στην καρδιά σου σα μια γλυκιά ανάμνηση και σίγουρα δε θα ήθελε να πάθεις κάτι! Γι'αυτό, ζήσε τη ζωή σου απολαμβάνοντας την κάθε στιγμή!
    Αν θέλεις άκουσε μας μπορεί όλοι αυτοί που σου απαντήσαμε να έχουμε περάσει κάτι σαν το δικό σου ή κάτι χειρότερο... παρόλα αυτά είμαστε ΕΔΩ, ΚΑΒΑΛΑΜΕ, ΖΟΥΜΕ, ΕΛΠΙΖΟΥΜΕ!!!

    Έχεις ένα προνόμιο που κάποιοι το έχασαν... εκμεταλλεύσου το και ΖΗΣΕ!
    ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ...


  12. #42
    η ζωη ειναι πολυ μικρη για να ναι θλιβερη μικρη μου......

    η ζωη ειναι γελιο χαρα και πολλα αλλα, πρεπει απο καθε τι που συμβαινει στην
    ζωη σου να κρατας παντα τα καλα και να βλεπεις τα παντα θετικα.....

    μην ξεχνας ποτε αλλα δεν πρεπει και να ζεις με τα ασχημα.....


    βγες αυριο στο μπαλκονι σου, δες τον ηλιο και πες μου.......

    δεν θες να ειχες μηχανη να την παρεις και να εξαφανιστεις απο ολα οσα σε πνιγουν
    και ολα οσα σε στεναχωρουν......??????

    γιατι η μηχανη ακριβως αυτο ειναι (εκτος απο πολλα αλλα) ενα αγχολυτικο ενα ηρεμιστικό..


    ολοι πεθαινουν καποια μερα, λιγοι ομως ζουν αληθινα
    ΟΤΙ ΑΓΑΠΑΣ ΑΦΗΣΕ ΤΟ ΕΛΕΥΘΕΡΟ.
    ΑΝ ΓΥΡΙΣΕΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΣΟΥ,ΑΝ ΟΧΙ
    ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΠΟΤΕ.

  13. #43

    Smile

    Μπορει αυτα που θα σου πω να σε κανουν να νιωσεις καλητερα μπωρει και ασχημα. Οι ανθρωποι ερχονται και φευγουν, αλλα ζουν ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ στις ψυχες αυτων που μενουν. Ειναι πολυ λογικο για καθε κακο που μας συμβαινει να θελουμε να βρουμε την αιτια το ποιος και το γιατι, χωρις αυτο να συμαινει οτι παντα το βρισκουμε. ΟΧΙ η φιλη σου δεν πηρε τη θεση σου. ΝΑΙ εισαι εδω για να την θυμασαι και για να ζησεις τη δικια σου ζωη και οχι το παρελθον. Μην προσπαθησεις να την σβησεις απο μεσα σου γιατι ειναι λαθος, κρατα τη ζεστα. Αν σε βλεπει θα θελει ζησεις και οχι να πεθαινεις μεσα σου μερα με τη μερα. Τα αισθηματα σου δεν χαθηκαν το βραδι που εφυγε, χαθηκαν αυτα που ηθελες να ζησεις με αυτον τον ανθρωπο, αν χαθουν τα αισθηματα σου(πονος,οργη,αγαπη,γαληνη), παυεις να υπαρχεις σαν ανθρωπος. Δεν ειμαστε εδω για να σου πουμε τι να κανεις για να νιωσεις καλα, αυτο μονο εσυ μπορεις να το βρεις, ειμαστε εδω για να ξερεις οτι δε χαθηκαν ολα οσα αγαπας και θελεις(μηχανες,ο αερας,οι ανθρωποι που ακουνε). Καλως ηρθες και καλη ζωη

  14. #44
    Onar, δικό μου μηχανάκι οδήγησα στα 21 μου. Μικρός ανέβαινα και εγώ σε μηχανές χωρίς κράνος και τώρα που το σκέφτομαι συνειδητοποιώ το τεράστιο ρίσκο που έπαιρνα. Ευτυχώς είχα τύχη αλλά και είχα και λίγο υπευθυνότητα -όσο μπορούσα σε αυτή την ηλικία- να καταλάβω ότι δεν πρέπει να ανεβαίνω στην μηχανή του οποιουδήποτε. Όμως , ακόμη και αν έπαιρνα τις σωστές αποφάσεις ποιός μου λέει ότι δεν θα είχε συμβεί κάτι κακό όπως συνέβηκε στην φίλη σου ;

    Στην θέση σου δεν θα ασχολιόμουν με μηχανές για μερικά χρόνια, έτσι ώστε να μπορούσα να επεξεργαστώ αυτό που μου συμβαίνει. Αυτή τη περίοδο μην σκέφτεσαι τι θα γινόταν ή τι έγινε. Απλά να θυμάσαι πάντα την καλή σου φίλη για τις ευχάριστες στιγμές που είχατε μαζί.

    Άφησε το χρόνο να περνάει και μετά από κάποια χρόνια, ο ίδιος ο χρόνος θα σου δείξει, που βρίσκεσαι, τι είναι η ζωή, γιατί πρέπει να συνεχίσεις, γιατί στους ανθρώπους συμβαίνουν αυτά που τους συμβαίνουν ;

    Σίγουρα δεν θα πάρεις απαντήσεις για όλα, κανείς μας δεν έχει απάντηση για όλα.

    Δεν ξέρω αν πιστεύεις στο θεό ή σε άλλη ανώτερη δύναμη αλλά για να μην ανέβηκες σε αυτό το μηχανάκι, προορίζεσαι να ζήσεις και θα ζήσεις την ζωή σου !

    Ένα είναι σίγουρο, άφησε το χρόνο να κυλίσει, συνέχισε την ζωή σου, κοίτα τι γολγοθά ακολουθούν όλοι οι γύρω σου και στο μέλλον σίγουρα θα βρεις αυτό που ψάχνει κάθε άνθρωπος στην ζωή του έστω και αν δεν ικανοποιεί όλα του τα όνειρα.

    Κανείς από εδώ μέσα δεν έχει βρει 100% αυτό που έψαχνε αλλά συνεχίζει ...

    Να είσαι καλά να την θυμάσαι και ΖΩΗ ΣΕ ΕΣΕΝΑ.


  15. #45
    ...ο θεατής μου !!! Το avatar του/της AVATOS
    Εγγραφή
    06/11/2007
    Μηνύματα
    119
    ξυπνα απο τον εφιαλτη...
    εσυ εκανες μια σωστη επιλογη & δυο αλλοι ανθρωποι μιση ντουζινα λανθασμενες!
    μην τις φορτωνεσε εσυ...!
    οταν θα εισαι ετοιμη οι μηχανες εχουν να σου προσφερουν πανεμορφες στιγμες...
    ...σου τις ευχομαι!
    ...που να στα λέω κύριε πρόεδρε!

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. latreuw tis mhxanes !!!!!!!!! epitelous kai pali...
    από onar στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 47
    Τελευταίο μήνυμα: 24/07/2011, 10:37
  2. ti mixanaki mou protinete?
    από notakos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 24/05/2007, 21:12
  3. 2 foto pou mou aresan kai eipa na tis postaro...
    από Spike στο forum KTM
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 29/05/2006, 11:13
  4. Ena k4 ma ti k4 !!
    από johnpagr στο forum Suzuki GSXR's
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 19/11/2005, 18:54

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF