Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 57

Θέμα: latreua tis mhxanes ma mou skotwsan th filh

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/05/2008
    Μηνύματα
    9

    Angry latreua tis mhxanes ma mou skotwsan th filh

    Mono eseis mporeite na katalabete pws niw8w..pws ponaw..otan blepw na ste panw se mia mixanh kai na trexete me 200.
    Apo mikrh latreua tis mhxanes..tis agapousa.De 3erw pws ginetai ma otan kaigomoun sthn e3atmish enw ponega h8ela na 3anaanebw sto mhxanaki tou mpampa me megaluterh epimonh.Sta 8 otan epiasa to timoni kai odhghsa ta tria prwta mou xiliometra me ena aplo papi eniw8a arxontisa...To pa se olous...Htan h agaph ...me ta3ideue.Bebaia sto spiti mou oi mhxanes htan 8ema taboo epeidh eixe pe8anei o 8eios mou e3aitias tous...k o mpampas eblepe thn trela mou k elege de 8a ma8eis me tis mhxanes ..mh se dw na anebaineis sou ekopsa ta podia..
    Sta 11 eblepa kapoia filarakia mou na odhgoun mhxanakia kai zhkeua paidia...de fantazeste poso.elega giati na mhn mporw na xw to diko mou kai na gurnaw stis paralies na niw8w ton aera sto proswpo mou.Sta 13 gr8an 2000 mhxanes sto meros pou emena oles uperoxes ...O mpampas mou pe mhn pas sto camping de 8a anebeis se mhxanes...Egw efuga apo to spiti kai phga ekei na tis blepw.Na akouw oles autes tis istories apo tous an8rwpous pou 8aumaza apo ta tria mou htan autoi me tis mhxanes ta tattoo kai ta skoularikia...eniw8a oti autoi eixan ta panta...me exasan oi goneis mou treis meres hmoun ekei.
    Wstoso dunatothta na xw dikh mou mhxanh h papaki den eixa..O pateras mou fobotan polu...
    Prin duo xronia to augousto kai enw egw hmou pia sxedon 17 xronwn eixa paei se ena beach party..Eixe er8ei kai mia kopela..ena aggeloudi ..mia koukla..h filh mou.Auth panta anebaine se mhxanakia gia authn htan ena metaforiko meso.Ekeinh th mera thn exasa.Anebhke auth sto mhxnaki pou 8a ppigaine emena.Ma egw to teleutaio lepto eipa oxi epeidh fobh8hka...fobh8hka na anebw sto ftiagmeno mhxanaki enos sourwmenou.Ths eipa ela mazi mou me to autokinhto mhn aneboume se mhxanaki..kai eipe oxi me to mhxanaki 8a paw afou de 8es na pas esu.Efuge...3' lepta meta pernaw apo ena shmeio pou tan polla ama3ia sth seira.kaname prosperash..eixa pagwsei.eida ena papoutsi to diko ths.Pe8ane..akariaia.to eida .thn eida nekrh sto patwma.xwris na mou gelaei ..enas aggelos pou pe8ane anti gia mena.de mporousa na sugkentrw8w se tpt allo ..den eixa dunamh oute na lipo8umhsw....de mporousa na klapsw.de mporousa na gelasw.pe8ane auth kai oxi egw.den to antexa.[hga spiti mou kai h8ela na autoktonhsw. kai thn eida mprosta mou.de pe8ana ..de pe8ana gmt.phga thn epomenh mera sthn khdeia.oloi foragan maura.me rwtagan ti egine.egw de milousa.thn eida sthn kasa.me to nufiko.
    Pe8ainw paidia de mporoun na sbhsoun oi eikones apo to mualo mou.pe8ane auto to aggeloudi kai zw egw.. den antexw na anebainw se mhxanes..
    Tis agapaw ma de mporw.de fobamai na pe8anw den antexw na me doun oi alloi nekroi.de mporw na fantastw oti 8a zei kai allos me auto pu pernaw egw...
    nomizete oti h zwh sunexizetai? oti alimono se autous pou feugoun...
    egw pe8ana apo tote egina apaisios xarakthras...
    de niw8w paidia tpt..
    exasa kai tis mhxanes k thn kopela..k zw egw gmt.
    To genarh ekana tattoo ena delfini...auto to delfini me fernei sthn palia kopela pou moun....pou latreua tattoo mhxanes eleu8eria.
    3erw pws de 8a bgw apo th fulakh pou zw ,de 8a ginw kaluteos an8rwpos...Ma an pe8anw 8elw na pe8anw me mhxanh
    na trexw polu na glistrisei h roda kai na mai sto patwma.mono omws egw..mh me doun kai mh pa8oun alloi tpt... xrwstaw se auth thn kopela oti epa8e epeidh egw hmoun dilh na pe8anw, na anebw se ena ftiagmeno mhxanaki enos sourwmenou.

  2. #2
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Αντιλαμβανόμαστε το πόνο για τον χαμό της φίλης σου αλλά ούτε εσύ την σκότωσες ούτε το μηχανάκι.

    Ο μεθυσμένος οδηγός της μηχανής την σκότωσε κι το μυαλό της αφού ανέβηκε σε μηχανάκι μεθυσμένου και χωρίς να φοράει τουλάχιστον κράνος.


    Σταμάτα να νοιώθεις ενοχές και συνέχισε την ζωή σου όπως εσύ θες.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  3. #3
    Μπορείς να αλλάξεις ότι συνέβη? Όχι
    Προσπάθησε να βγάλεις από μέσα σου όσες ενοχές κουβαλάς άδικα γιατί το μόνο που κάνεις είναι κακό στον εαυτό σου.
    Οι στραβές συνέβαιναν, συμβαίνουν και θα συμβαίνουν γιατί απλά έτσι είναι η ζωή.

  4. #4
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/05/2008
    Μηνύματα
    9
    omws egw sunexizw na zw. xwris na kanw kati kalo.
    egw pe8ainw ka8e mera.

  5. #5
    Πάρτε τα βουνά! Το avatar του/της nassosxlvbros
    Εγγραφή
    31/03/2005
    Μηνύματα
    1.651

    κουράγιο..

    Άσε το χρόνο να κυλήσει και να γιατρέψει ...και μεις έχουμε χάσει όχι έναν αλλά πολλούς αγγέλους...

    κουράγιο,πέτα τη στενοχώρια σιγά-σιγά αλλά μη τη ξεχάσεις ποτέ!
    Throw down the sword,The fight is done and over,
    Neither lost, neither won.To cast away the fury of the battle
    And turn my weary eyes for home....
    www.youtube.com/c/nassosxlvbros

  6. #6
    Πάρτε τα βουνά! Το avatar του/της nassosxlvbros
    Εγγραφή
    31/03/2005
    Μηνύματα
    1.651
    Αρχικά δημιουργήθηκε από onar
    omws egw sunexizw na zw. xwris na kanw kati kalo.
    egw pe8ainw ka8e mera.
    και μεις σε μια τέτοια κατάσταση είμαστε...αλλά παλεύουμε έρχονται και μέρες που εμφανίζονται καινούργιοι άγγελοι...ή μήπως οι ίδιοι;

    υγ1. : δεν είναι εύκολο να κάνεις κάτι καλό αλλά όχι και ακατόρθωτο!...
    υγ.2. : ξεκίνα με το να γράφεις ελληνικά!
    Throw down the sword,The fight is done and over,
    Neither lost, neither won.To cast away the fury of the battle
    And turn my weary eyes for home....
    www.youtube.com/c/nassosxlvbros

  7. #7
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/05/2008
    Μηνύματα
    9
    ντρεπομαι που ρωταω..μα δε ξερω...αραγε οι αγγελοι εχουν ηλικια?
    τωρα αυτη η κουκλα 8α χει ψιλωσει και αλλο ?
    2 χρονια περασαν και ο πατερας της μου μιλησε πρωτη φορα πριν ενα μηνα μετα απο το θανατο της κορης του..
    με ποναει που αρχιζει να με αγαπαει σαν αυτη..
    παιδια ντρεπομαι να του ζητησω μια φωτογραφια της ενα κοσμημα της το οτιδηποτε...δεν εχω τιποτα δικο της.... μα κα8ε μερα κλαιω... νιωθω οτι αντι να περναει ο πονος αδυνατω να τον αφησω να περασει.
    εχασα και αλλους με μηχανες,,πολλους. μα δε πονεσα... δεν εχω αλλα αισ8ηματα..καταλαβαινετε? ειμαι ενας παγος που χρησιμοποιω τους αντρες και ολους τους αλλους ποια.

  8. #8
    ΜΑΝΟΣ para siempre Το avatar του/της vangelis 64
    Εγγραφή
    06/11/2005
    Μηνύματα
    1.431
    Αχ αυτά τα greeklish!Δεν μπορώ να το διαβάσω αδερφέ, και συμπάθα με,κουκουβάγιες κάνουν τα μάτια μου.
    moto perpetuo



    Todo eso de la creacion es mentira, el sufrimiento de la creación es mentira, lo que pasa que los artistas somos unos charlaores (habladores)
    y lo que queremos es engañar a la gente. Los artistas de verdad como vivimos es así, to el día echao, no sufrimos ni na, lo pasamos muy bien,
    hasta luego.
    -------------------------------------------------------------------
    [FONT=courier new]Paco de Lucia[/FONT]

  9. #9
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809

    Re: latreua tis mhxanes ma mou skotwsan th filh

    να βοηθησω λιγο...





    Αρχικά δημιουργήθηκε από onar
    Μονο εσεις μπορειτε να καταλαμπετε πως νιω8ω..πως ποναω..οταν μπλεπω να στε πανω σε μια μιχανη και να τρεχετε με 200.
    Απο μικρη λατρεuα τις μηχανεσ..τις αγαποuσα.Δε 3ερω πως γινεται μα οταν καιγομοuν στην ε3ατμιση ενω πονεγα η8ελα να 3αναανεμπω στο μηχανακι τοu μπαμπα με μεγαλuτερη επιμονη.Στα 8 οταν επιασα το τιμονι και οδηγησα τα τρια πρωτα μοu χιλιομετρα με ενα απλο παπι ενιω8α αρχοντισα...Το πα σε ολοuσ...Ηταν η αγαπη ...με τα3ιδεuε.ΜΠεμπαια στο σπιτι μοu οι μηχανες ηταν 8εμα ταμποο επειδη ειχε πε8ανει ο 8ειος μοu ε3αιτιας τοuσ...κ ο μπαμπας εμπλεπε την τρελα μοu κ ελεγε δε 8α μα8εις με τις μηχανες ..μη σε δω να ανεμπαινεις σοu εκοψα τα ποδια..
    Στα 11 εμπλεπα καποια φιλαρακια μοu να οδηγοuν μηχανακια και ζηκεuα παιδια...δε φανταζεστε ποσο.ελεγα γιατι να μην μπορω να χω το δικο μοu και να γuρναω στις παραλιες να νιω8ω τον αερα στο προσωπο μοu.Στα 13 γρ8αν 2000 μηχανες στο μερος ποu εμενα ολες uπεροχες ...Ο μπαμπας μοu πε μην πας στο cαμπινγ δε 8α ανεμπεις σε μηχανεσ...Εγω εφuγα απο το σπιτι και πηγα εκει να τις μπλεπω.Να ακοuω ολες αuτες τις ιστοριες απο τοuς αν8ρωποuς ποu 8αuμαζα απο τα τρια μοu ηταν αuτοι με τις μηχανες τα ταττοο και τα σκοuλαρικια...ενιω8α οτι αuτοι ειχαν τα παντα...με εχασαν οι γονεις μοu τρεις μερες ημοuν εκει.
    Wστοσο δuνατοτητα να χω δικη μοu μηχανη η παπακι δεν ειχα..Ο πατερας μοu φομποταν πολu...
    Πριν δuο χρονια το αuγοuστο και ενω εγω ημοu πια σχεδον 17 χρονων ειχα παει σε ενα μπεαcη παρτυ..Ειχε ερ8ει και μια κοπελα..ενα αγγελοuδι ..μια κοuκλα..η φιλη μοu.Αuτη παντα ανεμπαινε σε μηχανακια για αuτην ηταν ενα μεταφορικο μεσο.Εκεινη τη μερα την εχασα.Ανεμπηκε αuτη στο μηχνακι ποu 8α ππιγαινε εμενα.Μα εγω το τελεuταιο λεπτο ειπα οχι επειδη φομπη8ηκα...φομπη8ηκα να ανεμπω στο φτιαγμενο μηχανακι ενος σοuρωμενοu.Της ειπα ελα μαζι μοu με το αuτοκινητο μην ανεμποuμε σε μηχανακι..και ειπε οχι με το μηχανακι 8α παω αφοu δε 8ες να πας εσu.Εφuγε...3' λεπτα μετα περναω απο ενα σημειο ποu ταν πολλα αμα3ια στη σειρα.καναμε προσπεραση..ειχα παγωσει.ειδα ενα παποuτσι το δικο τησ.Πε8ανε..ακαριαια.το ειδα .την ειδα νεκρη στο πατωμα.χωρις να μοu γελαει ..ενας αγγελος ποu πε8ανε αντι για μενα.δε μποροuσα να σuγκεντρω8ω σε τπτ αλλο ..δεν ειχα δuναμη οuτε να λιπο8uμησω....δε μποροuσα να κλαψω.δε μποροuσα να γελασω.πε8ανε αuτη και οχι εγω.δεν το αντεχα.[ηγα σπιτι μοu και η8ελα να αuτοκτονησω. και την ειδα μπροστα μοu.δε πε8ανα ..δε πε8ανα γμτ.πηγα την επομενη μερα στην κηδεια.ολοι φοραγαν μαuρα.με ρωταγαν τι εγινε.εγω δε μιλοuσα.την ειδα στην κασα.με το νuφικο.
    Πε8αινω παιδια δε μποροuν να σμπησοuν οι εικονες απο το μuαλο μοu.πε8ανε αuτο το αγγελοuδι και ζω εγω.. δεν αντεχω να ανεμπαινω σε μηχανεσ..
    Τις αγαπαω μα δε μπορω.δε φομπαμαι να πε8ανω δεν αντεχω να με δοuν οι αλλοι νεκροι.δε μπορω να φανταστω οτι 8α ζει και αλλος με αuτο πu περναω εγω...
    νομιζετε οτι η ζωη σuνεχιζεται? οτι αλιμονο σε αuτοuς ποu φεuγοuν...
    εγω πε8ανα απο τοτε εγινα απαισιος χαρακτηρασ...
    δε νιω8ω παιδια τπτ..
    εχασα και τις μηχανες κ την κοπελα..κ ζω εγω γμτ.
    Το γεναρη εκανα ταττοο ενα δελφινι...αuτο το δελφινι με φερνει στην παλια κοπελα ποu μοuν....ποu λατρεuα ταττοο μηχανες ελεu8ερια.
    3ερω πως δε 8α μπγω απο τη φuλακη ποu ζω ,δε 8α γινω καλuτεος αν8ρωποσ...Μα αν πε8ανω 8ελω να πε8ανω με μηχανη
    να τρεχω πολu να γλιστρισει η ροδα και να μαι στο πατωμα.μονο ομως εγω..μη με δοuν και μη πα8οuν αλλοι τπτ... χρωσταω σε αuτη την κοπελα οτι επα8ε επειδη εγω ημοuν διλη να πε8ανω, να ανεμπω σε ενα φτιαγμενο μηχανακι ενος σοuρωμενοu.


  10. #10
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.590
    Τι "κερδίζεις" ρίχνωντας συνέχεια ανάθεμα στον εαυτό σου?

    όπως σου είπε και κάποιος άλλος πιο πάνω,δεν την σκότωσες εσύ!

    δεν ξέρω αν υπάρχει ζωή "μετά",αλλά αν υπάρχει και η φίλη σου σε βλέπει απ'τη "γειτονιά",πιστέυεις ότι θα θέλει να σε βλέπει να αρνείσαι ουσιαστικά να ζήσεις?
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  11. #11
    @ p@nos

    Κάτι σου κάνει ο συστράνας στο β και στο b και τα κάνει ορνέλα μούτι αλλά κατά τα άλλα καλά το πας.

  12. #12
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Αρχικά δημιουργήθηκε από notakos600
    @ p@nos

    Κάτι σου κάνει ο συστράνας στο β και στο b και τα κάνει ορνέλα μούτι αλλά κατά τα άλλα καλά το πας.


    με ενα προγραμμα που βρηκα σε site το μετετρεψα νοτακο, απλα για να γινει πιο ευκολοδιαβαστο,αξιζει το κειμενο αυτο...

  13. #13
    YEC Το avatar του/της alexk
    Εγγραφή
    06/08/2005
    Μηνύματα
    363
    Εγώ πιστεύω με το άν και το εφ'όσον δεν μπορείς να βγάζεις συμπεράσματα και κυρίως να καταστρέφεις τη ζωή σου.

    Το ότι θα είχες πεθάνει εσύ αντί της κοπελιάς (αιωνία να είναι η μνήμη της) δεν μου λέει τίποτα. Δεν ξέρεις τι θα μπορούσε να είχε γίνει.
    Και εγώ παραλίγο πέθανα όταν ήμουν 7 (γιατί γλύστρισα στις πευκοβελόνες και ο τροχός από το αμάξι που ερχόταν σταμάτησε 1 πόντο πριν το λαιμό μου, αφού εγώ σωριάστηκα κάτω στο δρόμο).

    Ο πόνος είναι μεγάλος, αλλά με το να κατηγορείς τον εαυτό σου επειδή ένα σουρωμένο @ρχιδι πήρε μια μικρή κοπελίτσα να της δείξει πόσο μεγάλο "τον έχει" είναι άδικο.

    Για όσο θα υπάρχουν μάγκες άντρες (σαν αυτόν) και μικρές κοπελίτσες που πάνε μαζί τους, θα θρηνούμε αδικοχαμένες κοπέλες.

    Εγώ θα έλεγα να τιμήσεις τη φίλη σου και να βάλεις όλη την ενεργειά σου να προστατεύσεις άλλες νεαρές κοπέλες που "φτιάχνονται με τον κίνδυνο της μηχανής και γουστάρουν ανεγκέφαλους".
    Ένα blog είναι το λιγότερο... γιατί δεν πρέπει να κάνουν αυτό που δυστυχώς έκανε η φίλη σου.

    ΥΓ: αυτά σου τα λέει άνθρωπος που στα 24 του πήρε R1 και μέχρι και σήμερα δεν έχει ανεβάσει ποτέ γυναίκα επάνω, μόνο 2-3 φίλους για κοντυνές αποστάσεις. Η ΖΩΗ του άλλου δεν είναι παιχνίδι.
    www.clubcsl.com

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της alximistis
    Εγγραφή
    03/10/2005
    Μηνύματα
    3.093
    Κανείς δεν μπορεί να καταλάβει το πως νιώθεις... νομίζεις! Κι όμως όπως σου είπαν και πιο πάνω και άλλοι εδωμέσα έχουν χάσει πολλούς αγγέλους. Όλοι μας έχουμε και κάτι να σου πούμε... άλλοι πιο κοντινό μας άλλοι πιο μακρινό... κι άλλοι... πολύ κοντινό και έντονο!
    Και ούτε εμείς είμαστε "ατραυμάτιστοι". Έχουμε χτυπήσει έχουμε τραυματιστεί έχουμε ακούσει το κεφάλι μας να κάνει κρακ σε πρόσκρουση...
    εσύ βέβαια το βιώνεις με το δικό σου τρόπο εννοείται και πονάς διαφορετικά από τον καθέναν. Όμως... η φίλη σου έφυγε όχι από την κακή μοτοσικλέτα ή τον κακό δρόμο αλλά από τον μεθυσμένο ή "φτιαγμένο" ή ότι σκατά ήταν εκείνος ο οδηγός!!! Αν θες να ρίξεις κάπου την ευθύνη και το βάρος ρίξτα εκεί αν όχι στην ίδια. Θυμήσου όμως! Η απόφαση να ανέβει σε έναν μεθυσμένο οδηγό ήταν δική της!!! Και δυστυχώς η ανωριμότητα πληρώνεται πάρα πολύ ακριβά μερικές φορές μάλιστα το τίμημά της είναι... αιώνιο!!! Δεν έκανες κάτι εσύ για να φταις ούτε θα μπορούσες να αλλάξεις κάτι. Η αλήθεια αυτή είναι.
    Να τη θυμάσαι όπως ήταν και να μην της θυμώσεις ποτέ γι αυτό που έκανε. Αλλά μην θυμώνεις ούτε με τον εαυτό σου.
    Τέρμα οι χαρές τα κεφάλια μέσα!

  15. #15
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/05/2008
    Μηνύματα
    9
    αυτο που δεν εχω τωρα χωρις τη μηχανη...ειναι η δυνατοτητα να πατησω το γκαζι στην ευθεια να μην το αφησω ουτε στη στροφη να το φτανω στα ακρα...να παιρνω το μηχανακι R1 ktm cbr οτι μηχανακι και να ναι και να τρεχω για την παρτι μου...
    Μη βαζετε γυναικες πανω στις μηχανες αυτες ειναι για ενα ατομο...
    Αν φαμε το κεφαλι μας να ναι μονο το δικο μας.
    Ειμαι σιγουρη οτι θα παρω μηχανη κ θα την παταω.μ τωρα δεν ειμαι ετοιμη ακομα...

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. latreuw tis mhxanes !!!!!!!!! epitelous kai pali...
    από onar στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 47
    Τελευταίο μήνυμα: 24/07/2011, 10:37
  2. ti mixanaki mou protinete?
    από notakos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 24/05/2007, 21:12
  3. 2 foto pou mou aresan kai eipa na tis postaro...
    από Spike στο forum KTM
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 29/05/2006, 11:13
  4. Ena k4 ma ti k4 !!
    από johnpagr στο forum Suzuki GSXR's
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 19/11/2005, 18:54

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF