Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 21

Θέμα: το καψωνι απο τον γιο μου......

  1. #1

    το καψωνι απο τον γιο μου......

    ορως ξερετε εχω 3 γιους.
    ο μεσαιος ο τασος πηγενει στα τει στο αιγαλεο για δομικων εργων κλπ κλπ.
    τι μας εκανε....
    κατ αρχην για οσους δεν το ξερουν εχει ενα nexus 500 σαν αυτο που πειρα και εγω, και με αυτο πηγενη στο σχολειο του. στους γιους μου τους εχω πει οτι αν τυχων αργισετε , ( λογο οτι ειστε πανω σε 2 τροχους ) να μας περνρτε ενα τηλεφωνο και να λετε οτι θα αργησω θα παω ... για καφε η οτιδυποτε για να μην ανισηχουμε. αυτο το κανω πρωτος εγω. ακομα και για κατουριμα να παω με την μοτο ενιμερωνο σπιτη για να ξερουν που ειμαι και οτι ειμαι καλα.
    την παρασκευη ειχε μαθημα απο της 8 το πρωι μεχρη τις 5 το απογευμα.
    κατα της 7 το απογευμα χτηπαει το τηλεφονο μου το κινιτο.
    ημουν στο μαγαζι ακομα γιατι της 8 κληνουμε.
    διαλογος
    μπαμπα με ζητησες?
    οχι αγωρι μου δεν σε ζητησα.
    ειδα μια κληση απο το σπιτι και λογο του οτι δεν εχω γιριση ναμιζα οτι ανησηχησες και με πηρες.
    οχι μηπως σε πηρε η μαμα η ο αδερφος σου? για παρτους να δης. εισαι καλα? ολα καλα?
    ναι κανουμε τοπογραφεια με κατι σημαθητες που ειμαστε ομαδα εργασιας και γιαυτο εχω αργηση.
    ενταξη τα λεμε το βραδυ σπιτι.

    και το κληνουμε.
    κατα της 9+30 δεν εχει ερθη ακομα. δεν εχει παρει να μας πει αν θα αργησει και αλλο. περνω τηλεφωνο στο κηνητο του και ενω καλει δεν το σηκονει.
    σκευτομε θα ειναι στο μηχανακι και δεν το ακουει. ξανα περνω της 10.... τιποτα χτηπαει αλλα δεν το σηκωνει.
    περνω τον αδερφο του τηλεφωνο μηπως εχουν βρεθει εξω. δεν ξερει τιποτα.
    με το κινητο περνω σηνεχως τηλεφωνο για να απαντηση.
    τιποτα.
    περνω την κοπελα του. δεν εχει μηλησει μαζι του απο το μεσημερι.
    αχιζουμε να τον καλουμε ολοι .
    τιποτα εχει παει 11+ 30 με εχουν ζωσει τα φιδια.... στα ματια μου μπροστα περναει η εικονα του σε ασχημη κατασταση απο ατηχημα και το κινητο του πεταμενω στον δρομο διπλα στο πεζοδρομιο να χτηπα και να μην το σηκωνει κανεις.....
    ντηνομε και κανω με το σκουτες φιλαδελφεια αιγαλεο χρονο που μονο τσο σταρ τρεκ οταν διακτηνηζοντουσαν πιγεναν απο το ενα σιμειο στο αλλο τοσο γρηγορα. ρωταω τον φιλακα της σχολης αν ειναι κανεις μεσα απο μαθητες. μου λεει οτι σηνηθως υπαρχουν παιδια μεχρη της 12 που ειναι ομαδες εργασιας και κανουν δουλιες . στο παρκην για τα μηχανακια δεν ειναι το μηχανακι του και εχω παγωσει..
    η εικονα γινεται πιο εντονη μπροστα στα ματια μου.
    ερχονται μνημες απο το ατυχημα του μεγαλου που με το ποδηλατο του ειχε τρακαρη με ενα φορτηγο.
    εχουν αρχειση να κοβονται τα ποδια μου και δεν εσθανομε οτι τρεχω μαζι με τον φυλακα απο εθουσα σε εθουσα φωναζωντας αν ειναι κανεις μεσα. το κινητο μου ειναι καλιμενω στο αυτι μου και περνω σηνεχως τον τασο...
    η ωρα ειναι μετα της 12 και εγω ειμαι σε κατασταση..... και εγω δεν ξερω πως ειμαι....
    ο γιαννης εχει κανει απο φιλοθεη που ειχε παει με την κοπελα του για καφε εως τα φιλαδελφεια χαμηλη πτηση απο την ανησηχια του. αυτο δεν εχει ξανασημβη και το μιαλο μας εχει παει στο κακο. περνει γνωστους και φιλους για να ρωτηση αν τον ειδανε.
    ειδη εχει παει 1 το βραδυ και σε κατασταση να μην ξερω που παταω και που βρησκομε ευχαριστω τον φυλακα που με βοηθησε στο ψαξημο και ετιμαζομαι να ανεβω στο μηχανακι να παω σπιτι να περω το 100 και της πρωτες βοηθειες για να δω που τον εχουν.
    τοτε χτηπαει το κηνητο μου και βλερω το νουμερο του τασου. ειναι ο τασος η ειναι κανεις αλλος που με περνει να με ενιμερωσει?
    μεχρη να βαλω το κηνητο στο αυτι μου και να ψελισω εμπρος και να ακουσω την φωνη του πρεπει να περασαν αιωνες. η τουλαχιστον ετσι μου φανηκε.
    ελα ο τασος ειμαι.....

    ........... (δεν μπωρω να μηλησω)
    ειμαι στους αγιους αναργειρους στο σπιτι ενος φιλου και κανουμε τα σχεδεια . ειχα το τηλεφονο στο αθοριβο και δεν καταλαβαμε οτι περασε η ωρα. τωρα το ειδα και σε καλεσα ειμαι καλα.....
    δεν ξερω αν με ακουσατε σε ολλο το λεκανοπαιδιο της κραβιες και τα καντηλια που εριξα αφου απο την ταραχη μου δεν μπορουσα μα μηλησω εβγαζα αναρθρες κραβιες. το μονο που ειπα σωστα ειναι ΣΠΙΤΙ ΤΩΡΑ. και το εκλησα.
    πηρα τηλεφωνο σπιτη να τους πω οτι ειναι καλα και μου απαντησε και εφυγα για το σπιτι.
    εφτασα σπιτι πριν απο τον τασο.
    σε χρονο 0.
    μετα απο λιγο ηρθε μαζι με εναν σημαθητη του που κανανε σχεδιο. ακομα ετρεμα απο την ταραχη μου. αρχησε να μας ζηταει συγνωμη για την απερισκεψια του και να δικιολογητε οτι δεν ειδε οτι περασε η ωρα. ο φιλος του που με εβλεπε οτι ετρεμα και δεν μηλαγα, καθως και την κατασταση που ηταν η κατερινα και ο γιαννης με τον νικο. προσπαθουσε να δικιολογηση τα αδικιολογηταγια να τον υπερασπιστη. ελεγε οτι ηταν μαζι στο σπιτι του και δεν ηταν πουθενα αλλου και να μην ανησηχω οτι δεν ειχε μπλεξει με κακες παρεες.
    λες και εγω πιστευα κατι τετοιο.
    μεχρη τοτε δεν ειχα πει κουβεντα απο οταν ηρθαν.
    ειππα μονο το εξεις.
    οταν με το καλο γηνετε γονεις θα με καταλαβετε. και εστηλα τον τασο για υπνο λεγωντας οτι ας σκευτη το τι μαλακια εκανε για να μην το ξανακανει και πηγα και εγω για υπνο.
    αυτα....... περαστικα μας γωνεις..

  2. #2
    Μέλος απο...τότε... Το avatar του/της powerphot
    Εγγραφή
    21/05/2004
    Μηνύματα
    2.333

    Re: το καψωνι απο τον γιο μου......

    Αρχικά δημιουργήθηκε από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
    προσπαθουσε να δικιολογηση τα αδικιολογηταγια να τον υπερασπιστη. ελεγε οτι ηταν μαζι στο σπιτι του και δεν ηταν πουθενα αλλου και να μην ανησηχω οτι δεν ειχε μπλεξει με κακες παρεες.
    λες και εγω πιστευα κατι τετοιο.
    μεχρη τοτε δεν ειχα πει κουβεντα απο οταν ηρθαν.
    ειππα μονο το εξεις.
    οταν με το καλο γηνετε γονεις θα με καταλαβετε. και εστηλα τον τασο για υπνο λεγωντας οτι ας σκευτη το τι μαλακια εκανε για να μην το ξανακανει και πηγα και εγω για υπνο.
    αυτα....... περαστικα μας γωνεις..
    Tι να πω έχεις μεγάλο δίκιο.
    Σε νιώθω ΑΠΟΛΥΤΑ!!
    Το ταξίδι του Ηλία Βροχίδη μπορείτε να το διαβάζετε και στην ιστοσελίδα του Madnomad.gr, στο Facebook Madnomad

  3. #3
    Trip master Το avatar του/της hornet
    Moderator
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    2.039
    Αν και δεν εχω παιδια σε καταλαβαινω απολυτως!
    Ειναι κριμα να παθαινεις τεσσερα εγκεφαλικα κατα συρροη για την απουσια ενος τηλεφωνηματος που θα σε εβγαζε απο το τριπακι του ατυχηματος

  4. #4
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260
    OLES I ELEF8ERIES PONANE DEN GINETE ALIOS
    AS ITANE I TELEFTEA FORA
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

  5. #5
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.655
    Συνταλαίπωρε και συνβασανισμένε φίλε ...

    Σαν μεγαλύτερος κατά μία (1) μέρα (και έχοντας και εγώ 3 παιδιά), το μόνο που μπορώ να σου πώ είναι... ΚΟΥΡΑΓΙΟ!!!

    Η ευθύνη που θέλεις να έχει ο πιτσιρικάς στην ηλικία του, όσο και λογική να είναι για σένα, γιαυτόν μάλλον είναι υπερβολική...

    Το ότι τα παιδιά μεγαλώνουν και μπορείς να συνενοηθείς σε λογικές βάσεις μαζί τους, δεν σημαίνει αυτόματα και ότι αποδέχονται και "χωνεύουν" στο μυαλό τους αυτά που τους λές !!!

    Και δυστυχώς φταίμε ΜΟΝΟ εμείς όταν δεν βρίσκεται κάποια βάση συνενόησης
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  6. #6
    Ελαιόψυκτο Μέλος Το avatar του/της free rider
    Εγγραφή
    26/08/2004
    Μηνύματα
    2.328
    otan kano paidia tha ta balo sta exi metra gia skopoboli.....

    :rotflmao: :rotflmao:


    perastika sou arkoyde....
    και η ζωή συνεχίζεται...

  7. #7
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224

    Re: το καψωνι απο τον γιο μου......

    Γιωργακη μου σε καταλαβαινω απολυτα!
    Παλι καλα που δεν επαθες και τιποτα στο δρομο ...


    Αρπαζοντας την ευκαιρια, να σου πω κι εγω τι τραβηξα απο τις κορες μου πριν απο 5 χρονια ....


    Εχει κανει εγχειριση χολης η Τουλα και ξενυχταω στο Νοσοκομειο. Τα παιδια (12 και 10 τοτε) μονα τους στο σπιτι. Την αλλη μερα ερχεται μια θεια της και παω σπιτι για καμμια ωρα να δω αν χρειαζονται τιποτα. Ειναι καλα, τους αφηνω και λεφτα να παραγγειλουν πιτσα για το βραδυ και γυριζω στο Νοσοκομειο. Οταν βραδυασε η Τουλα ηταν πολυ καλυτερα και δεν με χρειαζοταν, οποτε και με επεισε να φυγω να παω στο σπιτι για να κοιμηθω κι ολας. Στο δρομο για το σπιτι, αν και αϋπνος, σταματαω σε κατι φιλους και πινω δυο τσιπουρα. Δεν καθυστερησα πανω απο μιση ωρα με τρια τεταρτα.

    Οταν φτανω σπιτι ηταν ολα ησυχα. Το κουτι απο την πιτσα στο τραπεζι. Σκεφτηκα οτι θα πηγαν για υπνο. Παω στο δωματιο τους, αναβω το φως ... ΠΟΥΘΕΝΑ! θα μου κρυβονται τα κωλοπαιδα σκεφτηκα ... Μεναμε τοτε (με ενοικιο) και σε μεγαλο σπιτι (παλια μεζονετα κοντα στα 200μ) ... Εφαγα τον τοπο ... Τιποτα!

    Αρχησα τα τηλεφωνα, σε φιλες, γειτονες, στην αδελφη μου μηπως περασε και τις πηρε ... ΤΙΠΟΤΑ!

    Πηρα τη μηχανη και αρχησα να κοβω βολτες στα παρκακια και τις παιδικες χαρες, αν και δεν βγαινα ποτε τετοια ωρα εξω ... ΤΙΠΟΤΑ!

    Ξαναγυρησα σπιτι εξαντλημενος, με τυψεις κι ολας (που καθυστερησα) και με ματι να γυαλιζει ...

    Καθομαι να σκεφτω με οση λογικη μου ειχε απομεινει το τι θα επρεπε να κανω ...

    Ξαναψαχνω ΟΛΟ το σπιτι καλυτερα ... ΤΙΠΟΤΑ!

    Παω και καθομαι απελπισμενος στο κρεββατι της μιας για να σκεφτω ...

    Τοτε σαν να μου φανηκε οτι ακουσα μια βαρια ανασα ...
    Τραβαω το παπλωμα και την βλεπω! Ηταν στο κενο που αφηνει το παπλωμα μεχρι τον τοιχο, οποτε στο ΙΔΙΟ επιπεδο με το αδειο κρεββατι (απο κατω ειχα κοιταξει πριν)! Τρεχω στο και στο κρεββατι της αλλης. Ακριβως το ιδιο!!!
    ΔΕΝ μπορουσε να μου παει ποτε το μυαλο εκει.

    Μου την ειχαν κανει τα κωλοπαιδα ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΑ χωρις να το θελουν!
    Αυτο βεβαια μπορουν να το καταλαβουν ΜΟΝΟ αυτοι που εχουν παιδια! Οι αλλοι οσο και να προσπαθησουν ΔΕΝ θα τα καταφερουν!

    Εκεινο το βραδυ καταλαβα οτι ΔΕΝ κινδυνευω ουτε απο εγκεφαλικο, ουτε απο καρδια.
    Μου απεδειξα οτι εχω πολυ γερη κραση.

    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

  8. #8
    Α ρε Γιώργαρε τι τράβηξες!!!
    Τώρα που έχω γίνει και γω πατέρας αρχίζω να σε καταλαβαίνω. Προς το παρόν επειδή ο γιος μου είναι μικρός ακόμη για μηχανές και τέτοια, ανησυχώ για μένα μήπως πάθω τίποτε και τον αφήσω μόνο του. Γι'αυτό το λόγο έχω αρχίσει και προσέχω ΠΟΛΥ περισσότερο από πριν στο δρόμο και έχω κόψει και τις μαλακίες που ίσως έκανα καμιά φορά...
    Σημασία δεν έχει ο προορισμός,
    αλλά το ταξίδι...

  9. #9
    moda banana Το avatar του/της monstermind
    Εγγραφή
    10/02/2004
    Μηνύματα
    346
    μιας και τέθηκε το θέμα έχω και εγώ να πώ κάτι...

    ο γέρος μου ανέκαθεν δεν ήθελε κανένα παιδί του να πάρει μηχανή αλλά ποτέ δεν μας στέρησε την ελευθερία και αντιθέτως μας βοηθούσε να κάνουμε τα όνειρα μας πραγματικότητα όποια και αν ήταν αυτά (κοινώς να κάνουμε την καύλα μας)...

    όπως ξέρετε προσφάτως είχα άλλο ένα ατύχημα (7ο σε 3 χρόνια) και το πιό σοβαρό καθώτι βγήκα απο αυτό με γύψους.

    οι γονείς μου δεν είπαν τίποτα ακόμα και αφότου το χωνέψαν.

    επίσεις προσφάτως αγόρασε ο αδελφός μου μηχανή (zx9) και το σ/κ έφυγε για διήμερο στο εξοχικό με άσχημο καιρό... δεν είχε μπαταρία στο κινητό του και παρότι ξεκίνησε απο εκει 12:00, και θα έπρεπε να είχε φτάσει στο σπίτι κατά τις 15.00 το μεσημέρι πήρε τηλέφωνο κατά τις 21:00 να πεί ότι είναι σε ένα φίλο στην αθήνα. Ηταν η πρώτη φόρα που έγινε κάτι τέτοιο, και οφείλω να πώ πως είναι ιδιαίτερα τρομακτικό και άσχημο.

    χτες το βράδυ σε μια συζήτηση που είχα με τον πατέρα μου, μου φανέρωσε το πως νιωθει και ζει με αυτήν την κατάσταση και μου ζήτησε, για μερικά χρόνια να μην ξαναπάρω μηχανή.

    και αυτό θα κάνω...
    ...αυτή την στιγμή ψαχνώ να πάρω ένα τουτου.

    φυσικά δεν γουστάρω καθόλου... αλλα δεν μου είχε πει ποτέ κανείς πως είναι να περιμένεις να ακούσεις τα άσχημα... ή πιο σωστά δεν το είχα ποτέ νιώσει ποτε στο πετσί μου.


    αυτά!

  10. #10
    Πριν από 3 χρόνια ο αδερφός μου (15 στα 16 τοτε) χτύπησε πολύ άσχημα με το δικό μου παπάκι όταν εγώ εκείνη την περίοδο έλειπα για σπουδές στην Κρήτη.

    Εκείνον τον πήρανε αμέσως με ελικόπτερο Αθήνα, τους γονείς μου τους ειδοποίησαν λίγο αργότερα και έφυγαν κι αυτοί με κανονικλη πτήση. Λόγω εξεταστικής κτλ δε μπόρεσα να πάω Αθήνα να τους δω. Το Πάσχα εκείνης της χρονιάς, μόλις είχε βγεί από το νοσοκομείο μετά από σχεδόν 1,5 μήνα, γύρισα για διακοπές και είδα τους γονείς μου να έχουν γεράσει ξαφνικα!!!

    Ο πατέρας μου ειδικά κάπνιζε πια 2 25άρια πακέτα τσιγάρα τη μέρα και τα μαλλιά του ασπρίσανε ξαφνικά και η μάνα μου έκανε περιοδία σε όλες τις εκκλησίες και τα ξωκλήσια......

    Ένοιωσα άσχημα που δεν πήγα τόσο καιρό να τους δω στο νοσοκομείο αν και έπαιρνα τηλέφωνο καθημερινά να ρωτήσω πώς πάει.

    Άν και σήμερα είναι απολύτως καλά και οι τραυματικές εμπειρίες έχουν περάσει για μένα και τον αδερφό μου, παρόλα αυτά έχουν μείνει πολύ έντονες στους γονείς μου και τις ανακαλούν συνέχεια όταν κάτι κακό συμβαίνει, ακόμα κι αν είναι άσχετο με μηχανές.

    Σαν να μήν έφτανε μόνο αυτό, την επόμενη χρονιά τράκαρα κι εγώ με το αυτοκίνητο. Εγώ δεν έπαθα το παραμικρό, το αυτοκίνητο όμως έγινε μ@@νί, φανταστείτε το σοκ για τους δικούς μου.

    Και καπάκι φέτος το καλοκαίρι τράκαρα με το KLX όχι πολύ (πήγα νοσοκομείο αλλά μπόρεσα να τους πάρω εγώ πρώτος τηλέφωνο να τους πω τα μαντάτα). Άν και περίμενα οτι αυτό θα τους καθυσήχαζε, ήρθαν στο νοσοκομείο πιο γρήγορα κι από ότι σε χτυπάει το ρεύμα όταν χώσεις τα χέρια σου στην πρίζα.

    Αισθάνομαι πολύ άσχημα για όλα αυτά γιατί στην τελική οι γονείς τα πληρώνουν όλα τα σπασμένα και πρέπει εμείς (τα τέκνα) να γίνουμε λίγο πιο υπεύθυνοι και προσεκτικοί για να μη τους κάνουμε καρδιακούς.......

    ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΜΑΣ ΚΑΘΕ ΣΤΡΑΒΗ.

    ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΣ 14 (114 ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ, ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ)

    ΜΕ ΣΥΝΑΙΣΗ ΚΑΙ ΠΡΟΣΟΧΗ ΓΛΥΤΩΝΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΚΙΑ ΣΤΙΓΜΗ (συνήθως...)
    NO BOOTS,
    NO JACKETS,
    NO HELMETS,
    JUST BALLS.

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της milaber
    Εγγραφή
    13/11/2003
    Μηνύματα
    1.011
    Σας καταλαβαίνω απόλυτα ρε παππούδες...

    Και οι δικοί μου τις ίδιες φρίκες βαράνε με τα τηλέφωνα αλλά είναι ίσως το μόνο πράγμα που το καταλαβαίνω απόλυτα, δεν με ενοχλεί καθόλου το να με πάρουν τηλ. να με ρωτήσουν που είμαι.

    Επειδή έφαγαν μια φρίκη όταν χτύπησα με τον ταρίφα ακόμα και να οδηγάω και να το νιώσω να χτρυπάει σταματάω να δω αν είναι από το σπίτι να απαντήσω.


  12. #12
    Γυρολόγος-Λασπολόγος! Το avatar του/της adam_tsouk
    Εγγραφή
    03/10/2003
    Μηνύματα
    5.430
    Ομολογώ ότι σας καταλαβαίνω όπως και ο καθένας φαντάζομαι άσχετα αν έχει παιδιά. Για άλλους είναι παιδιά για άλλους αδέρφια για άλλους σύζυγοι κτλ κτλ...


    Αλλά καμ ιά φορά τα δημιουργούμε στο μυαλό μας και τα κάνουμε χειρότερα μόνο και μόνο επειδή εμείς οι ίδιοι ξέρουμε και βλέπουμε καθημερινά τα πόσα γίνονται.


    Τώρα για τους γηραιούς της παρέας τι να πω.... υπομονή, δυστυχώς ολοι πολλές φορές είμαστε αφηρημένοι και ξεχνάμε πως κάποια ασήμαντα πράγματα για αυτούς που μας αγαπάνε σημαίνουν τα πάντα...

    kawasaki street warriors


    "δεν είναι η πτώση είναι η σύγκρουση..."
    One more dies one more lives
    One baby cries one mother grieves
    For all the sins you will commit
    You'll beg forgiveness and none I'll give

    Δεν θα πεθάνουμε ποτέ κουφάλα νεκροθάφτη!!!


  13. #13
    go copana... copacabana! Το avatar του/της periklisk
    Εγγραφή
    21/12/2003
    Μηνύματα
    2.403
    Δυστυχώς συμβαίνουν και αυτά Γιώργο!

    Μακάρι όμως να συμβαίνουν μόνο αυτά!
    ΟΞΩ ΠΑΤΣΑΒΟΥΡΙΕΝ!!!!

  14. #14

    se katalaveno

    den eho pedia. ime 17 hrono kxero pos k oi dikoi mou goneis anisihoun. afou kathe ligo k ligaki me pernei h mana mou gia na dei an ime kala...
    STREE RACING IS NOT A CRIME!!!

  15. #15
    ego eimai 28 anipantros akoma (psano tin ginaika tis zois mou me 300 rizes,spiti, kai amaxi ) alla ton avgousto genise tou adelfou mou i gineka enan agoraklo ton mikro Giannaki, an kai motosikletistes apo mikra paidia,polles fores sizitame gia to an tha thelame to paidi na kavalisi mihani otan megalosi kai psahnoume apo tora dikaiologies gia na ton apotrepsoume ti ironia omos e? otan i mana mou kai o pateras mou mou fonazan na min kavalao, ego tous egrafa kanonika alla tora pou vlepo ton anipsio mou stin skepsi kai mono oti tha anevi otan megalosi se moto me treleni!! etsi einai adelfia telika polles fores oso megalonoume erhomaste sta logia ton pateradon kai manadon mas!
    O πλουτος δεν ειναι αποτελεσμα εργασιας διοτι ολοι οι εργαζομενοι θα ηταν πλουσιοι!!

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 76
    Τελευταίο μήνυμα: 14/05/2013, 14:59
  2. Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 11/03/2008, 00:18
  3. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 07/10/2005, 00:33
  4. Μολις το πηρα απο το μαστορα γ@μω την τυχη μου..
    από n1k3man στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 04/08/2005, 18:02
  5. το μοτερ απο το παπι μου
    από karelis στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 72
    Τελευταίο μήνυμα: 20/01/2005, 00:08

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF